0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #600 -: Март 28, 2013, 16:33:59 pm »
Да,и аз рабрах,че тр да ги минат тези прегледи-в токуда ни казаха,че влизат в пакета за бебетата:)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #601 -: Март 28, 2013, 17:32:24 pm »
bebe_2013, Много мило ми стана, че си ме мислила :D Благодаря ти за поясненията  :bighug: Вече ми е по-спокойно. Следващия преглед ни е на 9ти април, ще се отчета след него да кажа какво става с бъбречето. И ние решихме, че засега няма нужда от трета ФМ (след като на първите две ни казаха, че всички органи на бебчо изглеждат перфектни), но ако има нещо притеснително след прегледа на 9ти ще я направим. Стискам палци и вашето бъбрече да е наред след раждането  :crossfingers:
Аз знаех, че бебетата се консултират с ортопед един месец след раждането, за да се установи дали тазобедрените стави са се оформили напълно. За другите специалисти чак сега разбрах  8O



*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #602 -: Март 29, 2013, 05:19:47 am »
По принцип през първите месеци бебето трябвало да мине през нефролог, ортопед, очен, кардиолог и не знам още какъв специалист. Това не всички педиатри го казват май.
Аз това за първи път го чувам и не мисля, че е необходимо.  Единствено съм чувала за ортопед.


  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #603 -: Март 29, 2013, 10:35:33 am »
Ех, колко е пълна тази темичка :) Преди по-малко от година и аз пишех тук и броях седмиците :)

По принцип през първите месеци бебето трябвало да мине през нефролог, ортопед, очен, кардиолог и не знам още какъв специалист. Това не всички педиатри го казват май.
Аз това за първи път го чувам и не мисля, че е необходимо.  Единствено съм чувала за ортопед.
И ние нищо такова не сме минавали, даже и до сега не сме ходили нито на ортопед, нито на очен....само на педиатър, при специалист само при нужда :)
Поздрави и леки оставащи месеци :)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #604 -: Март 29, 2013, 10:36:21 am »
И аз знам само за ортопед, като пак има разлика в мненията - някои казват на месец, други на 2, 3...
За другите специалисти и аз смятам, че трябва да се посетят, ако е необходимо.
[/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #605 -: Март 29, 2013, 11:00:34 am »
Ние мислим да направим тези прегледи живот и здраве - за всеки случай. Нищо не губим освен малко време и пари. Няма да навредят ;)
Афродита, в Токуда казаха ли в кои месец кой преглед се прави?


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #606 -: Март 29, 2013, 11:33:25 am »
Бебе, в Токуда си имат пакет с тези изследвания, който се прави още в родилното, преди да ви изпишат.
Ортопед е добре още след раждането, за да не се губи време, ако има луксация.
Очен - на 6 м.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #607 -: Март 29, 2013, 15:13:34 pm »
Здравейте ,
Имам нужда от помощ , днес ми изляоха резултатите от ПКК и малко се притесних от тези :
    ср. Hgb. конц. в ер.   L    315       g/L    330 - 360   
     ср. Hgb. съдърж. в еритр.   L    26.7       pg    28 - 33

Въобще не ги разбирам
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #608 -: Март 29, 2013, 15:31:16 pm »
Здравейте ,
Имам нужда от помощ , днес ми изляоха резултатите от ПКК и малко се притесних от тези :
    ср. Hgb. конц. в ер.   L    315       g/L    330 - 360   
     ср. Hgb. съдърж. в еритр.   L    26.7       pg    28 - 33

Въобще не ги разбирам
Не става ясно кои резултати точно те притесняват, тъй като си постнала само количествата. За MCH и MCHC ли става въпрос? Прикачи цялата кръвна картина и най-добре задай въпроса си към
доктор Мели
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #609 -: Март 29, 2013, 15:36:17 pm »
Здравейте ,
Имам нужда от помощ , днес ми изляоха резултатите от ПКК и малко се притесних от тези :
    ср. Hgb. конц. в ер.   L    315       g/L    330 - 360   
     ср. Hgb. съдърж. в еритр.   L    26.7       pg    28 - 33

Въобще не ги разбирам
Не става ясно кои резултати точно те притесняват, тъй като си постнала само количествата. За MCH и MCHC ли става въпрос? Прикачи цялата кръвна картина и най-добре задай въпроса си към
доктор Мели
Ето това е цялата :


Хематология
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
ПКК                       
     левкоцити       9.2       x10*9/L    4.4 - 11.3   
     еритроцити       4.2       x10*12/L    3.90 - 5.90   
     хемоглобин   L    112       g/L    120 - 160   
     хематокрит       35.5       %    35 - 47   
     ср. обем на еритроцитите       84.5       fl    78 - 96   
     ср. Hgb. конц. в ер.   L    315       g/L    330 - 360   
     ср. Hgb. съдърж. в еритр.   L    26.7       pg    28 - 33   
     тромбоцити       167       x10*9/L    130 - 360   
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #610 -: Март 29, 2013, 18:08:27 pm »
Цвети, аз не виждам да има проблем в изследванията ти - тези които те притесняват идват от по-ниския хемоглобин (112), но и не са чак толкова ниски. Моя хемоглобин в момента е 114, за него пия Феро-фолгама още от 7 месец, изписан ми от ЖК-то. Но пък другия ми лекар, който ме следи и при който ще раждам изобщо не обръща внимание на хемоглобина, казва, че е нормално да е по-нисък при бременност. Така че не се притеснявай :)
Линаполи, Бебе, благодаря ви  :bighug:
Аз от вчера нещо не съм добре, болеше ме глава, стомах, втрисаше ме, вечерта имах доста контракции и за капак цяла нощ повръщах  :( Днес само стомаха ми е проблем, нищо не мога да хапна. Някой беше споделил хапчета за гастрит - може ли пак...


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #611 -: Март 29, 2013, 18:49:54 pm »
Здравейте момичета :)
Аз да се похваля, че вече сме си в къщи с малкото съкровище и се гледаме. Много сме щастливи и не можем да се нарадваме един на друг :)

Пожелавам на всички ви да изпитате тази радост :) На всички мами, очакващи своята радост, пожелавам леки оставащи дни до термин и леко и спокойно раждане.
  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #612 -: Март 29, 2013, 19:15:28 pm »
Радвам се за вас, Зузе :) Целувки на бебчо и се отбивай, като имаш време при нас.
Десита, имало пак грип и то в силата си. Ако не се чувстваш добре, свържи се с лекар за по-сигурно. Бързо да оздравяваш!

Яд ме е на нашата здравна система - не поощрява и не покрива безплатно профилактиките - БХС, ФМ, прегледи на бебето след раждане... Не боли, не вреди. Може би в някои болници стандартно се правят някои прегледи - това ще го питам при следващо посещение в АГто. А инвестицията в профилактика спестява много впоследствие - емоционално и финансово. Моля се всички да сме живи и здрави - и ние и децата ни.



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #613 -: Март 29, 2013, 20:00:48 pm »
Зузе много се радвам за вас , гушкай бебо и от нас
Деситка и аз звъннах на мойта Д-рка и тя  и изписа същото да пия един месец по едно.Оказа се , че и желязото ми е много ниско . А ти вземи мерки да не се разболееш.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #614 -: Март 29, 2013, 23:16:45 pm »
Здравейте ,
Имам нужда от помощ , днес ми изляоха резултатите от ПКК и малко се притесних от тези :
    ср. Hgb. конц. в ер.   L    315       g/L    330 - 360   
     ср. Hgb. съдърж. в еритр.   L    26.7       pg    28 - 33

Въобще не ги разбирам
Имаш леко анемия. Но дали трбява да се прави нещо може само лекарят ти да каже.


  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #615 -: Март 30, 2013, 11:58:29 am »
-zuzeto-, Честита рожба. Наслаждавайте се един на друг и много да се гушкате :)
desita_r, Аз лежах в болница заради обострен гастрит. Можеш да взимаш квамател - по едно хапче на ден, НЕ повече. Това е за болките. Ако имаш киселини - Гавискон сироп - няма равен на него - по 10мл. при оплакване или преди сън. Можеш да го взимаш безброй пъти на ден. Ако пвръщането продължи - деган, най-хубаво е на инжекции - сутрин и вечер по една мускулно. Има го и в таблетна форма, но незнам дозировката. Оправяй се бързо!!!



*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #616 -: Март 30, 2013, 17:20:46 pm »
Здравейте мамчета!
Вчера бяхме на ФМ.Вече е сигурно, че ще си имаме малка принцеска. Бебка е добре, всичко ни е в норма, отговаряме си на възрастта. Вече сме по-спокойни с таткото и сме много щастливи. След прегледа дори се разходихме в един бебешки магазин да поразгледаме туй-онуй. С покупките, обаче ще започнем чак в 9м.
Деси, оздравявай бързо и се пази, че в това непостоянно време вирусчетат щъкат навсякъде.
zuzetoЧестито прибиране у дома. Радвайте се един на друг с малкото човече и се гушкайте на воля.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #617 -: Март 30, 2013, 19:13:19 pm »
Честита девойка,опти:)
Леле...пожелавам ти успех с покупки само в 9 месец-ще ви дойде нанагорно,особено ако ти тежи и не тр да ходиш много,както аз сега...не че е невъзможно,но предпочитам аз да си избера нещицата,отколкото мъжо.сега точно бяхме в хиполенд-първо едва влезе,после вътре само се лигавеше и накрая каза:какво толкова им се чудиш взимай това това и това и толкоз...(без да гледа раЗбира се ни размери,ни материя,ни къс ли дълъг ли ръкав...
Но избра пък 2 страхотни комплектчета,които май ще използвач за изписването :)
Та нещата за купуване са бая...аз уж доста неща съм взела,а списъкът ми не намалява:(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #618 -: Март 30, 2013, 19:55:55 pm »
Боби, при нас правиха сериозен преглед на Мила /вероятно има връзка и с това, че е преждевременно родена/ - бъбреци, корем, гледаха глава, тазобедрени стави, сърце. След това на 6 м. й правиха очен, след това на една година.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #619 -: Март 30, 2013, 21:10:46 pm »
Моите деца са родени 5 седмици преди термин, не са били в кувьоз - ходихме на очен преглед с направление, кардиолог с направление, ортопед - без направление, невролог - с направление, ТФЕ - пак с направление. Всичките прегледи ги минахме до 3тия месец на децата.