0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Я, имало и хубави новини http://www.monitor.bg/article?id=376650

Това е сезонна работа. Нали не мислиш, че 3м работа ти осигуряват сносен живот за 1г?
*
Я, имало и хубави новини http://www.monitor.bg/article?id=376650
На това му се вика поредната промивка. Цъфнахме , на есен със съкращенията ще вържем. И къде са тези големи инфраструктурни проекти у Пловдив. Брях , че и 19% пвече заетост. Леле, леле, колко ли струва тази статия.
Боби, ти на такава база ли стъпваш за да си формираш мнение за ситуацията в Бг.
Цитат
Няма лошо, просто аз смятам, че тези които мислите така в момента не правите услуга нито на България, нито на самите себе си
А как смяташ, че е редно да си променим мисленето, така щото да направим услуга както на България, така и на самите себе си? Дай малко по-конкретно моля, че да се позамислим.
Жбрул, аз пък съм люта фенка на гроба на тракийския владетел, който е в непосредствена близост, където требе се пълзи, че да се види под скования навес, за какво представлява.
« Последна редакция: Март 13, 2013, 09:09:17 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Я, имало и хубави новини http://www.monitor.bg/article?id=376650
На това му се вика поредната промивка. Цъфнахме , на есен със съкращенията ще вържем. И къде са тези големи инфраструктурни проекти у Пловдив. Брях , че и 19% пвече заетост. Леле, леле, колко ли струва тази статия.
Боби, ти на такава база ли стъпваш за да си формираш мнение за ситуацията в Бг.

Чета те и си мисля, колко типично за Българина е това което пишеш. Много жалко е, че масово хората мислят като теб.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
lidia, кое конкретно?
Че в тази статия става въпрос за сезонна заетост ли? Или за големите инфраструктурни проекти , еле пък в Пловдив - не съм сляпа, кръстосвам го ежедневно, не кеся по кафенетата на главната/мола. Или че няма платени статии? Кое?
Хайде по конкретно моля.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Жбрул, аз пък съм люта фенка на гроба на тракийския владетел, който е в непосредствена близост, където требе се пълзи, че да се види под скования навес, за какво представлява.
Еййй, ама не можеш да оцениш ти инициативността и иновациите бе човек!  :lol: Хем културен туризъм, хем фитнес е това - нов туристически продукт демек. Плащаш едно - получаваш второто като бонус. ;)

П.П. Тази забележителност я пропуснах като ходихме в Старосел, понеже бях малко преди раждане тогава и не ми беше възможно да пълзя където и да било. Когато питахме охранителя на Старосел къде се нахожда гробът за който споменаваш, човекът ми каза в прав текст: "Госпожо, във вашето положение въобще не сте за посещение там. Друг път идете да го видите".  :lol: Сега ми става ясно, защо...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Я, имало и хубави новини http://www.monitor.bg/article?id=376650

