0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #500 -: Март 18, 2013, 18:04:41 pm »
Мина днешния преглед. Бебенцата се развиват добре. Имат си всичко. Отговарят на седмиците. Едното ще е  :bori_004:, другото не се много показа.
Браво на бебоците , все така да растат до термин
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #501 -: Март 18, 2013, 21:16:38 pm »
И на мен много ми липсваха ритничетата, независимо че непрекъснато гушках бебка след като ми я дадоха. Даже в операционната малко рпеди да ми сложат упойката, помолих за 1 минута да се насладя на ритничетата за последно :) Та толкова ми липсваше тумбачето, че ей ме на съвсем скоро пак във вашите редички, от скоро отчетливо усещам юнака да ме побутва и съм много щастлива.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #502 -: Март 19, 2013, 09:18:56 am »
Зузи, имаш моите стиснати палчета за леко раждане и едно прекрасно, здраво, ревливо бебенце  :D Успех!!!
Момичета, нормално ли е толкова често да ходя до тоалетна  :ask: Понякога пишкам през 10 минути, но обикновено едва издържам до час. Правих изследвания, но освен белтък в урината няма други проблеми /лекаря ми се съмняваше за цистит/.
В неделя правихме запис на тоновете, Док каза, че записа е прекрасен, средно 135 удара в минута, но аз като си гледам графиката на места скача и до 180, което малко ме стресна  :? Каза, че контракции не се засичат, само много голяма активност на бебето, а то наистина не спря да ме рита  :) Някой знае ли, ако има контракции каква е линията на записа? Гледа ме и на ехограф, бебо е вече близо 2700 гр.,върви с две седмици напред, има си околоплодни води /аз естествено му казах, че много пишкам и сигурно ми изтичат водите/  :lol:


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #503 -: Март 19, 2013, 10:08:53 am »
Desita, и аз съм така,аз съм доста по-назад от теб, но пишкам буквално през 4-5 мин,като ако не отида,ме започват контракции, явно от притискането на мехура на матката. Ужасно е. Ако искам да стигна от точка А до Б, спирам поне 3 пъти и вече си правя маршрути, по които знам къде мога да ида до тоалетна :D иначе урината ми е чиста. Обаче аз пия много вода, не знам дали има значение(т.е. то е ясно,че има,но дори и някой път да не пия нарочо,резултатът е същия), винаги съм пиела по 2-3 л. на ден...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #504 -: Март 19, 2013, 11:07:08 am »
И аз започнах да пишкам така , понякога буквално през 10 мин. ходя. Но мисля, че е нормално. Даже някой път като изчакам малко и почва да ме боли  ниско долу  в дясно  :(  Но вечер ми е по - често отколкото през деня. Попринцип и вечер пия повече вода
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #505 -: Март 19, 2013, 11:16:12 am »
На записа контракциите излизат като хълмче, ако няма е равна линия.
На мен ми обясниха че е нормално пулса му да е между 120 и 180, като подритва е нормално да е по-висок, даже трябвало да има по-големи стойности, значи има движение.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #506 -: Март 19, 2013, 11:26:07 am »
На записа контракциите излизат като хълмче, ако няма е равна линия.
На мен ми обясниха че е нормално пулса му да е между 120 и 180, като подритва е нормално да е по-висок, даже трябвало да има по-големи стойности, значи има движение.

При мен линията на контракциите е като при сърдечен ритъм, т.е. остри линии, които   на моменти се покачват по високо /приличат на скали/. Лекаря каза, че ако има контракции линиите са вълнообразни. Но в никакъв случай при мен не е равна линия. Не че не вярвам на лекаря си, но се притеснявам, той ще отсъства 10 дни и какъвто съм карък....

И аз пия доста вода и явно бебето притиска пикочния мехур и затова пишкаме често. Афродита, и аз си избирам все маршрути с тоалетна, но последния път отиваме с дъщеря ми в Кауфланд и се оказва, че тоалетната е в ремонт...трябва да ти кажа, че доста набързо напазарувах :) Изведнъж като ми се приходи до тоалетна и като ме присви корема ниско долу...аз спрях и леко превита изчаках да ми мине, а детето ми шепти "мамооо, хайде тръгвай, стига си ме излагала" - горкото дете, как да й обясня.
« Последна редакция: Март 19, 2013, 11:32:22 am от desita_r »


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #507 -: Март 19, 2013, 12:33:38 pm »
Ох, и аз съм същата с пишкането. Само си вися  в тоалетната. Обличам се за разходка- отивам в тоалетната, обличам малкия и преди да излезнем(10-15 мин) пак ходя. На 10-та мин. по пътя вече, ако ме питате може  пак да отида :-D


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #508 -: Март 19, 2013, 17:56:49 pm »
за пишканетооо - ако не ида веднага, ме стяга коремът; а като ме стегне коремът - още повече ми се допишква :) но ми казаха акушерки, че не трябва да се стискаме. "Хубавото" е, че съм си все удома и 00 са ми наблизо.
Криси, ти направо не си имала време да забравиш и ето ги новите ритничета.

От няколко дни имам нон стоп страшни киселини - чак ми се повръща. Вече не знам какво да ям и какво не. Ако сте намерли спасение в нещо.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #509 -: Март 19, 2013, 18:08:14 pm »
за пишканетооо - ако не ида веднага, ме стяга коремът; а като ме стегне коремът - още повече ми се допишква :) но ми казаха акушерки, че не трябва да се стискаме. "Хубавото" е, че съм си все удома и 00 са ми наблизо.
Криси, ти направо не си имала време да забравиш и ето ги новите ритничета.

От няколко дни имам нон стоп страшни киселини - чак ми се повръща. Вече не знам какво да ям и какво не. Ако сте намерли спасение в нещо.

Пробвай със газирана вода ( сода ) много помага
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #510 -: Март 19, 2013, 18:17:55 pm »
за пишканетооо - ако не ида веднага, ме стяга коремът; а като ме стегне коремът - още повече ми се допишква :) но ми казаха акушерки, че не трябва да се стискаме. "Хубавото" е, че съм си все удома и 00 са ми наблизо.
Криси, ти направо не си имала време да забравиш и ето ги новите ритничета.

От няколко дни имам нон стоп страшни киселини - чак ми се повръща. Вече не знам какво да ям и какво не. Ако сте намерли спасение в нещо.
на мен нищо не ми помагаше, почнах дори кръв да повръщам и ходих на гастро...Съветът му беше...ми раждай  8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #511 -: Март 19, 2013, 18:27:25 pm »
Май нищо не помага за киселините.Аз ги получавах дори и от варен геврек.Като родих,край с киселините.Така че,търпение му е майката.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #512 -: Март 19, 2013, 18:51:23 pm »
на мен нищо не ми помагаше, почнах дори кръв да повръщам и ходих на гастро...Съветът му беше...ми раждай  8O
Мали Бубулинка, е... съвета значи  8O И мен ме притесни тази сутрин, че се събудих с метален вкус в устата. Ще търпим - няма как. Само бебчо да е добре и хич не бързам да се отърва от киселините с раждане. Ще пробвам със содичка, ама тя пък как ми върви с джинче и лимон :) Родилите и некърмещи мами да пийнат едно коктейлче заради мене :balk_14:


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #513 -: Март 19, 2013, 19:31:58 pm »
Аз получавам киселини от сладки храни и ми минава със сода.Аз все още съм добре с пишкането-нощес не ставам а през деня се ядва като се има предвид колко много вода пия.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #514 -: Март 19, 2013, 21:23:45 pm »
Мен ме изгаря хранопровода, някакъв ад е, но си взех един сироп-пише, че е ок за бременни и на мен много ми помага- пия го само вечер, понеже нощем ми е най-зле и почти не спях. Препоръча ми го linapoli, която лежа в болница за това. Казва се Гавискон, има го и на хапчета, но аз предпочитам сиропа,защото си го дозирам, а и по-лесно се разтваря.
И аз питах лекар нап оследното училище за бременни-каза ми неща,които по принцип знам за гастрит (понеже и това го имам), но сега са немислими,понеже ми се повдига -примерно всяка сутрин зехтин на гладно, отделно да не пия вода по време и поне час след ядене... (не помага) и накрая,разбира се,каза:2 месеца ти остават,ще потърпиш...и така...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #515 -: Март 19, 2013, 22:29:33 pm »
Както afrodita279 е писала аз съм на Гавискон вече от три седмици. Преди това лежах 8 дни с гастритна криза в Шейново. След консултация с гастроентеролог ми предписа Гавискон - аз през деня го взимам на хапчета, но легна ли в хоризонтално положение съм на сиропчето. Може да се взима неогранично пъти на ден, неограничено време. На опаковките и на двете пише, че може да се взима при поява на киселини и рефлукс по време на бременност. Сиропчето помага и при болки в стомаха. Ако не го взимам пак ще стигна до болница. Така явно ще съм до края и не мисля, че трябва да се търпят киселини или недай си боже по-сериозните болки заради които стигнах до болница (заради изказвания на лекари - ами това е положението - бременна си, ще търпиш), при положение, че има решение, което не е опасно за бебето.
« Последна редакция: Март 19, 2013, 22:32:13 pm от linapoli »



*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #516 -: Март 19, 2013, 22:49:34 pm »
Бебе, на българския пазар има едно билково лекарство - иберогаст, става също за бременни и облекчава киселини. Капки, разтворими във вода, така се приема. Другото, което можеш да пиеш е ментов чай, също много помага.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #517 -: Март 19, 2013, 23:47:56 pm »
Здравейте момичета, рядко пиша тук, но като чета постовете на тези, които сега ще раждат много се вълнувам. Все още не мога да забравя всички емоции около бременността и раждането. Липсват ми всички вълнения, очакването, радостта, че е станало. Аз раждах със секцио и за мен раждането е свързано само с хубави емоции. Сега обмислям опит за още едно бебе. ще е трудно, ама дано да стане. Пожелавам успех на всички.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #518 -: Март 20, 2013, 08:05:18 am »
Моето раждане също е свързано само с хубави емоции. Макар че си бях доста притеснена преди раждането, особено като исках да раждам в друга град и все си мислех ако не стигна навреме. Обаче очевидно на бебето не му се излизаше, та всичко си беше ок.
Мая, аз също раждах секцио и доктора(в последствие де) ми каза, че хубаво да се изчака поне 9-10 месеца преди повторен опит :-)


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #519 -: Март 20, 2013, 08:30:21 am »
Благодаря за идеите за киселините  :bighug: Снощи успешно приложих следната тактика - ранна вечеря в 18 часа и след това само сода, вода и ябълки. Спах и се събудих без огън в корема. Дано да продължи да действа още 2 месеца.

Мая, успех с второто бебче, когато сте готови. Аз не планирам скоро пак бременност. Дай Боже тази да ни донесе здраво хубаво момченце, но ако и при следваща бременност трябва да лежа само... Ще трябва бебчо да е порастнал и относително самостоятелен. Макар че, всички тук най-добре знаем, че едно планираме за бебета, друго може да стане. Живи и здрави да сме само - и ние и децата ни.