0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #960 -: Февруари 17, 2014, 22:08:28 pm »
Здравейте момичета. Днес мина и моят преглед. Сложихме началото на новото бебправене. Според календара ми, ову-то трябва да било някъде между 13 и 16.02. Днес д-р Шефкетова каза, че е минала овулацията. Лигавицата е 10s (каквото и да означава) и имало нещо отляво ( ама грааааааааам не разбрах какво точно каза - някакви медицински термини ). Каза, че иска да изследвам хормоните и при следващият цикъл да си запиша час за преглед на 9-10 ден от цикъла (тогава ще направим и спермограма). После ще пуснем и имунология. Та така. Не разбрах това с лигавицата - днес е 15 ден от цикъла - е добре или не. Но се надявам да имаме резултат. Мисля да се местя в другата тема ( за текущи процедури). Пожелавам ви много успешни опити и положителни тестове.

*

    choni89

  • *
  • 12
  • чакаме те бебчо
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #961 -: Февруари 18, 2014, 10:23:00 am »
marsi , Менструацията ми по принцип е около 6,7 дни , като първите 3 са с обилно течение , другите много слаби.Мисля наистина да се слушам в съвета ти за мерене на БТ и отново да продължа с тестовете за Ов.Благодаря ти отното за отговора  :) :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #962 -: Февруари 18, 2014, 13:35:01 pm »
choni89, имах предвид цялостната продължителност на месечния цикъл. Ако МЦ е около 23- 24- 25 дни, както е примерно при мен, има логика О. да е така рано. Но при мен картината е такава, заради вече завишено ФСХ. Не казвам, че ти имаш такъв проблем. Още повече, си млад човек и не е логично, но ако не са изследвани хормоните, е добре да се проверят. Менструацията е добре, както я описваш, а с ову. тестовете почни за всеки случай някъде около 8 ден, дори с риск да изхабиш излишно много лентички.
Дано препоръките ми се окажат излишни  :)! Сложили сте много добре сърчицата  и дано това да е успешният ти месец  :)!

*

    choni89

  • *
  • 12
  • чакаме те бебчо
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #963 -: Февруари 18, 2014, 15:11:40 pm »
marsi  :D :D извинявай, че не съм те разбрала правилно!По принцип М. ми е около 28 дни , плюс минус ден и е много точен, но явно е божа работа щом не улучваме датата.По болките които имам от днес усещам, че и този месец няма да се случило нищо  :? :( . Дано скоро се похваля, а и съм решила още някой месец и да водя приятеля на спремограма и изследвани ( той има дискова херния  с две операции и постоянно е на някакви силни хапчета  и инжекции , заради болката). Успех на всички бъдещи мами  :wink: :wink:
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #964 -: Февруари 20, 2014, 16:40:05 pm »
Здравейте, момичета!
Днес си взех резултатите от базовите изследвания - хормони, хламидия, ехограф и цветна снимка - всичко е ОК, както каза докторът: "идеална си"  8) на 50% ми олекна на душата.
Сега остава и съпругът ми да си направи спермограма и да видим оттук насетне какво правим....
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #965 -: Февруари 22, 2014, 11:24:12 am »
  На 28 години след спирала при ок спермограма и хормони може ли тютюнопушенето да е отрицателен фактор за забременяване?
*

    choni89

  • *
  • 12
  • чакаме те бебчо
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #966 -: Февруари 24, 2014, 09:23:37 am »
Здравейте момичета.Искам да ви попитам дали някой е използвал хапчета Клостилбегит (Clostilbegyt) за стимулиране на овулация.Изписа ми ги д-р Даков от Стара Загора (по 2 хапчета наведнъж от 5 ден), но пък моята гинеколожка от Ямбол ми каза че дозата е доста силан и няма нужда по две да пия.Та въпросът ми е някой дали е пил такива хапчета и съответно каква му е била схемата.Много ще съм ви благодарна ако някой ми пише :) Моят приятел ми казяа, че нямало нужда да ги пия, но аз не съм на това мнение :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #967 -: Февруари 24, 2014, 09:58:50 am »
choni89, може и да знаеш, но и аз да кажа.
Не може да правиш стимулация с Клостилбегит, без да сте правили:
=>разширена спермограма с включен Крюгер тест, направена в клиника по стерилитет
=>изследване за проходимост на тръбите(Хидротубация или Цветна снимка)
=>хормонални изследвания
и без да си под непрекъснат лекарски контрол!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    choni89

  • *
  • 12
  • чакаме те бебчо
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #968 -: Февруари 24, 2014, 10:25:16 am »
Tedi , за съжаление не знаех, когато доктора ми ги изписа изобщо не ми каза, че трябва да имам такива изследвания!даже мисля , че ми е изписал конска доза, вярно имаме огромно желание за бебе, ама като видях колко странични ефекти имат.........Имам само една цитонамазка правена и това!като видят че съм млада никой не иска да ти прави изследвания, млада съм била имало време!!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #969 -: Февруари 24, 2014, 11:05:04 am »
choni89 ,на 1000% поддържам написаното от Теди .Смени доктора ,това си е безотговорно от негова страна .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #970 -: Февруари 24, 2014, 11:28:52 am »
Choni89, от колко време опитвате целенасочено за бебе? Засичаш ли си овулацията по някакъв начин?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #971 -: Февруари 24, 2014, 11:31:18 am »
Смени доктора ,това си е безотговорно от негова страна .
Ако не е съобразил лекарят ти с това - сменяй го!Това е знак за некомпетентност!

като видят че съм млада никой не иска да ти прави изследвания, млада съм била имало време!!
А това просто не искам и да го коментирам!
Бягай от този лекар, колкото се може по-бързо! yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    choni89

  • *
  • 12
  • чакаме те бебчо
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #972 -: Февруари 24, 2014, 13:12:40 pm »
Правим опити за бебе 5 месец!В Ямбол няма кой знай какъв избор на лекари за съжаление!И наистина са много безотговорни!Моя приятел изобщо не иска да ги пия тия хапчета, и мисля наистина да не ги пия, ще пробваме още няколко месеца, ако е рекъл Господ ще стане!Никога не съм си мислила, че ще е толкова трудно, всичкият тоя процес.За една жена психически е просто........ :( :( :( :( :( :(
Много се радвам за вас момичета които вече сте успели!!!!Искрено го пожелавам на всички вас да видите двете чертички, искрено!
*

    choni89

  • *
  • 12
  • чакаме те бебчо
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #973 -: Февруари 24, 2014, 13:21:06 pm »
Blue_sky, забравих да пиша за О-то.следя я с тестове за овулация, но така и не мога да видя еднакво наситени чертички.От тоси месец почвам и с измерване на БТ. :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #974 -: Февруари 24, 2014, 13:36:19 pm »
choni89 напълно съм съгласна с мнението на другите момичета.Аз също съм от Ямбол.Преди ходих на АГ  в Сливен за хормони и проследяване на ову.Но след толкова опити АГ ми каза да се насоча към специализирана клиника и че той повече с нищо неможе да ми помогне.Сега вече сме пациенти на д-р Даскалов и д-р Даскалова в Пловдив,много съм доволна и знам че с тях помощ ще стане бебчето.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #975 -: Февруари 24, 2014, 18:43:16 pm »
choni89 напълно съм съгласна с мнението на другите момичета.Аз също съм от Ямбол.Преди ходих на АГ  в Сливен за хормони и проследяване на ову.Но след толкова опити АГ ми каза да се насоча към специализирана клиника и че той повече с нищо неможе да ми помогне.Сега вече сме пациенти на д-р Даскалов и д-р Даскалова в Пловдив,много съм доволна и знам че с тях помощ ще стане бебчето.
Подкрепям момичетата!
Бягай от Стара Загора!!!
Аз съм от Стара Загора, но ходя до Пловдив, при д-р Даскалови! :)
Слънчицето в подписа ми е благодарение на двамата - д-р Даскалов и д-р Даскалова! :)
Пробвайте още някой и друг месец, и ако не стане - запишете час! :)

http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=55
Успех!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #976 -: Февруари 24, 2014, 18:51:19 pm »
Choni89 послушай момичетата.Това е от най-коварните стимулиращи лекарства.Още си млада и наистина има време за бебче. Аз съм на 36 години, една година правихме опити и единственото, което пих беше фолиева киселина и след преглед и спермограма в специализирана клиника ми казаха , че е рано и трябва да се изчака. Доверих им се въпреки, че нямах много време и когато ти го каже лекар, на който вярваш се успокояваш и бебчо става. Успех!
*

    choni89

  • *
  • 12
  • чакаме те бебчо
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #977 -: Февруари 24, 2014, 19:56:52 pm »
Благодаря ви момичета за съветите и подкрепата! :D :D :DНяма да пия тези хапчета, казах това и на приятеля ми и той много се зарадва!Дано скоро ви се похваля за бебче :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #978 -: Февруари 25, 2014, 00:03:59 am »
Choni89, на твоята възраст се приема, че след година неуспешни опити трябва да потърсите медицинска помощ. Момичетата вече са ти казали, че ако има проблем, кварталният гинеколог няма да ти свърши работа. Най-много да те охарчи. Засичай си овулацията с тестове и мерене на базалната температура и действайте! Пет месеца наистина не са много, въпреки че едва ли има момиче тук, което да не си е мислило, че ще стане веднага.

Поздрави и успех!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #979 -: Февруари 28, 2014, 11:59:59 am »
Привет на всички, ще ви помоля за съвет и препоръка за специалист (от Варна)  към когото мога да се обърна и ще ми отдели достатъчно внимание и професионализъм.
На 29 съм вече, от 3 години се трудим, без успех, смених 2 гинеколога защото бяха адски некомпетентни и изкарваха диагноза от 1 изследване без да проследят във времето нещата. До сега съм правила всички изследвания които могат да се направят - хормонални и т.н Отидох при най-добрия Варненски ендокринолог и всички изследвания са идеални, запушване нямам, цикълът ми е редовен, не съм прекарвала вируси или инфекции, в първа група съм от цитонамазката, хламидии нямам, просто всичко изглежда ОК, но нещо не е както трябва. Моля за специалист който ще седне и ще проследи всичко и ще ми обърне достатъчно внимание, защото ми е дошло пре много от несериозни лекари. Благодаря ви много, дано все някога да ни се случи това нещо с бременеенето, вече се губя в мислите си какво ми има, а уж всичко е добре, а не е.
Мъжо е с идеална спермограма, аз съм с обърната матка, но това не трябва да е проблем... Мх  :cry: :cry: :cry:
Губя се в надеждите си понякога имам усещането, че не живея а вегитирам в очакване.