0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Днес бях в Кюстендил, видях се с братовчед ми. Какво ми разказа той. Случката се развива преди по-малко от месец.
Преди да се прибере една нощ от дискотека отива с приятели в едно заведение в КН. Там всеки ходи да яде шкембе след дискотека, неписано правило е. Сяда братовчеда с приятелите си на масата, общо четири човека. Няколко минути след тях влизат 7-8 роми и директно скачат на тяхната маса, обръщат я и започват да бият наред(не е имало други клиенти в момента). Чупят бутилки в главите на момчетата, станало е страшно меле. Не е ясно какво е провокирало ромите. Благодарение на охранителните камери в заведението е повдигнато обвинение срещу тях. Всеки от тях има условна присъда.
Знам, че се случват всеки ден такива неща, но не мога да си намеря място цял ден...
Не ми олекна, но поне споделих :?

« Последна редакция: Март 31, 2013, 22:23:09 pm от Ники »

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ники, надявам се братовчед ти да е добре! За жалост е много трудно да се овладее това насилие :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Ники, надявам се братовчед ти да е добре! За жалост е много трудно да се овладее това насилие :(
Добре е, Гане, физически, но психически не е. Той живя 10 години в Италия, но е от хората, които така и не се адаптират навън. Имаше хубава работа там, но реши да се върне да се бори тук. Купи си камион, пътува, не е най-прекрасната работа, но с честен труд си изкарва хляба.
Преди няколко месеца някакъв тарикат решава да не му плати един курс. А за него това е пагубно, чака, чака, още си чака парите. Сега и тази случка.
Да, това са две коренно различни ситуации, но го карат много да се замисля. Защо се върнах, взел ли съм правилното решение и такива ми ти работи...

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ех, много е трудно да се вземе решение и нещо такова наистина може да те накара да се замислиш сериозно защо си се върнал и дали не си направил грешка. След като наръгаха брат ми, много исках да дойдат тук :( Много ме беше страх за тях, ама те казаха, че не могат да се преместят. Ей това е безумното в България - да реши някой и да не ти плати парите... Пък ти да мреш :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Плащания и то редовни, направо ме разсмивате.От години работим предимно с общини.Масово са не коректни.Имаме да взимаме от тях от години задължения.Работили сме за тези пари, не е да сме седяли със скръстени ръце.

*
Плащания и то редовни, направо ме разсмивате.От години работим предимно с общини.Масово са не коректни.Имаме да взимаме от тях от години задължения.Работили сме за тези пари, не е да сме седяли със скръстени ръце.
мдаааа, общината в Хасково има дава доста пари на брат ми. Миналото лято 4 месеца работи там, а сега ще има да взима :(

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Рекламата на данон звучи все едно тяхното мялко е по-специално от другите на пазара, което не е така . Затова ги осъдиха, не защото е невярно твърдението за регулиране на червата. Вярно е просто има и по-евтини млека, които правят същото, в тяхното няма нищо по-специално. Казаха им да сменят думите „клинични изледвания показват“  с нещо друго, защото клиничните изледвания за са всякакви такива млека, не специално за данон Също да махнат думата „имунитет“ понеже това пък за нищо не е доказано.
Пиша го да не си помисли някой, че киселото мляко не прави това, което те твърдят, че прави или че данон не е качествено мляко.
« Последна редакция: Април 28, 2013, 19:50:46 pm от Bobbie »


  
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Бе не знам за киселите млека, ама днес бях за кой ли път потресена от БГ здравеопазването...
На мой много близък, жена му роди на 23,04, месец преди термин. Бебочко е с ниски левкоцити /такова е обяснението/ и съответно на антибиотик поне до 01,05  :? Майка му пък, след секцио 4 дни не успяла да ощастливи WC-то и съответно на диети и рициново масло...
За капак, днес, станал луд скандал, защото, забележете....ЗАБРАВИЛИ да нахранят бебетата  8O
Повече от час чакали родилките, накрая се надигнали и издирили някой, който да им обърне внимание, че бебетата реват от глад...
Болницата, в която се разиграва това, ненавиждам по лични причини и носи името на столицата...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Мда, предполагам за държавната "столичанка" говориш. Там така и не разбирам защо бебетата няма опция да са при майките си. Този проблем нямаше да е възможен.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Мда, предполагам за държавната "столичанка" говориш. Там така и не разбирам защо бебетата няма опция да са при майките си. Този проблем нямаше да е възможен.
Аха, за същата...Той в момента е бил с майка си, но тя май не можела да го кърми, заради рициновото масло.../не съм сигурна, май заради това/.Ми не знам защо, тя първия ден въобще не го е видяла, от втория са почнали да го разнасят насам натам ..
Пак добре, че не и е паднала някоя мазилка на главата...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"


Пиша го да не си помисли някой, че киселото мляко не прави това, което те твърдят, че прави или че данон не е качествено мляко.

Не вярвам в качеството на Данон,за това и не купувам :Dобаче никой не ангажирам...Аз и минерална вода Горна баня признавам само...шовинизъм някакъв.
Друго съм решила да си заръчам от Америка  :) Онова устройство,което намалява звука на рекламите автоматично...голяма нерва ми е...особено ако има някой заспал.Не знам,обаче,как се казва устройството.
« Последна редакция: Април 28, 2013, 23:21:03 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Аз използвам друго устройство- дистанционното  :lol:
Относно Данон-а, това е последното мляко, което някога бих купила.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Защо не го харесвате? Аз с него съм квасила,много добре заквасява, значи са му живи културите.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Наскоро моя мъж попадна на някакво частно изследване в кои млека има нишесте и кои стават за ядене. Оказа се, че процента с нишесте е пренебрежимо малък и повечето наистина са си качествени, т.е. от мляко. Открито е в Бор чвор и Боженци. Така че данон е напълно безвреден :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
По отношение на млякото:
ТУК
ТУК
и ТУК

Статията е стара, но съм чувала същото от познати, които също са правили експеримент...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Това за цвика и аз мислех, че е така докато не разбрах технологията да не го прави, А тя е  просто разбъркване. Опитайте и вие, ако не ми вярвате. Като се закваси киселото мляко, се разбърква много яко, докато стане съвсем като кремче и го оставяте в хладилника още 24 часа преди да го ядете. Няма нито цвик да прави повече, нито да се вкисва повече ( или поне много по-бавно).


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цитат
Българите над 30-годишна възраст си спомнят, че едно време киселото мляко имаше трайност 72 часа, след което вкисваше и трябваше да се изхвърли.

това не помня дали си спомням :), но от последното мляко, което квасих преди 2 седмици, ми остана малко и не беше вкиснало.
чела съм да го коментират това явление и други хора, които напоследък си квасят сами прясно мляко, купено от производители (надяваме се). киселото мляко изобщо не вкисва на 3-тия ден, както твърди легендата. трае си доста повече.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Едно време  е вкисвало, защото се е замърсявало при производството, по някакви причини.
Сега купешкото не вкисва дълго, защото му слагат някаква бактерия, която неутрализира ЛББ.
Аз обичам много гъсто кис. мляко и нямам нищо против малко нишесте в него.
Не ми се почва темата с киселите млека.И аз квася всяка седмица2-3литра мляко.
 Кисели млека с повече Лактобацилус булгарикус се срещат само по селата, домашно производство, но пак зависи каква е закваската.
Трайността и качествата на домашното кисело мляко зависи от закваската Джам.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia