0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #320 -: Февруари 25, 2013, 17:33:41 pm »
Пожелавам ти това усещане да става все по -отчетливо и все по- често:)
Благодаря!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #321 -: Февруари 25, 2013, 18:35:37 pm »
Аз да се отчета. При прегледа в събота Д-р Сигридов ми каза, че не се скъсила още ишйката и ако така продължи 1-2 месеца, няма да ми прави серклаж. :)
OPTI и аз го усетих в 14г.с. :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #322 -: Февруари 25, 2013, 21:22:14 pm »
Аз пък все още не съм сигурна дали усещам бебето или е бълбукане на червата, въпеки че са си като ритничета особенно през последната седмица . Незнам кога точно започват хубавите ритници

furiqta браво на вас , стискам палци да не се стига до серклаж
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #323 -: Февруари 26, 2013, 10:37:50 am »
Аз пък все още не съм сигурна дали усещам бебето или е бълбукане на червата, въпеки че са си като ритничета особенно през последната седмица . Незнам кога точно започват хубавите ритници

furiqta браво на вас , стискам палци да не се стига до серклаж
Аз точно така усетих бебка за пръв път-къркорене на червата :D
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #324 -: Февруари 26, 2013, 10:55:34 am »
Аз пък все още не съм сигурна дали усещам бебето или е бълбукане на червата, въпеки че са си като ритничета особенно през последната седмица . Незнам кога точно започват хубавите ритници

furiqta браво на вас , стискам палци да не се стига до серклаж

Е то зависи и къде точно го усещаш това "бълбукане" :D ако е ниско е бебчо , ако е много високо , най-вероятно са си черва
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #325 -: Февруари 26, 2013, 14:04:26 pm »

Е то зависи и къде точно го усещаш това "бълбукане" :D ако е ниско е бебчо , ако е много високо , най-вероятно са си черва

Ами ниско долу е :) значи сигурно е бебчо :) . А, кога започваш да усешташ истински ритничета ?
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #326 -: Февруари 26, 2013, 15:52:11 pm »
Аз започнах да ги усещам в 19-та седмица.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #327 -: Февруари 27, 2013, 11:37:28 am »

Е то зависи и къде точно го усещаш това "бълбукане" :D ако е ниско е бебчо , ако е много високо , най-вероятно са си черва

Ами ниско долу е :) значи сигурно е бебчо :) . А, кога започваш да усешташ истински ритничета ?


Ами около твоята седмица (19-20) ама то си е до човек, а и до човече :D може да е по-мързеливо  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #328 -: Февруари 27, 2013, 11:52:33 am »
Съгласна съм с Респект, че си е до бебок. То моя е доста мързелив и много, много не му се мърда :)
А иначе, за първи път го усетих в 16-та седмица. После имаше затишие. Истински започнах да го усещам 21-23 седмица, но като цяло си е кротък.
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #329 -: Февруари 27, 2013, 17:24:30 pm »
ооо вчера започнах да го усещам със сигурност вече е той :)  :) :) много се радвам. Тъкмо се маех и се чудех и ето на :) супер от време на време през деня си го усещам , после затишие , после пак :) Най - накрая , друго си е , така ми е по - спокойно
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #330 -: Февруари 28, 2013, 15:10:40 pm »
Как сте момичета ?
 linapoli къде се загуби ? Оздравя ли
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #331 -: Февруари 28, 2013, 21:49:09 pm »
Здравейте момичета! Как сте? Аз вече съм и с кашлица, но вече започнах да изхвърлям секретите от запушения нос и така се чувствам малко по-добре. Дано вече се оправям, че ми писна все да ме боли глава и да не мога да дишам  :? На всичко отгоре в детската градина има карантина на варицела и скарлатина :( Спрях детенце, но разбрахме късно и вече беше в контакт :( Сега се моля само да не се разболее...варицелата не ме притеснява, изследвах се и имам имунитет, но тази скарлатина е много гадна и се лекува само с АБ.
Имам и един въпрос към вече родилите мами или по-напредналите ;) Кога лекарите започват да ви следят по-често, да мерят тонове и др.? Аз до сега ходя на месеца веднъж, но вече влизам в осми месец и започвам леееко да се ошашквам  :oops:
Приятна вечер момичета и бъдете здрави!


