0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Моето мнение си остава, че от 89та насам няма по-значимо събитие в историята на България от влизането и в ЕС.

това вероятно е така и аз съм склонна да се съглася. но това изобщо не е заслуга на Костов, още по-малко пък еднолична, както се прокрадва от думите ти. малко по-детайлно запознаване с хронологията на събитията показва, че присъединяването на България към ЕС отнема много, много повече години, отколкото Костов е бил министър-председател, основно работилите по това присъединяване са други хора, а в крайна сметка, решението да ни допуснат е взето изцяло политически и е резултат на сериозни геополитически сметки, в които личността на тоя или оня бг политик не са играли ама никакво значение....

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джам, мерси, спести ми ровенето.
Боби, и цялата листа с мненията ми да цитираш, пак не доказваш твърденията си. Влизането ни в ЕС се подготвя от много отдавна и представи си, това, че Костов е подписал акта за влизане, не го прави значим в моите очи. Най-малкото защото представи си не зависи от него. Колкото до значимостта на събитията - кажи ми какво точно ни донесе това влизане? Даде ни повече инвестиции, повече работни места, повече свежи пари? Това как промени житието на обикновения българин? След като това трябваше да е основната идея на това влизане? Или просто го отбелязваме като събитие, преминало през живота ни и видиш ли оставило сериозен отпечатък??? Защото аз не виждам да има някакво значение за обикновените хора. О, да, целта му беше да влязат инвестиции, да има нови свежи пари - в същите тези предприятия, Боби, дето другаря Костов ги приватизира... Трябваше да се промени основното статукво, за да могат чужди инвеститори да влязат на пазара и да подпомогнат ръста на икономиката, вместо това Костов ни загроби с ЧЕЗ, мез и още подобни, дето сега искат душите на хорицата. Това също ли е значимо? Или това остава в страни от твоите значимости? Защото за мен е престъпление срещу обикновения човек. И е напълно несравнимо с едно голо влизане в ЕС... Та, айде помисли следващия път пак малко по-добре, преди да обясняваш колко е значим той за България...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Джам, мерси, спести ми ровенето.
Боби, и цялата листа с мненията ми да цитираш, пак не доказваш твърденията си. Влизането ни в ЕС се подготвя от много отдавна и представи си, това, че Костов е подписал акта за влизане, не го прави значим в моите очи. Най-малкото защото представи си не зависи от него. Колкото до значимостта на събитията - кажи ми какво точно ни донесе това влизане? Даде ни повече инвестиции, повече работни места, повече свежи пари? Това как промени житието на обикновения българин? След като това трябваше да е основната идея на това влизане? Или просто го отбелязваме като събитие, преминало през живота ни и видиш ли оставило сериозен отпечатък??? Защото аз не виждам да има някакво значение за обикновените хора. О, да, целта му беше да влязат инвестиции, да има нови свежи пари - в същите тези предприятия, Боби, дето другаря Костов ги приватизира...
Минаваш границите само с лична карта, Гане  :? За държавите, които не изискват задграничен паспорт и/или виза. Щот нали знаеш - ЕС не значи Шенген  :D Ма до Гърция можеш да идеш де...В какво точно да инвестират тия инвеститори, като няма кьорав работещ завод...след приватизацията, а У земеделието всичко изкраде на корем :witch: Включая правителството на бащицата на нацията...Добре, че забавиха въвеждането на Еврото /нищо ,че вече го пишат и на кирилица/, щото щяха съвсем да ни занитят...
Е ли вярно твърдението, че щом ББ дострои  АМ "Тракия" /и то не цялата/, то трябва немУ да я признаем?  :secret:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Е тъй де, не е Шенген, то и там трябваше да ни приемат, ама нещо не ни щат... То един келепир за това минаване на границата...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
... в които личността на тоя или оня бг политик не са играли ама никакво значение....
ами в това ни се различават мненията. Аз мисля, че беше от значение, не мсиля, че който и да е бил е щяло да е едно и също. А разбира се, че не е еднолично, много хора са работили за това.

Гане, не е разписал Костов :-) - Първанов  и царя разписаха .
« Последна редакция: Май 27, 2013, 16:48:28 pm от Bobbie »


  
*
Ясноооо,тука много сте се "заслепили" от омразата си ,персонално или партийно,към Костов,че чак малко поразмихте историята.Явно ви е оставил"трайна"следа.. Костов може и да разписвал за присъединяване към ЕС,но се присъединихме по времето на царя.!!!! И все пак,да твърдите,че нямало значение за този акт,дали щял да бъде Костов или друго правителство,едва ли не,най-важното за Европа-та е било да ни приюти!!! Стига де,ами ако беше останал Виденов,дали щеше да е така?? Гане,по времето на Костов нямаше ЧЕЗ,МЕЗ и ПЕЗ,айде да не бъркаме тия "щати"??? Много ви моля,това че,не го харесвате,не омаловажавайте нещата,които въпреки всичко направи,той и правителството му,за да вървим в "правилната посока".Отделно от това,виждам,че толкова сте го намразили,че даже и факта,че ни е "побутнал " към присъединяването,е омаловажен,като се отрича всичко  свързано с ЕС.Е,Гане,чак пък да няма нищо положително в тоя ЕС...? Е,как пък за Чехия,Полша,Унгария и балтийските има??? Не си търсете причините за ниския стандарт и неуспехите на нацията единстевно в Костов.Той има трески за дялане,но нито преди него,нито след това ,някой е бил съвсем чист и искрен.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Рачо, прощавай, ма не виждам никой от гореписалите да отрича нещо на Костов...ние по-скоро избягваме да ПРИПИСВАМЕ на него всички заслуги... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Рачо, прощавай, ма не виждам никой от гореписалите да отрича нещо на Костов...ние по-скоро избягваме да ПРИПИСВАМЕ на него всички заслуги... :wink:
Еми аз лично не видях въобще някакви заслуги да има, според написаното до тук.  Как не видя да отрича - че всяко нещо, за което казахме, е отречено или омаловажено. дори членството ни в ЕС не било кой знае какво, само вършело работа за минаване през границите. Същото важи и за правителството на ББ, като гледам, въпреки че предишното правителство ( дето сега пак ще е същото) връщаше средства на ЕС, а това го усвояваше много по-успешно, но и това не им се признава, все едно не е вярно.

Между другото Костов има и пръст в запазването на етническият мир в тази държава. Много хора го омаловажават този факт, но е достатъчно да погледнат какво стана със Сърбия и положението в Македония, за да разберат значението на този израз.  Когато съседите ни се избиваха на етническа основа, Костов отиде в Турция да се извини от името на Бъгария на изгонените по времето на възродителният процес и за смяната на имената, което беше много добра стъпка и честно казано съвсем в реда на нещата. Пак към Сърбия може да погледнете, за да разберете дали верно нямало значение членството ни в НАТО. България „големите“ няма вече да си я разделят, както е било преди и какот направих със Сърбия. Никой никога няма да позволи подобно нещо да се случи в държава членка на НАТО т.е. въпреки че ни струва пари, това членство ни подсигурява до известна степен сигурност. А тази сигурност е пък необходимо условие, за да се равиваме икономически. Така че нещата са много навързани.

Защото за мен е престъпление срещу обикновения човек. И е напълно несравнимо с едно голо влизане в ЕС... Та, айде помисли следващия път пак малко по-добре, преди да обясняваш колко е значим той за България...
Гане, винаги мисля, преди да обяснявам. Може би трябва не само на мен, а и на джам да и кажеш, че не мисли преди да пише, след като както виждаш и тя смята, че е значимо присъединяването ни към ЕС. Мненията ни се различават по това на е  заслугата, а не дали е било важно или не. Неясно защо на нея си и благодарила за написаното, а на мен ми се караш... за същото :-).
« Последна редакция: Май 27, 2013, 19:06:35 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Рачо, не обичам да разговарям с хора-фарисеи и с хора, които ми слагат думи в устата.

последното ти участие в темата беше обида за нивото на всички останали участници, съжалявам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Преди време гледах един документален филм за Тодор Живков / Последният лов мисля, че се казваше/, от който става ясно, че всъщност първите стъпки за влизането ни в ЕС, паралелно с братската дружба с Русия, са били направени именно от него :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Виж кво, Рачо, на мен отношението към Костов не ми пречи да виждам определени неща. Казах няколко пъти и натъртих даже, че много от нещата наистина ги знам от първо лице, единствено число, така че много моля не ми приписвай омраза и омаловажаване на това кой колко и какво е направил. Да, нямаше по времето на Костов Чез и мез, но той постави основите на ЕРП-тата и основите на приватизацията, както и предпоставките тази приватизация да се извърши по начин, удобен на определени групировки. АКо ти е толкова къса паметта за историческите събития - върни се в по-предните страници на темата, там ще намериш един линк с интервюта, точно по този въпрос. Да не ти го търся аз, грамотен си, ще си го намериш и сам, та там сам самичък другаря Костов си казва, кой какво и как е подписал. Та заедно с него в кюпа е и другаря Овчаров. И двамата имат участие в офшорки на определени слънчеви острови. Така че моля те, не ми приписвай омраза, за някой, който е престъпник, аз съм реалист. И да го мразя, и да не го мразя, в неговия джоб дрънкат милионите, не в моя. Така че моля те, престани да ми го навираш в очите като супер герой, щото заради него скачат българите по площадите и се чудят как да си платят сметките.
Боби, пак не си разбрала що съм й казала браво на Джам, ма нейсе, и не се карам, представи си. Не съм почнала да страдам все още от раздвоение на личността.
За пръв път по времето на ББ има наистина усвоени европейски пари. И няма нито един проект, спрян заради измами или нещо друго. И тия магистрали дето ги вдигате и слагате нон стоп, те също са с европейски пари, не са от джоба на данъкоплатеца, дето толкова се жалва.
Ти виждала ли си на последния Гергьовски парад колко ни е войската? Виждала ли си, че беше по-малко от народа наоколо, дето я поздравява. Това ли му е хубавото на НАТО? Да нямаме професионална армия и да ни убиват войниците в Ирак, за да угодим на американските задници? На мен не ми харесва, не вярвам и на някой от семейството им да им харесва, най-малкото защото можеше да имат условия тук да си изкарват прехраната, а не да са изложени там на риск за мизерни пари. Кажи ми ти, кое точно беше доброто от влизането ни в ЕС. Ако сме като Гърция - ок, супер, влизат кинти в загниваща и умираща държава, всичко им е на 6, живеят си живота хорицата. Ей ся и за Кипър ще стане ок. Пък и от милионите на Серго и Моника ще папнат - ей ги едни 14 милиона потънали там. От къде имат толкова пари? Ти как мислиш?
За етническия мир - кое му беше за пазене? Никой не трябваше да допуска появата на етническа партия, сори, това е огромна грешка. В Германия, огромна държава, 80 милионна, с около 1 милион турци население, нито има новини на турски, нито имат турска партия. Немците да не са по-глупави или по-нетолерантни? Ай моля ти се... А сега ходим да се извиняваме на дипломати заради другата ... хитлеристка партия... Срамно е и тъжно как заради интересите на определена група, българския народ страда.
« Последна редакция: Май 28, 2013, 00:20:54 am от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
За етническия мир - кое му беше за пазене? Никой не трябваше да допуска появата на етническа партия, сори, това е огромна грешка. В Германия, огромна държава, 80 милионна, с около 1 милион турци население, нито има новини на турски, нито имат турска партия. Немците да не са по-глупави или по-нетолерантни? Ай моля ти се... А сега ходим да се извиняваме на дипломати заради другата ... хитлеристка партия... Срамно е и тъжно как заради интересите на определена група, българския народ страда.
:good_post: Много е лесно да си толерантен от 1500км, Гане....  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
:good_post: Много е лесно да си толерантен от 1500км, Гане....  :wink:
Защо, какъв ти е проблема пък с  турците? Ок за циганите разбрахме, всички ги хранят и т.н., ама с турците какъв е проблема?

