0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #360 -: Март 04, 2013, 12:53:35 pm »
Бебе,стискам палци-и аз живея ден за ден и всеки ден си казвам-процентът се вдига и се радвам:) надявам се поне до 30 да остискаме,но -съдба....е,и лекари с правилна преценка.мен доста ме поддържа факта,че наистина има спасени и здрави бебенца родени 25гс.
Аз все пак с магнезий се чувствам по-добре,намаля ли го и веднага се започва-за 2-3 дни стигам до контракции през 15 мин,а не мисля,че е добре това.така че пий каквото лекаря казва и ако не чувстваш нещата ок-питай:)
Попчо....започваме да изпращаме -то едни ги гонят,други го чакат-имаш още малко време,ще тръгне малчо,няма къде да ходи!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #361 -: Март 04, 2013, 13:42:18 pm »
Привет и от мен  :D
Бебе, не се увличай в такива мисли, всичко ще е наред този път, ТРЯБВА да вярваме  osi_9 Стискай зъби и се сещам за един скорошен цитат на моята щерка: "Какво да стискам като нямам зъби :( " /на милата са й паднали два долни и два горни зъба, а още два отгоре се клатят..ужас!!!/
Попчо, стискам палци за теб да родиш както ти искаш! И какво толкова ги притеснява лекарите...и аз не съм в първа младост и това ме заинтригува?!?!?


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #362 -: Март 04, 2013, 14:16:55 pm »
Благодаря ви за подкрепата момичета. Дано си износим и родим здрави дългоочакваните бебета. Моля се всеки ден за всички нас...

Барбаронче  :bighug:


*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #363 -: Март 04, 2013, 14:52:20 pm »
bebe_2013, и аз съм минала през тези тревоги до къде ще стигна с бременността и моят доктор ми казваше, че първият срок, който гоним е 28 седмица. Ти си близо до 28-ма, но съм сигурна, че ще изкараш много повече. На мен при първата бременност ми сложиха кортикостероид за дробчетата когато бях горе-долу в седмицата, в която си ти сега, тъй като имаше риск да родя преждевременно. Бебка се роди в 36 седмица 2400 и нямаше никакъв проблем, слава Богу. С втората бременност заради контракции в 35 седмица пак ми сложиха кортикостероид, родих в 37-ма здравичко момичевце. Пак беше мъничка - 2200, но пък много жизнена. Нея държаха в кувьоз 2 дни заради ниското тегло, но не е била на кислород, дишаше сама от момента, в който се роди.
Ти мисли позитивно, 28 седмица като срок си я приеми като нещо успокоително, минеш ли я да си по-спокойна вече. Спокойствието е много важно за да нямаш контракции. И евентуално попитай лекаря си за кортикостероид. Стискам палци! :bighug:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #364 -: Март 04, 2013, 14:56:31 pm »
Поздрави и от мен. Позатънах в работа и само чета напоследък.
Попчо, стискаме палци за леко раждане, както ти си го пожелала и скоро да видим бебешката темичка!!!

И аз непрекъснато се притеснявам, макар до момента да не сме имали контракции. Сега на 7-ми пак сме на преглед да видим дали се скъсява шийката или ще минем без тази екстра...
Стискам палци за всички да стигнем до последната седмица чак!!!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #365 -: Март 04, 2013, 17:51:20 pm »
bebe_2013 пожелавам ти раждане възможно най-близо до термин и здрави бебчета. Те момичета са ти казали - недей да си мислиш за лошите неща, опитай се да ги избутваш от съзнанието си. Почивай си повече, спазвай препоръките на лекаря и всичко ще бъде наред.
Попчо пожелавам ти леко раждане, както ти си го пожелала.

Аз да се отчета :)
Днес бях на последния преглед при лекаря, който ще ме изражда преди да ме приемат в болница. Имам още горе-долу две седмици до раждане и много се вълнувам. Малкото ми съкровище си расте все така шишкав. Вече е 2,988 кг :lol: Обаче днес, това пътуване до София направо ме разби :( Сега така ме боли кръста и корема, че място не мога да си намеря. Хем милото, толкова внимателно шофираше... Тези дни ще го ударя само на почивка, преди последните приготовления за първата ни среща с малкото съкровище :)

  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #366 -: Март 04, 2013, 18:17:11 pm »
Дойде и моя ред да се похваля:
На 01,03,13, в 9,21 ч се появи на бял свят моя син Димитър, сладкото дете на мама, 3770 кг, 52 см. Много съм щастлива. Утре ни изписват от болницата и се прибираме вкъщи. Чака ни нов, по-хубав живот...


