0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Елфи, циии я, ама те избират точно такива, за които 20лв са много - пенсионери и младежи без работа.

Мими, извинявай, ама това са нонсенси. да не кажа, че някой може да се засегне.
Незнам, Джам, ще се радвам, ако са нонсенси, просто споделих дочут разговор и защо на Елфа никой не дава пари :)
Авалон, според теб как ще стане "пробуването" на тези бюлетини в РИК и ЦИК? Аз не виждам начин, но може да съм прекалено наивна :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Оф, ама хич си нямаш представа как протичат нещата...
П.С. По въпроса за обидата - ако смяташ, че те обиждам, бих се извинила, въпреки че не виждам за какво. Пък ако си мерим обидите, ще трябва и ти да промениш тона и пращането по чужбина, крещенето във фейсбук и обясненията как нямам право да пиша.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Ganka, аз нямам фейсбук - повтарям се с по-горе. Много на едро ги подкара нещата - "крещене" и "пращане".
Не съм писала какво ти нямаш право, моля посочи, по-добре на лични (нямам намерение да ти влизам в тона тук), нямам намерение и да споря тук с тебе.
Повтарям се - казвам лично мнение и не съм те визирала конкретно. Дали имам или няма представа как протичат нещата - не ти искам мнението, не ти търся и извинението.
« Последна редакция: Май 13, 2013, 16:12:42 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ами в такъв случай съобразявай се, че и други си казват мнението, така че и мен не ме интересува особено ти какво мислиш
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Ние гласувахме сравнително бързо, нямаше никой за съжаление :( Казаха че към 130 човека са гласували в Ница, а през 2007 са били регистрирани 3800 българи в областта  8O  Изключително съм разочарована от ниската активност и фрази от рода на ами то няма за кого да гласуваш и за това няма да гласувам.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
При нас имаше опашка, от около 100на човека. Сега обаче като гледах резултатите от гласуването, Германия с много ниска активност :( Явно липсата на секции също е проблем. Тази година част от секциите, които имаше преди, не ги откриха.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
БСП и дПС  успяха да изпозлват гнева на хората и да ги разделят - показателно е, че 50% не са гласували, а от гласувалите 50%  , 48% са гласували за партии, които не са стигнали и 4 процентния праг да влезнат в парламента. Това прави поне около 12 партии, такова жестоко разделение има. Освен това има и жестока наивност от страна на българският гласоподавател. 48% от тези, които ги е интересувало достатъчно, за да отидат да гласуват, са проявили голяма наивност. да не се обиди някой, ама ако си гласувал за партия, не взела дори и 4% и си мсилел, че е имала шанс да спечели, това не говори много за реализъм. Или пък ако си го направил ей така да си кажеш, че ти е различно мнението, пък сега си ядосан, че комунистите и турците са правителството, пак не е много реално. 


П.П. Това с купуването на вота никога не съм го разбирала. Те могат да си вемат 20те лева и кюфтетата или там каквото им дават и да гласуват за когото си искат, никой не знае за кого са гласували. Мисля, че по-скоро ги хранят, да ги имат тях за „добрите“ и затова да гласуват за тях.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
50% не са гласували, а от гласувалите 50%  , 48% са гласували за партии, които не са стигнали и 4 процентния праг да влезнат в парламента.

не ти е вярна сметката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
50% не са гласували, а от гласувалите 50%  , 48% са гласували за партии, които не са стигнали и 4 процентния праг да влезнат в парламента.

не ти е вярна сметката.
О права си - по-малко е. Сега като го смятам ми излизат 2 пъти по-малко, към 24%. Не знам какво съм смятала снощи, като го смятах това. Пак според мен е значително, не знам какво е средното ниво на гласуващи за малки партии, но доста ми се струва.


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Боби, освен сметката и разсъжденията ти не са много верни...Дори да съм гласувала за малка партия, да речем ВМРО, това не значи, че "съм вярвала, че ще спечели". Това е наивно! Нали не мислиш някой от пишещите тук, за наивен? Както и Jam каза, всички знаехме, че БСП, ДПС и ГЕРБ отново ще влязат. Въпросът беше КАК ще влязат /като разпределение/. Гласуваш за малка партия, защото харесваш позициите и, защото може да успее да мине 4%-я праг и да влезе в парламента. А както казах, доброто управление, зависи и от добрата опозиция  :wink:
Но Jam отново е права, че за малка държава като нашата- малките партии са прекалено много... 8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
бобскиии, въобще не ти е вярна сметката,както казва Джам!!! :lol: :lol: Гласувахме за малки партии,с ясното съзнание,че са малки,но с надеждата,че народа ще се надигне и ще си довлече задника до урните.На всички ни е ясно,че твърдите електорати са "на линия",за това трябваше да пропуснем "гъбите" на този ден.Ама не би!!! А,големите партии,през цялото време това ни натякваха,с цел манипулация-да не си хабим гласовете за малки партии... Боби,я сментни при 10-20 % по-висока активност,същото разпределение на % по партии и ни кажи колко още партии щяха да са в НС?? това ще е интересно и тогава можем да говорим,дали сме отишли напразно да гласуваме! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Истината е,че трябваше да влязат повече партии,прав е Рачо.Ама от акъла си патим 8O


