0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vaci, това което е казала Джам за валутния борд има и друго тълкуване - всичките левове в обръщение са покрити с валутни резерви. Т.е. могат да се обърнат в друга валута, което пък на практика според мен е невъзможно.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
авалонче, морския туризъм го съсипаха. Тоест не остана природа покрай черноморието. Застрои се, забетонира се всичко без никаква инфраструктура. Бетонови палати и около тях нищо - калища и голи поляни с тръни. Строеше се без никакви правила и визия. Поне на юг е така.
Природа няма , но туризъм има. На юг по слабо - факт.
По една случайност съм родена и израстнала в Бургас, "вилняла" съм в Сл. бряг и го знам и помня преди 89та (катерички имаше), достатъчно добре помня и южното черноморие. По друга една случайност, макар и като "присадена" пловдивчанка от 9 години съм набарбальокана в морския бизнес, при това на същото място - Сл. бряг. Та пределно съм наясно как си "плюят в терасите" два съседни хотела и още повече съм наясно, че колкото и да е абсурдно за мен, има хора, кото дават пари за тази бетонна .... екзЕКотика
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
jam, имаме прекрасни условия за всички видове туризъм - морски, планински, балнео, културен.

1. това са градски митове и легенди.
2. само от туризъм също никой не се издържа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Гърците - туризъм и селско стопанство. Не че и техния балон не се пропука де, но пак са много по-добре от нас.
*
Така е, радостинка, на теория (нали и на банкнотите пише, че БНБ гарантира стойността им), но не е и невъзможно. Въпросът е дали ще стане на практика.

Попаднах наскоро на този профил във фейсбук - Спомени от Републиката. Там има и снимки на това как е изглеждало Черноморието ни

http://www.facebook.com/Peoples.Republic.memories?fref=ts

сигнус, гърците англичаните ги спонсорират от години, и ги тикат. Колкото и зле да бяха, как няма да прокопсат.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Гърците - туризъм и селско стопанство.

и 20 години повече от нас еврофондове.  :lol:

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
а ние защото цъфнахме с еврофондовете. Те не са панацея.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Jam, така е, съгласна. Но ние говорим за два различни механизма. Аз казвам, че просто може да свършат резервите, а не че бнб ще напечата повече пари (което не може да стане да.) Нали нещо подобно стана с лирата в началото на 90те, когато Сорос срина британската лира, точно поради поддържания от Банк ъф Инглънд прекалено висок обменен курс спрямо другите обменни валути в европейския валутен механизъм. Банката беше фиксирала прекалено висок курс за лирата тогава и за да го поддържа трябваше да изкупува лири, та когато й свършиха резервите, и лирата се срина. Не казвам, че това ще стане непременно, но...

Встрани от темата. Днес закриха фейсбук профила на един младеж, който качваше БГ сериали и позволяваше на нас, които не сме в БГ, да ги гледаме. По принцип има тенденция големите канали в много държави да постват вече излъчените предавания безплатно на страниците си, а ние не. Какво им коства на БТВ?
Кинти им коства. Не се наядоха и те. Нова имат безплатна онлайн, БТВ имат няква платена смехория. Махнали са и всички клипове от Тубата и Вибокса... :x
Jam, съвсем сърдечно ти пожелавам да продължават нещата да нямат разлика при теб. Аз лично, със сигурност усетих и то в последните 3-4г, без да съм от Зарата. Един много добре развит бизнес, в сферата на услугите, където хората се записваха с месеци напред, назначаваха се стажанти още пресни пресни /за да се стимулират и развиват/ едвам оцеля...Ама едвам! Шефът не е пипал заплатите ни от незнамсикога...Преди раздаваше Коледни, Великденски- задължително всяка година банкети и разни гевезлъци за партньорите...ела ме питай сега...Отделно колко от партньорите ни загинаха, говоря за добре развита варненска фирма например, с магазини в цялата страна. В София затвори поне два офиса.
Промяна има и то доста очевадна. Мисля, че бизнесът я понесе най-тежко. Или поне в някои сфери.
До като не се научим да ценим природните си дадености и да не презастрояваме, в БГ туризъм няма да има.  
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Ако нашите използваха акъла и въображението с които крадяха, за доброто на държавата, колко по-добре щяхме да сме.


*
Ако нашите използваха акъла и въображението с които крадяха, за доброто на държавата, колко по-добре щяхме да сме.
ето това е!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Жбрул, и не виждам толкова много обезумяли пушачи, които да се вдигат на протест. Имало протестиращи, ми то имаше протестиращи и от другата страна. Всъщност, те дори направиха проучване и освен непушачите, значителна част от пушачите искат да остане забраната т.е. повече от 50% я искат.

