0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #300 -: Февруари 23, 2013, 12:35:15 pm »
Добро утро на всички :)
И ние с мъничето сме добре. Нямам търпение да се изнижат дните до първата среща.

Приятни почивни дни на всички.
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #301 -: Февруари 23, 2013, 13:26:56 pm »
Хубаво е когато всички сме добре , нека да е все така до края на бременността  :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #302 -: Февруари 23, 2013, 20:12:30 pm »
Момичета как лекувате кашлица? Пробвах всички бабини рецепти, които ми казаха, но нищо не помага. Д-р Сигридов разреши от сиропите Проспан, но и той не действа. Вече ме боли корема, толкова много кашлям...
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #303 -: Февруари 23, 2013, 20:47:17 pm »
Кремкарамел,защо не се консултираш с лекаря за Амброксол,мисля една бременна позната за него говореше че е пила,но с преценка на лекар.Друго което съм чувала от домашните илачи е за малко ракия,мед и зехтин.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #304 -: Февруари 23, 2013, 23:41:12 pm »
Момичета как лекувате кашлица? Пробвах всички бабини рецепти, които ми казаха, но нищо не помага. Д-р Сигридов разреши от сиропите Проспан, но и той не действа. Вече ме боли корема, толкова много кашлям...

Аз бях с кашлица до вчера и си правих компреси на гърдите с мед и ракия и с три копреса за 3 нощи ми мина . Пробвай ако искаш , иначе пиех и сироп, но не помага
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #305 -: Февруари 24, 2013, 01:33:19 am »
Аз на два пъти пих стодал, като втория път изпих цяло шише и не ми мина веднага. Седнах и зачаках. Кашлицата е много упорито нещо. А веднъж не се и разминах с аб. Но вече какво ли не бяха ми предписвали и нали съм бременна, айде да не е аб. Ама в някакъв момент няй-накрая се осмели една пулмоложка да ми изпише, че да взема да оздравея.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #306 -: Февруари 24, 2013, 08:31:03 am »
За съжаление и при мен кашлицата е голям проблем. Вече трета седмица съм болна/кашлица и хрема/, мога само да пиша от какво НЕ минава: компрес с ракия на гърлото, сока на черна ряпа със захар, някакъв илач от орехи,дюли, лук и мед; бира с небет шекер, гаргара със чай от дафинови листа, Стодал, Осцилококсинум, Прополки, Биопарокс, Бронхолитин,Флавамед. Най-накрая пих и антибиотик-Зинат, за 7 дни, без никакъв ефект. Няма да споменам витамините и Биозин Мама.
Като допълнителна екстра от сухата и раздираща кашлица  от няколко дни се сдобих и с невралгия, което е едно от най-гадните неща, които могат да те сполетят, когато кашляш,болката е ужасна, дори само  като дишаш.
Но, снощи от доста време успях да спя, легнах точно срещу овлажнителя,сутринта видя, че влажността в стаята е достигнала 45%. Сухия въздух е най-големия приятел на кашлицата. Трябва да е постоянно влажно, да се хидратира гърлото с инхалации, помага и гаргара със хлебна сода. И пиене на много топла вода...
Успех, Кремкарамелче, ако знаеш нещо, което не съм пробвала, пиши че и аз не съм успяла да се излекувам, а датата на секциото ми е след броени дни...
Хубав ден, момичета!


[161551.gif[/img][/url]
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #307 -: Февруари 24, 2013, 12:03:33 pm »
Нормалната влажност в стаите трябва да е между 50 и 70% имайте го предвид. По-сух или влажен въздух може да предизвика кашлица. За успокояване на гърло при суха кашлица, може да пробваш Тантум Верде - спрей за уста 0,15%.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #308 -: Февруари 24, 2013, 12:27:42 pm »
Момичета,кажете ми нещо ефикасно за болки в гърлото?