Това е сезонна работа. Нали не мислиш, че 3м работа ти осигуряват сносен живот за 1г?
Не казах, че е решение, а че има и хубави новини.
Пуснах го,за да разведрим малко, ама както се види по-горе, оказа се, че ми промили мозъка и то всъщност не било така, нищо хубаво нямало:-). 
« Последна редакция: Март 13, 2013, 14:14:17 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
джам, прекрасна статия, благодаря ти.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
lidia, кое конкретно?
Че в тази статия става въпрос за сезонна заетост ли? Или за големите инфраструктурни проекти , еле пък в Пловдив - не съм сляпа, кръстосвам го ежедневно, не кеся по кафенетата на главната/мола. Или че няма платени статии? Кое?
Хайде по конкретно моля.
Иронията и злобата която усещам когато те чета, към всичко. Това което някой се опитва да направи или нещо, което е вече направено. Масово е. Усетих го и в твоят пост. Много ме натъжава това отношение. Отрицанието към всичко българско и България като цяло. Каквото и да се направи, гледаме да изтъкнем недостатъците и да плюем, не да си живеем живота и да гледаме напред. И Да има хора на високи позиции, пред които аз се прекланям всеки ден, защото са уникални, защото умеят да работят и се чудят накъде да завъртят и какво да направят за децата ви. Честно, имам чувството че народа напоследък се шегува с мен. Открито го заявявам.
 Основното на което искам да обърна внимание и за което се напънах да пиша е, да разберете най-накрая, че основно отговорността за живота си носите вие. Че хора който се пънат зверската и си съкращават живота за да постигнат нещо за държавата или студентите или каквото и да е биват оплювани и трудът и подценяван. Че кадърните хора в един момент се питат, заслужава ли си упражнението да не спиш и да не се прибираш при семейството си за да постигнеш нещо за някой и другия да му обяснява как му замазва очите и колко недостатъчно е това. Виждам го и трябва да ви кажа, че освен държавата, политиката, енергото и т.н. трябва да се промени и мисленето и отношението на хората. Навсякъде е трудно, не само в България. С вълшебна пръчка за месец проблемите не се решават. Но това далеч не значи, че и ние не носим вина. Защото държавата, това са хората в нея.
 
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Четох една статия за това как хората в Швейцария решават какво да работят, снощи си говоря с леля ми живееща дълго време в АНглия и тя ми каза същото.В тези страни никой труд не се подценява, всеки е важен, защото без него се къса едно звено от веригата и живота става труден.И е така.А ние сме комплексари които се самоизтъкват.Натуй и отгоре сме вечно мрънкащи и недоволни от всичко.И дори и да ни накарат да се опитаме да помогнем гледаме как да се измъкнем ако нямаме изгода.

*
Аз не мога да разбера, защо когато се потърси конкретика и факти или няма реакция или налитаме на обиди, как точно те засегнах, че и злобна станах. Трудно се отговаря на неудобни въпроси - да. И понеже трябва все пак да се напише нещо ...  
Цитат
Отрицанието към всичко българско и България като цяло
Къде в думи написах отрицание на българското? Къде ? Лиричните ти отклонения не ми дадоха отговор на горните въпроси. Мисля че споделяме тук мнения, че водим диалог, въпроси и отговори и пр.
"Зверските" напъни до какъв резултат доведоха?
Съжалявам но не мога да не попитам. Този ми въпрос още по-злобна ли ме прави? При относително равен старт на всичките бивши соц. държави, защо сме на дъното и не отлепяме от там вече 23 години, как стана така, защо стана така, ако и докато тук тук със "зверски напъни" нацията ни изчезва другите държави са в пъти по-напред.  Те какво направиха? По-глупави, по-мързеливи, по-неграмотни ли - какви сме?
Нима това не е факт, че се случва? Просто не мога си затварям очите. Пък ако смяташ това за злоба или ирония - проблема е твой.
« Последна редакция: Март 13, 2013, 16:07:35 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
При относително равен старт на всичките бивши соц. държави...
Стартът ни в никакъв случай не е равен, по какъвто и да било показател, и най-вече по показател "обществена активност и нагласа за развитие". Мисля, че това отговаря много точно защо ние сме на този хал, и защо поляци, чехи, унгарци (сърбите няма да споменавам) са доста по-напред от нас. Замисли се за Пражката пролет, за бунтовете в Будапеща, за Солидарност... и после може да си говорим.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
rally_pat, за това сложих думата относително, имайки в предвид че няма корелация .
Пражката пролет и Солидарност са един пример - да те са емблема. Бунтовете в Будапеща, ако е това, за което се сещам са има няма 30-тина години преди прехода.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
avallon - възстанието в Будапеща е 56та година. Пражката пролет е 68ма, Солидарност е създадена 80та година, но едно и също нещо ги обединява - недоволството на народа срещу съветския режим и власт, желанието за по-добър живот, и колкото и клиширано да звучи - заплащането на това собствено мнение с народна кръв.