Колкото до гласуването, очевидно в България всичко е обратното на това, което се случва по света( ако слушаме теб,но хич не съм сигурна, че е вярно ;-)) щото обикновено образованите гласуват повече, от необразованите.  Не знам в България дали има такава статистика, но тук има и е така.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Така е, радостинка, на теория (нали и на банкнотите пише, че БНБ гарантира стойността им), но не е и невъзможно. Въпросът е дали ще стане на практика.

vaci, не разбираш същността на тоя тип паричен режим. ето тук е описано подробно:
http://en.wikipedia.org/wiki/Currency_board

докато го има - не е възможно. възможно е, ако се отмени.

аз разбирам много добре отде идват тия мухи сега. слуха от "много сигурно място" за хиперинфлация вече го чух преди 2 седмици. всеки път, когато се зададе някаква нестабилност, такива слухове започват да се пускат и да се ротират с бясна скорост.

глупости са това, пълни. като загине ойрото, тогаз и нашите левчета. ама то светът ще свършва, няма какво да жалим за левчетата.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Jam, съвсем сърдечно ти пожелавам да продължават нещата да нямат разлика при теб. Аз лично, със сигурност усетих и то в последните 3-4г, без да съм от Зарата.

Бубулина, не завиждай, защото няма за какво. моята заплата не е променяна от 10 години, например. аз имах предвид, че нещата в България от гледна точка на това, за което (според JBrul и медиите) протестират сега хората, не са се променили съществено през последните години.

нито монополите в областта на водоснабдяване, електрификация, топлофикация, газ, са се появили сега, нито сметките за парно и ток поскъпнаха вчера, нито пенсионерите са гладни от 3-4 години, нито здравеопазването се срина оня ден, айде да не продължавам с изброяването....

а криза усетиха всички хора по света в последните 3-4-5 години, не си само ти и не сме само ние в Заарата и в Българията.

по цял свят е така, ние не можем да сме изолиран остров, бе хора!

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
а ние защото цъфнахме с еврофондовете. Те не са панацея.

щот за нас има едва от 5 години, а и останаха само трохички. чети бе жена, умна си, можеш да анализираш. не ми е ясно защо повтаряш кръчмарски тези, от ония, дето се разпространяват на маса.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
джаме, Jbrul ти пише за 50% съкращения в стабилна през годините фирма. Едно е заплатата да не е пипана 10 години друго е 50% от хората да останат със заплата 0. В малките градове наистина е критично положението.
*
Джам, то скоро някой (вече не поня кой) от телевайзора заплашваше, че борда щял да падне. Че и теория имаше как олигарсите имали кредити , та да стане хиперинфлация и да се занулят ... като едно време.
Боби, тя работата с тютюнопушенетоне е приключила, нищо че гласуваха на скоро.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Jam, съвсем сърдечно ти пожелавам да продължават нещата да нямат разлика при теб. Аз лично, със сигурност усетих и то в последните 3-4г, без да съм от Зарата.

Бубулина, не завиждай, защото няма за какво. моята заплата не е променяна от 10 години, например. аз имах предвид, че нещата в България от гледна точка на това, за което (според JBrul и медиите) протестират сега хората, не са се променили съществено през последните години.

нито монополите в областта на водоснабдяване, електрификация, топлофикация, газ, са се появили сега, нито сметките за парно и ток поскъпнаха вчера, нито пенсионерите са гладни от 3-4 години, нито здравеопазването се срина оня ден, айде да не продължавам с изброяването....

а криза усетиха всички хора по света в последните 3-4-5 години, не си само ти и не сме само ние в Заарата и в Българията.

по цял свят е така, ние не можем да сме изолиран остров, бе хора!


Да, в това няма спор, права си. Дори съм съгласна и с някъде по-горе написаното от теб, че до като протестите бяха за сметките, съм се радвала...До като изведнъж нещата се политизираха, изскочиха вече граждански сдружения и нещата понамирисват...Иначе недоволството на хората, продължавам да го разбирам...
Само се питам, кому беше нужно, 3-4 месеца преди избори?
cygnus и при нас имаше масови съкращения, просто бизнеса е малко нещо семеен и това ме "спаси"...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
vaci, не разбираш същността на тоя тип паричен режим. ето тук е описано подробно:
http://en.wikipedia.org/wiki/Currency_board

докато го има - не е възможно. възможно е, ако се отмени.

аз разбирам много добре отде идват тия мухи сега. слуха от "много сигурно място" за хиперинфлация вече го чух преди 2 седмици. всеки път, когато се зададе някаква нестабилност, такива слухове започват да се пускат и да се ротират с бясна скорост.

Това е. Може ли да се гарантира запазването му.


vaci, с новия министър на финансите може :), поне за няколко месеца де :wink:
« Последна редакция: Март 12, 2013, 22:56:54 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
vaci, с новия министър на финансите може :)
Какъв позитивен оптимизъм  :D
Аз пък харесвам министъра на кОлтурата и министъра на спорта  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"