0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #260 -: Февруари 20, 2013, 08:15:49 am »
Браво Роситка, чудесна новина. Да сте живи и здрави и много, мнооого щастливи.
Бързо възстановяване след това прекрасно изживяване...


[161551.gif[/img][/url]
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #261 -: Февруари 20, 2013, 09:07:48 am »
Хайде и аз да се включа като пациентка на д-р Сигридов преди три години и сега. С предната бременност имах ниско разположена плацента и бях на магнезии от 20 г.с. до края. Сега ми обясни, че според най-новите проучвания /и аз попаднах на подобна статия, но не мога да я намеря/ магнезия води до вътреутробна смърт и когато не е спешно наложителен приема му, той не го изписва вече. По коледните празници, когато клиниката беше във ваканция, и аз получих доста контракции /безболезнени, но бяха много за ден-два/ сама си назначих магнезии. Когато отидох на преглед след около 10 дни, доктора съвсем спокойно ми каза постепенно да го намаля и ако мога да го спра. А относно желязото никога не е бил против, защото при нисък хемоглобин няма какво много да се направи, освен прием на желязо - аз го пия вече пети месец по негово предписание разбира се.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #262 -: Февруари 20, 2013, 10:12:22 am »
Момичета, извинявам се, че съм пълнила темата ви излишно. От сърце ви пожелавам лека бременност и здрави бебчета на финала.  :wink:
и жсе
Аз не мился, че пълниш темата, така , че ще се радвам да присъстваш и все така да помагаш със съвети
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #263 -: Февруари 20, 2013, 10:13:56 am »
Момичета, вчера-19.02.2012 в 11:00 часа, се роди нашата дългоочаквана рожба- Стефан. И двамата сме е добре, той е чудесен! Няма такова щастие...

Да ви е жив и здрав Стефан и много да ви радва :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #264 -: Февруари 20, 2013, 11:13:08 am »
Честито Роситка :) Да бъде жив и здрав малкия Стефан, да расте усмихнат и много да ви радва.
  
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #265 -: Февруари 20, 2013, 11:26:57 am »
Момичета, вчера-19.02.2012 в 11:00 часа, се роди нашата дългоочаквана рожба- Стефан. И двамата сме е добре, той е чудесен! Няма такова щастие...
Честито, много се падвам за вас. Да ви е жив и здрав и много да ви радва.  :balk_16:
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #266 -: Февруари 20, 2013, 13:24:29 pm »
Пиешете в тази темичка!
 
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49327.0
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #267 -: Февруари 20, 2013, 14:56:25 pm »
На мен само не ми става ясно, какво прави една пациентка при лекар, на когото не гласува никакво доверие? Отговор: Губи и своето и неговото и на другите пациентки време. :D
ПП И Галилей е бил осъден заради откритието си :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #268 -: Февруари 20, 2013, 15:09:04 pm »
Момичета,затова никой не иска да споделя мнение,защото веднага се нападаме.Афродита ,взехте да я споменавате във всеки пост,да се нападате една друга ,да защитавате,съзирате,плашете и т,н.НИКОЙ не ни е накарал насила да ходим при д-р Сигридов,повтарям НИКОЙ,нито пък е безплатно или задължително.Всяка от нас е достатъчно голяма,достатъчно изстрадала,достатъчно запозната ,прочела форумски,бременелски,стерилитетски теми и всякакви.И може би много повече знаем от един обикновен АГ специалист на моменти,защото това е наша лична болка и ние искаме да намерим най-доброто решение за себе си.Аз ви споделих моето мнение за Сигридов ,относно НЕ изписаването му на магнезий,това че аз го пия без той да знае е моя лична преценка.Да ,вярвам му смятам,че е добър специалист,но това че на моменти не приемам всичко за чиста монета и търся и други алтернативи за да се чувствам добре,не ме прави,че оплювам ЛЮБИМИЯ доктор на всички,а че споделям мнението си с вас.Аз ако не му вярвах,нямаше да чакам да ми направят серклажа в 21 седмица почти,а щях да го направя в 14 още.Но с приема на магнезий АЗ се чувствам добре и спокойна и затова го пия,дори и тайно от него.Предсвам,че стана доста дълго и сигурно ще имам доста опоненти на поста ми.Хубав ден и се радвам,че все пак спорим в НАЙ-ХУБАВАТА тема,защото АКО не са НАШИТЕ лекари Персенска,Стаменов,Шефкетова,Сигридов,Михова(говоря за пацианетките на Надежда) ние нямаше да сме тук.Пожелавам ви здрави бебета на финала!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #269 -: Февруари 20, 2013, 16:58:35 pm »
здравейте момичета,
знаете ли каква е цената на абонамент за женска консултация при д-р Владимиров.
Скоро трябва да се записвам на ЖК и все още не зная къде.
Също ме интересува и Абонамента ЖК в Тина киркова
а и изобщо приемам съвети от вас относно ЖК

