0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #280 -: Февруари 21, 2013, 13:30:16 pm »
п.с само да вметна,че съм в 15г.с. лентичката ми е грешна :lol: :lol: :lol:
Направи си нова  :wink:
би ли помогнала,че пробвах няколко пъти и немога да я поправя... :oops:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #281 -: Февруари 21, 2013, 14:18:28 pm »
Мариета 25, според мен можеш да си изтриеш старата и да си направиш нова лента! ;)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #282 -: Февруари 21, 2013, 14:25:58 pm »
Подкрепям мнението на furiqta. Аз съм го правила и се е получавало.

Лентичката не би ти изчислявала коректно, ако дължината на цикъла е различен от 28 дни, съответно О. е била по-рано и бебчетата растат по-големи по размер, на база прегледите.

При мен така беше в началото. Бях с късна О. и съответно бях със седмица назад, което беше различно от лентичката. В последствие си наваксахме.

  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #283 -: Февруари 21, 2013, 14:29:15 pm »
успях момичета благодаря ви,макар че се разминава пак,ама няма нищо няма да го правим на въпрос няколко дни:)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #284 -: Февруари 21, 2013, 14:58:55 pm »
Момичета, бременна съм в 16 седмица и  от вчера след обяд започна да ме боли корема ниско долу, което отдадох на преумора, но днес болките се засилиха. Приличат на менструални болки, но малко по- тъпи. Обадих се в клиниката и ми казаха да увелича дозата но- шпа от 3х1 да стане 3х2 и да започна да вземам магнерот 3х2. Има ли някоя от вас,на която й се е случвало нещо подобно?


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #285 -: Февруари 21, 2013, 15:17:02 pm »
Аз имах менструални болки ниско долу в същата седмица, в която си и ти. Тогава отидох на лекар и се оказаха контракции. Бях на магнерот и но-шпа. Трябва да знаеш, че магнерота започва да действа след 4-5 дни, след натрупване.

Все пак смятам, че е хубаво да те види и лекар.
При мен с лекарствата и повече почивка, болките отшумяха.
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #286 -: Февруари 21, 2013, 16:37:01 pm »
Благодаря за бързия отговор, довечера ще се чуя отново с лекаря, който ме следи и той ще прецени дали да отивам веднага на преглед, или да изчакам следващата седмица, когато имам записан час.


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #287 -: Февруари 21, 2013, 16:43:43 pm »
Момичета, бременна съм в 16 седмица и  от вчера след обяд започна да ме боли корема ниско долу, което отдадох на преумора, но днес болките се засилиха. Приличат на менструални болки, но малко по- тъпи. Обадих се в клиниката и ми казаха да увелича дозата но- шпа от 3х1 да стане 3х2 и да започна да вземам магнерот 3х2. Има ли някоя от вас,на която й се е случвало нещо подобно?

И аз бях така преди 2 седмици , около 16 седмица , дайе по едно време и кракът запчна да ми изтръпва и болките ниско долу бяха точно като преди МЦ , реших че може да са контракции или проблем и отидох на преглед , но се оказа , че няма контракции и всичко е наред . Докторката ми изписа 3x2 no spa 3x2магнерот както при теб и за 3 дни ми мина. Но все пак е най - добре да отидеш да те прегледат за да не се притесняваш
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #288 -: Февруари 21, 2013, 16:56:52 pm »
И аз имах такива болки събота и неделя, даже в събота през нощта не можех да спя, но постепенно сами си отшумяха. Вчера бях на преглед и не се установи нищо тревожно, шийката също си беше наред. Д-р Михова предположи, че болката идва от връзките на матката или от червата.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #289 -: Февруари 22, 2013, 10:43:00 am »
На 15.02.13 се роди нашия син Денислав 52см.,3,500гр. нормално раждане.От вчера вече сме си вкъщи,много съм щастлива! :P

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #290 -: Февруари 22, 2013, 10:55:37 am »
Kerita,Честит син! :) Да е жив и здрав,да има много щастливо и безгрижно детство,а мама и татко да са много горди с него! :)

[/url]
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #291 -: Февруари 22, 2013, 11:00:07 am »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49341.0

