0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #480 -: Март 16, 2013, 09:49:33 am »
Добро утро момичета, желая ви приятен уикенд . :)

ЗУЗЕ понеже твоят ден е близо , пожелавам ти най - прекрасното и безболезнено раждане, здраво бебче . Нека бъде най - щастливия и незабравим момент за теб :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #481 -: Март 16, 2013, 11:21:39 am »
Добро утро момичета, желая ви приятен уикенд . :)

ЗУЗЕ понеже твоят ден е близо , пожелавам ти най - прекрасното и безболезнено раждане, здраво бебче . Нека бъде най - щастливия и незабравим момент за теб :)

Благодаря ти :)

Хубав ден и от мен на всички - малко ветровит (поне при нас), но пък слънчев :D
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #482 -: Март 16, 2013, 13:25:20 pm »
Зузи, другата седмица ще е щастливото събитие, нали? Честно казано, леко ти завиждам.  :) Но пък и нашето наближава.  :D Леко раждане и много щастлива среща с бебчето!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #483 -: Март 16, 2013, 22:27:56 pm »
Лелее, момичета, няма да спя тая нощ...само контракции, околоплодни води ще са ми в главата. Но много ви благодаря за разясненията, сега поне съм горе-долу наясно. Но утре ще затрупам доктора с въпроси  :oops:
И аз с почистване не се занимавам, но ми е много гадно така аз да лежа, а мъж ми да чисти. Нямаме баба, която да помага, така че се справяме сами.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #484 -: Март 17, 2013, 06:16:27 am »
Лелее, момичета, няма да спя тая нощ...само контракции, околоплодни води ще са ми в главата. Но много ви благодаря за разясненията, сега поне съм горе-долу наясно. Но утре ще затрупам доктора с въпроси  :oops:
И аз с почистване не се занимавам, но ми е много гадно така аз да лежа, а мъж ми да чисти. Нямаме баба, която да помага, така че се справяме сами.
Какво пък му е гадното на това, на това аз му викам семейна идилия :-).

Забравих да спомена, че околоплодните води миришат леко на белина.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #485 -: Март 17, 2013, 10:24:42 am »
Хем един път съм го минала, хем и сега не съм сигурна дали ще преценя, ако има изтичане на води. И за болките не знам - сега действаме с хапчета и като усетя нещо повечко да ме боли - инжекции със спазмолитик. Хич не чакам. Не че не търпя, ама като не знам коя болка, колко е опасна и гледам да ги спра. Ама аз може и да изкуквам вече.
Момичета, да ви питам как сте с терморегулацията? Мен все ми е горещо и се потя. Захар, щитовидни хормони са ми наред. Ама това потене е много гадно.
« Последна редакция: Март 17, 2013, 10:27:15 am от bebe_2013 »


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #486 -: Март 17, 2013, 10:35:12 am »
bebe_2013,и аз се изпотявам особено нощем-докторката каза,че било нормално за бременни заради хормоните,няколко дни след раждането щяло да отшуми! :)
При мен се появи стягане в гърдите и бодежи в гърба-много е неприятно имаш усещане ,че се задушаваш-това е заради диафрагмата,че е притисната от бебоците.

[/url]
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #487 -: Март 17, 2013, 12:28:20 pm »
Хем един път съм го минала, хем и сега не съм сигурна дали ще преценя, ако има изтичане на води. И за болките не знам - сега действаме с хапчета и като усетя нещо повечко да ме боли - инжекции със спазмолитик. Хич не чакам. Не че не търпя, ама като не знам коя болка, колко е опасна и гледам да ги спра. Ама аз може и да изкуквам вече.
Момичета, да ви питам как сте с терморегулацията? Мен все ми е горещо и се потя. Захар, щитовидни хормони са ми наред. Ама това потене е много гадно.

Не смей да се оплакваш от потене!  :D :D Аз бях бременна миналото лято, помниш ли му температурите?  8O Не се потях, ами вода течеше от мене...Пък и климатик не смеех да пусна, от пусти страх да не настина...От хормоните е и е нормално..Известно време след раждането, ще премине... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #488 -: Март 17, 2013, 13:53:33 pm »
Здравейте мили мами и коремчета, как сте днес?
Минавам да се похваля и да почерпя, че от вчера с милото официално сме семейство :) Големи трепети, голямо вълнение беше :)
   
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #489 -: Март 17, 2013, 14:23:34 pm »
Момичета, благодаря ви за стиснатите палчета. Много се радвам, че от другата седмица ще се гушкаме с бебчо, но нещо взе и носталгия да ме обхваща. Май ще ми липсва да го усещам постоянно :)

Малко дяволче честито :) Пожелавам ви дълъг и щастлив семеен живот, изпълнен само с хубави моменти.

Деситка горе-долу по това време и на мен постоянно ми бяха в главата контракции, изтичане на водите и какви ли не глупости. Толкова се бях притеснила, че няма да устискам до плануваната дата са секцио, че всяка седмица раждах 8O
Изглежда не само мен ме обливат топли вълни. Потя се като някакъв идиот, а по принцип винаги ми е било супер студено. Половинката не може да ми се начуди, че цяла зима в къщи съм с боси крака, че не мога да понасям никакви чорапи 8O
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #490 -: Март 17, 2013, 16:06:05 pm »
zuzeto, То почти не е останало време до най-красивата среща :) Ако не е неудобно да попитам - в коя болница си избрала да раждаш и с кой лекар?
malkoto_diavolche, щастлив семеен живот, изпълнен с много радост!

И мен ме мъчи потенето, но при мен е само нощем, по някой път дори се налага да се преобличам.



Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #491 -: Март 17, 2013, 20:50:59 pm »
zuzeto, То почти не е останало време до най-красивата среща :) Ако не е неудобно да попитам - в коя болница си избрала да раждаш и с кой лекар?
malkoto_diavolche, щастлив семеен живот, изпълнен с много радост!

И мен ме мъчи потенето, но при мен е само нощем, по някой път дори се налага да се преобличам.

Няма проблем да ме попиташ :wink:
Ще раждам в Майчин Дом София. Доц. Борислав Маринов ще ме изражда. Той е началник клиника "Обща патологична бременност" и началник на още нещо, но не си спомням точно :)
До сега съм с много добри впечатления от него, пък ще видим и за напред как ще е.
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #492 -: Март 17, 2013, 21:21:00 pm »
malkoto_diavolche честито бъдете много щастливи :) и здраво бебче да ви радва
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #493 -: Март 18, 2013, 06:29:57 am »
Момичета, благодаря ви за стиснатите палчета. Много се радвам, че от другата седмица ще се гушкаме с бебчо, но нещо взе и носталгия да ме обхваща. Май ще ми липсва да го усещам постоянно :)
На мен ми липсваше също, за 2-3 дена може би, не повече и то и при двете раждания. После минава. Преди раждането опитай да не  забравиш да се насладиш за последен път на мърдането отвътре :-).

И от мен стиснати палци.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #494 -: Март 18, 2013, 09:11:37 am »
Наистина е неповторимо удоволствието да усещаш бебчо :) Скоро и аз това си мислех - хем искам вече да сме стигнали в 9тия месец, хем да имам още време да се насладя на мърдащо коремче. А тепърва ще расте човечето и ще става по-силно.

Зузе, предстои ти още по-голямо удоволствие мила! А и сигурно ще имаш възможност пак да усетиш бебе в корема след някоя друга година :wink: Леко и безпроблемно раждане и голямо хубаво бебе ти желая.

Дяволче, честито! Дълъг и щастлив семеен живот, изпълнен с детски смях в дома ви!

Бубу, не ща и да си представям какво ти е било.


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #495 -: Март 18, 2013, 11:08:18 am »
Ха, явно не само аз се замислям, че ще ми липсва мърдането в корема след раждането. Но пък толкова искам да видя малката душичка и да знам, че е добре...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #496 -: Март 18, 2013, 11:38:00 am »
Първия ден след като родих беше ужасно усещането - няма бебе нито до теб нито в корема  :( Голям рев беше!  Но като го доведоха да си е при мен беше толкова вълшебно да гледам това бебче което до вчера се е вихрило вътре в мен, да го галя, да го целувам... че толкова за липсата  :)
Зузето, леко раждане и най-здравото и прекрасно бебче!
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #497 -: Март 18, 2013, 12:49:32 pm »
Ще ви липсва, да.  :wink: Може да е странно, но аз усещах "ритане" 2-3 дни след раждането, вероятно от контракциите на матката. После като свикнете с усещането, че бебо е вече с вас, ще ви мине... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #498 -: Март 18, 2013, 15:37:46 pm »
Мина днешния преглед. Бебенцата се развиват добре. Имат си всичко. Отговарят на седмиците. Едното ще е  :bori_004:, другото не се много показа.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #499 -: Март 18, 2013, 16:41:30 pm »
теди. браво на вас - все така да растете. Другото бебче е по-срамежливо и за това се крие :)

Момичета още ведньж ви благодаря за хубавите пожелания :) Много се радвам че ви има  и че през този дьльг и труден пьт, който край е близо, бяхте до мен. Силни прегрьдки и много здрави бебчета пожелавам на всички.

П.П. На мен вьлнението вече ме обзе и нямам тарпение да гушна малкия бузан :)