0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #560 -: Март 21, 2013, 22:43:43 pm »
Момичета минавам набьрзо да се поxваля, че  вчера, 20.03. се роди малкото ми момче Николай и е с размери 3,750 кг и 52 см :)
Честит син Зузе , да е жив и здрав и много много щастлив. Да има много късмет в живота и да ви радва :) :) :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #561 -: Март 22, 2013, 05:41:40 am »
Момичета минавам набьрзо да се поxваля, че  вчера, 20.03. се роди малкото ми момче Николай и е с размери 3,750 кг и 52 см :)
Честит син Зузе , да е жив и здрав и много много щастлив. Да има много късмет в живота и да ви радва :) :) :)

Темичката на zuzeto http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49505.0


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #562 -: Март 22, 2013, 09:46:39 am »
Момичета минавам набьрзо да се поxваля, че  вчера, 20.03. се роди малкото ми момче Николай и е с размери 3,750 кг и 52 см :)
Как малко бе Зузе - я какъв голям мъж :) Жив и здрав да ти е и много радост да носи в дома ви  :bighug:


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #563 -: Март 22, 2013, 11:27:57 am »
Честит син на Зузето!
Снощи получих втвърдяване на корема 3 пъти при опит за ставане, сядане, навеждане в рамките на около 1 час. При самото втвърдяване нямаше болка, но между второто и третото имах болки като пробождане отдолу. Четох, че това са най-вероятно Бракстън-Хикс контракции. Пих вода, но-шпа, взех душ/и без това беше време за лягане/ и всичко отшумя. Ако и днес се появи нещо такова ще се ходи май до спешното. До сега не съм усещала категорично бебетата, но имах подозрения за едното, въпреки, че то е с предната плацента и снощи между тези стягания, като си бях поставила пъката на корема мисля, че усетих да се премества една подутина от долната част на корема по-нагоре. Дали е възможно да усещам това или е внушение и дали движението на бебетата на този етап може да предизвика такава контракция?
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #564 -: Март 22, 2013, 11:45:19 am »
Зузе, честита рожба!! Здрав и прекрасен да расте и да ви радва!
Теди, казват, че било рано, но честно казано и аз я усетих девойката дори по-рано... най-много после да установим, че усещането всъщост е друго... Но при мен все по силно са тези "премествания". Чак се притеснявам, какво ли ще е като ми порасте корема още повече :)
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #565 -: Март 22, 2013, 12:05:53 pm »
Преместванията са най-вероятно движения в червата. :D Бебето в този срок би трябвало да се усеща като много лекичко побутване.
Теди, пробожданията ниско долу са от разтягане на матката. Другото са си Бракстън-Хикс и не бива да те притесняват.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #566 -: Март 22, 2013, 12:15:10 pm »
И аз се чудех и се маех преди няколко седмици бебко ли е или не , и в 19 седмица  вече го усетих на 100 % но като ритниче, не като местене. До сега си го усещам всеки ден доста , но не съм усетила да се мести :) може би скоро. Даже таткото все ме пипа по корема, но все не го усеща.
Иначе последната седмица май е почнал да ми притиска пикучния и все ме боли в дясно. Като пишкам някой път ме прерязва , но се надявам че е от притискането.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #567 -: Март 25, 2013, 17:33:37 pm »
Честито Благовещение! На всички нас, вече чули благата вест, пожелавам здрави бебета! На момичетата, още борещи се да видят двете чертички - скоро да чуят и те блага вест и да се включат в Бременната тема.

Надявам се всички да са добре,щом има такова затишие в темата :) Мен ме хвана нощното безсъние - будя се през 2 часа и ми е едно тегаво, сякаш се задушавам. Цял ден гледам да не заспя, че да мога довечера да спя като пън.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #568 -: Март 25, 2013, 20:44:28 pm »
bebe2013 и аз съм така -трудно заспивам  чак към 23.30 и към 03.00 се будя,така до 7 си будувам,после заспивам и така до 10.00-сънувам бебета,колички,кошарки и все не мога да намеря това,което търся :)
Забелязах обаче,че ако стана рано сутрин,следващата нощ спя непробудно до 10 сутринта.

[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #569 -: Март 25, 2013, 20:59:57 pm »
Теди, и според мен е още рано да усещаш местенето на бебето. Много е малко още. Както са ти писали на този етап се усеща побутване, все едно нещо лекичко те докосва отвътре. Те твоите са две, може пък при 2 да се усеща повече ама все пак ми се струва раничко.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #570 -: Март 25, 2013, 21:02:25 pm »
Здравейте и от мен!!!
И аз да се цопна в темичката, не мога да си сложа лентичка заради някакъв бъг.
Но все пак от утре съм в 15та седмица бременна с второ бебе, та ще наминавам да си пишем.
Днес даваха по новините моята лекарка ( при която раждах първия път и смятам да раждам и сега), а и празника е много хубав.
та ето ме
желая на всички спокойна бременност и здрави бебоци накрая
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #571 -: Март 25, 2013, 21:02:54 pm »
bebe2013 и аз съм така -трудно заспивам  чак към 23.30 и към 03.00 се будя,така до 7 си будувам,после заспивам и така до 10.00-сънувам бебета,колички,кошарки и все не мога да намеря това,което търся :)
Забелязах обаче,че ако стана рано сутрин,следващата нощ спя непробудно до 10 сутринта.

