0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #840 -: Април 24, 2013, 08:46:51 am »
Момичета толкова много надежда ми давате! Благодаря ви! Дано дано дано да не е приключило всичко!!!!!! 
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #841 -: Април 24, 2013, 09:43:18 am »
Здравейте всички :) аз да се наоплаквам - сдобих се с прекрасен обрив по корема... кошмар. Зачервяване и сърби безобразно. Някаква алегия и ме побърква. Като краставо куче съм станала  :oops: Първо като се появи не разбрах от шоколад ли се получи или от друго... Съвсем спрях шоколада (и без това рядко ми се случва), малко се поскриха - мазах се със спирт-ментолов. Таз сутрин хапнах една баница - домашна и сега отново  :( явно е от яйцата... Как ще изкарам цял ден в офиса незнам просто...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #842 -: Април 24, 2013, 14:54:35 pm »
Здравейте всички :) аз да се наоплаквам - сдобих се с прекрасен обрив по корема... кошмар. Зачервяване и сърби безобразно. Някаква алегия и ме побърква. Като краставо куче съм станала  :oops: Първо като се появи не разбрах от шоколад ли се получи или от друго... Съвсем спрях шоколада (и без това рядко ми се случва), малко се поскриха - мазах се със спирт-ментолов. Таз сутрин хапнах една баница - домашна и сега отново  :( явно е от яйцата... Как ще изкарам цял ден в офиса незнам просто...

Иди да те погледне кожен , най - добре . Че алергиите са опасни
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #843 -: Април 24, 2013, 16:14:43 pm »
Ами погледна ме Сигридов и аг-то дето ми е по здравна каса и тя много готина :) никак не се притесниха... Ама на мен много ми е гадно...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #844 -: Април 24, 2013, 23:20:16 pm »
Еее, щомте не са се притеснили значи няма страшно и дано все пак скоро ти минат :)
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #845 -: Април 24, 2013, 23:39:23 pm »
Респект, и аз ги имам,това е от натиска на бебето и разширяванеъо и подготовката на таза.така ми обясни лекаря-хубВо е да лежиш когато ги усетиш.при мен вече при всяко задържане повече от 5 мин права, се появяват неистови болки,но първо съм с 2 и второ съм с нулева шийка,а главата на едното е на изхода и само чака подходящ момент :wink:
Е това малко ме успокоява , благодаря
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #846 -: Април 25, 2013, 07:51:02 am »
Аз съм пълен идеот!!! Ама пълен, пълен, пълен!!! Защото джипито ми даде два талона за два различни доктора и съм объркала едното направление и съм го дала на неподходящият доктор, а още по-лошото е, че днес ми трябва талона на АГ-то, реално за него нямам направление - ужас!!!! :bonk: :bonk: :bonk:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #847 -: Април 25, 2013, 09:05:34 am »
Пие ли някой желязо на мен ми изписаха Сорбифер Дурулес  и днес за мой ужас забелязах че изхражненията ми са чисто черни.Възможно ли е да е от желязото или да бягам на лекар???????
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #848 -: Април 25, 2013, 09:14:31 am »
Пие ли някой желязо на мен ми изписаха Сорбифер Дурулес  и днес за мой ужас забелязах че изхражненията ми са чисто черни.Възможно ли е да е от желязото или да бягам на лекар???????
Аз пия желязо , няма страшно за изпражненията, нормално е :) И аз така реагирах първия път, но след това разбрах, че е от желязото
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #849 -: Април 25, 2013, 10:03:50 am »
Да,споко,такива стават.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #850 -: Април 25, 2013, 15:30:38 pm »
Имаме пулсче  :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:!!!  И е само едно ембрионче в седма гестационна седмица и трети ден.
Обаче имам вагинални гъбички  8O, което било нормално  :? Трябва да се мия със смрадлика смесена със сода за хляб. Дано се разкара това нещо. Иначе доки, каза, да не се шашкам и по-нататък ще ми изпише вагинални свещички, ако се налага. Дано ги разкарам със смрадликата.  :oops:
« Последна редакция: Април 25, 2013, 15:33:49 pm от chattenoire84 »
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #851 -: Април 25, 2013, 15:35:40 pm »
Имаме пулсче  :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:!!!  И е само едно ембрионче в седма гестационна седмица и трети ден.
Обаче имам вагинални гъбички  8O, което било нормално  :? Трябва да се мия със смрадлика смесена със сода за хляб. Дано се разкара това нещо. Иначе доки, каза, да не се шашкам и по-нататък ще ми изпише вагинални свещички, ако се налага. Дано ги разкарам със смрадликата.  :oops:

