0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

 най-малкото не всеки пуска в заведението си бездомен или видимо беден човек, нали (за съжаление)

Точно тук мисля си в грешка, а и идеята не е да има кафе за клошарите само, а дори за хора които в момента не могат да се го позволят.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Сиксче, тя статията не беше за тия дето обясняват :wink: ми за тия дето защитаваха кат един Матросов на амбразурата ромите :lol: Ама не вярвам да я вникнат :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Рали, това го четох и си мисля каква безумна държава сме - имаме криминално деяние, органите на реда са действали както се полага да действат и както биха го направили в една бяла държава. И в крайна сметка какво - този, който е изпълнил дълга си и е предотвратил по-голяма катастрофа, ще бъде наказан за това, че изпълнява дълга си... Ами тогава да какво да излиза полицията на работа? Какво да прави тя в такава ситуация? Излиза, че е по-добре полицаите да се скатаят и да си тръгнат. Чиста работа - няма да изпълняват коректно задълженията си, ромите ще си правят каквото си знаят, но поне полицаите няма да ги водят престъпници и убийци... Не знам, от няколко дни акъла ми не го побира :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Гане, разбрах аз за кого е статията :lol:

Колкото до материала пуснат от Рали, напълно съм съгласна с теб. Безумие до безумие в тая нашата държава, направо нямам думи вече. Дано го оправдаят момчето!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аз да натъртя, белким схване :lol:
Дано, ама не вярвам, честно казано. Може би сега им е време на полцаите пак да попротестират, защото това важи за всички.
Маги, то това е горе долу същата статия, която пуснах и аз.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
полицаят осъден ли е или в момента се води разследване, аз това не разбрах?
ако се води разследване, това е добре, така трябва да бъде и ако обстоятелствата са такива, каквито ги описват, той ще бъде оправдан (дори това не е точната дума) и ще си се върне на работа. ако е осъден, тогава въпросът е въз основа на какви доказателства.
при цялото ми уважение към полицайте и разбиране за работата им, всяка престрелка трябва да бъде разглеждана, за да се установи дали правомерно се е използвало оръжието. иначе става страшно.

колкото до статията за ромите и намеците, че не съм разбрала, само да кажа, че то за танго трябват двама.  :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Точно това танго хич не можеш да го танцуваш :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
о, аз чакам ти да ме научиш, ганка :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
О не, благодаря :lol: Ще пропусна. Учи се човек, който има желание. С останалите е мъчение :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
полицаят осъден ли е или в момента се води разследване, аз това не разбрах?
ако се води разследване, това е добре, така трябва да бъде и ако обстоятелствата са такива, каквито ги описват, той ще бъде оправдан (дори това не е точната дума) и ще си се върне на работа. ако е осъден, тогава въпросът е въз основа на какви доказателства.
Не е осъден, води се разследване. Не би било нормално да не се води разследване. Ще го оправдаят според мен, няма причина от сега да се хабят нерви за това, ако верно е имало брадва в ръцете на циганина.
Което не разбирам е защо толкова бързо му е повдигнато обвинение. Мисля, че би трябвало първо да свърши разледването,а после да се вземе решение има или няма достатъчно причини въобще да се води дело. А може би е свършило и имат основание или пък не съм разбрала и  не са му повдигнали обвинение още, не знам. Не ми се отваря линка, който е даден тук.



  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Аз мисля, че трябва да има граждански протест тук. Не на полицаи. На граждани. Трябва да им се покаже веднъж завинаги на ромите, че ако искат да живеят в България и да бъдат граждани, трябва да се държат като такива и да носят отговорност за действията си. Полицаят ще го оправдаят, въпреки че цял живот ще живее с мисълта, че е погубил човек. От един нормален човек, това лесно не се преживява. Но мисля, че сега е моментът да им се покаже, че номерата им вече са прекалено изтъркани. Нямам против ромите, но така не може да продължава. За това бих излязла на протест. Но не протест против ромите, напротив. Протест в който бих им подала ръка и бих и казала, че след като искат да се третират като хора е редно да се държат като такива. В момента 99 процента от тях не го правят.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
боби, линка който беше постнат, не дава никаква фактологична информация, а е мнението на един журналист как полицайте трябва да се вдигнат на протест, за да го защитят, а те не го правят.

мисля, че се вдига излишно шум, защото е намесен ром.

лидия, ако носиш пистолет, носиш и идеята, че може да убиеш човек, не казвам, че е лесно да се живее с тази мисъл.

*
Гане, абсолютно същата е статията.

Относно полицая, ако не сте разбрали хората се опитват да съберат пари за свестен адвокат тук в БГ, за да може да го оправдаят, защото тук осъдиха човек застрелял ром влязъл да краде в къщата му, осъдиха човек, който беше стрелял по роми при самозащита и т.н. Проста българска действителност, ромите имат повече права от нас българите.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Не, не се вдига шум излишно защото е ром, а защото е пресякъл важни кабели. Или трябваше да почакаме да се блъснат влакове с хора, че тогава да викаме - ау ква беля стана...
« Последна редакция: Април 03, 2013, 15:08:18 pm от jam »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
статията, която беше постната обсъждаше фактът, че полицаят е стрелял по ром и сега е в разследване/подсъдим не е ясно какво. за кабела се споменава само в едно изречение.
« Последна редакция: Април 03, 2013, 15:08:33 pm от jam »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ами ако наистина имаше някаква мисъл, щеше да прочетеш малко повече и да разбереш какъв е случая, не да се хвърляш да защитаваш невинния ром, дето извадил брадва.
П.С. Ако наистина имах желание да те обидя, повярвай ми, щеше да го разбереш.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Повдигнали са обвинение и са арестували полицая, защото така могат да го опазят от  освирепялата рода на убития циганин. Ако го пуснат да си ходи вкъщи ще стане втора Катуница с неясни последствия. До там я докара тази държава...  :(
*
Повдигнали са обвинение и са арестували полицая, защото така могат да го опазят от  освирепялата рода на убития циганин. Ако го пуснат да си ходи вкъщи ще стане втора Катуница с неясни последствия. До там я докара тази държава...  :(
Да. И не защото не могат да се справят с освирепялата тълпа, а защото не искат да се справят с нея. Толкова много се нуждаят от гласовете им след месец и половина, че са загинали без тях. Както и чух на скоро от президентчето: "ще работим за ромската интеграция". Айде сега да ги поочеткаме, понахраним, че и по някой лев на изпроводяк предизборно, пък за полицая какво толкова - ще жертваме един ..... сефте. Някой да е чул за пребитите комшии дето се намесили да осуетят обир и кой знае какво още като последствие на възрастна жена? Случайно и набързо успях да мерна по някаква телевизия - файда няма да се показват тези неща. Пълно е с такива случаи, във всяко село с ромско присъствие е така сигурно, но от къде да разберем .... от Бенатова? с "лумпените" (тази пак изпълзя).
« Последна редакция: Март 31, 2013, 11:45:50 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.