0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #400 -: Март 11, 2013, 06:09:14 am »
Боби, не споря, при мен въпреки контракциите, това беше единственото, което ми помагаше при крампи. Имах ужасно болезнени такива. При всеки опит да си изпъна крака, следваше схващане, от което след това с дни не можех да ходя. Аз гледах да разделям приема на лекарствата - по едно време пиех желязото, по друго магнезия, по трето еутирокса и калция :? Абее не си е работа това, ама няма как :(
Бебе, всичко ще е наред!
даам, и моите бяха много болезнени, но не непрекъснато, а през нощта. И се е случвало да ме боли после крака с дни.


  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #401 -: Март 11, 2013, 10:07:25 am »
Аз пък знаете ли какво забелязвам- засега удържам стриите, което си е рекорд, но по целите крака започнаха да ми се пукат вени-аз по принцип имам проблем-наследствен ми е и често ми се пукат,явно сега от тежестта и бременността още повече:(Дори по кръста са ми се напукали :( Иначе сега с магнезия крамите ми нощем са в поносима бройка,даже рядко имам.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #402 -: Март 11, 2013, 15:52:52 pm »
Здравейте мамчета. Как сте днес?
При мен нещата се поусложниха. В петък /8.03/ бях на преглед при Белчева и се оказа, че съм се обзавела с ужасна вагинална бактериала инфекция /утре чакам резултатите от МБ/На всичкото отгоре и шийката е скъсена с ~30%, а плацентата е прикрепена ниско, което също има известен риск. Белчева ме изпраща за консултация при д-р Дяволов в МД за евентуален серклаж. Утре съм на преглед при него, да си каже тежката дума. Парадокса в цялата история е , че се чувствам добре, нямам никакви симптоми, болки, оплаквания ...нищо. Слава Богу бебчо се развива добре. Най_вероятно ще сме с розови гащи. На 29.03 сме на ФМ , да видим дали ще потвърдят.
Исках да ви питам някоя от вас има ли впечатления за Дяволов. Изчетох доста противоречиви мнения в бг-мамма. Днес говорих с него по телефона и се държа доста арогантно, едва ли не ме обвини че съм чакала толкова дълго.
Е оплаках се. Благодаря че ме "излушахте". Хубав след обяд на всички.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #403 -: Март 11, 2013, 16:34:01 pm »
Опти, в нашия форум съм чела само хубави неща за него.

Успех!

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #404 -: Март 11, 2013, 18:37:35 pm »
OPTI,д-р Дяволов е изключително добър професионалист-не говори много,но моя съвет е това ,което казва да го послушаш.По принцип той смята,че серклажа е най-добре да се направи до 12-13г.с,а след това се прави "на горещо" може би заради това така е реагирал.Не се притеснявай ако е наложително-той ще го направи,но мисля че преди това трябва да излекувате инфекцията.Успех! :)

[/url]
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #405 -: Март 11, 2013, 22:13:36 pm »
OPTI,д-р Дяволов е изключително добър професионалист-не говори много,но моя съвет е това ,което казва да го послушаш.
То е ясно, че ще го послушам. Нямам друг избор. Странното е, че при последният ми преглед на ЖК от 28.02 всичко беше наред, МБ на влагалищен секрет е чиста, а 10 дни по-късно се появи тази инфекция незнайно откъде.

Цитат
По принцип той смята,че серклажа е най-добре да се направи до 12-13г.с,а след това се прави "на горещо" може би заради това така е реагирал.
И аз така разбрах. Въпросът е, че на ФМ в 12г.с всичко беше наред, нямаше  никакви индикации за скъсяване на шийката. А и аз се чувствах добре - нямам болки, контракции, кървене. Как да предположи човек , че се случва нещо, като тялото му не му подсказва.
Извинете ме за дългия пост. Просто в момента съм доста объркана и притеснена, а и милото е в командировка, та няма на кого да си излея душата.
Ще си изчакам прегледа утре и тогава ще го мисля. След прегледа ще се отчета.
Сладки сънища на всички!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #406 -: Март 12, 2013, 09:09:02 am »
OPTI стискаме палци всичко да е наред и да мине добре . Само не се притеснявай и мисли позитивно
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #407 -: Март 12, 2013, 09:18:50 am »
Пак гадни контракции и увеличихме хапчетата :( Още 2 месеца дано устискаме да влезем в 9тия. Иначе вчера гледахме момчето - добре е и е 1000-1100 грамчета. Не разбрах обаче едно - понеже бил седалищно, трябвало да лежа на лявото бутче и да се обърне. Ама що на ляво и що да бързам да се обръща?

Афродита, то тепърва има време за стриите ;) Аз нищо не мажа, но забелязвам, че кожата ми е много мека и гладка. По принцип зимата става суха и се лющи ако не я мажа с нищо. Не знам от бременността или от витамините е. От суеверие не си купувам нито дрехи, нито козметика за бременни. А детски стоки ще започна да гледам сигурно като навършим поне 32седмица.

За д-р Дяволов и аз съм чувала, че е много добър специалист, Опти. В добри ръце си!


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #408 -: Март 12, 2013, 09:23:26 am »
Бебе, пращам ти малко упражнения за обръщане на бебе. Обаче това след 31 г. с. До тогава може да си се върти доста. Моят малък мъж се врътна за последно в 35 с дупето надолу, ама го върнахме в правия път. :D
http://www.estestveno.com/node/42#T2


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #409 -: Март 12, 2013, 09:28:46 am »
Аз пък знаете ли какво забелязвам- засега удържам стриите, което си е рекорд, но по целите крака започнаха да ми се пукат вени-аз по принцип имам проблем-наследствен ми е и често ми се пукат,явно сега от тежестта и бременността още повече:(Дори по кръста са ми се напукали :( Иначе сега с магнезия крамите ми нощем са в поносима бройка,даже рядко имам.

