0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #660 -: Април 04, 2013, 18:46:57 pm »
afrodita279,ти в коя болница ще влизаш?
Аз до вчера бях в Майчин дом и моята шийка се е скъсила,но докторите ми обясниха,че размера й бил много относителен-ако има контракция в момента на прегледа се скъсява,след това може пак да се върне в първоначалния размер.

[/url]
*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #661 -: Април 04, 2013, 18:55:07 pm »
В Токуда има стая за кърмене, но тя е само една (за една жена), а и се оказа че се използва за спалня от персонала  8O. Вип стаите са крайно недостатъчни като бройка, въпреки бесните суми, които събират за тях. Изобщо за парите, които събират има още какво да се желае и като отношение, и като условия. Но пак е по-добре от държавните болници. От друга страна, не всеки може да си позволи да плати 2100 лв. и повече (ако са близнаци 2700лв.)  
« Последна редакция: Април 04, 2013, 19:02:45 pm от Crystal »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #662 -: Април 04, 2013, 19:32:22 pm »
И не само- това което онзи ден ме отказа от токуда- за да влезе екип за стволови клетки, се заплаща такса 600 лв на бебе!!!демек удоволствието  да родя там ще ми струва общо 3900... Еми мерси... По тази причина още не ьнам в коя болница ще влезна...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #663 -: Април 04, 2013, 19:57:23 pm »
И не само- това което онзи ден ме отказа от токуда- за да влезе екип за стволови клетки, се заплаща такса 600 лв на бебе!!!демек удоволствието  да родя там ще ми струва общо 3900... Еми мерси... По тази причина още не ьнам в коя болница ще влезна...
Баси какъв е тоя специален екип и какво им струва да го пуснат. По принцип ти се дава контейнер за кръвта и акушерката я тегли от пъпната връв, не е кой знае какво.


  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #664 -: Април 04, 2013, 20:20:05 pm »
Да, и какво значение има,че са 2 бебета-един екип влиза... 8O Както и да е... Добре че ме предупредиха от тъканната банка,иначе от токуда изпбщо не ми го споменаха преди да се обадя... А те освен от нас,взимат и от тъканната банка такса...
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #665 -: Април 04, 2013, 21:26:13 pm »
Да бе, егати цифрите.  osi_12 osi_15 Тези нормални ли са?
Афродита, ти от София ли си? Мисля, че има и други хубави болници там. Или искаш да раждаш при определен лекар там?


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #666 -: Април 04, 2013, 21:33:14 pm »
Да, от София съм и имам лекар,който бих искала да ме изражда, но съм малко скептична към болницата,в която е,защото е нова...и макар че няколко пъти вече ходих и говорих с доста шеф- екипи и т.н. и ме увериха, че имат нужната база и специалисти, до утре ще реша:)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #667 -: Април 05, 2013, 08:39:36 am »
afrodita279 влезе ли на хотел.Дано ти се е разминало.
Момичета като чета цифрите при вас и се успокоявам.Тука секциото за близнаци в частната клиника е 1200 лв.Вътре са си включени грижите за новородените за 5 дни.След това ако се налага да останат е 40 лв на ден на дете.За тези 1200 лв получаваш луксозна стая /по двама човека в нея/ и носиш само нощница и козметика за теб.Влизането на екип за стволови клетки не се заплаща ,а ако не искаш да плащаш за запазване и решиш може да дариш такива и това също не се заплаща.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #668 -: Април 05, 2013, 11:56:41 am »
Ние не сме в София - няма да се засечем по болниците, макар че приятна компания не ми е излишна. Дано да не се налага на никой да влиза на "хотел" :( Много ми е депресиращо и се надявам да сме стабилни с момъка, че да ни пратят у дома до 36-38г.с.
Иначе бебчо е добре - буйства в корема. Опитвам се да съм по-позитивна и да му изпращам положителна енергия, ама който е лежал в АГ знае колко е трудно. 


