0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Утрогестан и Сърбеж ....
« -: Февруари 02, 2013, 10:53:06 am »
От вагиналното поставане на утрогестана получих зверски сърбеж като при гъбички. Докторката каза, че не може нищо да ми изпише по темата в момента, защото съм след трансфер.
Някой има ли идея как се облакчава такова чудо без лекарства? Бани с лайка ли, що ли?
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2013, 10:58:51 am »
Посока, знам че утогестанът се усвоява по-добре чрез вагинално поставяне, но защо не попиташ за перорален прием ( тогава схемата на приемане се променя).
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2013, 11:36:58 am »
И при мен беше така миналата седмица - ужас безподобен... но мина след ден-два-три... Сега пак слагам вагинално, но от време на време и орално... Не знам защо така се получава, миналият път пак ме беше засърбяло по едно време много... Дано да ти мине. Моят доктор казва: 3х2 дневно, няма значение откъде ще ти влизат  :lol:. Може би правим някаква алергия към помощните вещества ли, що ли... При мен няма промяна в схемата - все толкова са си.
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2013, 11:47:53 am »
През устата ми действа като приспивателно. Сваля ми кръвното и съм като парцал.
Ох, щом lili казва че минава след няколко дни, значи има надежда  :D
Интересно преди като съм го слагала нямаше тая екстра ...
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2013, 12:16:58 pm »
През устата ми действа като приспивателно. Сваля ми кръвното и съм като парцал.
Ох, щом lili казва че минава след няколко дни, значи има надежда  :D
Интересно преди като съм го слагала нямаше тая екстра ...
Все пак никога не може да се изключи възможността наистина да са гъби, може да пробваш няколко дни през устата и да видиш дали ще ти е по-добре. Ако не, може би е хубаво да се пусне и една микробиология за всеки случай.
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2013, 12:36:12 pm »
Мерси lili.
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2013, 12:47:52 pm »
И при мен последния път се получи същото - започнах да ги пия през устата и след консултация с доктора си взех глобули Гинодактарин.
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2013, 09:32:27 am »
Слава Богу тоя сърбеж изчезна!
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2013, 12:06:33 pm »
Posoka, радвам се, че е отминал неприятния сърбеж.
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2013, 20:03:58 pm »
Аз съм със същата екстра  :(  Еее, направо откачах да ви кажа. Сърби долу, та се не трае osi_15  и взех даги взимам орално. Като че ли взе да преминава. Преди около седмици ми пуснаха микробиология - чиста била. Правено ми е и ДНК изследване за уреаплазма,микооплазма, хламидия - и там всичко отрицателно, секс няма оттогава. Та май нямаше от какво друго.

И преди съм го взимала вагинално, ама майго нямаше този проблем.


Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #10 -: Март 05, 2013, 16:39:08 pm »
Освен този сърбеж имате ли и други странични ефекти от приема на утрогестан? Някои хора се оплакват от гадене, замайване и повишен апетит.
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #11 -: Март 09, 2013, 08:51:40 am »
Гадене - не. Но ми сваля кръвното и ме прави на парцал, ако го приемам през устата.
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #12 -: Март 13, 2013, 14:16:29 pm »
Но ми сваля кръвното и ме прави на парцал, ако го приемам през устата.
Аз почти задължително заспивам след това, включително седнала на работа. Това е една от причините да предпочитам да си остана вкъщи след трансфер. Намерих му цаката единствено като го пия преди обедната почивка и после се разхождам един час - само тогава минавам без заспиване.
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #13 -: Април 06, 2013, 12:19:41 pm »
Момичета,имам един въпрос за утрогестан-ако не е за тази тема се извинявам! :oops: Слагам го вагинално 2 пъти по 2,но се чудя дали по някакъв начин може да навреди на партньора ми-все пак това е хормон... Гледам да са минали поне 5-6 часа от приема преди да правим  :bed: ,но все  пак утрогестана си стои...
*
Re: Утрогестан и Сърбеж ....
« Отговор #14 -: Април 06, 2013, 14:33:01 pm »
Ами силно се съмнявам да му навреди. Ако се притесняваш попитай лекаря. Мое мнение си е обаче, че утрогестана си "изтича" и  не бих правила секс докато ги ползвам - друго си е да съм си чистичка. Но ако не ви пречи мисля, че няма проблем. А може да ползвате презерватив.