0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1832946
Още една калинка сред скакалците...Господи в какъв свят живеем!Утре щяла да си покаже дипломата...що пък утре?
То ако се поразровят малко повече цяло ято с Калинки ще се появи. 

Поне сме наясно какви са условията да те назначат на приятна длъжност, ако си ГЕРБ-протеже. Та момичета, сега е момента да късате и горите дипломи - те са пречка за развитие на вашата кариера. :lol: Да не дава Госпд пък да имате и някоя допълнителна магистратурка, някакви курсове за квалификация, да знаете езици...ужас!!!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Поне сме наясно какви са условията да те назначат на приятна длъжност, ако си ГЕРБ-протеже. Та момичета, сега е момента да късате и горите дипломи - те са пречка за развитие на вашата кариера. :lol: Да не дава Госпд пък да имате и някоя допълнителна магистратурка, някакви курсове за квалификация, да знаете езици...ужас!!!
Ето на, аз хубаво им се молих на едни в учебен отдел, като ми връщат дипломата за средно да не слагат печат "не е последно", а те ме помислиха за чисто луда.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Поне сме наясно какви са условията да те назначат на приятна длъжност, ако си ГЕРБ-протеже. Та момичета, сега е момента да късате и горите дипломи - те са пречка за развитие на вашата кариера. :lol: Да не дава Госпд пък да имате и някоя допълнителна магистратурка, някакви курсове за квалификация, да знаете езици...ужас!!!
Ето на, аз хубаво им се молих на едни в учебен отдел, като ми връщат дипломата за средно да не слагат печат "не е последно", а те ме помислиха за чисто луда.

Ееее ми това е то конспирацията. Сложили са ти печат, че да не се промъкнеш на някаква позиция, дето е за хора БЕЗ подобна "срамна биография" като твоята. Какви са тези безобразия "не е последна"?!!! Позор!  :lol: Ако не си търгувала и с незконни цигари поне - хич не стааш душаааа... :lol:
« Последна редакция: Март 11, 2013, 16:13:29 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Значи сега, трябва да се чувствам прецакана аз, че дипломата ми за вишУтУ не се оказа невалидна, заради скандала с титлата на ректора, тцъ, тцъ, тцъ. То веднъж ще ми се удаде шанс и пак ще съм от страната на булката, пфуууу :(
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Jbrul, тъй, тъй, като ни е толкова акъла сега ще мааме крачки по площадите като изоглавени. Започва да се промъква едно усещане у мене като за прясно оп.. употребена. Дано да греша.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Значи сега, трябва да се чувствам прецакана аз, че дипломата ми за вишУтУ не се оказа невалидна, заради скандала с титлата на ректора, тцъ, тцъ, тцъ. То веднъж ще ми се удаде шанс и пак ще съм от страната на булката, пфуууу :(
Ха добър ден свате!  :lol: Ако ти беше невалидна дипломката - я председател на Общинския съвет да си, я шефка на някоя комисия, в най-лошия случай - можеше секретарка на кметЯ. Ние тук на майтап, на майтап, ама аз съм виждала официален отказ на молба за работа /на братовчедка ми/ с мотив, че е твърде квалифицирана за позицията, за която кандидатства. Понеже позицията беше на митницата на летище София, предполагам е ясно, че не твърде високата й квалификация беше реалната причина за този отказ. Това при нея висше, па магистратура, па стаж във Министерство на външните работи, пък роднини работещи в системата на МВР с безупречна репутация...голЕма спънка се оказа. И жената апропо "направи кариера" като управител на магазини за луксозни стоки в София. Предвид всичко за което е учила - тжно, но поне откъм пари - доста повече докарва и то легално, отколкото щеше на онази позиция. Тъжното е само, че така се "реализират" немалко от нашите учили и кадърни кадри . :(

Jbrul, тъй, тъй, като ни е толкова акъла сега ще мааме крачки по площадите като изоглавени. Започва да се промъква едно усещане у мене като за прясно оп.. употребена. Дано да греша.
Не само ти се чувстваш така, макар че не вярвам и ти да си по-зиненадана от мен. От сутринта по "ТВ Европа" вече върви предизборен клип на някакво "гражданско сдружение" ;) "Найс а?"
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Не само ти се чувстваш така, макар че не вярвам и ти да си по-зиненадана от мен. От сутринта по "ТВ Европа" вече върви предизборен клип на някакво "гражданско сдружение" ;) "Найс а?"
От вчера е и не само по Европата  8) Айде повече да гледаме телевизия, вместо само в Сатанаил да се пулим  osi_6 И понеже е гражданско, не го коментирай, а марш към урните!  :cul2: :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Не само ти се чувстваш така, макар че не вярвам и ти да си по-зиненадана от мен. От сутринта по "ТВ Европа" вече върви предизборен клип на някакво "гражданско сдружение" ;) "Найс а?"
От вчера е и не само по Европата  8) Айде повече да гледаме телевизия, вместо само в Сатанаил да се пулим  osi_6 И понеже е гражданско, не го коментирай, а марш към урните!  :cul2: :D

Ауууу! Ми аз не съм се пулила в Сатанаил последните два дни, ми леко така го дадох осмомартенски-алкохолно и... :oops: Вчера се класирах все пак за мижавия протест в С.З., после бЕхме "по навън" и ТВ загледах активно от днес. Вчера пък имах интересна среща с едни приятели от София пътуващи към морето, които споделиха, че 30 кинта на ден е била ставката за "специални протестиращи" в първите дни, давана от БСП. Пусто...що не бях в София, ми така безплатно се прекарх тук?!!!  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не само ти се чувстваш така, макар че не вярвам и ти да си по-зиненадана от мен. От сутринта по "ТВ Европа" вече върви предизборен клип на някакво "гражданско сдружение" ;) "Найс а?"
От вчера е и не само по Европата  8) Айде повече да гледаме телевизия, вместо само в Сатанаил да се пулим  osi_6 И понеже е гражданско, не го коментирай, а марш към урните!  :cul2: :D
Аз не разбирам като не сте изненадани, за какво беше този юруш?


  
*
Аз не разбирам като не сте изненадани, за какво беше този юруш?
Боби, ти сериозно ли?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз не разбирам като не сте изненадани, за какво беше този юруш?
Боби, ти сериозно ли?
Да, напълно сериозно. Щото и аз не съм изненадана и при положение, че всички не сме изненадани, се чудя това ли е била целта?


  
*
Аз не разбирам като не сте изненадани, за какво беше този юруш?
Боби, ти сериозно ли?
Да, напълно сериозно. Щото и аз не съм изненадана и при положение, че всички не сме изненадани, се чудя това ли е била целта?
Ами Боби - надеждата умира последна, или казано направо - не умира никога.  :wink:  Затова беше "този юруш" поне при мен и предполагам при Авалон и подобни на нас "идеалистки". Което не ни прави все пак безмозъчни, малоумни и неспособни да предвидим с голям процент точност, как ще завърши този пореден опит. "Целта", нашата - не е била тази, която коментираме - с телевизионните реклами на "гражданско сдружение", вървящи от 2-3 дни. На хората стоящи зад въпросното сдружение - вероятно това им е била целта, "да им е честито както се казва".

Най-лошото на ситуацията в момента обаче - хич не е, че аз, Авалон и подобните на нас се чувстваме като прясно..."употребени". Дето се вика - не ни е за сефте, ще го преживеем и това. Лошото е Боби, че след като проведем едни бутафорни избори сега, в които реално ПАК нищо няма да избираме, а просто ще гласуваме на принципа: "щем не щем"... След като в резултат на тези избори - ще имаме пак парламент като предишните няколко, правителство като предишните няколко и ще се "провеждат политики" досущ като досегашните... Вместо да се разминем с една правителствена криза /насред световна финансова/ тази година, да си "поразчистим къщичката" и да "смажем малко от малко колелата на катучката си" - ние с бодра стъпка сме се засили към друга правителствена криза, която ще е доста по-тежка и страшна от сегашната. И това не е само моя прогноза. Още есента, или най-късно в началото на следващата зима - това, което беше сега по улиците - ще се случи отново, но вероятно ще е доста по-масово и хич няма да е толкова мирно.

И ще се случи, не защото това решава проблеми само по себе си. А защото политическите мутри са достатъчно недалновидни в момента и наистина вярват, че като "заметат боклука под килима" и драгите им сънародници ще вържат, че нещо се прави, нещо се променя, че някой най-после се е замислил за тях... Така де, ама не отчитат, че то това само с приказки и бутафория не моЙ да стане. Хората ще продължат да остават без работа, да фалират, да им е непосилно да си посрещат елементарните разходи, да им пристигат същия вид сметки, калкулирани по същия тертип и ще продължат да са в реална невъзможност да ги заплащат... И хората, като се поослушат и поогледат 2,3,4 месеца "какво новото правителство реално прави за тях" и като се окаже, че пак е каквото и преди /не/се правеше - този път ще излязат по улиците с камъни и коктейли "Молотов" опасявам се аз...

"Опасявам" се казвам, защото случи ли се така - съвсем ще я закършим и за разлика от това, което в момента става - наистина последствията за нас ще са трайни и няма "да се разминем с малко". Изключтелно тъп ход на политичекста върхушка в момента беше, да отказва няколко съвсем разумни и изпълними искания на гражданите, с което да осигури стабилност на следващите парламент и правителство. Не можаха да "жертват" вождовете и най-опротивелите муцуни, в полза на личните си интереси ако щеш. Не им стигна акъла дотам, да си осигурят и в бъдеще опция да крадат, ама по-рафинирано, може би в по-малък мащаб, ама "да им капе редовно" и народът да е малко от малко доволен и да има глътка въздух и за него. Цъ. Плюскането трябва да е до кокъл и само за тях и това е... ОК, ама гъз глава затрива нали. Покрай техните гъзове и глави обаче, ще хвръкнат и доста от нашите. Разбира се и ние не сме по-умни от политическата си "класа", след като се прибрахме у дома да кесим пред телевизорите, да тръпнем кого щял да назначи президента и на кой пост и да се ослушваме за "новия месия".

А просто трябваше да си седим по улиците, ама по много и мирно и тихо да си настояваме за смяна на избирателната система, като първа стъпка към подобряване на държавното управление, не да искаме чудеса от всякакъв вид и ранг и да се сдракаме помежду си. ПАК. :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
От сутринта по "ТВ Европа" вече върви предизборен клип на някакво "гражданско сдружение" ;)

забравих да докладвам, че още в петък в центъра на София раздаваха зелени листовки, сгънати ефектно като лястовички, на някакво ново движение "Алтернатива". да не е същото?

рекох си, брей, колко са бързи... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Мноо са бързи, а аз си мисля, рекламата значи пари, а парите от де идат???

*
От сутринта по "ТВ Европа" вече върви предизборен клип на някакво "гражданско сдружение" ;)

забравих да докладвам, че още в петък в центъра на София раздаваха зелени листовки, сгънати ефектно като лястовички, на някакво ново движение "Алтернатива". да не е същото?

рекох си, брей, колко са бързи... :)

Аааа не само те са бързи Джам. Това по "Европа" друго заглавие имаше... Очаквам още "включвания" разбира се. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
От сутринта по "ТВ Европа" вече върви предизборен клип на някакво "гражданско сдружение" ;)

забравих да докладвам, че още в петък в центъра на София раздаваха зелени листовки, сгънати ефектно като лястовички, на някакво ново движение "Алтернатива". да не е същото?

рекох си, брей, колко са бързи... :)
Добре, нали няма време да се регистрират нови партии/сдружения преди изборите? Каква е целта на това сдружение? Да се "присламчи" към водеща партия?


*
как точно си представяте да се промени избирателната система преди изборите. питам съвсем процесуално как да стане?
*
vaci , няма никакъв проблем да използват регистрацията на коя да е от т.нар. "кухи партии" у нас, за да се явят на избори. Както направиха навремето НДСВ, ползвайки регистрацията на "партия на българските жени". Целта е всяка от партиите мастодонти, чрез подобни "граждански сдружения" да обере още гласове за бъдещото НС - респективно още депутати. После по старата схема - нужните стават "независими", знае се чия група ще подкрепят при гласуване и започва пазарлъкът.
Нали никой не си представя как наистина граждански сдружения и то толкова хаотични и към момента, набързо събраха джобни, направиха концепция и изкешиха за реклами по ТВ... ;)
Апропо, отдавна съм на мнение, че не трябва да има опция за такива дето стават "независими" в НС. Ако имат несъгласия с позициите на партията с която са влезли - да гласуват по съвест, обратно на партийните повели, или с "въздържал се". Като са толкова "морални уж", че "не можели да понасят повече партиен гнет и н'ам какво си" - напускат групата, с нея и НС и чао. Да видим колко са морални наистина... Направо ми е втръснало още в първите дни на всяко НС, специално за гласуването на кабинет - оп поне двама, трима вземат, че се отлюспят отнякъде и подкрепят "който трябва". Срещу заплащане естествено, то ясно. Такива мишоци не е загуба за никого просто да излитат от НС, без да имат други опции.

Процесуално, докато НС още не се е саморазпуснало - можеше да гласува нужните промени в ИК. А НС се саморазпуска, когато се назначи служебен кабинет. Та време имаха, ама желание - много ясно, че не...има си хас! :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Процесуално, докато НС още не се е саморазпуснало - можеше да гласува нужните промени в ИК. А НС се саморазпуска, когато се назначи служебен кабинет. Та време имаха, ама желание - много ясно, че не...има си хас! :lol:
Разбирам. Звучи като да знаят много добре какво правят и добре са си опекли работата.

Не избързаха ли да насрочат избори толкова скоро. Вярно е, че покрай моментума на протестите може да има по-висока активност, но от друга страна може да даде повод за извинения, от типа "нямаше време" за по-драстични промени...


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
А просто трябваше да си седим по улиците, ама по много и мирно и тихо да си настояваме за смяна на избирателната система, като първа стъпка към подобряване на държавното управление, не да искаме чудеса от всякакъв вид и ранг и да се сдракаме помежду си. ПАК. :?
Ами да, просто така трябваше да стане минус седенето :-).  Ама то не почна въобще от това, а почна от сметките. Дали сметките са реалната причина или само симптом не е важно за краният резултат. Важното е че нямаше никакви ( а и сега няма) ясни искания и така не се стига до нищо добро. Ти пишеш за избирателната система, други друго, трети трето,повечето по няколко неща и повечето в сферата на пожеланията. Искал някой си нещо, ама не конкретни искания какво да се промени, а пожелателни какъв да е крайният резултат.  Ти говориш за нужни промени, но това е твоето и на някои( мое например) мнение, не е на всички, не е официално искане на протестиращите, освен ако не е станало в последнтие дни и не съм разбрала. Но до преди това не беше. Та какви нужни промени да гласуват, нужни според кого? Някой предявил ли е такова искане? Аз както ги виждам нещата, протестира се, когато си имал конкретни искания и не са ти обърнали внимание. Пък аз не знам да е имало вълна от желаещи да променят избирателният закон преди протестите. И се протестира поне за еднакви неща, а не този хаос, който с получи. Ми какво да очакваме от него.
 Сега, аз не  знам как се изисква смяна на избирателният закон, но предполагам, че има механизъм различен от искането на оставка на правителството. Този механизъм въобще задействан ли е, някой правил ли е опити? Така че няма какво да си говорим за някакъв смислен протест, който евентуално би имаш шанса да доведе до нещо по-добро.