0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #900 -: Януари 06, 2014, 11:22:09 am »
Здравейте,

нова съм във форума, но активно следя статиите от известно време.
Моля за съвет от Ваша страна. Правим опити за бебе от 1 година, като аз на всеки 6 месеца ходя на профилактичен преглед и за сега всичко е наред. От няколко месеца следя овулацията с тестове и правим опити, но нещо очаквания резултат не идва. Сега вече почти се преборих с мъжу да ходи на преглед и аз с него за по подробни изследвания(хормони и каквото друго е необходимо).
Може ли да ме посъветвате, в кой ЦРЗ в София да отидем? Аз до сега съм ходила в частна клиника на прегледи, но те не са специализирани.
Благодаря Ви предварително!
Успех на всички :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #901 -: Януари 06, 2014, 11:32:19 am »
Здравей,
Всеки ще ди даде различно мнение за всеки един център за РЗ - положително и отрицателно.
Лично аз съм посетила досега 2 Центъра - Щерев и Виена ин витро Център в Токуда. В Щерев съм доволна от клиниката и уредите, т обслужването като цяло, но там са малко на конвейр прегледите, закъснява се с часовете... Във Виена Център съм ходила 2 пъти и до момента от разговорите с младата лекарка съм с добро впечатление - зададох около 100 въпроса /според мен и доста глупави/, но на всички получих изслушване и адекватен отговор и т.н. Не е имало закъснение с часа и не се засичаш с други двойки... Имам час и за Надежда, но съм чувала, че там просто е мъчение - трудно се записва час, много хора, големи закъснения...
Предполагам и други момичета ще се включат с мнение :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #902 -: Януари 06, 2014, 12:26:32 pm »
Благодаря много :) 
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #903 -: Януари 13, 2014, 14:19:37 pm »
Здравейте!

Нова съм във форума, но в последно време се информирам често от споделената информация тук.
И ние правим опити от 1г. насам, но уви. Даже си мислих, че най-накрая сме успели, понеже ми закъсня с 5 дена, но вчера се разочаровах.
Благодарение на страхотните отзиви за д-р Даскалов тук, решихме към коя специализирана клиника да се насочим. Нямам време за губене, на възраст съм, в която забременяването си е предизвикателство.

"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения." (Уил Роджърс)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #904 -: Януари 15, 2014, 10:06:02 am »
Здравейте бъдещи мами. Доста теми изчетох и доста графики разгледах, защото не ми е много ясно относно тестовете и БТ. Ако имам + тест за овулация, значи и БТ трябва да се е повишила. Но като гледах графики, на някои от тях двете се разминават. Също не ми стана много ясно - има овулация когато БТ се повишава или в деня когато е с най-висока стойност.
Ние правим опит за второ дете от 3 месеца. За първото чакахме към 2 години, затова реших сега да си взема тестове.
Пожелавам късмет и много здраве на всички и 2014г. да бъде една от най-плодородните!  :stroller:

П.С. Чудех се дали съм за тази тема или за "Всичко за овулацията"?  :dontknow:
« Последна редакция: Януари 15, 2014, 10:11:23 am от aanichkaa »
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #905 -: Януари 15, 2014, 10:13:29 am »
Когато видиш + тест за О т.е. двете черти са еднакво наситени или дори тестовата е по-наситена от контролната , това означава , че в организма ти има пик на хормона, който предизвиква О и тя ще настъпи или същия ден , но може и до 2 дни по -късно. Не може точно да се каже за съжаление. Затова , когато видиш + тест действайте поне 2-3 дни. За Т - точно преди самата О би трябвало малко да спадне дори, когато Т се е повишила , то значи и О е минала. Затова в комбинация с тестовете за О и мерене на Т е най-добре , когато видиш + тест следиш внимателно Т  :)   
Успех !
<br />
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #906 -: Януари 15, 2014, 14:52:43 pm »
aanichkaa, според мен най-показателни са тестовете за овулация, никога не съм разчитала само на графиката. Използвах температурната графика и наблюдение на цервикална слуз, само като допълваща симптоматика. В деня на най-ниска температура започвах с тестовите лентички(появяваше се бледа втора черта) и  в повечето случаи на следващия или по-следващия ден се отчиташе моментът на овулация. При отчитане на Ову. е задължително в същия ден и на следващия да се сложат сърчицата. По този начин използвах относително малко тестови лентички(3/4бр.).
П.С. Чудех се дали съм за тази тема или за "Всичко за овулацията"?  :dontknow:
Може да си направиш регистрация в Овулационен календар  и при нужда графиката ти може да бъде коментирана от други момичета, които да те подкрепят и дадат напътствия. Имам предвид тези теми във форума:  http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=28.0