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #332 -: Февруари 28, 2013, 21:51:05 pm »
Здравейте момичета, тези от вас, които са на фраксипарин спазвате ли някакви ограничения в храненето. Днес случайно попаднах на статия за храни, които спомагат за съсирването на кръвта и направо ми стана страшно.(зеле, броколи, киви, банани, спанак и други зелении)
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #333 -: Февруари 28, 2013, 21:55:32 pm »
Десита, в осмия месец ходех през две седмици на преглед, в деветия -всяка седмица. Когато минах термина - през два дена. За тоновете - първия път от 32 седмица, втория - от 36.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #334 -: Февруари 28, 2013, 22:00:15 pm »
Благодаря blue_sky, значи да очаквам, че вече ще ме викат по-честичко :)
Целувки на малките съкровища  :D


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #335 -: Февруари 28, 2013, 22:25:31 pm »
Здравейте момичета! Как сте? Аз вече съм и с кашлица, но вече започнах да изхвърлям секретите от запушения нос и така се чувствам малко по-добре. Дано вече се оправям, че ми писна все да ме боли глава и да не мога да дишам  :? На всичко отгоре в детската градина има карантина на варицела и скарлатина :( Спрях детенце, но разбрахме късно и вече беше в контакт :( Сега се моля само да не се разболее...варицелата не ме притеснява, изследвах се и имам имунитет, но тази скарлатина е много гадна и се лекува само с АБ.
Имам и един въпрос към вече родилите мами или по-напредналите ;) Кога лекарите започват да ви следят по-често, да мерят тонове и др.? Аз до сега ходя на месеца веднъж, но вече влизам в осми месец и започвам леееко да се ошашквам  :oops:
Приятна вечер момичета и бъдете здрави!
Хайде оздравяваи вече , идват топли дни и слънце :) грипа мина . Стискам палци да не сте хванали шарката
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #336 -: Март 01, 2013, 07:26:38 am »
Деситка скорошно възстановяване и да не се повтаря вече.
Линаполи нещо се наистина се поизгуби.

Относно прегледите: в 8-мия трябваше да ме следят на две седмици, но така се стекоха нещата, че всяка седмица си бях на преглед (защото ходя при проследяващото ми АГ и при доктора, който ще ме изражда). Сега в 9-тия месец вече сме се уговорили за прегледи всяка седмица.
На тонове ходя на две седмици въднъж.

« Последна редакция: Март 01, 2013, 07:28:15 am от -zuzeto- »
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #337 -: Март 01, 2013, 10:13:38 am »
Зузето, благодаря  :D Всъщност и аз ходя на две места (при лекаря при който ще раждам и на ЖК) и си ги нагласявам горе-долу на 2 седмици, но ЖК-то не го броя. Важен ми е другия преглед.

Момичета, честита баба Марта! Бъдете здрави и да си пожелаем най-румените и засмени бебчета!


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #338 -: Март 01, 2013, 10:51:55 am »
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА , бъдете здрави , румени, засмени
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #339 -: Март 01, 2013, 11:50:13 am »
З
Имам и един въпрос към вече родилите мами или по-напредналите ;) Кога лекарите започват да ви следят по-често, да мерят тонове и др.? Аз до сега ходя на месеца веднъж, но вече влизам в осми месец и започвам леееко да се ошашквам  :oops:
Приятна вечер момичета и бъдете здрави!
След 34 седмица ходех на запис на тонове всяка седмица, отделно 2 пъти месечно на ЖК и поведнъж ходех на ултразвук.
<br />[link=http: