0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #720 -: Април 11, 2013, 23:39:46 pm »
Дриймър, нормално е да се вдигне малко температурата. Не е опасно, не се притеснявай. Виж ако се задържи повече време и почустваш някакъв дискомфорт, тогава говори с лекаря си!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #721 -: Април 12, 2013, 10:44:02 am »
Благодаря ви много за успокоението! Днес TT e 37 градуса, надявам се да нямам проблем и да видим сърчицето съвсем скоро!  :bighug:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #722 -: Април 12, 2013, 11:31:24 am »
Деси нормално или планово ще раждаш??
Планово
Значи скоро да чакаме темата за поздрави. :) :) :) Стискам палци да имаш едно прекрасно раждане
Благодаря Цвети! Имам странното усещане, че няма да си дочакам датата :)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #723 -: Април 12, 2013, 12:05:15 pm »
Ето цопвам тука с двата крака!  :a_cat_06: На 10.04.2013-та с първа урина изкочиха и двете чертички.  :bfp1:
Вероятно съм в третата седмица. АГ-то каза да изчакам за прегледа, единственото, което ме притеснява, че малко гърлото не ме слуша и ме боли, но дано бързо се възстановя.
Симптоми свръх болезнени и чувствителни гърди и различни по тип усещания в коремната област от пърхащи пеперуди, до леки свръх леки пмс симптоми, които нямат нищо общо с моите свръх болезнени пмс симптоми преди мц.
Много свръх, съжелявам за тафтологията.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #724 -: Април 12, 2013, 12:11:52 pm »
Черно коте,следя те още отпреди аз да забременея-тихичко честито и дано всичко е наред оттук нататък!тълмо щях да се вкл в другата темичка и видях че си писала тук :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #725 -: Април 12, 2013, 12:17:24 pm »
afrodita279 , благодаря ти,  :bighug: тъкмо се чудех вчера къде е тази темичка, но я намерих :) Браузърът ми нещо не беше в час.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #726 -: Април 12, 2013, 13:42:09 pm »
Деси важното е бебето да е добре пък   2-3 дни по - рано или по - късно няма да са много от значение :) :) :)
chattenoire84 - Честито :) и леко бременеене
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #727 -: Април 12, 2013, 15:28:00 pm »
Нали е нормално да имам съвсем леки спазми в коремната област? Обаче гърдите ми ще се пръснат, доколото четох.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #728 -: Април 12, 2013, 15:51:13 pm »
Имам телесна температура (мерене под мишницата) между 37.4 и 37.6 градуса, заради болното гърло. Оххх, кажете ми какво да правя???
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #729 -: Април 12, 2013, 16:50:52 pm »
Имам телесна температура (мерене под мишницата) между 37.4 и 37.6 градуса, заради болното гърло. Оххх, кажете ми какво да правя???

това е нормално при бременна, да ти е малко над 37 температурата. Ако е над 38 вече не е. Така, че засега не се притеснявай .
Спазмите също са нормални. Аз в началото имах много спазми и то постоянно. можеш да пиеш но шпа 3 по 2 . но все пак ако се притеняваш може да отидеш на лекар, не трябва да разчиташ само на нас. Доверявай се само на лекар
« Последна редакция: Април 12, 2013, 16:59:00 pm от tsvetinapavlova »
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #730 -: Април 13, 2013, 00:25:49 am »
Шат ноар, в пета седмица си. Не в трета. Смята се от датата на последната редовна менструация, дори и съвсем точно да знаеш кога то е овулацията. Ако цикълът ти е повече от 28 дни и знаеш кога точно ти е била овулацията, просто извади две седмици от нея. Ето ти и калкулатор, който ще ти помогне в изчисленията: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=809&Itemid=77

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #731 -: Април 13, 2013, 09:14:14 am »
Имам телесна температура (мерене под мишницата) между 37.4 и 37.6 градуса, заради болното гърло. Оххх, кажете ми какво да правя???
Честито! Много се радвам за теб. Не се тревожи за болното гърло и температурата ще мине и замине, може да пиеш парацетамол,ако ужасно много ти е дисконфортно и да правиш гаргара с лайка, наложи го едва вечер с извара...въобще бабини методи и се старай да не пиеш хапчета, само да не си вземаш горещи душове и да не киснеш краката в гореща вода:} По закона на гадостта почти всеки минава през настинка и грип точно в  начална бременност
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #732 -: Април 13, 2013, 15:15:25 pm »
Да, наистина е така, минах през грип (едва свалих температурата 37,8), имам хрема и зачервено гърло, нон стоп съм с чорапи с оцет и пия витамини. Джи пито ми каза два дни да не мърдам от леглото, и пия но шпа. Ще се оправя, стискайте ми палци!!!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #733 -: Април 13, 2013, 16:10:39 pm »
Ако ти е запушен носа,пробвай с капки Пиносол.Промивки със Стеримар или някакъв друг спрей с морска вода.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #734 -: Април 13, 2013, 23:45:26 pm »
Ползвам спрей за нос Назик и си правя промивки със сребърна вода, както и гаргари с нея. Едва свалих проклетата температура, днес се вдигна до 38,2 градуса, но оцетените чорапи и Панадола доста помогнаха. Сега съм наред, дето се казва страх ме е да се похваля, че наистина този грип е ужасен по-скоро гнойна ангина както каза АГ-то.
Обаче, гърдите са ми станали огромни, не че бяха малки, а и зърната ми също са станали по-големи. Годеника ми направо е изумен от скорострелната промяна.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #735 -: Април 14, 2013, 07:58:20 am »
Внимавай с Панадола.Аз като бях бременна и докторът ми каза,че ако се наложи да пия парацетамол,дозата е до 2 на ден.Можеш да пробваш Коризалия.Момичетата са доволни,лично на мен не ми помогна(но май не бях много редовна в приема :wink:)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #736 -: Април 14, 2013, 10:49:56 am »
Коте, можеш да взимаш чист парацетамол, както перличка ти е написала. Коризалията е за болки в гърлото, но и за тях не помага изобщо, т.к. е хомеопатична. Осцилококциума е вариант,но той е за начален стадий,тъй че тая хомеопатия я зарежи направо. Аз изкарах 2 тежки грипа във 2 мес. и 4 мес. Нищо от тая природна бълвоч не помага,ако те налази вирус.Ако имаш проблеми с носа- можеш да ползваш виброцил.Стеримар и подобни води са вятър работа-не си давай парите. Аз се удавих от сополи и секрети като си ги пръсках (имам предвид ако залагаш само на тях). Помогнаха ми инхалации с физиологичен разтвор,за да изчистя храчките,ама с апаратче, иначе да дишаш над гореща купа не става. Дано не те хваща и носа-като гледам май засега само температурата те тормози, затова най-добре попитай лекаря ти,ако продължава така. Стискам палци да отмине скоро!

Ако Линаполи се появи, тя също ще те насочи за лекарства, които стават за бременни,защото изкара тежък грип, който я влачи дълго време,ако ти се рови назад или в предната тема, ще прочетеш какво е писала.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #737 -: Април 14, 2013, 11:12:24 am »
Не знам за Виброцил дали е разрешен в такъв ранен стадий на бременността.Като че ли докторите са на различно мнение.Най-добре е консултация с лекар.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #738 -: Април 14, 2013, 11:18:30 am »
Да, разрешен е,т.к. действа локално и изобщо не влиза в кръвта. Затова  идействието му е кратко. Но наистина най-добре е лекар дак онсултира-все пак на всеки ралзични неща му действат.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #739 -: Април 14, 2013, 14:51:54 pm »
То и моето Джи пи, и АГ-то явно са на едно мнение, свалих температурата, кашлицата си отива, остана само хремата. Днес последно ще пазя леглото и после ставам.
Спазмите в корема отминаха Слава Богу! Болките в гърдите понамаляха (това нормално ли е? Само, ако ги докосна тогава усещам дискомфорт).