В България нещо подобно да се е случило? Не, и няма да се случи - както казахме за други хора - манталитет! И затова сме на този хал.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
avallon - възстанието в Будапеща е 56та година. Пражката пролет е 68ма, Солидарност е създадена 80та година, но едно и също нещо ги обединява - недоволството на народа срещу съветския режим и власт, желанието за по-добър живот, и колкото и клиширано да звучи - заплащането на това собствено мнение с народна кръв.

В България нещо подобно да се е случило? Не, и няма да се случи - както казахме за други хора - манталитет! И затова сме на този хал.
Да, така е ти сама го каза - "срещу съветската власт". Тук и сега проблема е друг.
За мен не са съпоставими. Тук са нашите, родни управници и това което те сътвориха през последните 23 години, резултат на което е състоянието ни в момента.
Да в миналото не се е случвало, съгласна, но не може да се отрече, че в момента нещо се случва. Защо трябва да се отрича, че това е възможно начало.
Аз не мисля,че Пламен е луд, има аналогия, времената са малко по-различни, пртестите няма как да бъдат потушавани по същия начин както преди 30 години по обясними причини. Преди няколко страници зададох въпрос (остана риторичен), кой е Ян Плах (също и от къде тръгна Арабската пролет) защо да няма аналогия като повод  (не причина) за нещо.
Не знам, тепърва ще видим какво е инспирирало днешното самозапалване.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Рали, да ти кажа честно за мен няма никаква разлика /по същество/, дали един народ бива тормозен и поставян в "стойка партер" от друга държава, както в изредените от теб случаи, или от собствената си /национална/ олигархия.
Разлика има дотолкова, че в първите случаи е по-лесно да се "идентифицира врагът", защото същият - не се скатава, открито си прокламира идеологията, налага безцеремонно определен начин на живот на много хора и липсва "политическа мимикрия". Отделно, че не произлиза този враг от "корена" на въпросната недоволстваща нация, което не е без значение в такива случаи. Казвам "политическа мимикрия липсва", в смисъл, че официално си се държи някаква линия, обявява се категорично "кой добър, кой лош" - и намя помръдване от тази позиция официално с десетилетия. И хората деситилетия установяват, че обявяваното за "добро" е всъщност лошо за тях, "втасват" казано на жаргон и в един момент избухват - силно, обединено, целенасочено.

В нашата ситуация тук - помниш със сигурност кога имахме единствения милионен митинг. В зората на демокрацията, когато всички бяха "набрали" на комунизма и неговия "ред и повели" т.е. врагът беше ясно дефиниран и тормозил достатъчно хора, достатъчно дълго време, че да се случи подобна обществена реакция. После настана объркване у самите хора, което си продължава и до момента.
Объркването идва оттам, че се изреди кой ли не да управлява държавата, пък преди да го изберем се заявяа като еди какъв си, после вземе, че се извърти, натвори разни неща дето са баш обратното на това, което е обещавал и твърдял, че ще прави и ние го наритваме. Дотук ОК, логично е да се постъпи така, НО следващите кандидати за власт - разиграват същото театро, БЕЗ изключения, вече над 20 години. Едни не дойдоха дето каквото са обещали - това да правят, да не "преосмислят позиции", да не "забравят" най-важните свои обещания, благодарение на които са дошли на власт и им е гласувано доверие. При ни едни нямаше пропуск на скандали с незнайно как придобито скъпо имущество, сключени съмнителни сделки за много пари, баш когато са дошли на власт и пр. А ние какви опции имаме за реакция по време на един 4-годишен мандат на такива Рали? Ми никакви. Или си ги траем, или трябва с панаири по улиците да ги накараме да сдадат властта. Последното както сме се уверявали немалко пъти е безсмислено, защото вакантното място се заема от предишните наритани и провалени, връткат си се на ротационен принцип и са си все така недосегаеми.