и аз съм същата  :wink:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #572 -: Март 26, 2013, 10:20:29 am »
теди.,  аз самата усетих нещо подобно едва тази събота. Просто изведнъж на корема ми се показа малка подутинка, която скоро след това изчезна. И двете бебета ми се показаха така няколко пъти вече.  :D Иначе преди това често усещах побутвания, даже още от 15-16 г.с.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #573 -: Март 26, 2013, 11:48:58 am »
Здравейте дами,
Аз да се оплача пак съм с бъбречна криза :( така ме боли , че не се трае :( лежа само . Даже червата ми са подути , яла съм много нитрати и сега ми забрааниха плодове и зеленчуци, защото от това и матката ми е напрегната :( . Дано само бебчо не усеща нищо и всичко с него е наред .

Papilio добре дошла , лека бременност и на теб :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #574 -: Март 26, 2013, 12:10:07 pm »
Здравейте и от мен!!!
И аз да се цопна в темичката, не мога да си сложа лентичка заради някакъв бъг.
Но все пак от утре съм в 15та седмица бременна с второ бебе, та ще наминавам да си пишем.
Днес даваха по новините моята лекарка ( при която раждах първия път и смятам да раждам и сега), а и празника е много хубав.
та ето ме
желая на всички спокойна бременност и здрави бебоци накрая
И аз като тебе не мога да се справя с теа лентички,но не ми пречи да чета и се радвам на бременните мами :D.
Аз съм в 19-та седмица,засега се чувствам добре,не съм усетила бебчо,или поне не знам дали е било то,днес съм на преглед,надявам се да видим и пола.Приятен ден на всички и се пазете.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #575 -: Март 26, 2013, 12:29:14 pm »
Papilio, bogomilova35, добре дошли в най-хубавата темичка  :lol: Спокойна и безпроблемна бременност ви желая. Скоро ще започнете много ясно да усещате ритничетата - наслаждавайте им се  :D
Цветина, какво стана :( Вземай мерки, иди на лекар...стискам палци бързо да отминат болките.
« Последна редакция: Март 26, 2013, 12:31:32 pm от desita_r »


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #576 -: Март 26, 2013, 12:34:12 pm »
Здравейте дами,
Аз да се оплача пак съм с бъбречна криза :( така ме боли , че не се трае :( лежа само . Даже червата ми са подути , яла съм много нитрати и сега ми забрааниха плодове и зеленчуци, защото от това и матката ми е напрегната :( . Дано само бебчо не усеща нищо и всичко с него е наред .

Цвети:hug2:. Бързо да се оправиш!

Papilio, bogomilova35, добре дошли и лека бременност!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #577 -: Март 26, 2013, 12:48:58 pm »
Цветина, какво стана :( Вземай мерки, иди на лекар...стискам палци бързо да отминат болките.
[/quote]

Да да ходих вече 2 пъти, пия магнерот и но шпа и много течности . Лежа по цял ден и се надявам скоро да се оправя
Bogomilova35 добре дошла и лека бременност . Аз усетих бебчо в 19 седмица.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #578 -: Март 26, 2013, 15:46:33 pm »
Много се радвам на ритничетата :) Любопитно ми е как ще се усещат с напредването на бременността и искам възможно най-дълго да им се наслаждавам. Сега определено сме с дупето надолу и ме подритва доста ниско.
Иначе да се похваля тихичко, че тази нощ успях да поспя и направо съм друг човек днес. Вчера бях като болна и всичко ме болеше. Дано да можем да се наспиваме до раждането, че после не се знае :)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #579 -: Март 26, 2013, 16:58:47 pm »
здравейте и благодаря за посрещането!
И аз с нетърпение очаквам да започна да усещам бебето и се надявам да е скоро.
С миналата бременноост бебето страшно много ме риташе и корема ми редовно се разхождаше на всички посоки.
Колкото до наспиването, с напредването на бременността става все по-трудно да се наспиваш. Имам чувството , че тялото се подготвя за предстоящото безсъние.
Само да ви кажа, че откакто се роди бебка (вече 3 години) тотално не мога да спя дълбоко. Сякаш една част от мен остава будна постоянно. И чувам всички шумове наоколо. Детето спи в детската стая, но аз я чувам и ставам през нощта..... така че както майка ми каза "Следващите 18 години забрави да се наспиш" :-)