0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #740 -: Април 14, 2013, 14:58:15 pm »
Коризалията не е за гърлото, а за носа.  8)

За гърдите колкото е нормално да те болят, толкова обичайно е и да не ги усещаш напрегнати.
« Последна редакция: Април 14, 2013, 15:06:43 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #741 -: Април 14, 2013, 15:34:36 pm »
Мен ми я изписаха за гърлото тогава...за смучене.може да има различни видове...както и да е- за нито едно не помогна :P
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #742 -: Април 14, 2013, 15:49:17 pm »
Права си, че е за смучене, но пак си е за носа.
На мен ми е помагала, но трябва да е наистина в началото и не като бях бременна. Тогава на три пъти пих аб, защото нищо друго не ми помогна.  :(  Но дори и дотам да се стигне, не се притеснявайте! Важно е да се излекувате със съвместим с бременността антибиотик.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #743 -: Април 14, 2013, 18:28:03 pm »
Евентуален антибиотик ми изписа АГ-то, но честно казано хич не ще да пия антибиотици та това, което той ми каза, ако не се преборя с инфекцията е да взема е Оспексин 2х1 гр. Дано изобщо да не се наложи да го пия! Самият той хич не искаше да го изписва.
В момента се боря с носа ми, само това ми остана.  :wink: Дано до утре ми мине.
Благодаря Ви за съветите момичета!!!
Забравих да спомена за хомеопатията, която пия е Инфлуцид 3 по 4 таблетки и ги смуча, това било много важно.
« Последна редакция: Април 14, 2013, 19:57:08 pm от chattenoire84 »
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #744 -: Април 14, 2013, 21:20:31 pm »
Здравейте милички, как сте? Аз не съм писала скоро, но ви чета редовно :) При няма нищо ново, бебето шава, след около месец ще ходим на частен видеозон да видим какво ще е, че на последния скан не ни казаха, а искаме да знаем :) Такъв глад ме е погнал последно време, в чудо се виждам, само се чудя какво да хапна  :ask: :hungry: Вече съм +8кг, надявам се до края да не станат двойни :)
chattenoire84 добре дошла в темичката, и тук да ти пожелая лека и безпроблемна бременност и на финала сладък бебок :) :crossfingers:бързо да се пребориш с настинката
Да попитам по-компетентните мами, че аз не мога да намеря инфо... Може ли по време на бременност да се ядат пилешки сърчица и воденички  :ask: Тука в Англия ми забраниха дроб, но за сърчица и воденички никой нищо не казва, та съм в чуденка сега :)
Лека и спокойна вечер на всички мами и бебчета  :bighug:
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #745 -: Април 15, 2013, 09:18:44 am »
malkoto_dqvolche - мисля , че не е проблем да си хапваш сърчица и воденички.Аз също ям. Дроб и тук не е позволен.
Килограмите после ще ги свалиш и аз сега почнах да качвам през последния един месец. :)но важното е бебо да е добре пък ще отслабнем :)
Дано ти кажат пола на бебко скоро .
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #746 -: Април 15, 2013, 09:47:23 am »
Здравейте момичета,
Добре дошла на новото ни попълнение :) и лека и щастлива бременност.
Аз да се похваля: имам си официално назначена гинеколожка - от тези дето оправят документацията и се полагат по здравна каса. Не знаех, че е толкова трудно да се сдобиеш с такъв/такава. То никой гинеколког не искал, ама иначе нямали право да отказват по закон, но...
На мен ми отне 3 дни процедурата и вече има кой да ми пуска болничен!!!  osi_5
А бебата се счупва от риткане вечер... Как разбира кога искам да спя, за да не ми дава?!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #747 -: Април 15, 2013, 10:00:13 am »
Аз да ви кажа,че доста съм изчела за дреболиите (и затова не мига да твърдя със сигурност),но всички подобни са забранени,вкл сърца воденички и такива остатъчни субпродукти.странното е,че нали сега съм с анемия и всички ми казаха да ям дроб. Нямало проблем. Мисля,че ако имате сигурно място,откъдето да си ги набавяте и да сте сигурни в качеството,и хубаво се сготвят,не е проблем. Моят мъж обаче категорично ми отказа да ми вземе от магазина и да си ги сготвим. :(
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #748 -: Април 15, 2013, 10:28:28 am »
Никоя хайде честито и почвайте болнични време е  :)
Афродитка , направи си коприва. Аз сега тъкмо ще правя , че и аз съм с анемия. Пия желязо, но онзи ден така ми се зави свят...  иначе аз дреболиики ям.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #749 -: Април 15, 2013, 10:36:57 am »
:D Ех тая коприва...всички това ми казват, а аз не мога да я ям - повръщам от нея-от малка съм така. МОга да ям лапад, киселец,спанак и всичко останало,но коприва-не! :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #750 -: Април 15, 2013, 10:41:17 am »
Можеш да си купиш от аптеката коприва и да вариш. Не е толкова лошо, при предишната бременност пиех. Също ако намериш червено цвекло, прави си салата.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #751 -: Април 15, 2013, 10:57:21 am »
:D Ех тая коприва...всички това ми казват, а аз не мога да я ям - повръщам от нея-от малка съм така. МОга да ям лапад, киселец,спанак и всичко останало,но коприва-не! :)
Защото не си опитвала мойта :) :) :) да видиш колко е вкусна  хи хи хи
Спанак също става , нали и той е желязо, фолиева киселина , и т.н.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #752 -: Април 15, 2013, 11:09:10 am »
Афродита, аз си вдигнах хемоглобина с ягоди  :wink:
Ето ти списък със съдържанието на желязо в плодовете:

Съдържание на желязо в 100 г плодове
► вишни – 2 мг
► череши – 2 мг
► ябълка – 2,9 мг
► круша – 3 мг
► дюля – 3 мг       
► дренки – 4,1 мг       
► кайсия – 4,8 мг
► праскова – 5 мг
► грозде – 7 мг
► ягода – 9 мг
► шипка – 10 мг
► мандарина – 15 мг
► слива – 15 мг
► портокал – 15 мг     
► лимон – 17 мг   
► банан – 18 мг
► смокиня – 32 мг
Ябълката, освен че съдържа желязо, улеснява усвояването на онова, доставено на организма от други храни, и на приетото чрез лекарствени препарати.
Доста желязо съдържат също и някои зеленчуци, като салати, червено цвекло и други оцветени кореноплодни (спанак, коприва, репички и ряпа), както и леща, грах и краставици.
Полезни храни при анемия са още сиренето, говеждото месо, черният дроб, пълнозърнестият хляб и въобще продуктите, омесени от пълнозърнести брашна.
*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #753 -: Април 15, 2013, 11:36:23 am »
Афродита, аз също имах лека анемия и ми казаха да ям червено цвекло и броколи. И задължително витамин С, необходим е за усвояването на желязото. Червеното цвекло прави чудеса!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #754 -: Април 15, 2013, 11:49:05 am »
Аз опитвам да наблягам на салатите и спанака(макар че четох че в тях количеството е минимално. Ягоди бих яла с удоволствие макар че ги обичам с кисело мляко,а то не може да се смесва),ама май сега още не са читави тея плодчета.иначе долу има един биочагазин,малко скъп,но ако има сурови тиквени семки и тахан,ще си взема и ще си бъркам с мед. В него също имало много.
И мислех да пробвам шуслеровите соли-някой използвал ли ги е?аз отдавна се каня,но все не ми остават парички...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #755 -: Април 15, 2013, 12:07:09 pm »
Аз с тези ягоди и марули имах голям проблем преди 2-3 седмици. Подуха ми се червата  от нитрати и ми забраниха всякакви плодове и зеленчуци за 2 седмици :(. сега съм добре вече  ,през ден два си взимам био ( колко са био незнам ). Казват, че като се натопят във вода за 2-3 часа , им убива нитратите
Шуслерови и аз н е съм
« Последна редакция: Април 15, 2013, 12:09:52 pm от tsvetinapavlova »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #756 -: Април 15, 2013, 17:28:10 pm »
Здравейте и от мен :)
Отдавна не съм писала, нямаше с какво да се похваля...
С бебчо сме добре, продължават да ме мъчат киселините и много ме боли отдясно ребрата от позата на бебко, но ще го преживея, не остана много :)
chattenoire84, добре дошла в най-хубавата тема :) писах ти на лични лекрствата, които съм взимала по време на бременността за вируса, който ме измъчи. Забравих само да спомена за парацетамакса - предписаха ми го за температура 3х1. И тук да кажа - бързо излекуване  :wink:
Не знаех за ягодите, че съдържат толкова много желязо. Хемоглобина ми е нисък и понеже не мога да пия желязо наблягам на храните. Спанак обожавам, но знам, че желязото в него е в друга форма и не се усвоява от организма. Започнах да пия сок от червено цвекло и моркови. Ягодите си ги ям от седмица - по много на ден, защото ми се ядят. Не искам и да си помислям дори колко нитрати съм погълнала с тях :(
За дреболиите незнаех, че не може да се ядят, освен черен дроб. Обожавам сърчица и съм хапвала доста през бременността ми.



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #757 -: Април 15, 2013, 18:12:53 pm »
Линаполи накисвай ги във вода час ,два и си хапвай щом толкова ги обичаш :) то  сега сезонни плодове и зеленчуци няма . Като ми каже Докторката  ''Яж сезонни само '' , и аз последния път я питах  '' Сега кой са сезонните?'' , но няма. на баба в градината само лук има :)
Браво, радвам се че с бебчо сте добре :) още малко ви остана :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #758 -: Април 15, 2013, 19:57:01 pm »
В момента май наистина  нищо от плодовете не става за ядене. Портокалите и другите цитруси вече са изфирясали, а на другите плодове още не им е дошъл сезонът. Направо да се чуди човек какво да си купи.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #759 -: Април 15, 2013, 22:05:46 pm »
Само ябълки може да хрупаме,а след един месец излизат ягодите и черешите.Тези гръцките са толкова безвкусни.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!