0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мишле, да ти разкажа на кратко как точно големите вериги извиват ръцете на бг производителя, защото работя точно в сферата на търговията.

Първо - за да започнеш да работиш с една верига заплащаш входна такса - за големите вериги ( Кауфланд, Лидл, Била, Карфур само съм чувала, мениджърите ни решиха, че не е изгодно да работим с тях) - таксата е няколко хиляди лева, за по-малките 600-900лв.
Второ - всеки вкаран артикул в асортиментната им листа е - примерно 50-100лв на баркод.
Трето - подписват се "страхотни" договори - задължаваш се да участваш примерно в 3 брошури през годината - цена около 500лв (веднъж брошурата е пари, втори път освен изпилената цена, която си дал за стоката си правиш и още отстъпка). Да имаш 2 първи точки ( палет/пирамида/кош/стелаж) със стока пак на промоционална цена. Да имаш еди колко си втори точки ( специална цена на рафта)
Четвърто - страшни отстъпки се дават, големи пазарлъци са.
Пето - в тези договори има разни клаузи за допълните отстъпки - 1% регионална административна премия, 1% бонус оборот, друг % бонус еди кво си.
Шесто - плащат с адски голямо закъснение - брой над 3 месеца, а ти си плащаш на своите доставчици примерно с 1 месец закъснение, как е.

Ето защо е в пъти по-добре да се работи с малки и средни магазини, много по-рентабилно е.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Аз не съм видяла българин да се презори да работи.

а аз съм виждала. при това не един. всеки работи толкова, колкото го товарят. митът за мързеливия българин е отживелица.

това, което описваш за работата на твоя мъж, аз го виждам в семейството си вече 25 години, откакто моят мъж завърши висшето си образование и започна да работи. 25 години... разликата е, че въпреки усиления, висококвалифициран и изключително съвестен, смея да твърдя, труд на мъжа ми - моето семейство не може да си позволи да има само един работещ. нито можем да докараме стандарта на немското семейство с аналогична професия.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Гане, ти що мислиш, че всеки път когато някой опише кой да е проблем у нас - непременно казва, че някъде навън всичко е лесно и розово? Понеже аз никога и никъде такова нещо не съм казвала...

Останалото за което говориш, не веднъж... ами до посиняване съм казвала, че се решава с крути мерки, яки глоби, стриктен контрол за спазване на какви да е правила. Не с разчитане как гражданите ще се самоосъзнаят. Известно е в световен мащаб, че "самоосъзнаващите се граждани" са една пренбрежимо малка групичка, останалата огромна част - стават "добрички" с як бой през ръцете. Няма ник'ва философия по въпроса. Ама като няма държава - няма как да има и "шамари за непослушните".

Обаче и дисциплинираните и послушни граждани - не са богати граждани, даже не са прилично живеещи. Ако беше така - щяхме да даваме за светъл пример Северна Корея ;) Народ живеещ скотски в битов аспект - има скотско поведение. Това е съвсем разбираемо. Единствените изключения...вече ги посочих, но предполагам не считаш, че оттам баш трябва да вземем пример.

radosttinka , мерси че описа това, с което аз се въздържах да отегча драгите читатели  :lol: Точно така е. Когато пък става въпрос и за бързоразвалящи се стоки, има и други "екстри" за производителите искащи да работят с веригите.
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 17:06:26 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Мишле, да ти разкажа на кратко как точно големите вериги извиват ръцете на бг производителя, защото работя точно в сферата на търговията.

Първо - за да започнеш да работиш с една верига заплащаш входна такса - за големите вериги ( Кауфланд, Лидл, Била, Карфур само съм чувала, мениджърите ни решиха, че не е изгодно да работим с тях) - таксата е няколко хиляди лева, за по-малките 600-900лв.
Второ - всеки вкаран артикул в асортиментната им листа е - примерно 50-100лв на баркод.
Трето - подписват се "страхотни" договори - задължаваш се да участваш примерно в 3 брошури през годината - цена около 500лв (веднъж брошурата е пари, втори път освен изпилената цена, която си дал за стоката си правиш и още отстъпка). Да имаш 2 първи точки ( палет/пирамида/кош/стелаж) със стока пак на промоционална цена. Да имаш еди колко си втори точки ( специална цена на рафта)
Четвърто - страшни отстъпки се дават, големи пазарлъци са.
Пето - в тези договори има разни клаузи за допълните отстъпки - 1% регионална административна премия, 1% бонус оборот, друг % бонус еди кво си.
Шесто - плащат с адски голямо закъснение - брой над 3 месеца, а ти си плащаш на своите доставчици примерно с 1 месец закъснение, как е.

