0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #820 -: Октомври 22, 2013, 09:12:37 am »
Е аз също се надявах да стане от първия месец но не стана...ДО някъде се радвам, защото бях болна и пих антибиотици, но от друга страна разочарованието е голямо. Поне успях да накарам половинката  да спре хапчетата за стомаха (фаматидин и ранитидин) и да ги замени с билки, а аз започнах да пия фолиева киселина. Знам, че каквото трябва да стане ще стане, но знам, че ако искаме здраво бебе трябва и двамата да укрепим организмите си . Успех на всички и не се отчайвайте
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #821 -: Октомври 23, 2013, 15:26:13 pm »

...и при нас явно няма този месец да стане чудото, защото ми дойде, но чакам с нетърпение да дойде следващия плодовит период и стискам палци и на мен и на вас :)  :pleasantry:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #822 -: Октомври 23, 2013, 18:35:26 pm »
Аз все още имам някакви надежди, но да видим. Така или иначе до датата на цикъла ми има време, а пък снощи като се прибирах ми стана ужасно лошо в автобуса, едвам слязох. Но както добре знам, може всичко да е от внушение. Чакам си търпеливо, така или иначе не успях да намеря къде около нас (Лондон) мога да направя кръвен тест, така че ще си чакам за уринен.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #823 -: Октомври 28, 2013, 09:41:05 am »
Здравейте :) Днес съм в страхотно настроение, тъй като започвам тестовете за О. Надявам се да нацелим момента (и двамата работим на смени и трудно се засичаме вкъщи). А след колко време най-рано мога да разбера дали се е получило?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #824 -: Октомври 28, 2013, 12:37:42 pm »
Ако съдя по моя опит, най-рано като не ти дойде :-))) Мисля, че след толкова направени тестове, вече съм с ясната идея, че правенето им преди закъснение е напълно безмислено и само те скапва.
Ама това си е лично мнение де, може по-вещите момичета да дадат друга информация :-)))

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #825 -: Октомври 28, 2013, 17:04:45 pm »
Напълно подкрепям, най-рано може да ти засече 2-3 дни преди закъснение, но не си струва нервите и парите да се правят според мен. Чакайте спокойно лелката, пък като не я дочакате тогава - тест.
Аз лично след моята история с лапароскопското отстраняване на извънматочна и киста, сега май спирам да бебеправя, защото искат да ми отстранят и жлъчката. В момента съм на антибиотик, което абсолютно изключва опитите, а с тези камъни в жлъчката, докато не ги отстраня било чрез хирургически или ако съществува алтернативен метод, май няма и да се пробвам.
Ще следя темата и ще стискам палци за всички вас. Надявам се скоро пак да се присъединя, защото годините си минават и ми става все по-болно и тягостно с всичките ми проблеми.


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #826 -: Октомври 29, 2013, 08:04:12 am »
Изключително съм разстроена. И този месец изглежда нищо няма да се получи. Течно в деня ( според мен) нито БТ можах да измеря, нито сърце да поставя. И отново ми става едно мъчно  :(
Вече станаха 5 месеца, а резултат няма. Чудя се да чакам ли още или да правя изследвания?
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #827 -: Октомври 29, 2013, 08:10:20 am »
 ЕЕе anitooo1, рано е да се разстроиваш! Все пак 5 месеца не са много време. Имай вяра и си дай някакъв краен срок за започване на изследвания. На колко години сте ти и партньора ти? Най-добре си напиши в профила поне годината на раждане, за да могат момичетата тук да се ориентират за възрастта ти и оттам нататък да съобразяват и съветите си с това  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #828 -: Октомври 29, 2013, 08:13:59 am »
anitooo1 имаш сърчице в деня преди предполагаемата О., така че е рано да се отчайваш още.Изчакай си датата за цикъл и тогава ще видиш резултата :wink:
А наистина 5 месеца цвсе още не са толкова обезпокоителни(ние чакахме 1г. и половина)някои момичета чакат с години.
Успех!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #829 -: Октомври 29, 2013, 08:29:21 am »
някои момичета чакат с години.
yahoo_33

Не е казано, че трябва на всяка цена да стане в дадения месец ..
Понякога има месеци без овулация(ановулаторни).
И аз съм съгласна, че е рано да се притесняваш и да мислиш за изследвания.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #830 -: Октомври 29, 2013, 08:58:55 am »
Знам, но някак си винаги към края на месеца се отчайвам, и винаги в началото на новите опити вярвам, че този месец, ще е нашия месец.
Благодаря ви за подкрепата. След малко повече от 2 месеца ставам на 28
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #831 -: Октомври 29, 2013, 12:26:22 pm »
Здравейте на всички ! Нова съм във форума на 25 години съм с приятеля ми живеем заедно от 5 години той също е на 25  от 2 години се опитваме да имаме бебе обаче към момента никакъв резултат  :? а толкова много го искаме и двамата.Не сме правили никакви по специални изследвани за сега ,много се притеснявам,всеки повтаря да не го мислим и ще се получи но как да стане това не знам опитвам се,чак стигнах до там да се обвинявам и да се чувствам виновна че ето видиш ли ти за това не става защото го мисля и мечтая за него!Надявам се и се моля скоро да се случи и го пожелавам на всички който чакат и мечтаят! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #832 -: Октомври 29, 2013, 12:33:53 pm »
Здравейте на всички ! Нова съм във форума на 25 години съм с приятеля ми живеем заедно от 5 години той също е на 25  от 2 години се опитваме да имаме бебе обаче към момента никакъв резултат  :? а толкова много го искаме и двамата.Не сме правили никакви по специални изследвани за сега ,много се притеснявам,всеки повтаря да не го мислим и ще се получи но как да стане това не знам опитвам се,чак стигнах до там да се обвинявам и да се чувствам виновна че ето видиш ли ти за това не става защото го мисля и мечтая за него!Надявам се и се моля скоро да се случи и го пожелавам на всички който чакат и мечтаят! :)

