0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #220 -: Февруари 16, 2013, 19:05:58 pm »
Момичета, хората се променят! Да не кажа по-сериозна дума! Пазете бебетата си, уповавайте се на разума си и, ако нещо не ви се вижда редно, потърсете второ мнение. Аз не познавам Сигридов лично, но ви чета и все повече се потрисам...Дано нещата лъснат, преди да стане късно за някоя от жените, които му се доверяват...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #221 -: Февруари 16, 2013, 19:31:49 pm »
Хайде и аз да споделя днес как мина последният ми преглед при д-р Сигридов.Пуснах ЦРП,което беше 0.22 тоест съвсем нормлано,показах изследванията каза ми след 10 дни да ги повторя и този път със стерилна урина.За магнерота да споделя и аз ,днес го попитах пак не може ли да го пия,била съм луда никакви магнезий.Обаче аз пия тайно,тоест не му казавам,моята лекарка от ЖК ми го изписа преди 2 месеца,каза ми че след серклаж задължително да го пия,че се натрупва и не може да ми навреди.Няколко пъти го питах Сигридов ,но всеки път не можело.Да споделя за серклажа,че прочетох,че в момента някоя от вас я следи и чакат.С мен какво се случи,аз съм със конизация на шийката,докторката ми от ЖК каза,че още в 14-15 седмица да направим серклажа,но Сигридов ми каза ще те следим.И така следим се на 10 дни,аз все пътувам  400 км и изведнъж какво всичко е ОК ,така на 20 декември ми каза серклаж вседнага,че нещата са зле.Изпитах ужас и да не ви казвам как се прибрах,беше голям сняг тогава.Попитах го ,ами да го правим, и той аз утре съм в отпуска,не стига че те диагностицирах ,че си за серклаж те там "селските"доктори ще се справят.Добре,че звънах на лекарката си от ЖК ,че ме чакаха едва стигнах зашиха ме преди Коледа.След отпуската им и преместването в новата клиника,прегледа ми беше края на януари.Гледа ми серклажа,каза че бил прорязал,че такъв шеф не бил виждал ,това лекар ли ми го е правил или някой стажант.Така до днешния преглед аз треперя,защото си мисля,че конеца е прорязал.Днес ме гледа всичко било ОК,питах а конеца как е,добре е легнал.Прави ми тест за преждевременно раждане,каза че всичко било добре,скоро нямало да родя.Разделихме се с усмивка,не знам какво да ви кажа,мен ме беше много страх да задържа бебенцето,още имам и 2 месеца докато се роди.Моят съвет е също търсете второ мнение,а понякога колкото по прехваелен е един доктор толкова се самозабравя.Аз си пия магнерота,а той нека да казва,че е опасно,други 3 лекари ми казаха пий за да нямаш контракции.Много дълго стана,но нека да има повече мнения всеки за да може сам да си прецени.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #222 -: Февруари 16, 2013, 20:16:11 pm »
Радвам се,че не съм единствена(т.е. че се оказва,че отношението и този тип съвети не са само прецедент,иначе хич не се радвам,че се случва)тези неща тр.да се споделят и благодаря на момичетата,които ме убедиха да го направя! Аз не искам да губя повече деца по лекарски грешки-първият ми аборт беше така,няма да изживея и ужасът да загубя 2 в токкова напреднал месец.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #223 -: Февруари 16, 2013, 20:39:11 pm »
Направо се плаша вече. :(
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #224 -: Февруари 16, 2013, 21:11:21 pm »
Furiqta,не се плаши,но ако се налага серклаж по с време,че моя минаваше 20 седмица,а до 17 всичко беше ОК.Попитай ако няма да ти се размине да минаваш.Доктора не е толкова лош,помогнал е и на много момичета,всеки лекар за едни е добър за други лош.Просто при него нешата пробладават повече в АЗ и това му пречи,ако не е толкова нарцистичен би било по-добре за него.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #225 -: Февруари 16, 2013, 21:39:21 pm »
rosefromstars,благодаря ти за съветите и за готините снимки-тия бебета наистина са разкошни!:)

[/url]
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #226 -: Февруари 16, 2013, 22:58:54 pm »
Направо се плаша вече. :(
Записана ли си на ЖК? Попитай там, какво мислят за серклажа. Каква е дължината на маточната шийка в момента?
Или просто иди в друга клиника от изброените: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
и поискай още едно мнение. Нищо не губиш от това, може би само някой лев...но ще си по-спокойна.

 emilia_k права си, но , аз лично смятам, че има места /например медицината/, където няма място за нарцисизъм, болни амбиции и самозабравяне. Лекарят трябва да мисли преди всичко за пациента и то в негова ПОЛЗА, а не вреда. Не е мястото, да си проповядва поддържаните от него тези / И в началото, бяха витамините.../, които не почиват на научни факти и, чието приложение може да доведе до загуба на бременност / а от там и човешки живот, все пак/... 8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #227 -: Февруари 16, 2013, 23:09:48 pm »
Момичета, хората се променят! Да не кажа по-сериозна дума! Пазете бебетата си, уповавайте се на разума си и, ако нещо не ви се вижда редно, потърсете второ мнение. Аз не познавам Сигридов лично, но ви чета и все повече се потрисам...Дано нещата лъснат, преди да стане късно за някоя от жените, които му се доверяват...

:good_post: И аз не познавам Сигридов лично, но напоследък чета и чувам от близки познати  доста неприятни неща. Ако това , което пишете тук е истина, смятам че като пациенти на клиниката трябва да подадете официална информация към ръководството за нещата, които ви притесняват, за да няма последствия за някоя майка и нейното бебе. А при съмнение, винаги търсете второ мнение
« Последна редакция: Февруари 16, 2013, 23:13:46 pm от krisi1812 »
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #228 -: Февруари 16, 2013, 23:22:18 pm »
anjela77, моля, пак заповядай! :wink:
И твоите ще са прекрасни :D   :bighug:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #229 -: Февруари 17, 2013, 13:31:57 pm »
Здравейте бременелки :)
Аз още си стоя в темата на бременните, но няма да е повече от 3-4 дни, тъй като го обсъдихме с лекарите и решихме, че няма да чакаме след термин. Сутринта тръгнах под тревога на преглед, тъй като бях решила, че не усещам бебчо да мърда (той всъщност си мърдаше, но на мен ми се стори че се мърда много малко). Огледаха го добре, гледаха плацентата и водите, слушаха тонове - всичко е супер. Според днешните измервания бебето тежи 3700   :D, което много ме учуди, защото въпреки че и двамата с таткото сме високи, коремът ми така и не порастна кой знае колко. Вече нямам търпение да видя и прегърна малкото човече...
Прекрасен ден на всички  :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #230 -: Февруари 17, 2013, 13:40:26 pm »
3700!!! Страхотно, розичке! Браво!!! Страхотни сте! :D Леко раждане и много щастливи първи моменти с бебчо, ви желая от сърце!  :bighug: :babyflips: :bighug:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #231 -: Февруари 17, 2013, 14:46:55 pm »
здравейте момичета,
знаете ли каква е цената на абонамент за женска консултация при д-р Владимиров.
Скоро трябва да се записвам на ЖК и все още не зная къде.
Също ме интересува и Абонамента ЖК в Тина киркова
а и изобщо приемам съвети от вас относно ЖК
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #232 -: Февруари 17, 2013, 18:23:28 pm »
Здравейте бременелки :)
Аз още си стоя в темата на бременните, но няма да е повече от 3-4 дни, тъй като го обсъдихме с лекарите и решихме, че няма да чакаме след термин. Сутринта тръгнах под тревога на преглед, тъй като бях решила, че не усещам бебчо да мърда (той всъщност си мърдаше, но на мен ми се стори че се мърда много малко). Огледаха го добре, гледаха плацентата и водите, слушаха тонове - всичко е супер. Според днешните измервания бебето тежи 3700   :D, което много ме учуди, защото въпреки че и двамата с таткото сме високи, коремът ми така и не порастна кой знае колко. Вече нямам търпение да видя и прегърна малкото човече...
Прекрасен ден на всички  :)

Лелел много хубаво, голям бебок . Още много малко и ще го прегърнеш :)))пожелавам ти прекрасно раждане
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #233 -: Февруари 17, 2013, 18:28:28 pm »
Браво на вас Роситка, колко сте големи. Още малко и ще може да се прегърнете с малкото съкровище :) Пожелавам ти леко раждане и незабравима първа среща с новия член на семейството.
  
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #234 -: Февруари 17, 2013, 22:17:37 pm »
Роситка, със секцио ли ще раждаш?

*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #235 -: Февруари 18, 2013, 08:29:37 am »
Здравейте, предстои ми  преглед за синдром на Даун при д-р Сигридов. Докторът спомена след 11 и един един ден, но пропуснах да попита до кога. И с оглед на това, че ще се взема кръв и за БХС колко дена престой трябва да си предвидя в София. Благодаря!
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #236 -: Февруари 18, 2013, 08:44:47 am »
Здравей,мисля че БХС беше от 11 седм и 1 ден до 12 седм и 5 дни,но не чакай до последния ден.Зависи в колко часа ще ти е прегледа при д-р Сигридов и кога ще минеш,че може да има закъснение.Аз лично преспах една вечер в София,на единия ден ми беше следобед прегледа,а на другия сутринта дадох кръв в Майчин дом,Провери раб.време в Майчин дом и ако може да минеш за 1 ден и двете неща.След това резултата го изтеглих от интернет и се обадих на доктора за коментар.Успех!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #237 -: Февруари 18, 2013, 09:14:24 am »
Мисля,че лабораторията работеше до 14ч. в Майчин дом.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #238 -: Февруари 18, 2013, 10:09:36 am »
Вече взимат кръв за БХС и в клиниката.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #239 -: Февруари 18, 2013, 10:54:55 am »
Здравейте мили мами и коремчета :) Как сте днес? Аз минавам да почерпя една виртуална тортичка, че днес с милото имаме годишнина. Не мога да повярвам кога минаха тези 8 години, имам чувството, че вчера се запознахме :)
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...