Ето защо е в пъти по-добре да се работи с малки и средни магазини, много по-рентабилно е.


Благодаря ти, че ми разясни от първа ръка. Ужасна история значи...  :?
Гане, не е мързелив българския народ, но му омръзна да работи за жълти стотинки. Малко са семействата в Бг вече, на които поне единия съпруг да не работи на две места. И пак не живеят живота, който трябва.
И май наистина малко с Жбрул говорите за различни неща, тук конкретно депутатите и привилегиите им дразнят народа, срещу които грам работа не вършат.

Аз не съм видяла българин да се презори да работи. Ако може да се скатае, да му свърши някой работата, супер ще е.
Ааа, Гане, не лъжи, поне един си виждала :lol: Всъщност много е относително, и всичко зависи от самосъзнанието, вътрешната дисциплина и отношението към работата.

ПС - сега видях, че и Джамата е писала. И за да я допълня - хората, които ме познават много добре знаят аз как работя и мъжа ми как работи. Случвало се е да стана в 5 и 30 и с кафето да почна да пиша, защото не ми стига времето, аз това, кога си тръгвам от работа.... еее, когато стане... И не съм само аз така, много хора работят по този начин
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 17:18:35 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Аз не съм видяла българин да се презори да работи. Ако може да се скатае, да му свърши някой работата, супер ще е.
Ааа, Гане, не лъжи, поне един си виждала :lol: Всъщност много е относително, и всичко зависи от самосъзнанието, вътрешната дисциплина и отношението към работата.

Зависи нанайци. :lol: Майка ми одеве ми се обади, че е започнала работа на ТРЕТО място. Така по общи сметки...бачкане на три места, за да има 1200лв. на месец чисти /при късмет това/. Над 30 години стаж, две специалности, иначе е и шеф на отделение нали /престиж да има все пак  :lol:/. Та моЕ ли да запитам кой лекар в Германия има подобен доход, при таква квалификация и такъв ритъм на работа? И не е само майка ми такъв лекар у нас, нито са само лекарите в това положение. Та хайде да слезем на земята най-после по темата кой има и кой няма, щото го мързяло, или не го мързяло, щото знаел и можел, или пък не можел...
Разбирам Бойко и подобните му да ги каканижат такива, но не и нормални хора. Честно ви казвам. :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
На всички е ясно какво трябва да се направи, защо никой не го прави?
Пример от последните няколко дни - мой стар приятел и колега от Виас е Атанас Кацарчев,пред време четох, че са го обвинили , че за не знам коя си година е взел близо един милион лева в бонуси. Трябвало да ги върне. За сметка на това дъщеря му смело публикува снимка във Фейсбоок на новата им вила.
От друга страна последните дни Атанас не спира да поства разни линкове как нещата трябва да се оправят, колко бедни и отчаяни са хората.
Доста нагло, нали.
Още първоначално като го избраха за зам.финансов министър, през там коя година беше не помня, бях потресена, сега пък за телевизията работи.
А това само е един малък пример, и навсякъде е така. Като плевел, който е проникнал навсякъде.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ма извинявай, от народа зависи да не мързелуват бе. Вие сте интересни хора, ми кво искате неизпълними неща и протестирате за химери. Ми искайте да се спазват законите, като това е проблема. Тук да не би да няма наказания? Българина разбира само ако му бръкнат в джоба. Що не се протестира като стана ясно, че депутатите взимат огромни заплати, че си и докарват още по една от командировъчни? Що не протестирате като се гласува с чужди карти и ги няма депутатите на място? Все ние дето сме навън си въобразяваме... Ми протестирайте, що не излезете на протест за това?