Аз също удържам стриите, но се мажа поне 2 пъти на ден с бебе олио, а за крампите има едно много добро Магнезиум фосфорикум D6 таблетки - взимащ 5-6  разтваряш ги във вода и минават веднага . Хомеопатично е и много помага, дори и за силни контракции , схващания и т.н  На мен така ми се схвана кракът и беше много гадно, не можех да спя , чак корема започна да ме боли. Като пих от това , ме отпусна още на 1вия час :)и е безвредно
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #410 -: Март 12, 2013, 09:33:39 am »
Бебе, пращам ти малко упражнения за обръщане на бебе. Обаче това след 31 г. с. До тогава може да си се върти доста. Моят малък мъж се врътна за последно в 35 с дупето надолу, ама го върнахме в правия път. :D
http://www.estestveno.com/node/42#T2
Благодаря ти, White. Иначе и аз мисля, че ощв има време, а и място да се върти човечето.


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #411 -: Март 12, 2013, 09:56:28 am »
OPTI, моята бременност я следи д-р Дяволов и при него родих. Много добър специалист. Отделението, в което работи е Патологична бременност. Вярвам, че ще вземе мерки и всичко ще е наред.
Да, не говори много, на моменти арогантен и с черно чувство за хумор. Аз му се доверих в 10 г.с и си изкарах докрая с него. Стискам ти палци  :D
Малко off  :D
по време на секциото ми, реже той и изведнъж със сериозен поглед пита: Николита, ти имаш ли ляв яйчник, нещо не го намирам. Аз му казах, че би трябвало да имам. След малко усмихнат до уши-Намерих гоооо :wink:

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #412 -: Март 12, 2013, 10:42:05 am »
OPTI, моята бременност я следи д-р Дяволов и при него родих. Много добър специалист. Отделението, в което работи е Патологична бременност. Вярвам, че ще вземе мерки и всичко ще е наред.
Да, не говори много, на моменти арогантен и с черно чувство за хумор. Аз му се доверих в 10 г.с и си изкарах докрая с него. Стискам ти палци  :D
Благодаря, Ники
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #413 -: Март 12, 2013, 11:07:43 am »
Аз се мажа от първия ден с крем за стрии и се къпя с душ олио-за мен е напредък,че и до такова разпъване още не съм се нацепила.
На мен и двете са ми седалищно-и хич не се обръщат,само си сменят местата.
Вчера влезнах в 7 мес.изкарах кошмарна нощ-май ядох нещо развалено и така ме стегна корема,после кръста...не знаех за лекар ли съм,не съм ли,после цяла нощ сънувах,че постъпвам по спешност и не се знае дали горките ми дечица ще оцелеят.изобщо уж бързах да избутам до 3 триместър,а сега изпитвам ужас колко още ще издържа.
По тази причина съм подготвила доста от нещата вече,а вчера връчих списъка на таткото с инструкции откъде йакво да докупува,ако аз постъпя в болница...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #414 -: Март 12, 2013, 11:42:04 am »
Според мен от 3ти триместър вече е време да започна с покупките. Всяка седмица по нещичко :) и така. Все пак никога нищо не се знае и е хубаво да си подготвен. Една приятелка сега роди в 8ми месец , изтекоха и водите, вупреки че бяха назначили друга дата за секцио. Така , че списъка ми е готов след месец ще започна :)

Утре сме на Фетална морфология при Марков, нямам търпение :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #415 -: Март 12, 2013, 12:50:45 pm »
OPTI Стискам палци всичко да е наред при теб. Пиши как е минал прегледа. Ние за сега удържаме без серклаж, но да видим... има още много време...
bebe_2013 Успех и на теб :) явно на младежа му се седи. Голямо момченце станало :)

При мен за стрии явно е рано още, но за всеки случай взех един крем и ще започна да мажа. Сега се сещам веднъж седмично горе-долу...

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #416 -: Март 12, 2013, 13:56:28 pm »
Опти стискам палци всичко да е наред.
Бебе браво на вас - много сте пораснали. Напълно те разбирам с тези контракции. Аз от края на осмия месец съм с контракции и каквото и да пия си ги имам. Хубавото е, че не всички са болезнени.

Относно стриите, аз от третия месец се мажа с масло и олио против стрии и до момента нямам проблем с коремчето. Проблема е с дупето. То ми се нацепи, но там аз съм си виновна, защото не бях много стриктна и резултатът е на лице :(
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #417 -: Март 12, 2013, 14:14:44 pm »
Проблема е с дупето. То ми се нацепи, но там аз съм си виновна, защото не бях много стриктна и резултатът е на лице :(
Всичко е до кожа, не се обвинявай :wink:

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #418 -: Март 12, 2013, 14:54:40 pm »
Е, то аз с това се успокоявам :wink: Само се надявам, да поизбледнеят малко, че сега направо ми избождат очите :)
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #419 -: Март 12, 2013, 16:17:52 pm »
Е, то аз с това се успокоявам :wink: Само се надявам, да поизбледнеят малко, че сега направо ми избождат очите :)

Нали са на дупето? Как ти избождат очите?  :lol:

Аз първия път се мазах, втория - почти не. Резултатът е един и същ.


Лека бременност на всички и здрави бебета около термин!