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #907 -: Януари 16, 2014, 11:51:37 am »
irenaa33 Благодаря за отговорите  :)
Цитат
Може да си направиш регистрация в Овулационен календар  и при нужда графиката ти може да бъде коментирана от други момичета, които да те подкрепят и дадат напътствия. Имам предвид тези теми във форума:  http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=28.0
marsi имам регистрация в календара от декември. Ще се прехвърля и в другата тема. Мерси за линка.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #908 -: Януари 16, 2014, 20:51:31 pm »
Момичета след толкова чакане днес теста беше положителен. Желая успех на всички и много дечица
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #909 -: Януари 17, 2014, 07:53:15 am »
Много ме зарадва, Теди! :D
Честит дълго чакан положителен тест и успешна бременност!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #910 -: Януари 17, 2014, 09:20:01 am »
Момичета след толкова чакане днес теста беше положителен. Желая успех на всички и много дечица
Честито! Лека бременност и здраво бебче!  :babyflips:
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #911 -: Януари 17, 2014, 11:07:18 am »
Честито то положително тестче. Скоро да видиш хубава точка :) И след това да гушнеш пухкаво розово бебе ;)

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #912 -: Януари 17, 2014, 14:59:55 pm »
Здравейте и от мен момичета, пожелавам успех на всички трудещи се за бебече . Ето ме и мен след 2 неуспешни бременности и много изследвания стигнахме до проблема, оказа се Тромбофилия /носител съм на генотип 4G/4G/. Вече има зелена светлина за ново забременяване, така че ще следа внимателно темата. Успех на всички, вярвам че тази година ще се сбъднат всичките ни мечти :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #913 -: Януари 17, 2014, 15:05:19 pm »
Браво, че сте открили причината за неусспехите ви.Сега ти пожелавам скорошно забременяване и една лека бременност със здраво бебе накрая!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #914 -: Януари 17, 2014, 19:37:54 pm »
Благодаря Ви!Момичета не спирайте да вярвате!Ще стане.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #915 -: Януари 21, 2014, 15:12:13 pm »
Здравей!Искам да те попитам как се излекува от ЧПВ и при кой лекар!Благодаря ти
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #916 -: Януари 21, 2014, 20:55:04 pm »
здравейте и от мен, от една година правим секс без да се пазим и може би не сме уцелили момента.последните няколко месеца уж следим овулацията но пак не винаги можем да я хванем.много се надявам този месец да сме успели,защото това че не забременявам започва да ме притеснява.успех на всички които искат бебе.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #917 -: Януари 21, 2014, 23:58:39 pm »
Лиляна, как следите овулацията? Мериш температура или ползваш тестове?

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #918 -: Януари 22, 2014, 09:30:18 am »
пробвах с тестове но след това започнах за следя цервикалната слуз и когато се появи започваме с опитите.този месец овулацията ми беше доста болезнена и се надявам да сме успели защото опитвахме в дните които са подходящи за забременяване.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #919 -: Януари 22, 2014, 18:12:45 pm »
Zdraveite momicheta! Pri mene situaciqta e takava : ot 16 godi6na inam problemi sas hormonite i qi4nicite.Pila sam i Dufaston i Diane 35 ...ot 2god sprqh vsi4ki vidove medikamenti i ne6tata se normaliziraha (pone taka sam si mislila) do momenta v koito s majami re6ihme za beb4e.O6te na parviq neuspe6en mesec otidoh na ginekolog koito ustanovi 4e imam polikistozen qi4nik.Predpisa mi Utrogestan 2×1 za iz4istvane na qi4nika I podsilvane na ovulaciq (ako ima).... I da si izmervam bazalnata temperatura za da ustanovim dali imam ovulaciq .dnes mi e 9 den otkakto zapo4nah da piq utrogestan I mi se poqvi kafavo zacapvane (19 den ot cikala) bazalnata mi temeratura varira postoqnno no ne nadvi6ava 37° a ot tova sama razbiram 4e ovulaciq moje bi ne e imalo .  NADQVAM se tova te4enie da spre.Pri nqkoq ot vas slu4valo li se e.I dali 6te imam uspeh .Mnogo si iskame beb4e .


Бел.Мод. : Моля, пиши на Кирилица или използвай КРЕДОР!
« Последна редакция: Януари 23, 2014, 22:05:35 pm от petqst »