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #669 -: Април 05, 2013, 15:33:44 pm »
Ето ме и мен-за съжаление в понеделник влизам- а утре и другиден съм на кортикостероидна терапия и лежане вкъщи. Умуваха доста дали веднага да не ме приберат,ама решиха така.Ще ми правят тест за преждевременно раждане (който не знам доколко е надежден), и казаха,че ако е положителен,ще ме хоспитализират до самото раждане :( Надявам се не. Лекарката ме пита защо не ми е правен серклаж...на мен обаче никой никога не ми го е поставял като въпрос...
За шийката се оказа,че е дори по-зле,отколкото вчера са я измерили, а по-лошото е,че изкараха и бебетата много по малки :( 1300 гр... тъй че сега лежане и чакане.
Bebe,жалко :( Дано скоро излезеш!
« Последна редакция: Април 05, 2013, 15:37:12 pm от afrodita279 »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #670 -: Април 05, 2013, 17:48:01 pm »
Афродита, дано се стабилизирате и бебетата наддадат достатъчно.
Кураж, момичета, още малко остана.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #671 -: Април 05, 2013, 18:06:54 pm »
Афродита,бебе стискам палци всичко с вас и бебоците да е наред и да изкарате в къщи до термин! :bighug: :bighug: :bighug:

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #672 -: Април 05, 2013, 18:58:36 pm »
Ще ми правят тест за преждевременно раждане (който не знам доколко е надежден), и казаха,че ако е положителен,ще ме хоспитализират до самото раждане :( Надявам се не.
Тест за фетален фибронектин е това предполагам. на мен ми го правиха.  Надежден е между 22ра и 35та седмица, така че при теб става. Не е 100%, но е пак показателен. Ако е отирцателен 95% ти е шанса, че няма да родиш в следващите 2 седмици. Ако е положителен не знам, но е повишен риска. Определено не е 100% обаче.
Стискам палци всичко да е наред.


  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #673 -: Април 05, 2013, 18:59:20 pm »
Бебе, Афродитка имате стиснати палчета и дано всичко се развие благополучно.
Афродитка кураж. Остана още малко и дано малките принцеси устискат до края и да не бързат да излизат.
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #674 -: Април 05, 2013, 19:27:41 pm »
Afrodita,Bebe, много стиснати палци и от мен. Дано се разминете с хотелите и мъниците да си стоят на топло до термин.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #675 -: Април 05, 2013, 19:53:22 pm »
afrodita279 ,bebe_2013
 стискам палци всичко да бъде наред и бебошорите да изкарат до края и колкто мже по малко на хотел.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #676 -: Април 05, 2013, 19:54:05 pm »
Afrodita,стискам палци да задържите положението колкото се може повече.
В коя болница ще те приемат?

[/url]
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #677 -: Април 05, 2013, 20:26:21 pm »
afrodita279 влезе ли на хотел.Дано ти се е разминало.
Момичета като чета цифрите при вас и се успокоявам.Тука секциото за близнаци в частната клиника е 1200 лв.Вътре са си включени грижите за новородените за 5 дни.След това ако се налага да останат е 40 лв на ден на дете.За тези 1200 лв получаваш луксозна стая /по двама човека в нея/ и носиш само нощница и козметика за теб.Влизането на екип за стволови клетки не се заплаща ,а ако не искаш да плащаш за запазване и решиш може да дариш такива и това също не се заплаща.
Това описание ми прилича за Селена - Пловдив, но там секциото сега е 1300лв.
Ами Афродита, не знам какво да те посъветвам. Ако решиш евентуално извън София да раждаш Селена не е лош избор. Jbrul е замразявала стволови клетки и е раждала там. АКо искаш може да я попиташ за подробности.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #678 -: Април 05, 2013, 20:57:32 pm »
По стечение на обстоятелствата и след едноседмичен тормоз на всички неонатолози и израждащи лекари,ще съм в Надежда. Мен и без друго ме следи по жк този,който ще ме изражда там и смятам,че е мн добър специалист,винаги си вдига телефона и т н . Което е важно,защото при предишния никак не беше така,както вече съм разказвала. Ще запазвам там стволови клетки,което ми носи и още отстъпка,така че и финансово ще го закрепим. Малко ми е далечко пловдив,предвид и състоянието ми- :lol: да не родя някъде по пътя :P
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #679 -: Април 05, 2013, 21:03:57 pm »
afrodita279, Ташков ли се казва?

Късмет, момичета!!!
« Последна редакция: Април 05, 2013, 21:15:35 pm от midge »