Вагинални промивки ли ще правиш?

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #852 -: Април 25, 2013, 15:38:07 pm »
Имаме пулсче  :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:!!!  И е само едно ембрионче в седма гестационна седмица и трети ден.
Обаче имам вагинални гъбички  8O, което било нормално  :? Трябва да се мия със смрадлика смесена със сода за хляб. Дано се разкара това нещо. Иначе доки, каза, да не се шашкам и по-нататък ще ми изпише вагинални свещички, ако се налага. Дано ги разкарам със смрадликата.  :oops:

Вагинални промивки ли ще правиш?

Доктора каза само да се измивам, но не да правя т.нар. вагинален душ, защото нямало нужда.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #853 -: Април 25, 2013, 15:39:07 pm »
Как разбра, че имаш гъбички - само от прегледа ли?
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #854 -: Април 25, 2013, 15:41:23 pm »
Добре, де, само с измиване как точно ще се махнат?

За едно съм съгласна - че първият триместър не се лекуват. Друг е въпросът дали е установено по достоверен начин наличието им. Ако се оплакваш само от течение, много вероятно е да нямаш нищо. Такова нещо е характерно за бременните.

Лека бременност и си следи хормоните на ЩЗ! Помня, че с тях имаше проблеми.
« Последна редакция: Април 25, 2013, 15:44:23 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #855 -: Април 25, 2013, 15:43:13 pm »
Как разбра, че имаш гъбички - само от прегледа ли?

Да, той ми вкара трнсвагинално една метална джажда (не го знам името на уреда) и погледна я и ми каза да се мия с тази смес от смрадликата. Такъв срам брах, при положение, че съм маниак на тема чистота...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #856 -: Април 25, 2013, 15:44:10 pm »
chattenoire84,   браво, че сте чули сърчицето!
А как наистина д-ра ти разбра че са гъбички? Микробиология прави ли?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #857 -: Април 25, 2013, 15:45:27 pm »
Гъбичките нямат нищо общо с хигиената ти. И няма причина да се срамуваш. Почти всяка бременна ги има, защото имунитетът отслабва.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #858 -: Април 25, 2013, 15:46:36 pm »
Добре, де, само с измиване как точно ще се махнат?

Не знам, не мога да кажа. Не са в голямо количество и за това...
Добре, де, само с измиване как точно ще се махнат?

За едно съм съгласна - че първият триместър не се лекуват. Друг е въпросът дали е установено по достоверен начин наличието им. Ако се оплакваш само от течение, много вероятно е да нямаш нищо. Такова нещо е характерно за бременните.

Лека бременност и си следи хормоните на ЩЗ! Помня, че с тях имаше проблеми.

Благодаря ти мила Блу! Да в понеделник пускам едни хормонки правя и васермана и останалите първични изследвания като ПКК и урина, трябва да си намеря документа с кръвната група и да направя скрининг за Даун.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #859 -: Април 25, 2013, 15:48:39 pm »
chattenoire84, няма как да разбере дали имаш гъбички само като те погледне. Или да ги излекуваш със смрадлика. Пусни микробиология (полага се по ЗК) и тогава взимай мерки, при възможност при друг лекар ;)