За пореден път ви моля когато пускам тема за някоя нова мама,
пишете в нея!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #292 -: Февруари 22, 2013, 11:19:33 am »
Ейй колко им е хубаво на мемите , които са над 30 седмица ... скоро ще прегърнат малките създания
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #293 -: Февруари 22, 2013, 13:44:31 pm »
_RESPECT_, наистина е хубаво, а аз все още не мога да повярвам, че това най-после ми се случва :)
И да се пооплача малко  :? Тъкмо се бях справила с възпалението на синусите и днес съм пак в началото :( Главата ми ще се пръсне, цяла нощ не съм мигнала, а носът ми е яко запушен - не помагат нито капки, нито инхалации. Ох, оплаках ви се, радвам се, че ви има момичета  :bighug:


*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #294 -: Февруари 22, 2013, 14:25:11 pm »
Десита, хайде, оправяй се вече.  :crossfingers: Ние чакаме да се похвалиш, че си добре, а то... Дано скоро ти мине!

А за седмиците - скоро ще стигна 30-тата, направо и аз не мога да повярвам! Наистина е прекрасно да знаеш, че така чаканият момент на срещата с бебето наближава.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #295 -: Февруари 23, 2013, 09:51:21 am »
Добро утро мами ,

Как сте ? Как са бебоците ? Оздравяха ли  болните ?
Нещо има затишие напоследък , никой не пише и аз затова да попитам
Иначе от мен приятен уикенд :) :) :)
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #296 -: Февруари 23, 2013, 09:56:45 am »
Здравейте, момичета! Макар и вече да родих, се включвам по темата за магнезия. По време на цялата ми бременност магнезий приемах само по време на 3-дневния ми престой в Шейново в края на 6 м. Д-р Сигридов ми го спря, като каза че и на жена му, която е бременна не би го дал. Показа ми научна статия по въпроса (беше на английски), в която беше описано вредното въздействие на магнезия върху бебето.
По същия начин постъпи, когато планирахме кога ще се раждаме. Даде ми да прочета изследвания за изродени по-рано близнаци. Преди години е било прието, че когато настъпи белодробна зрялост е ОК да се родят по-рано бебетата, но последните проучвания показват, че не е така. Тъй като в последните седмици всеки ден се изграждат около 2 млн. неврона, а след раждането това спира, за нас беше важно бебетата да се родят възможно най-късно. Родиха се в средата на 38 г.с., като сами избраха кога. Бяха големички и с прекрасни показатели на Апгар теста и не се наложи да стоят в кувьоз. Благодарение на правилната терапия, родих добре отгледани деца. В реанимацията бях с едно младо момиче. Нейният син се роди 2600 гр., а моят - 2850 гр., хем е близнак. Днес вече тежи 5780  гр. :)
Всеки решава сам дали и на кой лекар ще следва съветите, но аз следвах тези на д-р Сигридов, защото той лекува по възможно най-добрия за мен начин. Приятелка, майка на близнаци, пациентка на д-р Сигридов и акушерка каза веднъж и съм го запомнила, че той не лекува със стари методи, а се интересува и повишава квалификацията постоянно. Докторът ми е казвал, че предпочита да ходи на конференции на неонатолози, а не на акушер-гинеколози, тъй като там се виждат резултатите от неговата работа и се научават нови неща.
Благодарение на неговите грижи и тези на д-р Михова сега се радваме на прекрасните ни син и дъщеря.
В който и съвет да решите да вслушате, ви желая да се радвате на здрави бебета!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #297 -: Февруари 23, 2013, 10:16:41 am »
Добро утро мами ,

Как сте? Как са бебоците? Оздравяха ли  болните?
Нещо има затишие напоследък, никой не пише и аз затова да попитам
Иначе от мен приятен уикенд :) :) :)

Добро утро!  :D
Дано затишието да значи, че всички са добре.

Хубави почивни дни!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #298 -: Февруари 23, 2013, 11:04:28 am »
Добър ден
И ние сме добре. Чакаме с нетърпение следващия преглед за да видим бебчо :-)
Лека бременност на всички


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #299 -: Февруари 23, 2013, 11:46:28 am »
И ние сме добре. Само дето на мен постоянно ми е студено. Уж на бременните им било горещо, ама аз не съм като бременните :lol: Ама аз и с предната бременност бях така де. Но в момента, в който родих изведнъж станах много гореща. Е, сега като забременях, пак ми стана студено. Ама то такива да са ми оплакванията :)
[/url]