0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #740 -: Септември 04, 2013, 12:32:17 pm »
 tedi772, от кой град си? Или пиши кой по-голям град ти е наблизо, за да те оринтираме в клиниките  :wink:

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #741 -: Септември 04, 2013, 13:16:15 pm »
Ники от Бургас съм. В Първа поликлиника откриха репродуктивен кабинет с доктори Николов и Табакова, но няма добри отзиви за тях. В Дева Мария е била док.Даскалова,но като се обадих ми казаха,че са закрили кабинета.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #742 -: Септември 04, 2013, 14:04:17 pm »
Най-близо ти е Варна, другия вариант е Пловдив.
От Табакова избягах преди години с двеста, но това е друга тема на разговор.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #743 -: Септември 04, 2013, 18:01:24 pm »
Да и аз за Варна си мисля, но ще чакам отпуската
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #744 -: Септември 04, 2013, 19:10:11 pm »
Здравейте момичета,
искам да Ви попитам за Вашето мнение и опит. С мъжът ми правим от 2 години опити и нищо не се получава и решихме да си направим изследвания. Мъжът ми другата седмица има час за спермотрама в Клиника София http://www.ivf.bg/dom/. А една приятелка ходи при док. Ценов от клиника св. Лазар  http://st.lazar-hospital.com/ и каза, че за сега е доволна. Някоя от Вас била ли е при него или в тази клиника? Още не съм си записала час там и се чуда там ли или другаде. Смятам със спермограмата на мъжът ми направо да ида при доктора. Кажете какво Ви е мнението...? Благодаря Ви. :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #745 -: Септември 04, 2013, 19:19:23 pm »
Ивет, за клиника София много добри отзиви съм чела, аз самата имам час за там. Другия доктор не съм го чувала, но някой тук може да напише отзиви за него. Имай впредвид само,че за д-р Владимиров в клиника София се чака малко, аз си записах час за октомври през август. Пожелавам ти успех, хубави изследвания и сладко бебче  osi_9 на финала!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #746 -: Септември 05, 2013, 21:06:02 pm »
Момичета има едно питане може да ви се стори глупаво но се чудя дали като имам задържан фоликул все пак е възможно да съм имала овулация.Ясно ми е че бременост не мога да очаквам понеже док. ми исписа оргаметрил. Питам понеже виждам че температурата ми сутрин е висока 37 градуса.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #747 -: Септември 06, 2013, 22:01:26 pm »
Това е от листовката на Оргаметрила:
Цитат
Оргаметрил е препарат за перорален прием, съдържащ синтетичния прогеетаген Линестренол, който притежава много от свойствата на естествения хормон прогеетерон

Още за: ОРГАМЕТРИЛ табл. 5 мг. * 30 (ORGAMETRIL tabl. 5 mg. * 30), цена и информация
от framar.bg
Т.е. той действа като прогестерон и от него БТ се повишава. Освен това потиска овулацията и менструацията по време на ежедневния му прием.
При приемане на хормонални препарати понякога графиката на БТ е компроментирана, както в случая.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #748 -: Септември 07, 2013, 00:08:23 am »
radostinka благодаря ти за пояснението :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #749 -: Септември 09, 2013, 21:47:20 pm »
Благодаря Catcat!!!
Оххх обаче, аз имам проблем момичета, може на някой да му се стори глупаво... По-горе бях писала за мнение за един доктор, обаче не мога да ида при мъж гинеколог. Ужасявам се, никога не съм ходила при мъж ииииииииииии не знам. Сигурно ви е глупаво обаче факт :oops:!!! Затова да ви попитам, за София жена гинеколог по стерилитет, дали знаете??? И другото, което е че направлението ми изтича началото на другия месец и затова не трябва да чакам 2 месеца примерно за да мога да го ползвам. :ask: :secret: Много ви благодаря..... :)
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #750 -: Септември 10, 2013, 12:42:44 pm »
Благодаря Catcat!!!
Оххх обаче, аз имам проблем момичета, може на някой да му се стори глупаво... По-горе бях писала за мнение за един доктор, обаче не мога да ида при мъж гинеколог. Ужасявам се, никога не съм ходила при мъж ииииииииииии не знам. Сигурно ви е глупаво обаче факт :oops:!!! Затова да ви попитам, за София жена гинеколог по стерилитет, дали знаете??? И другото, което е че направлението ми изтича началото на другия месец и затова не трябва да чакам 2 месеца примерно за да мога да го ползвам. :ask: :secret: Много ви благодаря..... :)
В клиника "Щерев", 90% от АГ специалистите са жени.
http://www.ivf-bg.com/
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #751 -: Септември 10, 2013, 18:19:43 pm »
И другото, което е че направлението ми изтича началото на другия месец и затова не трябва да чакам 2 месеца примерно за да мога да го ползвам. :ask: :secret: Много ви благодаря..... :)
Извинете ме за този въпрос, но за преглед в клиника по стерилитет може ли да се използва направление и от кой трябва да бъде? На мен ми казаха по телефона 40 лв преглед и 40 лв УЗ. Прегледът ли е възможно да мине по ЗК?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #752 -: Септември 10, 2013, 18:21:20 pm »
Не ми е известно да става преглед по ЗК в клиниките по стерилитет.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #753 -: Септември 10, 2013, 19:08:35 pm »
И другото, което е че направлението ми изтича началото на другия месец и затова не трябва да чакам 2 месеца примерно за да мога да го ползвам. :ask: :secret: Много ви благодаря..... :)
Извинете ме за този въпрос, но за преглед в клиника по стерилитет може ли да се използва направление и от кой трябва да бъде? На мен ми казаха по телефона 40 лв преглед и 40 лв УЗ. Прегледът ли е възможно да мине по ЗК?
Да, моята приятелка, която ходи в клиника Св. Лазар, си взима направление от джи пи-то за преглед и може да минава по ЗК. И така прави. Според мен  ако дадената клиника има сключен договор със ЗК, би трябвало да може, а вече ако клиниката не казва, че може... Надявам се, да не ме излъжат, че не може... Защо да не си спестим едни 40-50лв за преглед при условие че си ги плащаме със здравните осигуровки!!!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #754 -: Септември 10, 2013, 20:49:02 pm »
Да, моята приятелка, която ходи в клиника Св. Лазар, си взима направление от джи пи-то за преглед и може да минава по ЗК. И така прави. Според мен  ако дадената клиника има сключен договор със ЗК, би трябвало да може, а вече ако клиниката не казва, че може... Надявам се, да не ме излъжат, че не може... Защо да не си спестим едни 40-50лв за преглед при условие че си ги плащаме със здравните осигуровки!!!
Повечето клиники за стерилитет нямат сключени договори с НЗОК или имат за определени дейности, които не включват преглед, ин витро процедури, инсеминации, медикаменти и т.н. Тези клиники са частни и не получават средства от осигуровките, които плащаме, съответно имат своите такси. Държавно лечение на стерилитет няма /с изключение на ЦФАР/, който заплаща самата процедура и медикаментите към нея, но не и предварителните прегледи, изследвания, лечения и т.н
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #755 -: Септември 10, 2013, 21:21:59 pm »
Повечето клиники за стерилитет нямат сключени договори с НЗОК или имат за определени дейности, които не включват преглед, ин витро процедури, инсеминации, медикаменти и т.н. Тези клиники са частни и не получават средства от осигуровките, които плащаме, съответно имат своите такси. Държавно лечение на стерилитет няма /с изключение на ЦФАР/, който заплаща самата процедура и медикаментите към нея, но не и предварителните прегледи, изследвания, лечения и т.н
Не знам, какво повече да ви кажа. Даже докторът сам и предложил, тя да се разбере с джи пи-то си и всеки месец, когато трябва да ходи на преглед,  да си взима направление за да не плаща. И си минава с направлението. А тази клиника си е частна, със сигурност не във всички частни клиники е така, явно има разлика.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #756 -: Септември 13, 2013, 20:24:41 pm »
 Здравейте, отдавна съм тук, но само като читател.. От година  правим опити без успех. Имам дъщеря на 10 г., а когато забременях преди година и половина отново се оказах в болница по спешност и изписана с една тръба, два яйчника и диагноза - извънматочна бременност. Доктора ме увери, че няма проблем да забременея, но не се получава.. На прегледи съм ходила само за цитонамазка, но като чета, явно, трябва да се обърна по сериозно към проблема с подходящ доктор. Аз съм от Пловдив и ще се радвам на вашата подкрепа за съвети, добра дума или каквото и да е.. дори просто да си побъбрим.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #757 -: Септември 14, 2013, 22:30:12 pm »
...Аз съм от Пловдив и ще се радвам на вашата подкрепа за съвети, добра дума или каквото и да е.. дори просто да си побъбрим.
Според мен си късметлийка, че си от Пловдив :)
При нас нещата се разрешиха, благодарение на д-р Даскалов и д-р Даскалова :) http://www.invitro-plovdiv.com/
Можеш да си запишеш час и да се убедиш в професионализма им!
Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #758 -: Септември 17, 2013, 08:34:04 am »
Здравейте!

Съвсем нова съм във форума и се радвам, че открих толкова полезна информация от всичко, което споделяте.
От 3 месеца със съпруга ми решихме, че е време да помислим по-сериозно за бебе. Опитите първите два месеца не бяха многобройни. От август реших да бъда по-внимателна относно овулацията. Също от 3 месеца започнах да взимам и фолиева киселина и имам чувството, че цикълът стана по-точен: 28-29 дни. По принцип преди винаги варираше: 29-35, с леки болки първия ден.

Въпросът ми е относно овулацията: винаги ли периодът след овулацията е 14 дни? Малко съм объркана, защото по наблюдения на цервикалната слуз овулацията ми беше преди 10 дни, а днес ми дойде... което ме навява на мисълта, че овулацията е била по-рано отколкото съм предположила. Четох, че обилна цервикална слуз означава, че овулацията ще настъпи или вече е настъпила. Има ли вариан вече да е минала?

Най-вероятно следващия месец ще пробвам и с овулационните тестове, но все пак ще се радвам, ако някой от вас ми даде съвет. Мерси!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #759 -: Септември 17, 2013, 08:37:27 am »
На всяка жена овулацията настъпва на различна дата.Счита се че е някъде около 14-тия ден от МЦ, но е строго индивидуално при всяка жена.За да се проследи овулацията най-точно се прави фоликуметрия, няколко поредни цикъла т.е. проследява се растежа на фоликула и пукането му(овулацията).