0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Бубулина, благодаря ти за този анализ!  :balk_5:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не, Боби, не казваш това. И тук, и във ФБ ти казваш : "Егати избора направиха.." Говориш в множествено число, говориш за българите, говориш за това, че БСП и ДПС са в парламента.
Освен това, като не си гласувала, нямаш право да критикуваш ...Да си подменила паспорта си по-рано, не да го ползваш за оправдание. Щото единственото, от което не съм изненадана, но разочарована е ниската избирателна активност. Сега да си пишат на воля разочарованите из ФБ, същите тия, които на 12,05 бяха за гъби или на разходка.
Наказателният вот може да не те удолетворява, но е напълно логичен след такова управление...
Скъпа Боби, прости, че не се трогвам от фалиралите държави и от световната икономическа криза. За близо 34-те си години, с много малки изключения, аз БГ извън криза не помня...Вероятно и пишУщите тук...А това за майчинството и двете години, може да го каже само човек, който първо пише и после мисли...Или искаш да те поканя, да се върнеш в БГ и да си гледаш детето с 240лв?
Виж, първо преди да говорим каквото и да е искам да ти кажа, че би било добе ако престанеш със заредените фрази като „скъпа“, „ясно ли е“, „човек, който първо пише, а после мисли“ и така нататък, понеже и аз мога да говоря така, ама се въздържам, щото е безсмислено в спорове за политика да си разваяме хубавите отношения.  Това ще отмине, то е временно.

Точно така, казвам егати избора направиха.  Кое не ти се връзва, че въртим в кръг мисля? Критикувам неразбралите, че така ще стане. Ако някой това е искал да се получи си е негов избор. С него съвсем на друго ниво мога да не съм съгласна, но е различно и не говорим за това. Има нюанси в тези мои несъгласия. С един комунист също не съм съгласна, но не критикувам вота му, а идеологията довела го до този вот, различно е.

Първо по повод паспорта ми -като не знаеш с какво е свързано подновяването, по-добре не критикувай.  Нямам и най-малкото намерение да се вдигна да пропътувам цял континент и да платим с мъжа ми около $1000 и да си позлваме 2 дена отпуска, за да си подновим паспортите.
 
Майчиснтвото, за което говориш, тези 240лв, е втората година. Ти да знаеш някъде въобще да има втора година? Че и цяла първа?

Наказателният вот може да е логичен, но е непродуктивен.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Боби, помниш ли преди около месец като казваше на Бърди, че си от хората "право куме в очи" и хич не ти пукало? Аз помня...Изненада, не си само ти такава  :wink: Трябва да се научиш освен да отправяш и да понасяш критика...Когато си права, съм ти го казвала хиляди пъти, веднъж като съм насреща и почваме да си разваляме отношенията... 8O Съжалявам, ако това за теб е повод...
Никъде не съм казала "ясно ли е", а " до тук ясно ли е", което, мисля е коренно различно..."Скъпа" е обръщение, което често използвам и точно заради теб, нямам намерение да преустановя. Нито е "заредено", нито е обидно...Казвам, за двете години майчниство, че може да го каже човек, който "първо пише, после мисли" - ти конкретно себе си ли припозна? 90% от майките не карат втора година майчинство, ако случайно вредят децата си по ДГ. А щом толкова завиждаш за "цялата първа година", ми ела си гледай децата тук. Щото ще почнеш да ми навираш разни 6 месеца в другите държави и прочие тъпотии, сякаш е сравнимо!!! /леко почвам да се ядосвам/ Сякаш някоя средностатистическа българка може да си позволи гледачка, сякаш някъде вземат 6 месечни бебета по яслите. Нашите баби работят до като не пукнат, Боби. Не могат да висят да гледат внуци, щото ще изпукат от глад! За това ядем държавни пари с втора година майчинство, Боби! Не щото искаме! Може и да си много интелигентна жена, но не въртиш медала и гледаш като кон с капаци само от своята гледна точка...
По политическата част на разговора, нямам какво да добавя. Там очевАдно сме на диаметрално различни позиции. Не желая повече да ти налагам своята, аз каквото имах, казах.
« Последна редакция: Май 18, 2013, 22:13:25 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, помниш ли преди около месец като казваше на Бърди, че си от хората "право куме в очи" и хич не ти пукало? Аз помня...Изненада, не си само ти такава  :wink: Трябва да се научиш освен да отправяш и да понасяш критика...Когато си права, съм ти го казвала хиляди пъти, веднъж като съм насреща и почваме да си разваляме отношенията... 8O Съжалявам, ако това за теб е повод...
Право куме та в очи и обяснения като за малоумни е различно, ама карай. И не съм казвала аз на Бърди, а Бърди на мен :-), но по принцип е така