П.С. Не е мит ли - в момента в определени форуми българи питат как се отива в чужбина и първото което питат е - ако родя там, какви пари ще получа, ако съм безработен каква помощ ще вземам, как мога да поработя на черно и какво ще взема. И на ден получавам поне по два такива въпроса. И това ако е работлив българин, здраве му кажи :?
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 17:23:01 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Jbrul - сори, не съм се изказала правилно. Говорех конкретно за фирмата, в която работя. Имаме хора, които работят буквално като чантаджии, от 9 до 6, има хора, които стоят и след работа, само и само да им вървят проектите.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Рали, разбрах те чудесно. Просто цитирах твоя отговор към Ганка в коментара си, поради което са двете мнения в един цитат ;)

Гане, изобщо не ме интересува кой какво питал из форумите да ти кажа честно. Аз не живея във форум, а в една продънена държава и съответно - вярвам на очите си какво се случва тук, а не на твоето мнение за същото и на теб как ти се струвало. Прощавай за което.

Българинът протестира сега за всичко изброено от теб и още толкова поне. Ти обаче пак си недоволна гледам. Ах ама защо сега, ама защо точно когато ГЕРБ били на власт... А защо не? Протестира се срещу цялата политическа върхушка, благодарение на която всички дето все още сме тук - нямаме грам надежди, че ще заживеем по-добре някой ден. И ги нямаме, не защото ни мързи и не бачкаме, ако още не си го разбрала. Мисля, че в предишния пост ти посочих ясен и точен пример за това, при все - не е да съм го чула отнякъде. Твоят коментар какъв е по случая?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Коментар по кое? Щото ако народа не беше избирал по-малките злини, нямаше да е така. И изобщо не ми пука, че става дума за ГЕРБ или за Бойко. Щото нещата са от Костово време зле. Ама народа си наляга парцалите и си вика - що аз да протестирам, като може друг да ни оправи.
Майка ми е учителка. Когато излязоха на протест, с ония прословути седянки - кой ги подкрепи? В България всеки си е сам за себе си. Ако се бяха вдигнали всички, нещата нямаше да са така.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Коментар по трите работни места на моята майка и доходът й от същата дейност - не е да я мързи, не е да няма квалификация. Не е да не е гласувала, да не е протестирала. Та тя и другите като нея, които са МНОЗИНСТВОТО у нас, точно какво според теб трябва да направят в този точно момент? И след кучето си събираше винаги майка ми и боклука си хвърля където трябва... Ма на - не живее добре. За което както разбирам от теб - вината си е лично нейна. ОК, аз пък не съм на това мнение и няма защо да бъда.

Не ти "сече брадвата на едно място". Ти, или смяташ, че българите са виновни за положението си, защото не протестирали, или ако протестират - считаш, че са още по-виновни, понеже..."ма какво протестирали като са мързеливи и крадливи и всъщност - сами са си виновни, че са на тоя хал". При всички случаи разбрахме, че ние сме си виновни сами за всичко, винаги и да протестираме и да не го правим - пак така.  :lol:

Разбрахме също така, че желаещите от нас да емигрират - имат подобни желания, за да крадат и лентяйстват на чужда териотория и за чужда сметка. Разбира се това не се отнася за хора като вас, които вече сте там. Вие сте едно приятно и радостно изключение от "тая сган" която сме ние живеещите все още в България търтеи и тъпанари. Тепърва желаещите да ви последват - те непременно са мързеливи и склонни да паразитират. Мдаааа, явно прав е бил Бойко преди време. Малката част "качествен мат'рЯл" от българската нация - отдавна е акостирал в чужди държави. Тук сме само плявата останали и затова сме зле. Благодаря, че най-после ме осветли относно генезиса на проблема. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Моите близки в България работят много, някои от тях на две работи.
Не са мързеливи със сигурност.
Не живеят зле, имат храна и покрив над главата, но им е много трудно.
Най-вече ги притеснява бъдещето - като остареят какво ще стане. Малките градове обезлюдяват. Племенникът на съпруга ми иска да емигрира. Ние бихме го спонсорирали за Канада, но не искаме да му казваме и да го натискаме по някакъв начин.
Той е много, много добър, умен и амбициозен младеж.

