0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #640 -: Април 03, 2013, 13:30:06 pm »
Ние пак сме на "хотел"  :( Болки, скъсена шийка... Сега сме стабилизирани и дано запазим положението до 36гс.
Стискаме палци да ви изпишат скоро и да задържите до 36 а дори и до 38 г.с Всичко ще е наред
*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #641 -: Април 03, 2013, 13:50:55 pm »
Ами и аз ползвах ръчната помпа на Авент, но се налагаше яко помпане, тъй като ми се запушваха каналите и се чупеше точно дръжката в извитата си част. Докато се изцедя и то идваше време за следващото хранене. Затова сега предпочитам електрическа помпа, ако се налага. Но дали ако не си нося, в болницата ще ми дадат и дали няма да е проблем, че нямам собствена. И понеже ще съм секцио (поне по план) след колко време може да ми е необходима помпа?
Иванита, аз талцида го оставям да се разтопи в устата, в началото е малко неприятно, все едно ядеш тебешир, но пък ме облекчава за известно време.
В болницата няма да ти дадат. Проблем за тях няма, въпросът е ако ти имаш нужда-тогава ще трябва да ти донесат. Аз също бях секцио и на третия ден бях с препълнени гърди и се наложи сериозно помпане.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #642 -: Април 03, 2013, 14:09:53 pm »
Е, значи ще си купя предварително. Благодаря ти много Crystal  :P
Бебе, дръж се, вярвам, че всичко ще бъде наред. Ако се налага постойте в болницата, по-добре да си под наблюдение, отколкото да се притесняваш в къщи дали всичко е наред.  :bighug:


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #643 -: Април 03, 2013, 14:17:39 pm »
Момичета, съветвам ви горещо да четете за кърменето предварително, ако искате да се справите успешно! Не очаквайте от персонала да ви "просветли" по въпроса.
Помпата за кърма поне според мен, след 3 деца, е абсолютно излишна, ако имаш повече теоретична подготовка.
Бебето е добре да се закърми възможно най-скоро след раждането ( в рамките на 1 час). Така стимулира гърдите, отпушва каналите преди да е дошла кърмата и най-важното - поема безценната коластра. След това се слага на гърда при всеки признак за глад, А НЕ НА 3 ч. Плачът при бебето е признак на болка от глад. Много преди това то започва да се върти настрани, лапа ръчички, неспокойно е... Стомахчето му е с размер на орех, а кърмата се усвоява много бързо и лесно. По тази причина е добре да се кърми на поискване.
Да изкарате до термин и да родите здрави, ухаещи бебета. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #644 -: Април 03, 2013, 17:43:42 pm »
Бебе имаш стиснати палчета и от мен за по-бързо възстановяване и изписване.

Деситка, абсолютно си права за ръчната помпа. Аз вече мускули вързах и за това съм решила да си купя електрическа :) Тъй като в началото не знаех дали изобщо ще ми трябва помпа, реших да не давам много пари за ръчна. За това си взех на бертони - най-обикновена, която струваше 20 лв. Определено ми свърши много добра работа в болницата и първите дни в къщи, така че не съжалявам.
  
*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #645 -: Април 03, 2013, 18:38:58 pm »
White, права си за храненето на поискване. Само че в Токуда бебетата се взимат за през нощта и се оказа, че нощем не ги хранят  8O. Трябвало да си почива храносмилателната им система  8O 8O. Моето бебе се роди 2200 и 3 дни беше в интензивно, връчиха ми го чак на четвъртия ден, а и малките бебета сучат трудно, затова без помпа не можех да мина, а и сега се изцеждам и додавам кърма с шише, защото за 30 минути сучене изсукваме 50мл мляко. Иначе в Токуда помагат при кърменето, но има още какво да се желае  :wink:
Desita_r, ако искаш не купувай предварително, ако се налага ще ти купят. И без това в Токуда не стерилизират помпи и няма да можеш да даваш изцеденото мляко на бебето. Аз бях някакво изключение-стерилизираха ми помпата защото бебето ми беше малко, но ме гледаха много лошо...И ако лекарите от интензивното не бяха наредили да се стерилизира помпата ми, просто нямах шанс...
« Последна редакция: Април 03, 2013, 18:43:09 pm от Crystal »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #646 -: Април 03, 2013, 19:22:30 pm »
Bebe_2013, Пожелавам ти с увладяване на ситуацията да задържите до 38ма седмица и скорошно напускане на "хотела"  :bighug:
На мен помпа ми е обещана от приятелка. Ръчна на Томи Типи. Ако имам нужда от електрическа ще вземем след изписването ми от болницата.



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #647 -: Април 03, 2013, 19:28:44 pm »
Първият път раждах в бившата Тина Киркова. Дадоха ми бебето чак на третия ден, защото съм била секцио и трябвало да се възстановя, а бебето си беше голямо - 3450гр. През това време го хранеха с АМ. Не знам дали вече малката беше свикнала със шишето, дали я мързеше да суче или вече каналите ми са били започнали да се запушват, но освен че я кърмех ми даваха и допълнително АМ. В къщи опитахме само на кърма, но не стана. И така се започна великото цедене, само и само да се храни с кърма.
Затова сега съм в такава чуденка как да процедирам с помпата. Идеята ми е не да давам на бебето, а да си стимулирам гърдите и да не допусна запушване. Съгласна съм с White, но не виждам как след секцио могат да дадат детето толкова рано. Иначе и аз съм против храненето по час.
Зузе, и аз си мислех за болницата да си купя обикновена помпа, но първия път беше голям ад и болка с една такава и затова сега се чудя и мая  :) Най-много да си набележа каква да е помпата и таткото да я купи при нужда. Благодаря ви момичета  :bighug:


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #648 -: Април 03, 2013, 20:00:17 pm »

 Съгласна съм с White, но не виждам как след секцио могат да дадат детето толкова рано. Иначе и аз съм против храненето по час.
Зузе, и аз си мислех за болницата да си купя обикновена помпа, но първия път беше голям ад и болка с една такава и затова сега се чудя и мая  :) Най-много да си набележа каква да е помпата и таткото да я купи при нужда. Благодаря ви момичета  :bighug:
Аз раждах със секцио. Дадоха ми бебето след 2 часа...не виждам причина операцията да е оправдание  8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #649 -: Април 03, 2013, 20:13:09 pm »
Първият път раждах в бившата Тина Киркова. Дадоха ми бебето чак на третия ден, защото съм била секцио и трябвало да се възстановя, а бебето си беше голямо - 3450гр. През това време го хранеха с АМ. Не знам дали вече малката беше свикнала със шишето, дали я мързеше да суче или вече каналите ми са били започнали да се запушват, но освен че я кърмех ми даваха и допълнително АМ. В къщи опитахме само на кърма, но не стана. И така се започна великото цедене, само и само да се храни с кърма.
Как така може да ти забранят да си вземеш детето? Според мен ако настоиш са длъжни да ти го дадат, то е твое дете все пак.


  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #650 -: Април 03, 2013, 22:42:39 pm »
Аз изришно съм поставила условие да си ми дадат децата в момента,в който съм в час-т е макс до 3 часа след операциятА. Изненадана съм За помпите и токуда-срещах се с масларска и тя ми разказа съвсем други неща😔 много неприятно...явно е послъгала...
Бебе, дано скоро излезеш-и после направо за раждане... :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #651 -: Април 04, 2013, 11:55:12 am »
Да, така беше в Тина Киркова, дадоха ми бебето на третия ден и то след повишаване на тон от моя страна. Но все пак това беше преди 6 години, сега може би са други нещата, дано!
Бубулина, това много ме радва  :D Аз вече се бях настроила да си видя детето най-рано на другия ден  :)


*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #652 -: Април 04, 2013, 12:43:16 pm »
Първото си дете родих в Майчин дом. Донесоха ми я на третия ден, но още от втория ден можех да ходя при нея и да я кърмя. В Токуда в моята стая имаше жена родила секцио и и донесоха бебето на втория ден. Секциото първо ги раздвижват и ако няма проблеми с майката и бебето, тогава водят бебето. Това е за обикновените стаи, за виповете не знам как е. А раздвижването при всеки е както дойде. Аз родих вечерта в 22 часа и сутринта в 7 ме раздвижиха, другата жена чак след 24 часа я раздвижиха. Във всеки случай 3 часа след секцио едва ли някой ще е в състояние да вземе бебето си, поне аз не бях в състояние.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #653 -: Април 04, 2013, 13:03:13 pm »
Е, живот и здраве всичко да мине както трябва и ще разказвам  :lol:
Аз тази седмица съм го ударила само на лежане. Моят доктор е в отпуск и мен естествено точно когато го няма започна да ме боли какво ли не (по внушение или може би не  :oops: ). Затова лежа, за да не предизвиквам съдбата, а като си дойде вече да става каквото ще  :wink:


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #654 -: Април 04, 2013, 13:09:53 pm »
От мои познати знам че в Майчин дом Варна дават бебето още на масата за раждане ако има желание майката,раздвижват след около два -три часа след секцио и дават бебето след като я раздвжат ако няма някакви усложнения.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #655 -: Април 04, 2013, 13:52:28 pm »
Вероятно наистина много зависи къде раждаш  :D Аз раждах в Щерев, там първият път ми дадоха бебето още на масата, после го донесоха, за да засуче коластра /след около 2 часа/ и ми го носеха до раздвижването /което беше след около 10-на часа/. В последствие, през целият ми престой /общо 6 дни/ бебето е било нон стоп с мен, вземаха ги само вечер и то, ако майката го иска. В крайна сметка, никой не те кара да правиш клякания с него, а само да му бутнеш цица в устата.  :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #656 -: Април 04, 2013, 14:18:01 pm »
Аз родих в АГ Варна.Бебето ми го дадоха още докато бях в родилна зала. :)
desita_r ,малко остана и при тебе.Как бързо лети времето!

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #657 -: Април 04, 2013, 15:44:24 pm »
Три деца родих в Токуда. Първите две - секцио. Баткото закърмих на 6-7 час, защото излизах кошмарно от пълната упойка. След това кърмех нощем в стаята за кърмене. В Токуда няма реанимация след операцията. Превеждат те направо в стаята.
Второто - секцио. Закърмена на 2-рия час. Стоеше си с мен до 1 през нощта и след това кърмех пак в стаята за кърмене, заради "принцесите" в стаята, които искаха да си почиват. 8O
Третото - нормално раждане. Закърмен на 2-рия час. Беше 24 ч. при мен (ВИП стая).
Въпрос на малко по-твърда позиция на майката е кърменето веднага след раждането. И не на последно място на избор на болница. Децата са си ваши, отстоявайте правата и желанията си.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #658 -: Април 04, 2013, 17:37:54 pm »
Ние пак сме на "хотел"  :( Болки, скъсена шийка... Сега сме стабилизирани и дано запазим положението до 36гс.

Стискам палци всичко да е наред! Почивай и не мисли лоши работи  :hug2:!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #659 -: Април 04, 2013, 17:59:16 pm »
Бебе, в кой хотел си-от утре и мен ме вкарват- с 1,5 см шийка съм :( има шанс да не са ми я измерили правилно- утре ще ходя да ме види и друг лекар и ако потвърди,постъпвам...