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #367 -: Март 04, 2013, 18:53:39 pm »
Ей,Дара,с каква мартеничка си се закичила :DЧестито да ви е юначето.Бъдете здрави и щастливи :ballons:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #368 -: Март 04, 2013, 19:26:47 pm »
Дара, честито щастие :) Да расте жив и здрав, обкръжен от много любов. Това е най-хубавия подарък, който си получила на първи март :D
  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #369 -: Март 04, 2013, 22:54:39 pm »
Бебе, при мен след жестокия кръвоизлив в 24та ми сложиха кортикостероидите, за да са спокойни, ако нещо стане, че няма да има проблем с дробчетата. Мила се роди в 33та седмица, ей я бясна за трима. При мен вододела беше две седмици. Казвах си - сега тия две да изкарам, после следващите две и така лека полека вървяха. Пожелавам ти и при теб така лека полека да стигнеш най-близо до термин!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #370 -: Март 04, 2013, 23:59:20 pm »
Bebe, вярвам че ще успеете.
Аз имах много контракции и ти съчувствам. Въпреки тях обаче се родихме в 38 г.с.
Следете шийката също, както предполагам си знаеш и микробиология е добре да си правиш рутинно. Аз бях забелязала, че като лежа по гръб и започват контракциите и бяха особено силни.
 :bighug:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #371 -: Март 05, 2013, 05:37:06 am »
Искам да попитам, след коя седмица е вече безопасно за бебето да се роди? Много се притеснявам до коя ще стигнем  :oops: Почти прескочих критичнитее 26с и 4 дни от края на предишната ми бременност, но пак ми е напрегнато.
Когато аз зададох този въпрос ми беше отговорено, че неонатолозите са по-спокойни, когато е стигнала поне 28ма седмица.
 Аз си имах контракции и с двете по сума ти време, с Ивана дори ме тестваха за прежвевременно раждане в 26та седмица, пък тя се роди в 38 и половина. С Андреа си ходих с разкритие няколко седмици, като последната цялата седмица бях с 4 см. Така че всичко е относително, всяка бременност е различна. Стискам ти палци да стигнеш възможно най-близко до термин.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #372 -: Март 05, 2013, 08:54:19 am »
Дара, честито ти голямо синче. Много да е здрав и щастлив Димитър!
Зузето, то не останало направо :) Все така да растете и да се роди голямо здраво бебчето.

Благодаря ви момичета - и аз май така ще си поставам стъпчици от по 2, по 2 седмици като Гането. Някак по-спокойно е отколкото да мисля за 10-12 седмици напред. Следим шийки, микро, щитовидни хормони и лежа само последните 3 месеца. Даже взе да ми изтръпва и да ме боли едната кълка от лежането - много гадно усещане. По гръб наистина започват контракции и по гръб съм само на прегледите. Иначе сме добре сега - някоя друга безболезнена контракция. Дано се задържим така и да сме си у дома. Иначе кортикостероиди не сме слагали - докторът е оптимист за раждане в 38 седмица. Дано го чува Господ, а да не слуша мойте тревоги :)
Пак ви благодаря за подкрепата  :bighug: Знаете колко е важна в такъв момент и да ви предупредя, че ще разчитем на вас и на лято с бебчо ;)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #373 -: Март 05, 2013, 10:58:16 am »
Момичета, има тема за поздрави към dara ivanova в подфорум Честито!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49405.0


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #374 -: Март 05, 2013, 11:09:24 am »
Zuzeto - браво на бебока , много е голям. Сигурно много се вълнуваш вече, когато си толкова близо.  :grouphug2:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #375 -: Март 05, 2013, 11:36:42 am »
Вълнението наистина е голямо :D До вчера все си мислех, че този ден е толкова далеч, а сега вече като си кажа, че остават горе-долу две седмици и не мога да повярвам :) Вече си представям как го гушкам и направо се разтапям :oops:

До тогава ще си запълня времето с пролетното почистване и последни довършителни работи, които трябва да свърша преди бебчо да се появи :)

А сега на този хубав слънчев ден възнамерявам да му се насладя като изляза на една разходка и след това на кафенце :)
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #376 -: Март 05, 2013, 11:56:06 am »
Дара , Честито бебченце   :rainbow:
Бебе спокойно всичко ще бъде наред , аз също съм на твойто положение , дори малко по зле (получавам контракции , когато се движа ... 500м и ми се насълзяват очите от болка :( и имам леко скъсяване на шийката от 4- ия месец ) но се успокоявам от мисълта че има оцелели бебенца родени в този период и тайничко се надявам да дойде поне средата на 7ми месец и да си отдъхна поне малко
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #377 -: Март 05, 2013, 13:11:43 pm »
Респект, тук сме няколко момичета с много близки термини и все се надявам всички да дочакаме поне средата на май ;)  Ще направим всичко, което зависи от нас. Аз хич и не се разхождам - леглото, хладилника, WC-то. Много е потискащо, но дано си струва.
Зузето, това са прекрасни вълнения! Наслади се на всеки оставащ ден 2 в 1 :)А ние ще чакаме радостната новина за срещата ви с бебчо.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #378 -: Март 05, 2013, 23:41:24 pm »
Бебе, при мен така беше прищипан един нерв и ми изтръпваше целия крак. Като се наложи да лежа 10 дни в болница и не можех да ставам от леглото, не можех да лежа, не можех да се движа, ревеше ми се като мръднех. Ама ей на, изкарах :wink: Няма да се плашиш, просто полека лека ще се движиш, няма да натоварваш много крака. При мен голямо облекчение ми носеха разтворими таблетки калций. Пиех като се случеше така или като имах крампи /много често беше, направо се побърквах/. Успях да отида само веднъж на процедура - специален масаж и раздвижване и след това не можах повече, забраниха ми. Ако има кой, нека леко да ти масажира крака, за да го отпуска.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #379 -: Март 06, 2013, 10:34:49 am »
Респект, тук сме няколко момичета с много близки термини и все се надявам всички да дочакаме поне средата на май ;)  Ще направим всичко, което зависи от нас. Аз хич и не се разхождам - леглото, хладилника, WC-то. Много е потискащо, но дано си струва.
Значи не съм само аз лежайника :Д