0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #700 -: Април 08, 2013, 15:30:46 pm »
Ех Никоя, ако знаеш как ми липсва напрежението, динамиката в работата  :)Ако сте добре с бебето, е добре да работиш максимално дълго. Просто не усещаш времето. След 4 месеца лежане се чувствам толкова отегчена и затъпяла.
Афродита, тебе приеха ли те вече в болницата и мериха ли пак бебетата?
Ние един ден сме добре, един ден - с болки. И като почнат тези болки блокирам- нито мога да чета, нито да спя, ужасявам се, че вече ще тръгне бебчо. Психясала работа  :oops: Сега хич не го мисля кога ще ми дадат бебето - само да си трае още в корема и да дойде живо и здраво.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #701 -: Април 08, 2013, 15:43:47 pm »
Да,приеха ме,вливат ми магнезий и си лежа-нито са ме преглеждали нито нищо...изобщо съм в пълно неведение.довечера имало свиждане,та да видим.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #702 -: Април 08, 2013, 17:49:06 pm »
Предполагам работата и на мен ще липсва малко... Но разните зорлем създавани интриги - хич  :D . За съжаление, ги има и много досадно и неприятно...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #703 -: Април 08, 2013, 18:24:34 pm »
Хич не ми липсва-за първи път в живота ми истински и заслужено си почивам!:)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #704 -: Април 10, 2013, 10:45:52 am »
Минавам само да ви съобщя,че снощи Ikar стана мама на Божидара.Темичката за поздравления:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=49565.0
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #705 -: Април 11, 2013, 07:24:51 am »
Хеъ добро утро!!!!!
Наминавам и аз да се похваля , че ще си имаме момченце и даже снощи усетих за първи път да мърда.
МНого съм щастлива, и всичко се изживява все едно е за пръв път.
Сега съм в 17та седмица, ама имам чувството , че дупето този път расте по-бързо от корема :-)
Дано не кача колкото миналия път, че на моя ръст от 1,58 миналата бременност качих 30 килца. За това сега се старая да ям здравословно. Миналия път ядях по една кутия мираж на ден ....лакомия
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #706 -: Април 11, 2013, 09:26:12 am »
Хеъ добро утро!!!!!
Наминавам и аз да се похваля , че ще си имаме момченце и даже снощи усетих за първи път да мърда.
МНого съм щастлива, и всичко се изживява все едно е за пръв път.
Сега съм в 17та седмица, ама имам чувството , че дупето този път расте по-бързо от корема :-)
Дано не кача колкото миналия път, че на моя ръст от 1,58 миналата бременност качих 30 килца. За това сега се старая да ям здравословно. Миналия път ядях по една кутия мираж на ден ....лакомия

Честити сини гащи и лека бременност от нас :) Аз попринцип не ям сладко, но виж сега само за сладко си мисля.Все пак гледам да се оганичавам и не ям хляб , взимам си бисквити без захар . Е, чат пат си хапвам Милка с цели лешници :) Заега съм 5 + дано следващите 3 месеца не кача много
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #707 -: Април 11, 2013, 09:49:35 am »
Хеъ добро утро!!!!!
Наминавам и аз да се похваля , че ще си имаме момченце и даже снощи усетих за първи път да мърда.
МНого съм щастлива, и всичко се изживява все едно е за пръв път.
Сега съм в 17та седмица, ама имам чувството , че дупето този път расте по-бързо от корема :-)
Дано не кача колкото миналия път, че на моя ръст от 1,58 миналата бременност качих 30 килца. За това сега се старая да ям здравословно. Миналия път ядях по една кутия мираж на ден ....лакомия
Честити сини гащета.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #708 -: Април 11, 2013, 10:11:02 am »
Хехе, Цветина, +5кг бях и аз в твоите седмици и после - за 1 месец станах + 10. Всяка седмица - килце. То аз само лежа и ям де, ама никога не съм можела да кача над 50.
Афродита, как сте? Моето  :cul2: вече стана на решето от инжекции, ама само бебчо да е добре е да стои още 4 седмици поне в корема. Вчера като почнаха едни болки... много се уплаших.
Папилио, добре дошла в мъжкия отбор :)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #709 -: Април 11, 2013, 10:25:21 am »
Бебе,не ми говори за дупета...ще се гръмна от болка-цялия ми кръст ме боли и едва шавам,а като ходя ми е заметнат някакъв нерв и куцукам  :lol: пълна разруха.никой не говори за изписване,пт вчера съм без магнезий само на но шпа и се пазарих да не ми го бият,а на хапчета,ама не щат... :D та от вчера следобед се появиха пак контракции и ще видим днес дали ще се засилят.
Поне за щастие в новите кръвни левкоцитите са в норма и явно от кортикостероидите са били завишени :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #710 -: Април 11, 2013, 13:28:34 pm »
На мен след инжекциите много ми помогнаха компресите с риванол или мазане с лиотон.След 2-3 дни всичко отшумя.

Afrodita279,освен инжекции и магнезий какво друго ти правят?И има ли свиждане всеки ден или трудно пускат?

[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #711 -: Април 11, 2013, 14:05:17 pm »
Афродита, Бебе дано скоро ви изпишат  :crossfingers: Не ви ззавиждам с тези болници, много подтискащо :(

Бебе
как ме стресна с тези +10 :( аз така се пазя, родена съм с локсация и са ми забранили да качвам над 10 .
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #712 -: Април 11, 2013, 14:25:22 pm »
Пускат пускат-от 10 до 10 по всяко време,просто е в една отделна стаичка ( т е тр да можеш да ставаш). Ами на мен сега установиха,че ми се е възпалил кръста...а имам още инжекции :( освен да сляза до аптеката за риванол
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #713 -: Април 11, 2013, 14:26:53 pm »
Бебе, Афродита, стискайте зъби, тези инжекции но-шпа са ужасно болезнени, само като си спомня и ...  osi_7. Аз като се оплаквах на доктора, че много ме боли, той ми обясни каква е целта на тези инжекции: "Болката от корема да премине на дупето"  :lol: И си беше точно така  8O Веднъж една от сестрите ме съжали и ми сложи инжекцията венозно - не знам защо, но толкова лошо ми стана, колабирах и накрая си изповръщах червата  :oops: Тя горката в чудо се видя и се закле, че няма никога повече да съжалява момичетата  :lol:
Мен вече започва да ме хваща треската, кръста ужасно много ме боли, и подготвителните контракции зачестиха...май скоро ще е. Нямам търпение вече да гушна малкото човече  :D


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #714 -: Април 11, 2013, 14:40:29 pm »
Desita, очакваме вече твоята тема за поздрави :)

Цветина, аз от много малко 46-47кг тръгнах и лекарите викаха, че това може да пречи на износването. Та се постарах и престарах с яденето, че да кача някой кг. Пък и не ми тежи коремът - като само лежа :(

След предната ми бременност 1 година ме боля д...то. Бях се притеснила, че е засегнато нещо, но мина. А сега, живот и здраве да си видя здраво момчето - ще забравя за инжекциите :)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #715 -: Април 11, 2013, 15:18:40 pm »
Цветина, аз от много малко 46-47кг тръгнах и лекарите викаха, че това може да пречи на износването. Та се постарах и престарах с яденето, че да кача някой кг. Пък и не ми тежи коремът - като само лежа :(

След предната ми бременност 1 година ме боля д...то. Бях се притеснила, че е засегнато нещо, но мина. А сега, живот и здраве да си видя здраво момчето - ще забравя за инжекциите :)
[/quote]
Само да лежиш е много лошо :( но важното е бебчо да е добре. Оеще малко , вече си почти на финала.
Аз поне се разхождам. Но почнах от 60 кг , което си е доста повече от 45 .

Деси нормално или планово ще раждаш??
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #716 -: Април 11, 2013, 15:38:05 pm »
Момичета, зависи в коя седмица ще родите, колко ви е стартовото тегло, но десет кг не са много. И 15 не са. А, и зависи колко бебета очаквате. Моят гинеколог каза, че 15 кг са напълно в реда на нещата.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #717 -: Април 11, 2013, 17:48:04 pm »
Деси нормално или планово ще раждаш??
Планово


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #718 -: Април 11, 2013, 17:51:19 pm »
Деси нормално или планово ще раждаш??
Планово
Значи скоро да чакаме темата за поздрави. :) :) :) Стискам палци да имаш едно прекрасно раждане
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #719 -: Април 11, 2013, 20:28:57 pm »
 Здравейте! Бременна съм в 5 - 6 г. и днес вливах 40 ампули Имуновенин и 4 ml Интралипид. След вливането имах малко главоболие и прибирайки се вкъщи легнах и заспах. Събудих се от това, че ми беше много студено и ТТ ми е 38,5 - 38,7. Пила съм досега 2 парацетамола е все е около 38 градуса. Свързах се с акушерката и тя каза, че това била нормална реакция и да не се тревожа....Но не мога.
 Опасно ли е за плода?