[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #309 -: Февруари 24, 2013, 16:28:30 pm »
 Прополис разтворен във чист спирт. :wink: мажеш сливиците
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #310 -: Февруари 24, 2013, 17:03:43 pm »
rosidanailova,мерси мила-ще го изпробвам :)

[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #311 -: Февруари 24, 2013, 18:03:50 pm »
Момичета,кажете ми нещо ефикасно за болки в гърлото?

Единственото което  ми помогна с ужасните болки в гърлото от които не можех да спя е компресите с мед и ракия . Пробвах много неща , сода ;инхалации; гъргара ; стодал ; лайка ; лимон и мед . Всичко опитах , но с компресите за 3 дни ми мина. Слагах с ракия и мед на гърлото и на гърдите( за кашлицата) 3 нощи под ред и сега съм добре . Слагах ги вечер преди лягане и ги държах по цяла нощ. Сутрин като станех нямаше и следа от мед  , всичко попиваше
« Последна редакция: Февруари 24, 2013, 18:05:23 pm от tsvetinapavlova »
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #312 -: Февруари 25, 2013, 10:11:56 am »
Здравейте милички, как сте днес? Болните бързо да се оправят :) Аз съм добре, като махнем това, че настроенията постоянно ми се сменят, докато ми е весело и в следващия момент от най-малкото нещо ми тръгват сълзите :) Днес имам час за преглед при midwife, надявам се всичко да е ок. Като се върна ще се отчета как е минал.
Лек и хубав ден на всички :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #313 -: Февруари 25, 2013, 10:13:23 am »
Здравейте и от мен... Малко се загубих покрай едно тежко боледуване. И на мен ми помогнаха компресите на гърдите и гърлото. Също и инхалациите с лайка - макар че доста бавно си беше. Компресите ги правех с камфоров спирт. Бързо оздравяване на всички :)
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #314 -: Февруари 25, 2013, 14:28:29 pm »
Здравейте отново :) Минах прегледа, ако може да се каже преглед :) Всичко е наред с бебчо, чух му сърчицето за първи път, толкова се радвам, че всичко е ок, дано да е така до термин при всяка една от нас :)
Успешен и хубав ден на всички :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #315 -: Февруари 25, 2013, 15:31:56 pm »
Браво, Дяволче, все така до края.


[161551.gif[/img][/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #316 -: Февруари 25, 2013, 15:58:17 pm »
Здравейте отново :) Минах прегледа, ако може да се каже преглед :) Всичко е наред с бебчо, чух му сърчицето за първи път, толкова се радвам, че всичко е ок, дано да е така до термин при всяка една от нас :)
Успешен и хубав ден на всички :)

Браво , много хубави новини .
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #317 -: Февруари 25, 2013, 16:13:45 pm »
Здравейте момичета :)

Пожелавам на всички болни бързо възстановяване и много здраве до финала :)

Малко дяволче браво на вас. Все така да бъде до края :)
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #318 -: Февруари 25, 2013, 16:20:03 pm »
Здравейте мамчета! Как сте? От няколко дни насам ми се върти един въпрос в главата. Вероятно ще ви се стори смешно и глупаво, но имам чувството че усещам движеният на бебчо. Знам, че е рано - едва в 14г.с. съм. Трудно ми е да го обясня, може би си въобразявам...От време навреме, обаче / обикновено вечер като си легна/ усещам нещо подобно на бълбукане, а като си сложа ръка на мястото, сякаш съм хванала мъничка топчица, която след няколко секунди изчезва,а после пак се появява...
Вие кога започнахте да усещате бебчо?

На всички болни желая бързо оздравяване!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #319 -: Февруари 25, 2013, 17:20:02 pm »
OPTI,и аз някъде 14-15г.с усетих за пръв път бебетата,въпреки че доктора каза,че е твърде рано-обикновено се усещали в 18г.с. и пак ги усещах като леко бълбукане за секунди.Аз и сега когато усещам движенията като си сложа ръката и спират-като я махна пак се появяват.Мисля ,че едното бебе вчера  даже хълцаше.
Пожелавам ти това усещане да става все по -отчетливо и все по- често:)

[/url]