0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #680 -: Април 05, 2013, 21:18:16 pm »
Афродита, Бебе късмет . Стискам палци да издържите поне до  38 г.с .
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #681 -: Април 05, 2013, 22:06:48 pm »
afrodita279, Ташков ли се казва?
Да  :D
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #682 -: Април 05, 2013, 22:24:30 pm »
Във всеки случай 3 часа след секцио едва ли някой ще е в състояние да вземе бебето си, поне аз не бях в състояние.


А, какъв е проблема да си вземеш бебето 3 часа след секцио???
Т. е. да ти го донесат, както си в леглото и да се сложи на гърда?

И двете си деца съм родила със секцио, и двете ми  са носени ок. 1 -2 часа след операцията и слагани на гърда.
Ставала съм няколко часа след това.

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #683 -: Април 05, 2013, 22:26:14 pm »
afrodita279, максимално дълго да изкарате до раждането. Ташков е страхотен човек и доктор. Родих при него, имах дата за планово секцио, но младежа тръгна извънредно и за удобство на всички в 1 през ноща. Звъннах на доктора и беше в родилното преди мен  :) , като междувременно ме инструктира максимално подробно какво и как да правя.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #684 -: Април 06, 2013, 00:08:44 am »
Във всеки случай 3 часа след секцио едва ли някой ще е в състояние да вземе бебето си, поне аз не бях в състояние.
И аз не разбирам какъв е проблема, аз родих в 13:30 със секцио, в 15:30 ме качиха в стаята и ми донесоха бебето. Повече не сме се разделяли, освен на следващия ден за къпането за 5мин.  Но аз не съм лежала в реанимация и акушерките доста помагаха, само да натиснеш бутона за повикване и са там след 1мин. На следващия ден си станах сама и си ходих, а на третия ден сама къпах и обличах бебето в болницата.

П.С. Аз не съм раждала в България.

Успех на всички от мен :)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #685 -: Април 06, 2013, 00:56:17 am »
Момичета,аз раждах в клиника Селена в Пловдив,изключително съм доволна от условията и отношението на персонала.Двоумях се между ТОкуда и Селена,нито за секунда не съм съжалила,че избрах втората.Замразих стволови клетки,не съм запащала такси за влизането на екипа.Родих секцио с пълна упойка,на четвъртия час ме раздвижиха,качиха ме в стаята и ми дадоха бебето ,изрично бях пожелала да не и дават АМ,сложих я на гърдата и засука ан секундата ,въпреки че беше много мъничка 2.400, кг и 45 см.Бях във Вип стая заедно с мъжа ми,останахме там 4 дни и заплатихме общо 2000 лв,в тази цена влизаше самото секцио,престоя на двама ни храна,консумативи,не съм носила нищо,всичко е от клиниката -нощници,памперси,мокри кърпи,даже и помпи имат,въпреки ,че не ми се наложи да ползвам.Стерилизираха ми всичко,дори колекторите за кърма,с извинение и бельото ми бяха взели и го върнаха изпрано и изгладено.Има консултант по кърмене,без нейната помощ едва ли щях да се справя така добре ,първия път не ми се получи.На втората вечер ми се препълниха гърдите,обадих се и дойдоха млада лекарка и акушерка,научиха ме ад цедя на ръка и ми даваха кураж.Не знам как е в обикновенните стаи ,но на мен ми обръщаха даже прекалено много внимание.Преопръчвам с две ръце!Пожелам ви леки и безпроблемни раждания,за които да имате само хубави спомени след време,аз изпитах и двата варианта ,преди близо 12 години в държавна бочница в малко градче и сега в частна клиника,ами разликата  е огромна и това може би са най добре похарчените ми пари:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #686 -: Април 06, 2013, 11:32:35 am »
Афродита, стискам палци всичко да е наред и малките принцеси да наддадат достатъчно до раждането.
Бебе, дръж се и ти, всичко ще бъде наред. Сега се притеснявате, ама ще видите как дори ще преносите  :lol: Успех!
Момичета, такава болка позната ли ви е: пробождане ниско долу, чувството е все едно те пробождат с игла в пикочния канал. И това го усещам най-вече, когато съм права. Това за контракция ли да го считам?


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #687 -: Април 06, 2013, 11:36:06 am »
Аз имам такива пробождания-доста болезнени-лекарката вчера каза,че може да са ритници,а може да е от разширяването на таза или пък контракции...но при моето състояние не е мн ясно..деси,може да звъннеш да питаш-за всеки случай:)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #688 -: Април 06, 2013, 12:56:30 pm »
Благодаря на всички за стиснатите палци и пожеланията  :bighug: Вие тук разбирате тревогите ни и подкрепата ви е безценна.
Афродитка, колко са ги измерили бебчета не е страшно - няма как да се изтеглят реално докато не се родят. Дай Боже да си стоят поне до влизане в 9тия месец!
Дано лятото сегашните тревоги да са само спомен от пътя към нашите съвършени дечица - трудното забременяване, тежките бременности... Въпреки депресията и тревогите, всеки път като направи салто младежът в корема ме изпълва усещане за блаженство. Милото дано усеща колко му се радвам  :heartbeat:


*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #689 -: Април 06, 2013, 14:17:56 pm »
И аз стискам палци на bebe_2013 и Афродита! Няма страшно за бебетата вече. Колкото и да е гадно в болницата, така е по-добре за бебетата, мислете как ще ги гушкате скоро  :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #690 -: Април 06, 2013, 14:46:04 pm »
Здравейте момичета ! Знам,че тук не е мястото за коментиране на резултати от изследвания,но не открих къде мога да го направя! :( Бременна съм в 12 г.с и ако можете да ми кажете как са ми изследванията,ще съм Ви много благодарна!

1.ПКК, автоматично, с 5-части диференциално броене

                    Резултат     Мярка      ДГ    ГГ   Пато 

Левкоцити (Leu)         11.4      10^9/l    3.5   10.5      H
Гранулоцити(Gran) %     77.7            %          50     75      Н
Моноцити (Mo) %     5.5            %           3     11    -
Лимфоцити (Lym) %   15.9            %          20     48      L
Еозинофили (Eo) %   0.702         %           0     5      -
Базофили (Ba) %     0.263            %           0     2      -
Гранулоцити (Gran)   8.84          10^9/l    2.0     6.5      H
Моноцити (Mo)        0.626          10^9/l    0.1   0.8    -
Лимфоцити (Lym)          1.8          10^9/l    1.1     3.8    -
Еозинофили (Eo)         0.08          10^9/l    0.0   0.5       -
Базофили (Ba)         0.03          10^9/l    0.0   0.1    -
Еритроцити (Er)         3.93          10^12/l   3.5   5.5    -
Хемоглобин (Hb)        115.0         g/l    120     165      L
Хематокрит (Ht)        0.346           l/l    0.35    0.49      L
MCV                   88.0           Fl          82    96      -
MCH                   29.2           Pg          27    32      -
MCHC                 332.0           g/l    320   360    -
RDW                   15.3            %          11      16    -
Тромбоцити (Tr)        291.0          10^9/l    140   490    -
MPV                   9.44           Fl           6      10      - 


2.Химично изследване на урина със сухи тестове, комплексно 11
параметъра,тест-лента.

              Резултат          Мярка       ДГ     ГГ     Пато 

Белтък          Следи              mg/dl            0      15    -
Глюкоза         Отр.              mg/dl            0      50    -
Билирубин         Отр.              mg/dl            0     0.5    -
Уробилиноген    Неувеличен        mg/dl            0     1.5    -
Кетотела        Пол 3+80        mg/dl          0     10    -
pH - урина       6.0              PH            5      8     -
Хемоглобин     Отр.              mg/dl            0     0.04    -
Нитрити          Отр.                                     -
Специфично тегло - урина  1.030.            1.005    1.025   H
Левкоцити        Отр.             Leuc/ul        0       5    -


3.Седимент-ориентировъчен

            Резултат                  Мярка  ДГ  ГГ   Пато

   2-3 ер.,еп.кл,,слуз,бактерии                          -

4.Глюкоза - серум   

               Резултат     Мярка      ДГ    ГГ    Пато

                   4.3     mmol/l    3.5       6.1   -

5. HBsAg

                 Резултат     Мярка      ДГ    ГГ    Пато

HB s Ag          0.11      S\CO       0     1       -
HB s Ag Text   Nonreactive                   -

6. Anti-HCV

                 Резултат     Мярка      ДГ    ГГ    Пато

Anti-HCV            0.11      S\CO        0   1     -
Anti-HCV Text   Nonreactive                   -

7.HIV 1/2

                Резултат     Мярка      ДГ    ГГ    Пато

HIV 1/2           0.1      S\CO        0   1   -
HIV 1/2 Text   Nonreactive                  -

*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #691 -: Април 06, 2013, 16:28:48 pm »
Във всеки случай 3 часа след секцио едва ли някой ще е в състояние да вземе бебето си, поне аз не бях в състояние.


А, какъв е проблема да си вземеш бебето 3 часа след секцио???
Т. е. да ти го донесат, както си в леглото и да се сложи на гърда?

И двете си деца съм родила със секцио, и двете ми  са носени ок. 1 -2 часа след операцията и слагани на гърда.
Ставала съм няколко часа след това.
Проблемът ми беше, че бебето се роди 2200 и беше 3 дни в кувьоз. След второто секцио не можех телефон да държа в ръката си, треперех, бях и на система окситоцин, от която си ме болеше доста. Сложиха ми някакво успокоително и заспах. След първото секцио бях малко по-добре, но бебето беше 2400 и веднага го отнесоха за наблюдение.Това достатъчно изчерпателен отговор ли е???
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #692 -: Април 06, 2013, 17:43:13 pm »
Момичета, хайде да не превръщаме и тази тема в поредно "бойно поле" ;)

Няма да коментирам как се процедира в чужбина след секцио по разисквания въпрос, въпреки че в общи линии знам, разказвали са ми приятелки раждали "тук и там", но аз съм си раждала в България.

У нас ситуациите след секцио са основно два "вида". Първият вид са като споделените от Crystal - по обективни и важни причини - бебето не може веднага да остане при мама. Дали защото самото бебе се нуждае от по-особени грижи в специализирано болнично звено, дали защото по някакви причини майката не е в състояние да полага сама грижи за детето... Все пак - затова раждаме в болница, ако се случи едно от двете, или и двете - да има кой да се грижи за нас и децата.
Дано никоя от вас не изпада в тази ситуация след раждане, било секцио, било естествено.

Ситуация втора, лично аз я наричам "зависи от болницата".
Ако след секцио майката е в чудесна форма, бебето - също и няма никакви обективни причини те двамата да не бъдат оставени да си се гледат спокойно...в едни болници никой не ви спира да го направите, дори ви насърчават.
В други болници ви се казва: "не може, такива са правилата". Т.е. вътрешният правилник на болницата и организацията на работния процес в нея, са разписани по определен начин и не се отчитат никакви "индивидуални обстоятелства". Да кажем...както и да се чувствате вие - 24 часа минимален задължителен престой в реанимация, после бебето ви се носи под час за хранене, вечер се взима за сън в "аквариума" и това е то. Да се процедира така - има най-различни причини, някои основателни, други чисто абсурдни /за мен поне/, но няма да ги коментирам.

В болницата, в която аз раждах /Селена - Пловдив/, след секциото бях за около 2 часа в реанимация под наблюдение, после ме качиха в моята стая. Малкия го извадиха в 10:04 сутринта, към 15:00ч. ми го донесоха в стаята да го видя и да го гушкам. Чувствах се прекрасно, нито ми е било лошо, нито нещо ме е боляло /само дето ужасно ми се спеше  :lol:/. И аз като TEDI 81 ползвах т.нар. ВИП-стая и бях с придружител /майка ми беше с мен по време на целия престой/. Ако бях настояла - щяха да ми оставят Дани в стаята още тогава, все пак имаше при мен и втори човек в пълна кондиция, който да ми съдейства каквото и да се наложи покрай бебето. Ако бях сама момичета и да исках и да ми го бяха оставили веднага малкия, прощавайте, ама не бих могла да се справя в първите часове, понеже моето секцио беше със спинален блокаж и краката си започнах да ги усещам напълно чак късно вечерта. Т.е. не беше възможно да стана веднага, а и да успея - да стоя стабилно на тях, ако и да се чувствах прекрасно като цяло и нищо да не ме болеше. Не кърмех детето в началото, та и подобен мотив нямах да го държа при мен от първите часове. Естествено, че бях в еуфория и се изкушавах да го задържа и просто да го зяпам влюбено в креватчето му  :lol:, но благодаря и на персонала и на майка ми, че в онзи момент ме убедиха да постъпя повече рационално, а не емоционално. Порадвах му се на човека колкото исках, ахкахме, охкахме, снимахме се и акушерките дойдоха да го вземат, да го изкъпят, нахранят и да си спи в бебешката стая. Не съм имала ограничения за достъп до детето си, въпреки че не е бил в стаята ми - бях напълно свободна по всяко време да отида да го видя в "аквариума", или ако не съм в състояние - те да го доведат при мен.
В деня на самото секцио, окло 19:30 ч. дойде моят лекар, станах от леглото, поразтъпках се, хапнах и първата нощ в болницата се наспах яката! Имах нужда след безсънието от предните 2-3 дни и цялата последвала еуфория. На другата сутрин бях свежа като маруля, дойде рехабилитатор, махнаха ми катетъра, провериха дали се движа вече добре. После дойде Док, махна ми лепенката от разреза, прати ме да си взема душ и точно се бях облякла - донесоха малкия. Беше придружен от консултантката по кърмене на болницата. Обсъдихме кое, как ще е с хранененто и ми го оставиха в стаята. Беше си при мен цял ден. Оттам нататък - изборът беше мой за през нощта. Ако искам - взимат го за къпане и ми го носят да спи при мен, ако искам - спи при тях и сутринта ми го докарват пак за целия ден. Бях в болница 4 нощи, първите три го оставих да спи в "аквариума", на четвъртата го оставих при мен, защото вече кърмех. Акушерките ми предложиха, ако предпочитам - да го взимат при тях и да ми го носят за всяко нощно кърмене, за да мога в паузите да си почивам ефективно. Каквото и да кажа хубаво за персонала на болницата - малко ще е.  :D Все пак - реших да не ги разкарвам и си остана при мен до самото изписване.

Разказвам ви подробно, за да илюстрирам, че в случаите в които и майката и бебето са добре след секцио - кога, как, колко, дали... детето ще бъде при вас - зависи от самата болница и организацията на работата в нея. На различните места е различно, вкл. в различните частни болници. И "Токуда" е частна и "Селена" е частна, но за тези неща - процедира се по различен начин както стана ясно.

За да няма неприятни емоции и ситуации за вас в този аспект - просто проучете внимателно и в детайли болницата, която си избирате. Разбира се, водещите критерии при избор - не са къде ще бъде бебето ви след като се роди, а доста по-важни неща, но от личен опит смея да кажа, че не е нужно едно нещо да бъде за сметка на друго нещо все пак ;)

Леко и щастливо раждане на всички желая и да е около термин! За последното специално - силно стискам палци на Бебе и Афродита:bighug:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #693 -: Април 06, 2013, 18:58:18 pm »
Разбира се, водещите критерии при избор - не са къде ще бъде бебето ви след като се роди, а доста по-важни неща,
С това съм 100% съгласна. И изобщо не е фатално, ако не се сложи бебето на гърда на третия час, много по-лошо е да не е под медицинско наблюдение когато това е крайно наложително. Всяко залитане в крайности може да е опасно, а и все пак отиваме в болница, защото се доверяваме на лекарите там, а не за да им даваме акъл какво да правят.
Аз избрах Токуда, защото исках човешко отношение. В общи линии го получих, макар че имаше и някои разочарования. Но най-важното е, че всичко приключи добре и за мен, и за бебка. На всички, на които предстои да се срещнат със своето съкровище желая успех!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #694 -: Април 06, 2013, 19:12:21 pm »
Здравейте момичета ! Знам,че тук не е мястото за коментиране на резултати от изследвания,но не открих къде мога да го направя! :( Бременна съм в 12 г.с и ако можете да ми кажете как са ми изследванията,ще съм Ви много благодарна!
Често казано отговорът е :При доктора:wink: Левкоцитите могат нормално да се увеличат по време на бремнност, но за гранулоцитите, не зная /въпреки, че те са част от левкоцитите/. По принцип се увеличават при гнойни процеси и при инфекции...За седиментът в урината, смятам, че пробата е била замърсена..
Хемоглобинът ти е нисичък и предполагам, че ще ти изпишат желязо-съдържащи препарати. При всички положения, коментирай изследванията си с лекар!

 Crystal , явно не сме се разбрали  :D Разбира се, че говорехме за общия случай, когато бебето и майката са добре. В такива като твоя, никой не отрича, че не е възможно да се вземе бебето веднага. Не съм искала да те обидя, в никой случай! :wink:

Бебе, Афродита, стискам ви всички палци!  :crossfingers:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #695 -: Април 07, 2013, 01:25:41 am »
Бебе, на мен с Мила ми се наложи да лежа 10 дена в болница, като не ми даваха даже да ставам изобщо, с изключение до тоалетна. И аз се бях депресирала много, не можех и да се движа, болеше ме всичко. Първите дни ревях нон стоп, щото и едно дете ме чакаше в къщи, а тук полудявах. После се наместиха нещата. Не е приятно, но си измисли нещо, което да олекоти престоя - аз четях, много, за 10 дни - 10 книжки :lol: Или гледай филми, ако имаш възможност. Зареди се само с положителни неща, такива, дето да те разведряват. И отмятай - ето още един ден заедно, ето още едно препядствие прескочено и така лека полека, ще стигнеш до края успешно! Прегръщам те и стискам палци!
Афродита, успех и на теб!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #696 -: Април 07, 2013, 02:24:38 am »
Стискайте зъби (и крачета) момичета - не ви остава много до заветната 36-та седмица :crossfingers:
Аз зараждах в 24с.4д - с гръм и трясък ми се спука мембраната на околоплодните води - УЖ(не се доказа). В болница на 30-тата минута и 1 седмица бях на легло с обратен наклон - краката по-високо от главата, кортикостероидна терапия и т.н. каквото се полага. В 29с.1д - повторение! Родих в 35с.3д  :wink:
Пълно спокойствие - физическо и психическо, ако успеете. Стискам ви палци и ще ви споменавам в молитвите си!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #697 -: Април 07, 2013, 19:32:01 pm »
afrodita279 влезе ли на хотел.Дано ти се е разминало.
Момичета като чета цифрите при вас и се успокоявам.Тука секциото за близнаци в частната клиника е 1200 лв.Вътре са си включени грижите за новородените за 5 дни.След това ако се налага да останат е 40 лв на ден на дете.За тези 1200 лв получаваш луксозна стая /по двама човека в нея/ и носиш само нощница и козметика за теб.Влизането на екип за стволови клетки не се заплаща ,а ако не искаш да плащаш за запазване и решиш може да дариш такива и това също не се заплаща.
Това описание ми прилича за Селена - Пловдив, но там секциото сега е 1300лв.
Ами Афродита, не знам какво да те посъветвам. Ако решиш евентуално извън София да раждаш Селена не е лош избор. Jbrul е замразявала стволови клетки и е раждала там. АКо искаш може да я попиташ за подробности.
Майчин дом Варна е клиниката.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #698 -: Април 07, 2013, 19:57:46 pm »
Леле Оливия,и ти си била в приключение...важното е,че всичко е завършило добре в чудесна седмица:)))
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #699 -: Април 08, 2013, 14:34:32 pm »
Здравейте момичета!
Късмет на Бебе и Афродита и дано гушкат бебета тооочно на термин!
Ние сме добре :) поне така беше на последния преглед преди няколко дни, като изключим някакво гадно течение, с неизвестен за сега произход. Чакам резултати от изследванията. Ако не беше голямото тормоз в работа - щях да съм повече от щастлива... но се успокоявам, че ако всичко бъде наред до края - после дъъълго няма да мисля за това...