Цитат
Никъде не съм казала "ясно ли е", а " до тук ясно ли е", което, мисля е коренно различно..."Скъпа" е обръщение, което често използвам и точно заради теб, нямам намерение да преустановя. Нито е "заредено", нито е обидно...Казвам, за двете години майчниство, че може да го каже човек, който "първо пише, после мисли" - ти конкретно себе си ли припозна?
Абе ти на малоумна ли ме правиш? Разясни ми като на дете за твърдият електорат на БСП ( като можеше просто да си направиш труда да прочетеш какво съм писала за това) и сега не било същото,. А какво е? Уверяваш се, че съм схванала ли? Вече аз се ядосвам. Написала си „А това за майчинството и двете години, може да го каже само човек, който първо пише и после мисли.“ Кое „това“? Това, което аз съм написала т,е конкретно към мен е написано т.е. да конкретно себе си припознах в твоят изказ.
 Ок, разбрахме, няма да си признаеш, че  се заяде и искаш да си продължим в този тон, ок карай.

Цитат
90% от майките не карат втора година майчинство, ако случайно вредят децата си по ДГ. А щом толкова завиждаш за "цялата първа година", ми ела си гледай децата тук. Щото ще почнеш да ми навираш разни 6 месеца в другите държави и прочие тъпотии, сякаш е сравнимо!!! /леко почвам да се ядосвам/
Тези „тъпоотии“ бяха написани по повод коментара ти, че във време на световна икономическа криза, в България  втората година майчинството била под прага на бедността и това била една от причините да сменят ГЕРБ с ...хм... комунистите, ми да това не е кой знае колко логично.
Въбоще не ти завиждам,аз бих искала около 5-6 месеца, повече не бих изкарала в къщи, аз поне.

Цитат
По политическата част на разговора, нямам какво да добавя. Там очевАдно сме на диаметрално различни позиции. Не желая повече да ти налагам своята, аз каквото имах, казах.
Ти нищо съществено не си казала. Рачо например обясни какво си е мислел и защо е гласувал така, Сикс също каза. Ти въобще не си казала какво си смятала, че е вероятно  да се случи. Аз се аргументирах, ти само каза, че еди кои си били лоши и ми обясни историята. Ама като теглим чертата как си си представяла резултатите от изборите не разбрах.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Очевидно никъде не си ме чела, ма карай  :lol: :lol: Еди кои си били лоши, съм обяснявала...Пък аз да се хабя с дълги постове  :lol: Пък нещо с твърдият електорат на БСП, че сега не било така съм била обяснявала...Съвсем се оплетох, честно. Не помня подобни неща.
Коя колко майчинство би издържала е вече съвсем в отделна сфера, която не искам да коментирам. Аз се радвам на всяка минута прекарана с Ивайло,но това са лични причини. А дали ГЕРБ са свалени заради това, да И заради това. За Световната криза разбрахме и как иначе. Иначе дори Тройната коалиция, чат пат се присещаше да побутне доходите...
Аз гласувах за ВМРО, щом толкова се интересуваш. Исках повече партии да влязат в парламента, за се създаде една качествена опозиция /нещо, което написах най-малко 10 пъти до тук, ма карай/. Нито съм изненадана от първите, нито съм очаквала нещо друго. Това достатъчно ясно ли е за тебе? /не е като ясно ли ти е, ама карай  :lol: :lol: /
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз гласувах за ВМРО, щом толкова се интересуваш. Исках повече партии да влязат в парламента, за се създаде една качествена опозиция /нещо, което написах най-малко 10 пъти до тук, ма карай/. Нито съм изненадана от първите, нито съм очаквала нещо друго. Това достатъчно ясно ли е за тебе? /не е като ясно ли ти е, ама карай  :lol: :lol: /
Не беше нужно да ми казваш за кой точно си гласувала, а само причините за гласуване за партия, която няма шанс да е в правителството. Благодаря за разяснението, достатъчно ясно е :-). Като гледам се оформя единно виждане, че хората са  гласували за опозиция.  Може и да е валиден аргумент за някой, но за мен лично не е, щото аз не го виждам това като качествена опозиция, няколко раздробени вота. Освен това прекалено много партии е имало, че дори и да имаше висока избирателна активност, пак е много рисково това според мен, понеже вота се раздробява.
 Колко процента взеха ВМРО?




  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Виж, тука вече съм съгласна, прекалено много са партиите и наистина се получи раздробяване на вота. Иначе ВМРО взеха малко под 2%....Наистина малко твърде идеалистично звучи едно правителство на републиканци и демократи в БГ... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"


Всеки, който малко се е интересувал какво ставаше по света по времето за което ГЕРБ беше на власт, знае, че имаше световна икономическа криза и че тези проблеми не са ограничени до границите на България. Гърция фалира, Испания има 25% безработица, въобще целият  ЕС е зле с изключение на Германия, а в бедна България в същото това време има 2 години майчиство.


