0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #380 -: Март 06, 2013, 19:32:23 pm »
Бебе, при мен след жестокия кръвоизлив в 24та ми сложиха кортикостероидите, за да са спокойни, ако нещо стане, че няма да има проблем с дробчетата. Мила се роди в 33та седмица, ей я бясна за трима. При мен вододела беше две седмици. Казвах си - сега тия две да изкарам, после следващите две и така лека полека вървяха. Пожелавам ти и при теб така лека полека да стигнеш най-близо до термин!
Магнезият, който дават  срещу контракции, се дава за да се отнеме калцият. та не съм сигурна, че е добре да се пие калций от някой, който го е страх от контракции. По-добре да пита лекаря преди да го взима.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #381 -: Март 08, 2013, 09:45:33 am »
Честит 8ми март момичета :) Всички да сме живи и здрави и да си родим здрави слънчеви бебчетата! И да сме специални и обичани всеки ден ;)Весел празник!

Гане, не е нерв - самият мускул и кожата понаболяват. Откак се върнах от болницата си правя масаж с невен с мас и като че ли намаля болката. Абе ще търпя аз, само дребосъкът да е добре.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #382 -: Март 08, 2013, 10:39:12 am »
Честит осми март на всички настоящи и бъдещи мами :) Бъдете лъчезарни и усмихнати, много обичани и глезени :) Нека всички се радваме на здрави и пухкави бебчета.
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #383 -: Март 08, 2013, 10:48:04 am »
Честит празник, момичета! Бъдете обичани и обичащи! И нека за всички има здрави бебета!  :balk_5:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #384 -: Март 08, 2013, 11:48:15 am »
Честит празник, мили настоящи и бъдещи мами! Бъдете винаги обичани! На всички очакващи най-голямото чудо пожелавам здрави и сладки бебчета на финала, това наистина е най-безценния дар в живота... :D
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #385 -: Март 08, 2013, 12:57:28 pm »
Честит 8ми Март мили дами . Бъдете много обичани, щастливи и винаги разбирани . На бъдещите мами пожелавам здрави бебета и всичко да мине нормално до финала.А на всички вече станали мами пожелавам здрави и послушни бебоци
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #386 -: Март 08, 2013, 13:24:56 pm »
Ох, да ви се оплача. След разтройството, което ме хвана миналата седмица сега ме хвана яката хрема :( :( Ходих на лекар- казаха ми народни лекове-гаргаги, много чай, лимони,мед и т.н. Да ама от снощи взех да кашлям от време на време. Ходих при АГ-то, нямаше я, заместващия ми препоръча стрепсил, но на мен не ми действат много такива, а като се знам каква съм, ако не пия нещо ще стане лошоо. И не знам какво да правя. Хем ме е страх да си взема нещо от аптеката, хем ако не пия нещо "по-сериозно" ще стане още по-зле.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #387 -: Март 08, 2013, 13:27:05 pm »
Честит празник на всички!
Бъдете здрави, усмихнати и много обичани!!!
Пожелавам прекрасни сбъднати мечти :) и дни изпълнени с пролетно настроение!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #388 -: Март 08, 2013, 13:30:54 pm »
Иванита,
Аз ползвах морска вода за носа, стеримар се казва... много малко помага, но е безвредна. А за кашлицата ми разрешиха сироп... Питай какъв може да пиеш. Желая ти бързо оздравяване. А и гледай въздуха в стаята да е по-влажен - ще се пооправи хремата малко от това.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #389 -: Март 08, 2013, 13:46:44 pm »
Иванита, през бременността хремата я борих с клеева тинктура. Слагаш капки в носа - много гадно щипе, но при мен поне имаше ефект. А за гърлото, от разни Стрепсилс, Прополки и т.н. накрая стигнах до антибиотик, така че отиди на личния ако трябва да ти предпише нещо навреме.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #390 -: Март 08, 2013, 14:02:08 pm »
За гърлото и кашлицата ми помогнаха само компресите с ракия и мед на гърлото и на гърдите. След сиропите, прополките, инхалации и какво ли не направих компреси 3 дни под ред и ми мина , нямам и спомен
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #391 -: Март 08, 2013, 16:11:07 pm »
за хремата - коризалия или цинатаб; за гърло - тонзилотрен. Всичките са хомеопатични. Януари за 3-4 дни се оправих с тях, а иначе се влача със седмици. Само ако не си ползвала хомеопатия, за да има ефект, гледай да има по 20 мин преди и след хапчето без хранене. Другото, което приложих беше лимон с мед - по 1 на ден. Бързо оздравяване ти желая!


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #392 -: Март 08, 2013, 17:07:23 pm »
Иванита, последния път когато боледувах, бях много зле. Близо седмица пробвах с хомеопатия, чайове, всякакъв вид домашни лекове, но така и не успях да се справя.
Появи ми се кашлица и личната ми изписа стодал сироп(хомеопатия).
Изписа ми и трахизан за смучене. Той е с антибиотик, но пък самото лекарство е с локално действие и няма опасност за бебето. Добре, че беше тоя трахизан, та вече втората седмица можех да преглъщам като хората.
« Последна редакция: Март 08, 2013, 17:13:24 pm от -zuzeto- »
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #393 -: Март 08, 2013, 17:19:01 pm »
Аз отидох до личния, него го нямаше и сестрата( защото вчера пак бях) влезе при педиатърката да япита какво може да пия, така че и аз взех Стодал. В аптеката също казаха, че може.
Благодаря ви момичета :-)  дано се оправя


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #394 -: Март 08, 2013, 17:37:16 pm »
Здравейте мами :) На всички пожелавам весел празник и много поводи за щастие :)
Благодаря, че сте ме мислили момичета и питахте за мен :) Аз седем дни вече съм вън от болницата и се чувставам много добре. Само киселини ме мъчат ежедневно, но тях ги боря с предписано от гастроентерелог постоянно, до края на бременността,  лечение. Заради проблемите ми със стомаха са ми спряни всякакъв магнезий, но шпа и желязо. Ако се наложи ще ми ги вливат венозно.

За настинката - мен ме мъчи един месец. Още имам остатъци от нея и слагам капки в носа нощем. След като минах всякаква хомеопатия и природни лечения по препоръка на всички тук (за което много благодаря  :bighug: ) ми предписаха Биопарокс спрей за гърло и нос и Трахизан за смучене - и двете са с антибиотик, но имат локално действие и не вреди на плода. За кашлицата - Стодал (хомеопатичен), за носа - спрей с морска вода Стеримар и капки Виброцил. Комбинацията от всикчи тези лекарства подейства при мен - нищо друго. Пожелавам на всички болни бързо оправяне :)



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #395 -: Март 08, 2013, 18:46:16 pm »
linapoli радвам се, че вече не си в болница и се чувстваш по-добре. Дано все така бъде до края и да не се разболяваш, за да може да се насладиш на оставащото време до срещата с бебо :)
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #396 -: Март 10, 2013, 12:34:53 pm »
Здравейте милички, как сте днес? Надявам се всички мами с бебчовците да се чувствате добре :) Аз да ви се оплача, от петък като ме хвана един зъб, болки, чудо невиждано  :? Вчера сутринта се събудих подута и хайде на спешния кабинет при чичко зъболекар. Имам възпалени каналчета на зъба, изписа ми АБ Амоксицилин и сега съм по-добре. За последните няколко нощи тази поспах повече от 3 часа :) Като станах сутринта и венеца ми беше подут, но сега взе да спада. Надявам се АБ да има ефект, че така ме е страх от следващата среща със зъболекаря, голямо съм шубе  :lol:
Оплаках ви се набързо  :wink:
Хубав и слънчев ден ви желая
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #397 -: Март 11, 2013, 00:58:02 am »
Боби, не споря, при мен въпреки контракциите, това беше единственото, което ми помагаше при крампи. Имах ужасно болезнени такива. При всеки опит да си изпъна крака, следваше схващане, от което след това с дни не можех да ходя. Аз гледах да разделям приема на лекарствата - по едно време пиех желязото, по друго магнезия, по трето еутирокса и калция :? Абее не си е работа това, ама няма как :(
Бебе, всичко ще е наред!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #398 -: Март 11, 2013, 01:13:38 am »
Бебе, при мен след жестокия кръвоизлив в 24та ми сложиха кортикостероидите, за да са спокойни, ако нещо стане, че няма да има проблем с дробчетата. Мила се роди в 33та седмица, ей я бясна за трима. При мен вододела беше две седмици. Казвах си - сега тия две да изкарам, после следващите две и така лека полека вървяха. Пожелавам ти и при теб така лека полека да стигнеш най-близо до термин!
Магнезият, който дават  срещу контракции, се дава за да се отнеме калцият. та не съм сигурна, че е добре да се пие калций от някой, който го е страх от контракции. По-добре да пита лекаря преди да го взима.

По едно време имах ядове с крампи и аз. Преборихме проблема "механично" с чорапи, които се ползват от хора с разширени вени. Има ги по специализираните магазини и добре заредени /по-големички/ аптеки. За тях - ако не помагат - не вредят, но пък са ефективни по моя личен опит поне :) Пех си магнезий през цялото време, предписаха ми и калций за крампите, но така и не опрях дотам да го пия. Другото важно е да не се пие газирано, да не се ядат разни пикантни колбаси и твърде солено.
bebe_2013, радвам ти се на лентичката! Малко остава, всичко ще е наред накрая, дори и да не търпиш дискомфорт който можеш да облекчиш някак. Пробвай с такива чорапки, ако имаш невралгия /каквато аз имам/ - вЕрно стискане на зъби е единственият вариант...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #399 -: Март 11, 2013, 04:18:21 am »
Чорапите, за които Жбрул говори, са задължителни за мамите, които лежат. Те предпазват от образуване на тромби от обездвижването, към които бременния организъм е предразположен и без това.
Аз лежах от 24-та седмица, когато ми се спука мембраната на околоплодните води и се молих да докарам до 28-ма. В 29-та ми се случи отново същото и се молих да стигна 32-ра седмица. В 35-та се наложи да предизвикваме раждане, защото получих усложнения, които нямаха нищо общо, а малката нямаше никакво намерение да излиза :wink:
Малки цели и много добро настроение, почти не ви остана, момичета :P




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho