0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #580 -: Март 26, 2013, 23:06:30 pm »
Благодаря ви момичета,за топлия прием.Да ви се похваля-ще си имаме мома,много сме радостни и двамата с мъжа ми искахме девойка,живи и здрави само.Засега се чувствам добре(да чукам на дърво),не съм усетила още бебчето,или може би да не знам,че къркоренето е сигнал от нея.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #581 -: Март 27, 2013, 09:21:15 am »
papilio, bogomilova35, добре дошли и от мен.  :)

bogomilova35, честити розови гащи. Аз се очертава да съм мъжка майка. Първоначално ми даваха надежди, че едното може да е момиченце, но вече няма никакво съмнение, че пишките са две.  :lol:

За спането аз поне не мога да се оплача. До третия месец не можех да мигна, беше ми лошо и повръщах и през нощта, но след това вече започнах да си спя като пън. Дано това поне не се промени.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #582 -: Март 27, 2013, 10:49:43 am »
Вogomilova35 , честито момиченце!

А за спането - в началото спях доста, даже и през деня си поспивах честичко. Сега само се въртя, все не ми е удобно, тазът ме боли и т.н. 
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #583 -: Март 27, 2013, 11:19:42 am »
Много се радвам на ритничетата :) Любопитно ми е как ще се усещат с напредването на бременността и искам възможно най-дълго да им се наслаждавам.
Бебе, мога да отговоря на любопитството ти :) Към края се усеща всяко помръдване на бебето, а като реши да се протяга си е направо болка, нооо...сладка :) Особено като ме изрита точно по пъпа ми спира дъха... И няма ден, няма нощ, по корема ми непрекъснато се появяват разни издутини. Много ще ми липсват тези движения като родя, но и знам, че няма да имам време да мисля за това :) Малко остана :)


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #584 -: Март 27, 2013, 11:28:08 am »
Бебе, мога да отговоря на любопитството ти :) Към края се усеща всяко помръдване на бебето, а като реши да се протяга си е направо болка, нооо...сладка :) Особено като ме изрита точно по пъпа ми спира дъха... И няма ден, няма нощ, по корема ми непрекъснато се появяват разни издутини.

И при мен е така, всяко движение се усеща. Много е хубаво. :-)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #585 -: Март 27, 2013, 11:38:46 am »
Моите госпожици упорито си седят с краката надолу и са ги разположили на дебелото черво и пукочния мехур-вече ме боли при всеки ритник,чак се превивам от време на време :( иначе е хубаво,но просто тази болка ми изкарва акъла понякога😃 хем им говоря,моля ги да се преместят-дупя се сменям позата-не! Натискат си и това е...за спането хич не искам да коментирам...понякога така се изнервям от безсънието,че се сещам за някои мами,които са писали,че в болницата не са искали децата да са при тях,за да поспят за последно..после ми минава :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #586 -: Март 27, 2013, 15:08:52 pm »
Днес ходихме на ЖК и сега от пътуването и от седенето по-дълго време доста ме наболява кръстът и опашката. С това лежане само толкова съм се разплула - вече 4 месеца само лежа да пазя момчето :( Не знам как ще имам сили за раждането и после как ще вляза в ритъм. Дано сме сме здрави и да си трае бебчо в корема още 6-7 седмици. Да усетя яките ритници ;)
Иначе е добре милото, чухме му сърчицето и е към 1400 грамчета :) Колкото и да съм суеверна, вече се попрестрашх да си правя планове - какво трябва да подготвим, кой да дойде в първите дни, с кой ще се напие таткото :wine:. Пак преди да влезем в 9тия сигурно нищо няма да правим и купуваме, но поне ще събираме идеи.

Афродитка, много ме разсмя как им говориш на момите да се завъртят :D Ама не те слушат нещо.

Линаполи ми се загуби нещо - дано е добре.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #587 -: Март 27, 2013, 15:30:06 pm »
desita_r и Теди още малко остана вече сте на финала :) :) :) много се радвам за вас . Всичко ли сте подготвили ?
Дай боже и ние да устискаме до там
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #588 -: Март 27, 2013, 17:30:12 pm »
desita_r и Теди още малко остана вече сте на финала :) :) :) много се радвам за вас . Всичко ли сте подготвили ?
Дай боже и ние да устискаме до там

Ще устискате, не го мисли! А за това дали аз лично съм подготвила всичко, по-добре не питай.  :D Не сме приключили ремонта на стаята, в която ще спим с бебка, но се надявам, че засега тя ще си стои кротко на топличко в корема ми, за да завършим всичко както си му е редът.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #589 -: Март 27, 2013, 18:46:15 pm »
desita_r и Теди още малко остана вече сте на финала :) :) :) много се радвам за вас . Всичко ли сте подготвили ?
Дай боже и ние да устискаме до там

Ще устискате, не го мисли! А за това дали аз лично съм подготвила всичко, по-добре не питай.  :D Не сме приключили ремонта на стаята, в която ще спим с бебка, но се надявам, че засега тя ще си стои кротко на топличко в корема ми, за да завършим всичко както си му е редът.

Аааа дано да я довършите скоро тогава :) :) :) ние току що приключихме с ремонта, остнаха нещата за бебко, но имаме още доста време :) Ти нормално ли ще раждаш? ( ако е удобно даа питам)
« Последна редакция: Март 27, 2013, 18:48:09 pm от tsvetinapavlova »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #590 -: Март 27, 2013, 19:36:18 pm »
Цвети, аз нищо за бебето не съм подготвила, даже сака за болницата ми стои празен  :oops: Всеки ден се каня да събера нещо и все не му идва реда...дано бебо да чака мама да се накани  :D Но пък приключихме с ремонтите, обзавеждането, останаха само някои дребни неща.
За бебето не смятам да купувам кой знае какво, имам си от дъщеря ми почти всичко - и дрешки и легълце, и количка, само дето всичко е на село и трябва да ги транспортираме.
-Теди-, дано ни чакат бебоците, аз вече съм с подготвителни контракции, а бебо е почти 2600 гр. Ти как се чувстваш?


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #591 -: Март 27, 2013, 20:40:56 pm »
-Теди-, дано ни чакат бебоците, аз вече съм с подготвителни контракции, а бебо е почти 2600 гр. Ти как се чувстваш?

А, и аз си имам контракции, от безболезнените, и то вече доста време. Но коремът си ми стои високо, така че не го мисля много. Това, което повече ми пречи, е, че ме боли тазът и затова съм доста ограничена откъм движение (и ходя много смешно на моменти :D). Но няма как. Пък и малко остана.

Ти нормално ли ще раждаш? ( ако е удобно даа питам)

Няма защо да е неудобно, но все още не е много ясно. Моята лекарка има някои съмнения и ще вляза в болница за малко може би другата седмица, за да ме измерят и изследват по-подробно и да решат. А ремонтът се надявам, че до края на седмицата ще е готов. Стискайте палци.  :D
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #592 -: Март 27, 2013, 20:58:37 pm »

А, и аз си имам контракции, от безболезнените, и то вече доста време. Но коремът си ми стои високо, така че не го мисля много.

А, това според мен, не е индикация. Моят корем въобще не е "падал" и все пак родих  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #593 -: Март 27, 2013, 22:14:09 pm »
-Теди-, аз преди много се чудех защо бременните жени на моменти ходят като патици (извинявам се за грубия израз, не искам да засегна никой). Та нали има и пълни жени, които не са бременни, но си ходят нормално?! Е, след като забременях, аз дето съм изключително слаба и за цялата бременност качих 11кг, и аз взех да ходя като патица :lol: Откъде да знам аз, че не пречел толкова корема, отколкото били болки не знам си къде.
[/url]
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #594 -: Март 28, 2013, 08:28:06 am »
-Теди-, аз преди много се чудех защо бременните жени на моменти ходят като патици (извинявам се за грубия израз, не искам да засегна никой). Та нали има и пълни жени, които не са бременни, но си ходят нормално?! Е, след като забременях, аз дето съм изключително слаба и за цялата бременност качих 11кг, и аз взех да ходя като патица :lol: Откъде да знам аз, че не пречел толкова корема, отколкото били болки не знам си къде.
Да, и аз сега открих, че всъщност коремът не е главният виновник. :-) Но пък аз не съм патица, а пингвин. ;-)