в клиниката на доктор Владимиров няма пакетни цени за проследяване на бременност, а индивидуални за всеки преглед
http://www.ivf.bg/index.php/bg/ceni
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #270 -: Февруари 20, 2013, 21:39:15 pm »
Вчера мина дългочаканият преглед - колкото вълнуваш, толкова и изпълнен със страх - едното бебе отговаря на 12г.с и 5 д./аз съм 12г.с. и 2д./, със "задна" плацента, НТ-1,4, другото отговаря на 12г.с. 0д., "предна" плацента, НТ-1,5. Имат си носни костици и "нужния брой" :) ръчички, крачета и пръстчета, затворени са коремните стени и гръбначните стълбове, нормален кръвоток. Проблем беше видимостта към едното бебе и с коремна сонда и с вагинална, а то и не искаше да се завърти за измерванията, но след малко разходка, повече течности успяха да го измерят. Дадох кръв за БХС/тук се прави и при близнаци/ и чакаме резултати в понеделник. Сигурно е нормално разминаването в размерите, но все пак не ми дава мира. А дали е проблем това, че едното беше видимо по-активно от другото? Кога спряхте утрогестана? Не мога да се свържа със Стаменов вече втори ден, а тук ми казват, че се приема до 12 седмица.
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 21:40:55 pm от теди. »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #271 -: Февруари 20, 2013, 21:58:28 pm »
Теди,нормално е едното бебче да върви по-напред,а другото по-назад.Мисля си,че няма за какво да се притесняваш,а за приема на утрогестан поне го приемай до 14-15 седмица.Аз го слагах до 20 седм,но при мен беше удължен заради шийката,но доколкото знамостаналите момичета го слагат както ти написах и по нагоре 14-15 седм.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #272 -: Февруари 20, 2013, 22:15:48 pm »
Теди,не се притеснявай за бебетата -и при мен едното е по-голямо от другото от самото начало и така си вървят,но важното е,че всеки път наддават  тегло и растат на см.
А за утрогестана-аз питах моя лекар и ми каза да продължавам да го слагам,въпреки че съм в 25 г.с-прави се превантивно при близнаци,макар че доктора от женската консултация да ми каза да го спра още в 16г.с.,но смятам,че той не е много в час-има малък опит с жени след инвитро.

[/url]
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #273 -: Февруари 21, 2013, 08:18:46 am »
мила и мойте вървят различни по-големина сега вече и по-тежест :lol:  на мен не ми е минало и през акъла да се притесня за това,мисля че е съвсем нормално,а за утрогестана на мен Сигридов ми го спря на първата женска консултация с него в 12г.с. и до ден днешен да ме пази Господ нямам никакви оплаквания(кървене и т.н)само спокойно и всичко ще е ок....

п.с само да вметна,че съм в 15г.с. лентичката ми е грешна :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #274 -: Февруари 21, 2013, 09:22:02 am »
п.с само да вметна,че съм в 15г.с. лентичката ми е грешна :lol: :lol: :lol:
Направи си нова  :wink:

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #275 -: Февруари 21, 2013, 09:43:05 am »
 :D Здравейте, пациентка съм на д-р Сигридов, с близнаци в 15г.с. Ще ви пиша по-подробно, но сега спешно ми трябва мобилния на доктора - изписал ми е антибиотик и съм притеснена от нещо, та искам да му се обадя. Може и на лични, благодаря ви!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #276 -: Февруари 21, 2013, 10:41:28 am »
Вчера мина дългочаканият преглед - колкото вълнуваш, толкова и изпълнен със страх - едното бебе отговаря на 12г.с и 5 д./аз съм 12г.с. и 2д./, със "задна" плацента, НТ-1,4, другото отговаря на 12г.с. 0д., "предна" плацента, НТ-1,5. Имат си носни костици и "нужния брой" :) ръчички, крачета и пръстчета, затворени са коремните стени и гръбначните стълбове, нормален кръвоток. Проблем беше видимостта към едното бебе и с коремна сонда и с вагинална, а то и не искаше да се завърти за измерванията, но след малко разходка, повече течности успяха да го измерят. Дадох кръв за БХС/тук се прави и при близнаци/ и чакаме резултати в понеделник. Сигурно е нормално разминаването в размерите, но все пак не ми дава мира. А дали е проблем това, че едното беше видимо по-активно от другото? Кога спряхте утрогестана? Не мога да се свържа със Стаменов вече втори ден, а тук ми казват, че се приема до 12 седмица.
Радвам се , че бебетата са добре и всичко е наред. Според мен също е нормално да има разлика , не се притеснявай изобщо . :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #277 -: Февруари 21, 2013, 11:33:42 am »
На мен само не ми става ясно, какво прави една пациентка при лекар, на когото не гласува никакво доверие? Отговор: Губи и своето и неговото и на другите пациентки време. :D
ПП И Галилей е бил осъден заради откритието си :wink:

Мислех и аз да го напиша, ама се въздържах :lol:

Момичета, вие какво си мислите, че лекарите ви стоят замръзнали във времето? Ми и те се учат, ходят на симпозиуми, четат, нормално е да се развиват по някакъв начин и да променят и стила си на лекуване съобразно новите тенденции и изследвания. Ами тук като не предписват нищо, нито терапия за задържане, нито магнезий ... Те какви са?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #278 -: Февруари 21, 2013, 12:11:52 pm »
И моите вървят различно и се различават с няколко дни и това е напълно нормално.Лошо е ако едното почне да изостава доста повече.Аз утрогестана го слагах до 13 седмица.Но аз го спирах и постепенно за да няма проблем тоест от 13 до 14 седмица го спирах.До 20 седмица трябваше да пия фолиева ,но аз и сега си я приемам.Преди я приемах по 2 сега по 1.Иначе пия и магнезии-Диаспорал.Всеки път са различно активни.Единия път единия си спа на прегледа едвам го събудихме.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #279 -: Февруари 21, 2013, 13:03:44 pm »
Благодаря, че споделихте опит. Четох доста по тези въпроси, но тук - в Испания са като в Англия и др. страни с доста радикални мерки. 5 седмици нямах преглед, не обясняват много, всякакви болки считат за нормални/трябва да си с кървене като при цикъл и много силни болки, за да ти обърнат внимание/, искрено учудени бяха, че пия но-шпа. Така е в цялата страна, но тук повече - живеем на малък остров и специалистите са малко, и още по-малко от тях са запознати с арт процедурите и наблюдението на такава бременност. Следващият преглед трябваше да е в 20 седмица, но ми дадоха час и за 16, което леко ме успокои. От пълна лудост ме спасява само домашният ултразвук, който си купих от Бг.