Ма то не бе пребоядисване, скачане от партия в партия, създаване на "нови" партии за тези 20 години, предлагане на "алтернативи"...обаче играчите едни и същи, само се сменят карнавалните костюми. И резултатите от тяхното "властване" - пак едни и същи, нормално и логично - к'ви да са други?
Та срещу кого и какво да се обединят евентуално хората, когато срещу тях не стои СССР примерно, а някаква "политическа офшорка" с множество анонимни "акционери". И докато не изстреляш поредния от тях на осветена властова позиция - няма как предварително да знаеш дали е от "офшорката", или не е. Респективно ни бунтове, ни избори ни спасяват от въпросните "държавни гризачи".
Ама що сме си избрали еди кой си като бил такъв? Ами той не си казва и показва бе джанъм какъв Е докато ни агитира него да изберем. Какъв Е - става видно едва когато е на топло, защитено, с все имунитета за пред съда и гардовете на НСО - т.е. недосегаем. И ни показва един среден пръст и толкова.


Всъщност, парадоксът и нелепицата в исканията "цялата политическа класа - вън" е, че хората идеално схванаха кои и къде са им такъв огромен проблем. И правилно го схванаха. Дертът е в случая, че това са си нашите родни "политици", а не СССР и като ги наритаме всички до един - става вакуум. И няма решение кой и как да го запълни този вакуум, особено бързо и добре. Та да, нелепо е да се издигне такова искане по технически причини, но по същество - е точното искане и точно е дефиниран "врагът" най-сетне. Не Иван, Петкан, Драган, а ВСИЧКИ дето крадат, лъжат, мажат, въртят далаверки в собствен интерес и ни закопават методично. Няма грам значение кой как се казва от тях, колко дипломи има, колко точно е крал и в каква боя се е мацнал в момента. Важното е, че вкупом - вършат все едно и също. Винаги.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
 Много от депутатите до скоро са си били редови граждани. Та сега, като сложим редови граждани и станат депутати,каква ще е разликата не разбирам. Какво ще рече изразът „гражданско участие“ в управлението? За мен значи управление от гражданите, всички граждани, а не някаква политическа класа и йерархия. Как става това реално не знам, но това е заложено в теорията на анархизма ( което няма нищо общо с хаоса, както някои го представят). Това ли се иска в момента, при положение, че не се иска никакво правителство съставено от професионални политици? Сещам се за Бакунин по повод защо не би проработила иначе добре звучащата теорията на комунизма: „дай на работника власт и след 10 години същият този работник вече ще е променен“. Не че неговите теории са много по-приложими. 

П.П. Аз пък въобще не мисля, че всички политици крадат.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Абе къде има равен старт? В кое? България за тия години от 45та насам, от рай по отношение на земеделие, стана промишлена клоака. На какво можем да стъпим отгоре на останалите държави? Айде да ги сравняваме в СИВ, че нали така ни бяха организирали едно време. Освен това - Пражка пролет, възстания, Солидарност, Ян Палах, дори падането на Берлинската стена - всичко това е тръгнало от будна съвест на някой. А ние си мълчим и оставяме да ни тъпчат. Румъния защо се оправи - изтрепаха кой каквото трябва, приеха закони и сега вървят вече по новите пътеки.
Нямало било корупция, нямало бедност.... Ееех, тук бедността и мизерията наистина са бедност и мизерия. А корупцията е красива от всякъде - последен случай - бившият президент на РГермания е обвинен в получаване на подкупи. Отделно дето взе заемче от 1 милион от "близък приятел" и не го декларира.
Авалон, ако всеки в държавата правеше поне 50% от нещата правилно, а не както са описани в статията, България щеше да е не на равен, а на висок старт. Само че българина няма самосъзнание, той е на принципа да не се мине, да прецака Вуте. Ей това е проблема при нас. И ако не си бяха натискали хорицата гъзовете, като видяха, че тия дето са избрани, не стават, нямаше да я забатачим така.
И аз мога като дамата от статията да дам доста примери, ама не трябвало да се обаждам, щото видиш ли не живея в БГ... А на нас тия неща като се приберем ни бодат очите.
Прост пример - в България кошчета за отпадъци няма, моя син е научен да си хвърля боклука в кошчето. Като повърви, повърви, не намери кош и вземе, че си хвърли боклука на улицата. 99.9% от хората в БГ го правят. Еми изривам се от тоя факт, защото аз го уча на дисциплина и ред и в един момент какво става - той копира най-лошото... Ми не искам да го учи това. Искам да е съзнателен, да е дисциплиниран, да спазва правилата.
Българина не е научен да го прави, затова и няма Пражка пролет у нас...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Боби, горният ми коментар е съвсем конкретно адресиран, по още по-конкретен повод е писан при това и касае "формулиране и адресиране" на какъвто и да било вид недоволство на масите и съответно резултат от същите. Изобщо не е пряко свързан със ситуацията у нас в момента в смисъла: "какво искаме и какво да се прави". ;) По-скоро беше разсъждение на какъв принцип възникват такива събития и къде и защо са разликите в "резултатите". Нищо повече от това.

"Иска се" в момента от хората нещо съвсем елементарно Боби. Политическо-икономическата олигархия у нас да се свие до мащабите на тази в други, по-добри за живеене държави. Толкова. Навсякъде има такава върхушка, няма какво да се лъжем, само че е далеч по-рафинирана в проявите си и далеч по-разумно цоцаща от "кокошката дето снася златни яйца".
За да стане това обаче - трябва да има РАБОТЕЩИ правила и ЕФЕКТИВНИ механизми по прилагане на същите, а у нас - няма. Това не е тайна. Като няма - няма кой да озъпти ни безхаберни родители, ни самозабравили се политици и откровени мафиоти. Нищо сложно няма за схващане. И понеже се видя неведнъж че, тези дето трябва да накарат системата да работи - няма да го направят, защото така ще прецакат първо себе си... Сега всички "си блъскат блъските" с въпроса - как да накарат системата да заработи, въпреки нежеланието на онези чието право, правомощие И задължение е това да се случва.
По тази причина се заговори за "гражданско участие", или "граждански контрол" в по-директен от досегашния вид. И е нормално да се заговори, при все че "гражданският ни контрол" до момента се изразява в едно гласуване на 4 години веднъж, при предварително липсващ реален избор + купуване на гласове, автобуси и какво ли не още. И оттам нататък - всички сме в ръцете на "избраните" и не можем да шукнем за нищо. Ама съвсем буквално не можем. В добавка - и съдебната ни система не работи, та дори тя не е опция за никого... Какво остава тогава? Да хукваме по улиците и да се самозапалват хора /днес апропо се пална 4-я в рамките на един месец/ всеки път когато онези, овластените се оакат нещо, че да се вслушат в исканията и дертовете на нас - избралите ги? Ами не е опция това, не и за някой дето още е с акъла си.

Няма нужда, нито е възможно който и да било на властова позиция да е идеален, безгрешен, да не се изкуши да се облажва и пр. Та в този смисъл - аз съм последния човек считащ, че сегашните тарикати - могат да бъдат заменени от някой гладен, окъсан, с посредствено мислене "добър човечец" и ще зацъфтим.  :lol: Естествено, че няма. Още по-гладни - още по-свирепо ще ръфат, нали се сещаш - и той душа носи, един живот се живее, то децата, родата...човещинка е. Все пак сме го гледали това относително скоро, що е то "народната власт" - на гладните, простите и неграмотните.
Има се предвид друго под "граждански контрол", а именно залагане на механизми за пряк, незабавен натиск върху всеки, който се издъни много, явно и жестоко.
Хайде да те питам, ако у вас примерно за шефа на полицията в Ню Йорк се изнесат данни, че докато е на заеманата длъжност се е сдобил с 6 имота в Манхатън, това е безспорен факт, а той за цялата си трудова биография - не може да докаже, че е изкарал толкова пари, че да си ги купи какво следва за него? Ще подаде оставка на секундата, партията която го подкрепя - първа ще се отрече от него и ще се кае пред избирателите си, той ще е политически труп, както и в професионален план - свършено е с него. И нещата няма да спрат дотук - ще бъде надлежно разследван, съден и осъден като е крал и въртял далаверки. Това се знае. Това го знаят всички, които имат мерак да го наследят. Знае го всеки, който заема някакъв обществен пост в държавата. Това е ПРЕВЕНЦИЯ! Това е сигурност, че от 100 - 95 няма да посмеят, няма да им стиска, няма да си помислят да правят нещо подобно. Други 5 ще посмеят, от тях ще хванат трима и ще ги разчекнат публично, двама ще минат между капките и колко ще отмъкнат? Доста сигурно, ама все пак не толкова, че за хората да не остане нищо.

У нас от тези 100 - 100 ще посегнат, ще си краднат, ще си глозгат, това ще се знае и последствия за нито един - не следват. Никакви. Идват следващите - същата работа. И така над две десетилитея. Предишните 45 години - не ги смятам, по други причини, не щото не е било същото. И докато се случва горното - ни един редови "избирател" - копче не може да каже по тези въпроси. Не може, щото няма механизъм да може. Избраният от мен депутат краде? Ми краде си, ама аз и другите избрали го - не моЙ го смъкнем от власт по този повод. Партията му го брани и замазва, защото той краде и дава и на нея от краденото - не го наритват. До съд - не се стига, щото проверяващите пък са назначени от тия дето крадат наравно с моя депутат. И до съд да се стигне - къде с плащане, къде пък благодарение на политическите назначения в съдебната система, къде поради "някой ми дължи лична услуга", или опция за вадене на компромат срещу някой съдия, ако не "отсъди правилно"...и там няма решение.
Е, АЗ какво бе Боби да направя в тази ситуация? Как аджеба да изискам избраните от мен - да бачкат съвестно и коректно в моя полза, като нямам ни един легален, работещ механизъм да го направя?

Хубаво, калпави съм си ги избрала да речем, айде веднъж - всеки може да сгреши, сърбам си попарката и чакам нови избори. И на тях се явява кой? Тези досегашните и онези преди тях и по-преди тях. Те си редят листите, те се самопоставят в тях на избираемите места и "няма не искам - няма недей". Или гласувам за тях пак, ако и да не искам, или не гласувам изобщо. НЯМА терта опция! От 18-годишна гласувам, на всички възможни избори провеждани + балотажите - ми няма бе Боби друго. Не, че аз съм малоумна та да не съм го видяла...
И какво праИм при това положение? Гласувам и вкарвам пак тези, които не искам. Не гласувам и съответно - влизат повече от другите, дето още повече не ги искам. После идваш ти и ми казваш: "Еми ти сама си ги избра такива, що не помисли?" Еми помислила съм, всеки път мисля, ама нямам право на "преференциален вот", че да избирам някой дето мисля, че е малко от малко читав. Имам една бюлетина дето до 90-а позиция в нея са едни и същи откакто имам право на глас и като я пусна - значи съм ги "избрала" тях. Ако не пусна никаква - значи съм избрала ДПС. И в следващите 4 години - нямам никакво право да възразявам за каквото и да било, по никакъв начин, все едно какво се случва и какъв ми е дерта. Няма такива механизми просто! Тогава обаче ми казваш: "Еми не може така, ти не изискваш, ти не си търсиш правата...". Когато все пак си потърся правата по единствения възможен /не, че ми се види най-добър/ начин, а просто единствения възможен - с протест на улицата, тогава пък ми казваш: "Ма чакай ся, то това до нищо не води, какви са тези глупости, така проблеми не се решават, така става само по-зле..."

Еми ситуацията е патова, сори. Да я дъвчем и да се сочим с пръст "кой е по-крив в нея" - е най-безсмисленото от всичко възможно като реакция в случая. Аз от самото начало на този разговор меля едно и също, което се подминава, а именно. Аз чудеса - не очаквам, идеални хора няма и не съм откачила, че да бленувам такива да "излязат начело" и да размахат вълшебната пръчица... Аз говоря, че е належащо да се вкарат няколко механизма поне, чрез които избирателите да са реален коректив на избраните при издънка от тяхна страна и да има реален избор на избори. Това за старт. То като сработи - другото малко по малко ще се въвежда, донаглася и ще се видят ползите. Както навсякъде по света, аз не говоря за някакви екзотики дето сега внезапно са ми хрумнали и нийде ги няма другаде. Главният въпрос в момента е тези неща поне - как да бъдат въведени у нас? Това все пак са контролни механизми спрямо хората, които не желаят да има такива, а точно те са единствените имащи правомощията да ги въведат. Парграф 22  :lol: Освен силен обществен натиск върху тях, че да ги въведат по принуда - друго няма какво да се направи. Доброволно - няма да го направят. Никога. Да не са луди?!!!

Относно воплите, които ми попадат в различни материали през последните седмици, как то политическата класа, партиите и цялата тая сган сегашна - просто нямали алтернатива и без тях загиваме... Предлагам ви да прочетете следния материал. Изключително е сравнимо описаното там със сегашната ситуация у нас, при това - това е документален текст, не коментар на някой писач за ситуацията и как тя му се стувала на него. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1838046
Друго, което ми мина през ума, докато се връщах към гимназиалния курс и часове по история, беше най-новата ни история в частта й - служебни правителства. Ами реално - служебните ни правителства досега - свършиха много повече и по-читава работа, отколкото всичките редовно конституирани. Пък хем - все в кризисни ситуации "влстваха", не е като да е било лесно и розово.
В този смисъл, един добре конструиран служебен кабинет, от експерти, без яка партийна обвързаност на участващите в него и болни политически амбиции - точно в този момент е много по-полезен за нас и за държавата, отколкото следващ редовен, сглобен след предсрочни избори, благодарение на милион пазарлъци, компромиси и кофти договорки между партии, крепящи безпринципна коалиция - зер да са на власт само. Което именно ни чака. Никой не може да сънува пълно, или дори сериозно малцинство и ще е адска драмата по въпроса.
При световна икономическа криза, при закъсала икономически държава, при политическа криза докарана ни от всичките партии вкупом, които пак са здрапали сега за власт...не виждам решението аз в това, след няма и два месеца пак да са те на власт.
Би било добре да можеше да се повтори точно сега, ситуацията напомнена ни в статията по-горе, но едва ли. То и армия нямаме вече  :lol:, а и историческото време е по-различно откъм политически порядки, давам си сметка разбира се. Само, че точно сега - бачкане му е майката, ама на всички нива, не само народа да блъска, ами тия начело на държавата наравно с него и в негова полза, не в своя само. Ама а някой да каже как да ги накараме? :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Еми Жбрул ти си права за тези неща, но както вече посочих, протестите сега няма да доведат до нищо добро. Това трбява да се премисли, формулира и изиска от парламента да го разжлежда, а не това което стана.

Между другото тук не е по-различно. Президент се избира на 4 години, а сенатор на цели 6. И после може да си прави каквото си иска, няма механизъм за махането му, понеже е почти невъзможно да докажеш, че е направил нещо нарочно, а не от некадърност. Некадърността не е престъпна. Механизмът е , че всеки се избира поотделно, което е достатъчно да ги вкара малко от малко в релси. Това е което аз бих искала да видя в България, а не квоти на партии.