А, това според мен, не е индикация. Моят корем въобще не е "падал" и все пак родих  :D
Не знаех, че има и такъв вариант, но ще го имам предвид. При всички положения се надявам, че бебка ще изчака поне до пълни 36 седмици без да излиза.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #595 -: Март 28, 2013, 10:38:17 am »
-Теди-, разбира се, че ще изчака. Нали е търпелива като майка си.  :wink:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #596 -: Март 28, 2013, 10:38:45 am »
Цвети, аз нищо за бебето не съм подготвила, даже сака за болницата ми стои празен  :oops: Всеки ден се каня да събера нещо и все не му идва реда...дано бебо да чака мама да се накани  :D Но пък приключихме с ремонтите, обзавеждането, останаха само някои дребни неща.
За бебето не смятам да купувам кой знае какво, имам си от дъщеря ми почти всичко - и дрешки и легълце, и количка, само дето всичко е на село и трябва да ги транспортираме.
-Теди-, дано ни чакат бебоците, аз вече съм с подготвителни контракции, а бебо е почти 2600 гр. Ти как се чувстваш?

Супер, че си пазиш всичко , но еее време да ги докараш от село :) :) :)
Аз толкова нямам търпение вече, че едвам се сдържам с покупките . Но ще изчакам поне още месец  :a_cat_01:

Теди стискам палци да подминете 36 гс  :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #597 -: Март 28, 2013, 12:30:45 pm »
-Теди-, разбира се, че ще изчака. Нали е търпелива като майка си.  :wink:

Теди стискам палци да подминете 36 гс  :bighug:

Мерси, момичета!  :hug2:

Аз днес си взех 45-дневния болничен и го занесох в работата. Много съм доволна от себе си. ;-)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #598 -: Март 28, 2013, 13:52:27 pm »
papilio, bogomilova35, добре дошли и от мен в най-прекрасната тема  :bighug: Пожелавам ви лека бременност до термин и здрави бебоци на финала :)
bebe_2013, тука съм - чета ви ежедневно, не бях в настроение да пиша няколко дни. Нашите бебчета вървят заедно - в понеделник бяхме на преглед и бебчо е 1500 грама :) Докторът го притесни нещо едното бъбрече, но каза, че ще го следим. Каза засега да не се притесняваме.
Теди, Десита, сигурна съм, че ще подминете 36та седмица :)
Аз все си раделям бременността на някакви периоди - цели. Досега цел ми беше 30та седмица, след това 34та и така ми е много по - лесно и бързо ми минава времето. Ритниците са все по-силни и многократни, то вече не са ритници, а цели местения :) Представям си какво ще е занапред  :D Нашия бебко е с главата надолу - все така си седи, но шутовете му са основно в ребрата ми и са доста болезнени :) Сигурна съм, че ще ми липсват като родя.



*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #599 -: Март 28, 2013, 16:18:30 pm »
Успокоих се за тебе, Линаполи :)За бъбречето - и на мен на втората ФМ ми казаха, че едното е малко увеличено (на границата). Но това не било притеснително според Мазнейкова и се случвало при момченцата най-вече, защото по-трудно пишкали. Ако сме искали да идем пак в 7ми месец. И приятелкта ми така бяха притеснили, а момъкът си е напълно здрав. Просто след раждането ще трябва да отидем на нефролог за всеки случай.
Много се чудех за 3-та ФМ, но не виждам смисъл сякаш. А и вчера след 50км пътуване имах болки къде ли не и ме е страх да се подмятам по пътищата  :oops:
По принцип през първите месеци бебето трябвало да мине през нефролог, ортопед, очен, кардиолог и не знам още какъв специалист. Това не всички педиатри го казват май.
Теди честито ти влизане в 45-те дни :) И аз все гледам да стигна до там. Стискам палци и на двете ви с Десита, бебетата да си чакат поне до 36гс, а най-добре и 38гс да стигнете ;)