В Канада се работи много. Почти всеки, когато познавам, работи и в събота.
Все по-трудно стана да се правят пари. Младите задължително работят от 14-15 годишни.Ако започнат да учат, пак работят, за да си покриват разходите. Ако съпругът има по-висока заплата, а имат 2-3 деца, жената си остава у дома задължително.Таксите за градините са огромни.
И т.н и т.н

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Благодаря, че ме анализира толкова успешно, прекрасно си ме разгадала, как не искам да си споделя кокала с умните и трудолюбиви хора, които искат да емигрират.
За трите работи на майка ти, ще кажа само, че майка ми е пенсионерка и въпреки това ходи и да работи, не си е седнала в къщи. Баща ми също е пенсионер и въпреки 37те години в опасна среда /дето уж преди имаше някакви облаги, ама нали не можело така, премахнаха им ги/ има пенсия, колкото да не умре от глад. Едва ходи, обаче това не му пречи да ходи да бачка като вол, за да има какво да яде. Има градина, докарва си там зеленчуците, дето не може да си ги купи. Така че не е само майка ти дето се чуди от къде да изкара пари. А на моя баща парите отиват и за такси, защото баща му полудя на стари години, та сега му плаща издръжка. А кажи ми как от 200 лв пенсия, при 110 така се купуват лекарства и се плащат сметки, след като само сметката за газ е 300 лв?
И да, сами сме си виновни, защото винаги избираме по-малкото зло.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Така, така...и аз това казвам. Не е САМО майка ми. И "у вас" е така. И какво викаш - майка ти и баща ти, та и дядо ти  - сами са си виновни за положението в което са?
Да, или не?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
За дядо ми да, той си е виновен. Майка ми и баща ми са участвали във всички протести до сега, така че не, не смятам, че те са си виновни.
Днес ми е особено емоционален ден и е възможно аз да не се изразявам правилно - на този ден преди 3 години почина едно малко дете, оставено на система в коридора на една болница. Същата болница докара от десет кладенеца вода и въпреки експертизите оттърва кожата - детето само си е виновно, че е починало. Също така днес разбрах, че е починала много близка семейна приятелка. От сутринта ми е трудно да си събера мислите точно поради тази причина. Така че, моля за извинение, временно ще се оттегля от спора с теб. А и покрай тези политически сътресения, останах изненадана колко злоба има в хора, за които съм мислила, че са близки. Само заради това, че съм извън страната съм обвинявана в поне 10 смъртни гряха... Нито съм искала да съм навън, нито се чувствам добре от този факт. Само че хората не са научени да не гледат в чуждата паница, все кокошката в чуждата кошница като патка я виждат...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Истината е, че много отдавна трябваше да скочи народа, а не да чакаме да ударим дъното. Сега каквото и да си приказваме все тая. Много трудно ще се промени нещо, много трудно  :(
Гане, съжалявам за детенцето и за приятелката ти. Съболезнования.
*
За да не сте обиждани вие на вънка, че ни давате акъл, просто спрете да ни обяснявате какво какво трябва да направим ние останалите вътре.Никой не казва, че ви е лесно, но на нас ни е много хубаво нали!Не ни давайте акъл моля ви!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Дениса, благодаря! Много си права.
Маги, акъл никой не ви дава, ама все ви пречим. Нищо, скоро и парите си ще спрем да връщаме в България, щото и те ви пречат. Проблема ви е, че не може да разберете, че и нас ни боли и страдаме и искаме нещата да се променят, защото и нашите семейства са там. И защото сме видяли и другата страна и че може да работи това, което предлагаме. Ама ние сме арогантни и даваме акъл... Останете си със здраве тогава и потъвайте!

П.С. Има една интересна група във фейсбук, групата на обществените съвети. Попрочети, поогледай се, може пък да ти стане ясно защо се опитваме да помогнем. Всички реват от изборния туризъм, който в основата си е големия проблем нещата да са така. Предлагат се и варианти да се решат нещата, ама няма никой изгода от това.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Дениса, благодаря! Много си права.
Маги, акъл никой не ви дава, ама все ви пречим. Нищо, скоро и парите си ще спрем да връщаме в България, щото и те ви пречат.
това е изключително дразнеща реплика, с която доста имигранти обичат да спекулират. Ръйш ли начи, те наливали парите си в умиращата ни икономика и, ние вместо да млатим глави у плочките и да викаме "осанна", все недоволстваме срещу вас. Как пък не се наядохме от тия ваши пари, а все ходим като лумпени и нещата си стоят на едно място. Обясни ми моля те, лично ти, с парите си, кого облагодетелства, освен роднини?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"