П.П. Наd 6000 са киломентрите


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Защо, какъв ти е проблема пък с  турците? Ок за циганите разбрахме, всички ги хранят и т.н., ама с турците какъв е проблема?

П.П. Наd 6000 са киломентрите
Ти може би някъде пропусна за коя партия съм гласувала, Боби?  :lol: Сори, и за километрите, и за факта, че на верска и етническа тема, в спор няма да ме привлечеш, тъй като съм добре запозната с правилата във форумите :wink: Да кажем просто, че не желая турци във властта и по телевизията...и, че помня историята  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Бубе, говориш за толерантност, затова го написах. Какво „толерираш‟ от турците не разбирам? Те си се грижат сами са себе си. Аз въобще не бих и забелязала, че ги има.


  
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Писна ми да чета за проблема с турците....
Не всички български турци гласуват за ДПС и не всички са тъпи и неграмотни....
Айде съобразявайте се малко, тук в сайта има от всички етнически групи не само българи...а това за турците във властта и телевизията, ами ние сме си виновни, че сме го позволили.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Писна ми да чета за проблема с турците....
Не всички български турци гласуват за ДПС и не всички са тъпи и неграмотни....
Айде съобразявайте се малко, тук в сайта има от всички етнически групи не само българи...а това за турците във властта и телевизията, ами ние сме си виновни, че сме го позволили.
Чакай, не се пали толкова.  :D Нито аз, нито Боби сме казали това....изобщо пък не иде реч за тъпотия и/или неграмотност! НИщо против нямам турците, но кесарювото- Кесарю :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
denisa, никой не е писал такова обидно нещо...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Защо, какъв ти е проблема пък с  турците? Ок за циганите разбрахме, всички ги хранят и т.н., ама с турците какъв е проблема?

Ами да речем най-новото - кандидат-министърката на Младежта и спорта иска учебници на турски език...
Дениса, никой не обижда никого, но ако си се почуствала по някакъв начин засегната от нещо, което съм написала, моля да ме извиниш.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Едвам изчетох... Що нямаме залози колко депутата от "Атака" ще се отлюспят утре?  :lol: Да ви кажа честно - даже не влагам нерви в целия цирк, той просто си върви. Не ни е проблем Костов, Станишев, ББ, Местан...по-голям проблем от нас самите - нямаме. Все пак, нека не забравяме, че до урните отидоха само 50-ина % "избиратели". Пък няма и месец по-рано...протести, самозапалили се хора, умрели хора...баси идиотите сме! Гледам повторение на сутрешен блок в момента. Скандал на тема дали пак ще се либерализира режима за пушене в заведения, прекъснат от празните приказки на Орешарски как, какво и кога мислел бил и искал да прави.... Не в ЕС, във "Вселенския съюз" да ни приемат - все едно. Бате ви Бойко може да имаше само едно точно попадение, но си беше точно - материала калпав. Не изключвам себе си от "материала", но като знам колко по-калпави от мен има - гласувам си по навик отдавна, не защото варвам, че има значение. Няма. Държава преобладаващо наслеявана от идиоти на всички нива е това и няма как да стане по-добре. Преди да измрат 10-ина поколения.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!