Две години са достатъчно време. Хубаво е да потърсите причините за това да няма бебе. Може да е нещо съвсем дребничко и бързо да го коригирате. Просто си избери клиника от тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=115 и действайте. Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #833 -: Октомври 29, 2013, 13:00:28 pm »
Благодаря!Смятаме през ноември спермограма и тестове за овулация   и ще трябва да посетим някоя клиника чувала съм добри отзиви за клиника Надежда.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #834 -: Октомври 29, 2013, 17:28:03 pm »
 Най-добре е да направите спермограмата в клиниката, която сте си избрали да посещавате. За Надежда обаче се чака доста за първичен преглед-около година. Не губете все пак толкова много време. Можеш да си запишеш час за там и докато чакате да се ориентираш към друга клиника, защото изследванията при жената могат да отнемат доста време.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #835 -: Октомври 29, 2013, 18:57:58 pm »
 :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( много ми е гадно! преди малко бях на преглед и фоликулът от 19.7 мм е пораснал на 23 мм за ден и половина /а днес ми е 17-ти ден от цикъла/  :( :( :( според доктора има вероятност да е ЛУФ синдром и решението е инвитро след още 3 УЗ ... Тъкмо оправихме спермограмата, "действахме" по бебеправенето  /когато той каза/ и сега съм направо ужасена. В четвъртък съм отново на преглед да види дали гадината се е пукнала. На всичкото отгоре изкоментира, че ако се пукне се съмнява качеството на яйцеклетката да е ОК - твърде късно е...  :x :x :x
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #836 -: Октомври 29, 2013, 19:02:15 pm »
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( много ми е гадно! преди малко бях на преглед и фоликулът от 19.7 мм е пораснал на 23 мм за ден и половина /а днес ми е 17-ти ден от цикъла/  :( :( :( според доктора има вероятност да е ЛУФ синдром и решението е инвитро след още 3 УЗ ... Тъкмо оправихме спермограмата, "действахме" по бебеправенето  /когато той каза/ и сега съм направо ужасена. В четвъртък съм отново на преглед да види дали гадината се е пукнала. На всичкото отгоре изкоментира, че ако се пукне се съмнява качеството на яйцеклетката да е ОК - твърде късно е...  :x :x :x
Споко, хей  :D
Не е късно да се спука и да има хубава яйцеклетка вътре.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #837 -: Октомври 29, 2013, 20:33:00 pm »
Ей, това и аз не мога да разбера .....Защо с фоликул 23мм на 17-ти ден , лекарят не е доволен???  Това не е ли съвсем нормално. А това за късната О и некачествена яйцеклетка ( понеже при мен е имало О и към 20-ти ден ) съм го чувала и от моята лекарка и честно казано не го разбирам! Нали когато цикълът на една жена е по-дълъг по принцип е нормално О да настъпва по-късно, важното е ЛФ да е 14 дни.
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #838 -: Октомври 29, 2013, 20:45:56 pm »
Ей, това и аз не мога да разбера .....Защо с фоликул 23мм на 17-ти ден , лекарят не е доволен???  Това не е ли съвсем нормално. А това за късната О и некачествена яйцеклетка ( понеже при мен е имало О и към 20-ти ден ) съм го чувала и от моята лекарка и честно казано не го разбирам! Нали когато цикълът на една жена е по-дълъг по принцип е нормално О да настъпва по-късно, важното е ЛФ да е 14 дни.
Това, което разбрах от лекаря е, че тогава има вероятност яйцеклетката да е "презряла".
По начало ми идва редовно на 29-ти ден /много рядко на 30-ти/ и ми каза предния месец, че овулацията ми е на 15-ти ден /доказана с фолкулометрия/, затова днес останах като гръмната като каза, че не се е спукал фоликулът и, че има вероятност да е ЛУФ синдром /когато фоликулите не се пукат/. Това обаче ще го разбера в четвъртък и съответно следващите месеци, когато ще ходя пак на УЗ... Другото, което ми направи впечатление е, че каза, че над 22 мм фоликул се смята за почти киста... :? :? :?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #839 -: Октомври 29, 2013, 20:50:28 pm »
Може да е еднократно и просто да си направила киста.От един не спукан фоликул не следва ЛУФ синдром.И аз съм имала не спукан фоликул, беше станал 34 мм, изчисти се с цикъла ми.