0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #540 -: Март 21, 2013, 04:40:32 am »
Не знам какви са свещичките, но обикновени глицеринови свещички, които не са лекарство ( вероятно и тези са такива, не знам)върешат прекрасна работа.


  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #541 -: Март 21, 2013, 08:13:36 am »
С две ръце съм за свещички EVA Q, много ми помогнаха! Какво ли не пробвах, но само с тях имаше ефект. Иначе Дуфалак вообще не ми действаше, като родих и в болница що дуфалак изпих за 3 дена и без резултат и накрая с тези свещички се оправих.
Даже повечето пъти докато бях бременна съм ги разделяла на две и пак ми вършеха работа.

Иначе при бебешки пюрета синя слива е златна за тая работа, моите като се запекат и с едно пюре се прочистват от всякъде, голямо дрискане става :lol: :lol:

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #542 -: Март 21, 2013, 08:50:16 am »
Не знам какви са свещичките, но обикновени глицеринови свещички, които не са лекарство ( вероятно и тези са такива, не знам)върешат прекрасна работа.
Ми малко сода за хляб във вазелин...това са в общи линии  :jump12: Няма никакви лекарства в тях, но са безотказни  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #543 -: Март 21, 2013, 09:24:45 am »
Не знам защо напълно си спряла кафето, на мен ми помагаше, а и една чаша не е убила никого.  :wink: Аз заради магнезия вероятно, така и не се запекох до края, та поне това ми се размина. Преди да го почна обаче имах проблем, мисля, заради прогестероновите препарати и тези свещички EVA Q ми помогнаха много. Мисля, че са по-добра алтернатива от Дуфалак-а, защото действат локално, а Дуфалак-а отпуска цялата гладка мускулатура...Ти трудното вече го мина, ще стои бебчо....почвай да свикваш с тая мисъл  :wink: :bighug:
На няколко пъти имах контракции след като бях пила кафе и то слабичко. Сигурно няма нищо общо, ама като съм си втълпила... За Ева-кю бях чувала вярно. Дано действат за сега бабешките методи, но ако видя голям зор - ще пращам мъжо.Днес ме спасиха сушени сливи + прясно мляко с мед  :P До де го докарахме - да се радваме като идем до 00 :constipated:
Още малко да мине и ще се престраша да планирам нещата за момчето ;)


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #544 -: Март 21, 2013, 09:56:35 am »
Бебе, ако пак имаш проблеми с киселини-вземи си Квамател. Пиех го по време на бременността по препоръка на Д-р Сигридов-листовката не чети :D-помага. Разбира се, ако имаш притеснения за медикамента първо се консултирай.
« Последна редакция: Март 21, 2013, 10:02:17 am от shanoar »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #545 -: Март 21, 2013, 10:04:29 am »
Момичета,имам въпросче към тези от вас,които са по-напреднали или вече таждали:напоследък наблюдавам следното явление-легна ли си настрани(без значение ляво или дясно),след 5 мин започва болка в кръста,която се увеличава и накрая става нетърпима до момента в който стана или седна,или легна по гръб (но така не мога да спя,защото пък ми натежава).първо мислех,че са контракции и си бях изкарала акъла,но пък възможно ли е да изчезват в момента,в който стана или легна на гръб.утре съм ба лекар и ще го питам,ама все пак...
Аз бях така.Не можех да лежа повече от 10 минути на една страна.Започваха болки в хълбока.Обръщам се на другата страна,пак болки и така цяла нощ въртележка.За спане и дума не можеше да става.Като родих,болките изчезнаха моментално.Кръста си ме боли,ама то е от години.Не се притеснявай,не са контракции.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #546 -: Март 21, 2013, 10:32:22 am »
Благодаря ви- тази нощ пробвах различни пози- пак не спах, но поне я нямаше тази болка, освен веднъж като се бях унесла и крака ми беше изтръпнал до таза, ама...то нормално :D
Ние нямаме вода и вчера нямахме и оня ден...Много съм изнеревена днес вече- пише, че ще я спрат в 10:30,а я спряха в 3 през нощта!!! Аз нали си ставам през половин час да пишкам, та съм безкрайно възмутена.
А за кафето- аз без него не мога да живея,че съм с ниско кръвно.Пия всеки ден-по едно и съм ок. Бебе, може би,ако си била запечена и те е прокарало (извинявам се за обяснението), си усетила контракция, но от самото кафе не ми се вярва-дори прословутия Сигридов го беше разрешил-а това е чудо на чудесата :D
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #547 -: Март 21, 2013, 10:41:02 am »
И аз съм пила Квамател за киселините и на мен ми го изписа доктор, но все пак се консултирайте с лекар как да го пиете.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #548 -: Март 21, 2013, 11:15:07 am »
Квамател ми го бяха предложили като лежах в АГ-то преди. Купих си го - най-обикновен Фамотидин, който си пия при нужда заради гастрита като не съм бременна. Не посмях да го пия, но и нямах много време да ми стане зле при предната бременност. Дано устискам без илачи за киселини и запек - достатъчни са ми магнезият, но-шпа, желязо, гинипрал, верапамил... Направо съм цяла аптека  :?


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #549 -: Март 21, 2013, 11:58:43 am »
Здравейте дами,
виждам, че доста сте изписали докато ме нямаше. За щастие аз нямам проблем с киселини, е още е рано, ама дано не се появят и на по-късен етап.
Аз вече съм си у дома. Серклажа мина добре. От тук нататък повечко почивка. Дяволов каза, че мога да се върна и на работа, но ще видим, вероятно ще си остана вкъщи.
Другата седмица съм на ФМ и нямам търпение да видя бебчо. На УЗ в МД не ми го показаха. Всички там са доста пестеливи на думи, все трябва да питаш, а отговарят с дума-две без много обяснения.
Е хубав ден от мен!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #550 -: Март 21, 2013, 12:15:27 pm »
И аз си пия кафе , в началото спрях, но доки каза , че няма проблем по едно кафе на ден . И откакто започнах пак сутрин на гладно едно кафе с мляко , после си ходя до тоалетна :) дано си продължа така.
OPTI радвам се , че серклажа е минал добре. сега почивай и се наслаждавай на бременността .

ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ
« Последна редакция: Март 21, 2013, 12:18:12 pm от tsvetinapavlova »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #551 -: Март 21, 2013, 12:52:55 pm »
OPTI, Браво за хубавите новини :) Сега ще пазиш леглото и живот и здраве следващия път в болница за раждането!

На мен в Шейново ми слагаха венозно квамател, преди това го взимах и на хапчета. НО САМО ПО ЕДНО НА ДЕН!!! Това е много важно, защото е много силно лекарство. Дори на не бременни дозата е едно хапче сутрин на гладно или при поява на болка в стомаха еднократно за деня. Тъй като на мен ми помагаше за два-три часа гастроентеролог ми предписа безвредния Гавискон. Кваматела пак ми е предписан от него, но каза само при нужда, т.е. ако няма облекчение от Гавискона - тогава в краен случай квамател.



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #552 -: Март 21, 2013, 13:02:19 pm »
благодаря ви момичета за толкова изчерпателните отговори ще ви послушам и ще пробвам и после ще пиша,кое има ефект...
tsvetinapavlova и аз преди да забременея всяка божа сутрин след глътка кафе бях във WC-то,ама ми се гадеше първите три месеца и се наложи да го спра,но почвам да се замислям дали да не почна пак да пия сутрин,че не се търпи иначе...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #553 -: Март 21, 2013, 13:08:00 pm »
marieta25 ако питаш мен няма от какво да се притесняваш относно кафето, пробвай дано да ти помогне :) успех
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #554 -: Март 21, 2013, 13:09:21 pm »
Опти, мина серклажът и сега раждане най-рано в 38 г.с. ;)


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #555 -: Март 21, 2013, 13:15:16 pm »
Който и лекар да съм питала всички казват, че кафето не е вредно за бременни, стига кръвното да е в норма :) аз рядко пия, защото не обичам много. Затова не съм забелязала да ми действа разхлабително. За запек аз взимам Фрутилакс - натурално сиропче на основата на сини сливи и круши. Eva Q  и дуфалак не ми помагат.



*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #556 -: Март 21, 2013, 13:32:00 pm »
Опти, мина серклажът и сега раждане най-рано в 38 г.с. ;)

Дано! Хубавото е, че положението се оказа не толкова сериозно,колкото моята доки предполагаше. Както се казва хванахме нещата навреме. Няма разкритие, дори в епикризата ми пише , че шийката е със запазена дължина.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #557 -: Март 21, 2013, 16:06:21 pm »
Вили, радвам се за добрите новини. Сега почивай и се радвай на бременността, а работата може да почака :)
А сега ще си позволя малко спам :) Днес бях на дело в СГС - преди две години ме нахапаха бездомни кучета и оттогава съдя общината. Първото дело го спечелих, а днес беше втората инстанция. Беше голяма пародия - моя адвокат си говори, съдийките си говорят помежду си и никой никого не слуша. А от общината изобщо не дойде представител. Защо изобщо ни извикаха, а аз само дето се притеснявах  :lol: Но явно съм се изморила, защото като се прибрах и заспах...цели 2 часа...това не помня от кога не ми се е случвало :)
« Последна редакция: Март 21, 2013, 16:08:29 pm от desita_r »


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #558 -: Март 21, 2013, 20:56:00 pm »
Момичета минавам набьрзо да се поxваля, че  вчера, 20.03. се роди малкото ми момче Николай и е с размери 3,750 кг и 52 см :)
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #559 -: Март 21, 2013, 21:53:11 pm »
Честит син zuzeto!
Да е жив и здрав малкия юнак ,а мама и тати много да му се радват как расте и хубавее! :)

[/url]