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
П.П. Това с купуването на вота никога не съм го разбирала. Те могат да си вемат 20те лева и кюфтетата или там каквото им дават и да гласуват за когото си искат, никой не знае за кого са гласували. Мисля, че по-скоро ги хранят, да ги имат тях за „добрите“ и затова да гласуват за тях.
Точно и аз това се питам, как разбират за кой са гласували. Миналата седмица бяхме в посолството в Париж да вадим паспорт на малката. Е, не мога да ви опиша какъв ад беше. Беше пълно с помаци, който вадеха пасавани за децата си, защото трябвало да се прибират за изборите да гласуват. 90% от тях не можеха нито да говорят, нито да пишат на български, охраната се разкрещя по едно време на двама които явно го помолили да им попълни молбите " Абе нито български говорите, нито пишете на български, какво правите в Българското посолство?" И това са хората, които гласуват в нашата държава :( После се замислих, защо не могат да гласуват в Париж, а са привикани в България да гласуват...Може би им дават попълнени бюлетините, незнам...Дори единствената която говореше български ми се похвали, че и е купен билет за събота да се прибира, за да ходи да гласува  8O


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
тъй тъй...и същите тия гласували, за да :"има повече от техните във властта и да се въведе турския официално в училищата". това е цитат на един от тях от новините, не го казвам аз... :x
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Хора, тия 350 хил.бюлетини има как да влязат където трябва. Вчера в едно от студиата, по БНТ мисля беше, казаха, че са липсвали номера на секции!!!  8O Т.е. секция №20,21,24,25 и т.н. После липсващите номера (цели секции) са се допълвали със списъци с починали хора и ето къде идва мястото на такива бюлетини. Никой не се занимава да подкупва сульо и пульо от Люлин или Обеля.
Дали е станало така, дали е щяло да стане така, ако не бяха хванали бюлетините, никой не знае. Но като факт казала, че при регистрацията на секциите са липсвали номера и изказаха мнение с каква цел. На мен не ми звучи невъзможен такъв сценарий.
Съжалявам искрено, че най-лошата възможна коалиция ще ни управлява!!

*
Ох, дори уикипедията е обяснила сносно що е помак. Четете, хора!
И изобщо не я водете натам темата, моля ви! Емоционални сме всички, но нека премерваме израза.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
По официални данни към 2011 г. българите в САЩ са около 300 000 души. Чух, че гласувалите сме не повече от 2-3 хиляди. Ние пропътувахме 100 км в едната посока, за да гласуваме /след работния ден на мъжа ми/, но много наши приятели не успяха, въпреки желанието си. Много ни се искаше гласовете ни да допринесат за нещо положително, дано имат смисъл поне в дългосрочен план.

Ето нещо за размисъл. Не е нужно да сме съгласни с всичко написано.

http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/05/13/2059748_britanskiiat_poslanik_ne_budete_pesimisti_postavete/
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Бубулина и Рачо, не знам дали са ми вярни разсъжденията, но ето аз как разсъждавам. Според мен хора гласуващи за малки партии няма да откъснат от гласовете за комунистите или ДПС, а ще разделят останалият вот.  При това положение печелят партиите с твърд електорат. Дори при по-висока активност и вкарване на малка партия,те щяха да имат няколко депутата без реална власт. Това е моето мнение. Аз никога не гласувам за малка партия, за мен това е като да помогна на ДПС, така мисля, съжалявам.Според мен партия се гради дълго и между избори, агитация се прави тогава, за да има реален шанс, а не за 2 месеца да очакваме кой знае какви промени.  И вие сега може да ми казвате, че не разсъждавам правилно, но  фактически резултата е такъв, какъвто си го говорихме тук преди 2 месеца, това вярвам няма да отречете-БСП и ДПС ще управляват отново, това мисля е видно.

това ще е интересно и тогава можем да говорим,дали сме отишли напразно да гласуваме! :wink:
Не знам на кое викаш ти интересно, аз му викам още по-патова ситуация от сега и още по-трудно става да се състави правителство. Лиспата на стабилност би навредила много повече на България дори от управление на ДПС и БСП.
« Последна редакция: Май 13, 2013, 19:05:49 pm от Bobbie »


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Ние със съпруга ми не гласувахме. Наистина нямаше за кого.
В 3 часа пуснахме новините и разбрахме "победителите". Наши приятели отидоха да гласуват - знам, че са дали вот за малките партии.
Но изходът беше пред-известен.
Същите муцуни, същите престъпни физиономии.

Аз съм на мнение, че политиката е толкова мръсна работа, че само като коментирам, се чувствам омърсена
:(.
Гледайте си семействата, децата, мъжете, и пр. Никакъв смисъл няма да си губите времето в протести и т.н. Който и да дойде на власт, нищо няма да се оправи.

Ще ви кажа аз как гласувам в Канада. Гледам кандитатите, никога не чета платформите, не ме интересува.
Ако кандидата е хубав/симпатичен, с ведро изражение, има семейство и деца, гласувам за него.
Тук при нас, когато настъпват избори, започват да се обаждат на населението по телефоните и да агитират. Звънят ми на мен един ден, " добър ден, дали С.Х. ще има вашата подкрепа?" Казвам: " да, ще гласувам за него". После следва: "Какво ви харесва в платформата му" , аз отговарям: " не съм я чела изобщо", отсреща 5 секунди мълчание, " На какво основание е изборът ви тогава", " "Според външния вид, от всички кандитати, той е най-симпатичен, има хубава жена и две малки дъщери" , и затова ми изглежда като разумен избор. Независимо кой ще дойде на власт, моето лично положение няма да се промени. Платформи, реформи и т.н - може да се обещават хиляди неща." Отсреща пак 5 секунди мълчание, усещам как жената отсреща на линията се позасмя тихичко.: " Благодаря за подкрепата". И затвори.
 :D
Докато в България нямаше нито един кандитат, който да ми стане поне малко симпатичен. Всички бяха гадни, алчни, грозни муцуни

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Мда....това все ме подсеща, че всички съседи са казвали за Чикатило, че е "ведър, спокоен и много дружелюбен човечец..."
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"