0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ние със съпруга ми не гласувахме. Наистина нямаше за кого.
В 3 часа пуснахме новините и разбрахме "победителите". Наши приятели отидоха да гласуват - знам, че са дали вот за малките партии.
Но изходът беше пред-известен.
Същите муцуни, същите престъпни физиономии.

Аз съм на мнение, че политиката е толкова мръсна работа, че само като коментирам, се чувствам омърсена
:(.
Гледайте си семействата, децата, мъжете, и пр. Никакъв смисъл няма да си губите времето в протести и т.н. Който и да дойде на власт, нищо няма да се оправи.

Ще ви кажа аз как гласувам в Канада. Гледам кандитатите, никога не чета платформите, не ме интересува.
Ако кандидата е хубав/симпатичен, с ведро изражение, има семейство и деца, гласувам за него.
Тук при нас, когато настъпват избори, започват да се обаждат на населението по телефоните и да агитират. Звънят ми на мен един ден, " добър ден, дали С.Х. ще има вашата подкрепа?" Казвам: " да, ще гласувам за него". После следва: "Какво ви харесва в платформата му" , аз отговарям: " не съм я чела изобщо", отсреща 5 секунди мълчание, " На какво основание е изборът ви тогава", " "Според външния вид, от всички кандитати, той е най-симпатичен, има хубава жена и две малки дъщери" , и затова ми изглежда като разумен избор. Независимо кой ще дойде на власт, моето лично положение няма да се промени. Платформи, реформи и т.н - може да се обещават хиляди неща." Отсреща пак 5 секунди мълчание, усещам как жената отсреща на линията се позасмя тихичко.: " Благодаря за подкрепата". И затвори.
 :D
Докато в България нямаше нито един кандитат, който да ми стане поне малко симпатичен. Всички бяха гадни, алчни, грозни муцуни

Сития не вярва...Усещам,че това е правилния подход-да не гласуваш. И аз така бих направила.
Иначе съм по-скоро десен избирател...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Мда....това все ме подсеща, че всички съседи са казвали за Чикатило, че е "ведър, спокоен и много дружелюбен човечец..."
:youwoman:


  
*
Според мен, хора, които не живеят постоянно в България, не трябва да гласуват. Докато си мислех, че ще дойде време да се завърнем - гласувах. Вече не го правя, защото нямам право да решавам как да живеете вие.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
То и този, когото хванаха в Клиивланд, дето държал заключени 3 жени 10 години да ги изнасилва и бие, бил известен сред съседите си като симпатичен, и дори возел децата им на мотора си. А какво се оказа после...
По тази логика, всеки симпатичен човек е някакъв манияк. :) А това не е така.
 Борисов, Станишев, Сидеров, Доган и т.н имат много неприятно излъчване.

Оливия, вероятно си права, и мъжът ми каза така.
Аз щях, ако имаше лице, човек, за когото да го направя.
Само за партия/движение не гласувам

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
То и този, когото хванаха в Клиивланд, дето държал заключени 3 жени 10 години да ги изнасилва и бие, бил известен сред съседите си като симпатичен, и дори возел децата им на мотора си. А какво се оказа после...
По тази логика, всеки симпатичен човек е някакъв манияк. :) А това не е така.
 Борисов, Станишев, Сидеров, Доган и т.н имат много неприятно излъчване.

Оливия, вероятно си права, и мъжът ми каза така.
Аз щях, ако имаше лице, човек, за когото да го направя.
Само за партия/движение не гласувам
Разбира се! но нали не намекваш, че грозните хора, тези с недъзи са прости, неграмотни и глупави? Не съм казала, че всеки симпатичен човек е маниак, а че да съдиш за хората по външния им вид е малко нещо повърхностно... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Може би не си разбрала правилно.
Визирах конкретно политиката.
Тъй като няма как да разбера дали един политик е честен , почтен  и т.н., а е хубаво човек да дава гласа си, все пак мое право е да гласувам, предпочитам да давам глас за този, който има излъчване, чар, не по-малко важно е да има жена и деца.

Ни най-малко не осъждам вида на хората и не ме интересува кой как изглежда, грозен, умен или прочие.

Най-добре ми е да не се интересувам от политика и избори. Защото нищо не зависи от мен и теб.
Нещата са преразбределени отдавна.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Според мен, хора, които не живеят постоянно в България, не трябва да гласуват. Докато си мислех, че ще дойде време да се завърнем - гласувах. Вече не го правя, защото нямам право да решавам как да живеете вие.
Съгласна съм с теб Оливия. И не само това. Аз лично не бих имала куража да съм убедена, че избора ще ми  е обективен, не смятам че мога да имам точна преценка като живея на хиляди километри и посещавам родината си за броенидни в годината, обгърната в еуфория от срещата си с близки и приятели. Не бих давала съвети, нито бих окачествявяла начина на мислене на хора, които живеят там,
хора, кото са потопени в средата, хора, които ежесекундно изпитват всичко върху гърба си, които работят там, плащат си данъците там, ползват здравната система , образование , ползват или нямат възможността да ползват социалните си придобивки, трошат си колите по дупките, работят по 15 часа  за заплата констата, без "гък" за извънредни , говорят, виждат се , спорят и се убеждават в едно или друго не само с ограничен кръг от хора а и с непознати - тет а тет, на живо, присъстват в цялото настрение , усещат и чувстват всичко на място и ...... и няма да изброявам повече. Ето това не би ми дало моралното право да живея на едно място, да съм убедена в компетенциите си за преценката (камо ли да се опитвам да бъда коректив) та да давам гласа си за едно друго място, където не живея.
 Мисля, че докато се борим срещу кое зло да гласуваме , т.е. да избираме по-малкото зло, а не да гласуваме по това на кой най-много симпатизираме , било той и малка партия все така ще си зацикляме . До сега все така беше. Колко такива гласове са потънали в големите партии. И колко ли би се променила активнността ако независимо и без да мислим "какъв е смисъла " вместо да се отказваме от липса на такъв просто отидем и си пуснем гласа макар и за малка партия.  Разпределението на местата ще е мааалко по-различно, хегемонията няма да е такава. А и подмяната на вота няма да се случи в мащаба, който е сега.
« Последна редакция: Май 13, 2013, 22:51:52 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Абсолютно съм съгласен и точно това имах предвид,в частта за активността и различните резултати. Боби,всички разумни хора ,преди изборите бяха на ясно,че "основните" конкуренти в тези избори са ГЕРБ и БСП.Ти ги наричаш "големи" партии-нека бъде така. Мачовщината на Бойко и ,не мога да отрека,някои и полезни неща ,които извършиха през мандата си задържаха голям % от техните привърженици. Все пак ,поради едно или друго влияние губят 600 хил гласа от последния вот,но пък тогава нещата бяха направо "луди". За щастие ,въпреки твърдия електорат на БСП,тя губи 100-150 хил. гласа,но това е по естествен път,колкото и цинично да звучи.След 4 години,ще бъдат на нивото на ДПС.И все пак,това което и Авалон иска да каже е ,че при една по-висока активност,разнообразна конфигурация,примерно още поне три партии в парламента,сега няма да си"чешем главите" ,коя по-кофти конфигурация за правителство да изберем... Вариант правителство на БСП и ДПС,подкрепяно,според интереса  от Атака?????? 8O 8O 8O Ако имахме поне 10% по-висока активност,сама виждаш ,че "филмът" щеше да е малко по-добър.
Относно правото на глас на хората живеещи извън държавата,това смятам е гражданско право,гарантирано от конституцията.В крайна сметка-може и да гласуваш,а можеш и да не гласуваш,нали.това си е избор.  На този принцип и аз се замислих ,дали да не забраним на хората над 70 години да гласуват?? Или пък да въведем образувателния ценз? Но дали  правилно??
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Оппп,пропуснах  :wink: Проф. Константинов хиляди пъти ни приглуши ушите- подмяна на вота в секциите,на каквото и ниво да е това, е невъзможна!!!! Опозицията има 60% участие във всяка секция. Проблема не е фалшифицирането на изборите,проблема е в корпоративния вот. :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Ра4о, аз съм съгласна че така принципно се получава ограничаване на права. Обаче сравнението е за хора над 70г., или образователния ценз е за хора, които живеят в Родината ни - принципа за сравнението в случая е друг.
Не мога да приема, че има хора, които от повече от 20 години живеят в чужбина, не говорят български език дори, ще решават съдбините ни. Не мога да го приема. Снощи гледах опит за интервю, на което човека отиваше да гласува, а в същото време казваше, че не разбира въпроса на журналистката и не й отговори. Такъв и подобни на него не може да си изкривим душите са все още фактори в крайния резултат. Така както човек с двойно гражданство няма право да се кандидатира за политик (конституцията забранява министри с двойно гражданаство), така и човек с двойно гражданство не трябва да гласува - според мен.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
E,да,ама сега БСП с кого ще прави правителство???  :wink: Аи ,нали разбираш,че "сигурността за етнически мир", е карта,която много бързо се вади от ръкава!! Ще кажеш ,че сме Сирия!?? И всепак-няма как да се ограничи правото на глас,няма!! Поне не в ЕС и не в 21 век.В Афганистан сигурно е възможно... :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
E,да,ама сега БСП с кого ще прави правителство???  :wink: Аи ,нали разбираш,че "сигурността за етнически мир", е карта,която много бързо се вади от ръкава!! Ще кажеш ,че сме Сирия!?? И всепак-няма как да се ограничи правото на глас,няма!! Поне не в ЕС и не в 21 век.В Афганистан сигурно е възможно... :lol:
Аз напълно осъзнавам 21ви век, ЕС и т.н.. Но индиректно ..... има европески държави, които забраняват двойното гражданство. Та това си е механизъм.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Аз съм твърдо ЗА образоветелен ценз и не мисля, че ограничава правата на някого. Нали средното образование е задължително до 16г, ако си нарушил задължението си за го завършиш, защо ще ревеш, че ти нарушават правото да гласуваш?!?!

ето кой какво губи и печели: http://offnews.bg/index.php/195251/gerb-izgubili-500-hil-izbirateli-bsp-privlekli-200-hil
« Последна редакция: Май 14, 2013, 11:12:04 am от midge »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
За щастие ,въпреки твърдия електорат на БСП,тя губи 100-150 хил. гласа,но това е по естествен път,колкото и цинично да звучи.След 4 години,ще бъдат на нивото на ДПС.

хм, Рачо, сигурен ли си в това? Май четох някъде, че БСП е спечелила нам си колко хиляди гласа повече, отколкото на изборите през 2009 г.

Относно правото на глас на хората живеещи извън държавата,това смятам е гражданско право,гарантирано от конституцията.В крайна сметка-може и да гласуваш,а можеш и да не гласуваш,нали.това си е избор.  На този принцип и аз се замислих ,дали да не забраним на хората над 70 години да гласуват?? Или пък да въведем образувателния ценз? Но дали  правилно??

е чакай сега... щом е гарантирано от конституцията това право, значи е гарантирано за всички. и за живеещите навън, и за възрастните. защо искаш да забраниш на възрастните хора да гласуват? точно те са най-зависими от държавното управление и политика. здравият, прав, млад човек ще хване мотиката, лаптопа или куфара и ще се оправи някак, а те? и защо презюмираш, че хората над 70 години не могат да преценяват разумно? твоите родители как са?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2013-05-14&article=451055

чак сега се светнах защо всичко живо се ръга да прави партия и да участва в избори....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2013-05-14&article=451055

чак сега се светнах защо всичко живо се ръга да прави партия и да участва в избори....
Непросветени ще си останем.
Ама и като не ставаме за политици...
*
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2013-05-14&article=451055

чак сега се светнах защо всичко живо се ръга да прави партия и да участва в избори....

А добър ден.
В нормалните държави сумата получавана за всеки гласувал за съответната партия е ..... забележете центове.
Но, тези които са с политически амбиции и тези, които са за да изкарат някой леФ от цялата дандания си личат от километри.
« Последна редакция: Май 14, 2013, 11:38:04 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Има ли в Конституцията опция всички да гласуват - има, тогава никой няма право да забранява на когото и да било да гласува. Това е неизменно право, виж за задължение - много малко хора го приемат така.
И стига вече с това, да забраним на тия, дето са в чужбина. Ако са давали турци или някакви други, дето не са наясно с българския, да им забраняват на тях. В моя кръг емигрантите милеят за езика си, пазят го, водят си децата на училище и се стараят да помагат на държавата от вън. Така че престани да ни го навираш това в очите :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
По последни данни гласувалите в чужбина са около 114 хиляди. От тях над 60% са гласувалите в турция. Отделно от гласувалите етнически турци живеещи в европейски държави не е ясно с колко процента вдига вота. И при разбиването на останалия оскъден процент на гласувалите в чужбина за останалите партии ... резултата е следния: отново ДПС ще решава съдбините на България ...... отново - факт и аргумент защо мисля така.
В момента чета, че към момента само ДПС гласовете от чужбина отиват към 50%.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Българинът не се научи, че турците гласуват под строй, организирано и масово. И ако се беше замислил малко в деня на изборите, не да измисля глупост след глупост като фалшиви бюлетини и симпатично мастило, а беше си надигнал задника от дивана, за да гласува, няма да ни управляват етнически партии. Много е лесно да кажеш - ама те гласуват - имат ли право, имат, упражняват ли го - упражняват го. Останалото е мрънкане и тръшкане за играчки. Когато се научим да сме дисциплинирани и да изпълняваме правилата, тогава и няма да избира друг вместо нас. Аз седях 2 часа на опашка, за да гласувам. А други изобщо не са отишли. Така че не се сърди на турците, че избират вместо нас. При тая активност от страна на българите, всеки, който отиде под строй би бил процентно резултата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю