0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #620 -: Март 30, 2013, 22:47:54 pm »
Благодаря ви много момичета!
Линаполи, благодаря ти, още утре сутрин ще си взема лекарствата. Извинявам се, че се повтаряме в темата, но просто нямах сили да се връщам назад да търся  :? Днес все още ме боли глава и стомах, но поне вече не повръщам. Още малко ми остава и трябва да издържа и гадните киселини, и неразположенията.
Зузи, много се радвам за вас  :D Нацелувай малкия юнак от мен  :P


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #621 -: Март 31, 2013, 00:58:37 am »
Боби, при нас правиха сериозен преглед на Мила /вероятно има връзка и с това, че е преждевременно родена/ - бъбреци, корем, гледаха глава, тазобедрени стави, сърце. След това на 6 м. й правиха очен, след това на една година.
Те по принцип в родилното правят общият преглед и слуха, а и на нас на Анвреа там и направиха и УЗ на бъбреците, заради двуцевната пъпна връв. Но не на всеки го правят.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #622 -: Март 31, 2013, 01:05:23 am »
Може, просто не претендирам, че е навсякъде така, може да е практика само за недоносените, може да е практика навън, но знам, че правят и препоръчват да се направят такива прегледи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #623 -: Март 31, 2013, 12:55:31 pm »
Благодаря ви за споделения опит с прегледите след раждането. Много недоносените наистина ги гледат - мозък, сърце, бъбреци, очички... За навреме родените - надявам се да разбера този път. Но поне ще питам какво са прегледали и какво - не.
Днес цял ден ме боли отвърте коремът - сякаш усещям как се разпъва и боли. Не е ниско долу и е мек, т.е. не е в контракции. Усещали ли сте се така?
Опти, честита розова новинка :)
И ние за 9тия месец оставяме всякакви покупки. Остават 6 седмици до началото му  :crossfingers: Не съм се разтревожила дали и какво ще успеем да купим навреме.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #624 -: Март 31, 2013, 14:27:19 pm »
OPTI, Честити розови гащи :)
desita_r, :bighug: оправяй се по-бързо!
bebe_2013, аз имам такива болки от около две седмици, но основно вечер или като се преуморя. Почивай си повече!



*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #625 -: Април 02, 2013, 15:43:50 pm »
Благодаря ви за споделения опит с прегледите след раждането. Много недоносените наистина ги гледат - мозък, сърце, бъбреци, очички... За навреме родените - надявам се да разбера този път. Но поне ще питам какво са прегледали и какво - не.
Днес цял ден ме боли отвърте коремът - сякаш усещям как се разпъва и боли. Не е ниско долу и е мек, т.е. не е в контракции. Усещали ли сте се така?
Опти, честита розова новинка :)
И ние за 9тия месец оставяме всякакви покупки. Остават 6 седмици до началото му  :crossfingers: Не съм се разтревожила дали и какво ще успеем да купим навреме.
В Токуда на всички новородени бебета правят преглед на слуха, тазобедрените стави, УЗ на коремни органи и трансфонтанелен УЗ. За очен мисля че е много рано веднага след раждането. А със сърцето ако има проблем, мисля че ще се чуе на слушалка и само ако е нужно се насочват към кардиолог.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #626 -: Април 02, 2013, 17:06:14 pm »
Един въпрос към родилите в Токуда? В списъка за болницата пише Помпа за гърди. Въпросът ми е до колко е необходима? С първата ми бременност нямах достатъчно кърма и помпата беше едно от най-използваните неща и съответно счупих три. Сега не знам как ще бъде, но не ми се дават толкова пари за ел. помпа, която може и да не ми трябва, а другите помпи се уверихм че не стават, а и те са около 80 лв. Дайте съвет...


*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #627 -: Април 02, 2013, 17:15:37 pm »
Един въпрос към родилите в Токуда? В списъка за болницата пише Помпа за гърди. Въпросът ми е до колко е необходима? С първата ми бременност нямах достатъчно кърма и помпата беше едно от най-използваните неща и съответно счупих три. Сега не знам как ще бъде, но не ми се дават толкова пари за ел. помпа, която може и да не ми трябва, а другите помпи се уверихм че не стават, а и те са около 80 лв. Дайте съвет...
Поне при мен при второто раждане кърмата е много повече и помпа ми трябваше. Моята е ръчна Авент и изкарах с нея с първото дете, а сега и с второто помпата е ок, а я използвам непрекъснато. Ти как така счупи 3 помпи? Ако искаш не си носи помпа, ако толкова се налага ще ти купят и донесат в болницата.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #628 -: Април 02, 2013, 17:38:52 pm »
Честита девойка,опти:)
Леле...пожелавам ти успех с покупки само в 9 месец-ще ви дойде нанагорно,особено ако ти тежи и не тр да ходиш много,както аз сега...не че е невъзможно,но предпочитам аз да си избера нещицата,отколкото мъжо.сега точно бяхме в хиполенд-първо едва влезе,после вътре само се лигавеше и накрая каза:какво толкова им се чудиш взимай това това и това и толкоз...(без да гледа раЗбира се ни размери,ни материя,ни къс ли дълъг ли ръкав...
Но избра пък 2 страхотни комплектчета,които май ще използвач за изписването :)
Та нещата за купуване са бая...аз уж доста неща съм взела,а списъкът ми не намалява:(
Ами  ние сме малко привилегировани в това отношение. Имам 6 племенички, най-малката е на 1,5г, така че имаме доста неща от каките и ще се наложи да купим само някои нещица/ креватче, спално бельо, комплект за изписване и някои дреболийки-козметика,шишета.../ Мисля, че за няколко дни ще купим всичко необходимо.
Аз не съм суеверна, но вече загубих едно бебе в 6 месец и сега не искам да бързам с покупките.
« Последна редакция: Април 02, 2013, 17:40:59 pm от OPTI »
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #629 -: Април 02, 2013, 17:50:09 pm »
Да.или пък ако можеш вземи на заем, и ако ти трябва, ще си купуваш вече.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #630 -: Април 02, 2013, 21:16:44 pm »
Opti,аз сега видях,че си 19 г с ... Аз все си мисля,че всички са моята седмица:)
Разбирам притеснениятА ти,  :Dа и е мн хубаво,че ще вземеш това-онова оттук оттам
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #631 -: Април 02, 2013, 21:26:20 pm »
мацкии, тези таблетки Талцид за киселините, просто се взимат и се дъвчат ли? Нещо ми се струват странни за дъвчене да са ;-D


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #632 -: Април 03, 2013, 02:35:53 am »
мацкии, тези таблетки Талцид за киселините, просто се взимат и се дъвчат ли? Нещо ми се струват странни за дъвчене да са ;-D
Да, дъвчи се, можеш също и да го смучеш. На мен друго което ми помагаше при киселини е Биоанацид - билково е и може да се употребява по-продължително.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #633 -: Април 03, 2013, 10:07:30 am »
Иванита, дъвчат се, да. Малко все едно трици дъвчеш, но пък помагат.

Аз понеделник бях на ЖК. Бебо е добре, даже с една седмица напред и е на 99% мъж.
[/url]
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #634 -: Април 03, 2013, 10:12:13 am »
мерси
Краси, честити ви сини гащи( засега)  :D Направо супер - шаренки дечица


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #635 -: Април 03, 2013, 11:11:55 am »
Иванита, дъвчат се, да. Малко все едно трици дъвчеш, но пък помагат.

Аз понеделник бях на ЖК. Бебо е добре, даже с една седмица напред и е на 99% мъж.

Честити сини гащи :) :) :)
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #636 -: Април 03, 2013, 11:54:52 am »
мъжкия отбор расте  :lol: :lol: :lol:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #637 -: Април 03, 2013, 12:10:20 pm »
хи хи дааа :) :) :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #638 -: Април 03, 2013, 12:18:10 pm »
Поне при мен при второто раждане кърмата е много повече и помпа ми трябваше. Моята е ръчна Авент и изкарах с нея с първото дете, а сега и с второто помпата е ок, а я използвам непрекъснато. Ти как така счупи 3 помпи? Ако искаш не си носи помпа, ако толкова се налага ще ти купят и донесат в болницата.
[/quote]

Ами и аз ползвах ръчната помпа на Авент, но се налагаше яко помпане, тъй като ми се запушваха каналите и се чупеше точно дръжката в извитата си част. Докато се изцедя и то идваше време за следващото хранене. Затова сега предпочитам електрическа помпа, ако се налага. Но дали ако не си нося, в болницата ще ми дадат и дали няма да е проблем, че нямам собствена. И понеже ще съм секцио (поне по план) след колко време може да ми е необходима помпа?
Иванита, аз талцида го оставям да се разтопи в устата, в началото е малко неприятно, все едно ядеш тебешир, но пък ме облекчава за известно време.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #639 -: Април 03, 2013, 13:25:24 pm »
Ние пак сме на "хотел"  :( Болки, скъсена шийка... Сега сме стабилизирани и дано запазим положението до 36гс.