Боби, едно е да се сблъскаш с кризата, друго е да се сблъскаш с кризата и с правителството, което умишлено закопава малкия и среден бизнес, вместо да вземе мерки, които да му помогнат да оцелее. Защото реално погледнато ГЕРБ точно това направи. Като към това трябва да се добави и съсипването на значимия бизнес на хора, които не са "от нашите" и пробутването (или опита за пробутване) на мерки, в полза на  "нашите".

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!

Всеки, който малко се е интересувал какво ставаше по света по времето за което ГЕРБ беше на власт, знае, че имаше световна икономическа криза и че тези проблеми не са ограничени до границите на България. Гърция фалира, Испания има 25% безработица, въобще целият  ЕС е зле с изключение на Германия, а в бедна България в същото това време има 2 години майчиство.


Боби, едно е да се сблъскаш с кризата, друго е да се сблъскаш с кризата и с правителството, което умишлено закопава малкия и среден бизнес, вместо да вземе мерки, които да му помогнат да оцелее. Защото реално погледнато ГЕРБ точно това направи. Като към това трябва да се добави и съсипването на значимия бизнес на хора, които не са "от нашите" и пробутването (или опита за пробутване) на мерки, в полза на  "нашите".
Не знам за какво говориш за умишленото закопаване. Колкото  до нашите-вашите знам, че от както аз помня, винаги същото се е казвало за всеки, който е отгоре.


  
Сега съобщиха-първия законопроект е за увелчаване на майчинството за втората година от 01.07-на 310лв. :D
Е с това трябваше да почнат,нищо че за някои било подаяние,нищо че мен лично не ме касае!
Въпреки това,че струвало 30 милиона лева,а СРС-тата струват 100 милиона на година(примерно),или референдума струва едиколко си...

Сега да не ни завидят само! 8O


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Ааа kisela_2000 ти шъ фаниш увеличението  :lol: А честито, няма да ти завиждам  :wink:
Ааа kisela_2000 ти шъ фаниш увеличението  :lol: А честито, няма да ти завиждам  :wink:

Ще хвана...за месец,вярно :)
Аз сега съм на вълна ясла и чакам с неърпение да започвам работа...ама то и с яслите е една мътна...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Какво мислите за това? http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/05/20/2064180_elegiia_za_ivan_kostov/  и вие и сте от мразещите или сте от съгласните с автора. Аз съм съгласна с него.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Какво мислите за това? http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/05/20/2064180_elegiia_za_ivan_kostov/

статията е с много ниско качество.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Какво мислите за това? http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/05/20/2064180_elegiia_za_ivan_kostov/

статията е с много ниско качество.
Чак пък била с много лошо качество? В какъв смисъл е с лошо качество?Не е вярна или не ти харесва стила?
« Последна редакция: Май 21, 2013, 01:28:45 am от Bobbie »


  
*
Обичам си го Иван Костов с едно око, как да не си го обичам след като при неговото управление най - накрая моряците от "Океански риболов" получиха изработените си с тежък труд пари, които им дължеше предприятието и всички преди него се правиха на умрели.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
И.К. е много умен,но лошото е че не е алтруист.Има много грешки в управлението си,и...мааалко се поувлече с кражбите.И за Орион,и за приватизациите на големи държавни предприятия знаем...облажи се човекът и много отврати идеалистите от синята идея.
Вече никой не му вярва...не знам и той дали си вярва.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Е що да не си вярва, нали прибра парите... пука му на него за синята идея :?
Едно интересно четиво, за тия, дето казаха, че има фалшиви бюлетини...
http://avtorski.pogled.info/article/45558/Kaputovata-revolyutsiya-ot-11-mai
И честито за цирка днес - тайна коалиция между БСП, ДПС и Атака - само дето не знам тоя луд що не му дават да си пие по-често хапчетата, ами са го пуснали на свобода... Ще си ходят едни депутати на работа, без да се регистрират и така ще видим какво ще приеме това народно събрание :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Гане, не ти дочетох до края статията, но това са една камара глупости, чудил се е човека къде да си рисува. Шефа на тая фабрика го гледах по ТВ още на 11.05 и твърдеше, че те имали само 350бр. бюлетини брак, не 4 палета + още 10. Иначе е съвсем нормално и логично да се печата повече от поръчаното, то няма как да знаят точно какъв ще е брака. Всички явно плащат по избори, ГЕРБ са опитали да си решат проблема кардинално.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Според мен не са, обяснява доста неща, неща, които и аз съм виждала и знам. Кардинално да решат кой проблем? Щото ако искаха кардинално решаване, до сега да сме минали през революция като Румъния и да не е останал жив комунист...
Не знам ти как ги виждаш нещата, ама на мен изобщо не ми харесва как изглежда парламента - мазен педераст се опитва да ни обясни колко сме глупави, а един фашизиран луд ни показа как се управлява задкулисно държавата. И това ако е избор или правилно според теб, значи наистина си заслужаваме съдбата...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю