0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #880 -: Декември 04, 2013, 17:56:45 pm »
Здравей, изпращам ти линк, където е обяснено за фоликулометрията :D
http://koog-vma.com/statii-24.htm
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #881 -: Декември 12, 2013, 19:49:13 pm »
Здравейте и от мен аз още се лутам от тема е тема и незнам каде ми е мястото .И ние правим опити вече 6месеца и хормонални изследвания правихме и на фоликолуметрия ходя и само спермограма остана и после вече цс и други дано не се налагат .На 9.12 трябваше да ми доиде а предната седмица имах толкова силни пмс болки но не ми доиде и на 2 ден от закаснението си пуснах кравен тест които беше отрицателен и днес пак ходих на лекар обаче не му казах че сам си правила кравен тест и тои ме гледа и вика нито киста нито задаржан фоликул ама тука маи има нещо самнително като за бременност и сега незнам може пак да се е объркал човека едва ли кравния е грешен ама и аз незнам остава ми само да чакам.А много се надявам доктора да не греши наистина ИСКАМ ДА СЕ ИЗВИНЯ АКО ИЗЛИЯНИЯТА МИ НЕ СА БИЛИ ЗА ТУКА просто исках да споделя с някои а не сам много наясно с форумните правила  благодаря ви
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #882 -: Декември 13, 2013, 08:47:29 am »
на 2 ден от закаснението си пуснах кравен тест които беше отрицателен и днес пак ходих на лекар обаче не му казах че сам си правила кравен тест и тои ме гледа и вика нито киста нито задаржан фоликул ама тука маи има нещо самнително като за бременност и сега незнам може пак да се е объркал човека едва ли кравния е грешен ама и аз незнам остава ми само да чакам.
Освен да повториш кръвният тест другаде ..
Понякога стават лабораторни грешки, знам ли.
Успех!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #883 -: Декември 13, 2013, 09:53:10 am »
Мерси за отговора за сега ще чакам пак да видим
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #884 -: Декември 13, 2013, 10:03:47 am »
Здравейте искам да споделя нещичко с вас от 5 месеца правим опити за бебе но този месец си мисля че успяхме днес ми е 5-ти ден закъснение по принцип никога не ми е закъснявало може да ми подрани но не и да закъснее.. но на 3-ти ден от закъснението си взех тест за бременност но беше отрицателен и си викам днес сигурно ще ми дойде но уви няма.. в деня в който трябваше да ми дойде започна нещо като леко пробождане в яйчниците ту в единия ту в другия започна да ми прилошава когато ставам и като се наведа и се изправя постоянна умора от 2 дена започна тъпа болка в корема и като хапна ми минава напрегнатост в яйчниците и в кръста и сутрин като стана много ме боли гърбът и след около час ми минава,не знам какво да си мисля викам си май съм бременна но в същото време се сещам и за отрицателният тест и започвам да се обърквам,дали има възможност теста да е сгрешил или да са ниски нива на ЧХГ и теста да не е можел да отчете...  Извинявам се за романа който написах но имам нужда да споделя и някой да ми даде някакво съветче.. Благодаря ви предварително  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #885 -: Декември 13, 2013, 12:16:33 pm »
Здравейте искам да споделя нещичко с вас от 5 месеца правим опити за бебе но този месец си мисля че успяхме днес ми е 5-ти ден закъснение по принцип никога не ми е закъснявало може да ми подрани но не и да закъснее.. но на 3-ти ден от закъснението си взех тест за бременност но беше отрицателен и си викам днес сигурно ще ми дойде но уви няма.. в деня в който трябваше да ми дойде започна нещо като леко пробождане в яйчниците ту в единия ту в другия започна да ми прилошава когато ставам и като се наведа и се изправя постоянна умора от 2 дена започна тъпа болка в корема и като хапна ми минава напрегнатост в яйчниците и в кръста и сутрин като стана много ме боли гърбът и след около час ми минава,не знам какво да си мисля викам си май съм бременна но в същото време се сещам и за отрицателният тест и започвам да се обърквам,дали има възможност теста да е сгрешил или да са ниски нива на ЧХГ и теста да не е можел да отчете...  Извинявам се за романа който написах но имам нужда да споделя и някой да ми даде някакво съветче.. Благодаря ви предварително  :bighug:

Просто направи втори тест или направо отиди да ти вземат кръв за кръвен. Дано да е положителен!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #886 -: Декември 13, 2013, 13:37:13 pm »
little_rabbit ili da izchakam oshte 5 dena i da otida na lekar da me pregleda ... koe shte e nai dobre
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #887 -: Декември 13, 2013, 13:54:56 pm »
Да си пуснеш кръвен тест!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #888 -: Декември 13, 2013, 13:59:57 pm »
Ок стискайте ми палци
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #889 -: Декември 13, 2013, 18:13:54 pm »
 :crossfingers:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #890 -: Декември 13, 2013, 18:29:15 pm »
Дано да е това което искаш дано
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #891 -: Декември 13, 2013, 19:17:45 pm »
Скъпи бъдещи и настоящи мамчета , след дълго четене из форума реших и аз най - накрая да се включа . С моят приятел сме от скоро заедно , но по една или други причини много бързо се наложи да преминем в нещо като " семеен режим " .  От почти самото начало правим опити за бебче . След последният ни опит са минали  повече от две седмици . Усещам гадене , но никога сутрин ( никога преди това не ми се е гадило дори когато съм била болна ) и усещам някаква тежест в корема , раздразнителността също е на лице , както и огромния апетит  , но нямам никакви боли в гърдите и ниско долу в корема . Толкова много го искам че , най - вероятно само си внушавам .. Все още се дърпам да си направя поредния тест , за да не остана отново разочарована ... Стискайте палци този път да видя  :bfp: .. Все пак по Коледа стават чудеса ...  :D
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 19:21:03 pm от radostche_n »
Казват, че нещо толкова дребно,като пърхането на крило на пеперуда може да причини тайфун в другата половина на света.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #892 -: Декември 14, 2013, 09:06:58 am »
Благодаря ви за подкрепата днес ще ходя да си пусна един кръвен тест и дано да е положителен и това да е нашият подарък за Коледа   :crossfingers: както казва radostche_n   по Коледа стават чудеса
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #893 -: Декември 14, 2013, 19:03:31 pm »
Привет, и ние след кратко прекъсване възобновяваме опитите за бебе! Стискам палци и желая успех на всички бъдещи мами!Дано скоро се похвалим с  :bfp:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #894 -: Декември 15, 2013, 10:41:41 am »
andji92, kakво стана, пуснаа ли тест ? Стискаме палци!
И ние миналия месец бяхме спрели с опитите, поради лечение. Този месец с нови надежди!
Иначе цикъла ми е станал като по часовник. Вече от няколко месеца  ми идва точно на 28дена. Това никога до сега не е било. Дано да е за добро :)
« Последна редакция: Декември 15, 2013, 10:46:08 am от irenaa33 »
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #895 -: Декември 16, 2013, 13:17:16 pm »
zdraveite iskam da popitam  tegloto igrae li rolq za opitite za bremenost?
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #896 -: Декември 16, 2013, 19:07:55 pm »
Доколкото знам, наднорменото тегло пречи на яйчниците да функционират правилно. Посъветвай се с лекар, защото той най-добре ще прецени дали си с наднормено тегло или не по медицински показатели!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #897 -: Декември 21, 2013, 13:08:49 pm »
Эдравейте момичета днес правих тест след два дни закъснение имаше бреда втора черта след 10 мин пак го погледнах и си беше атрицатеен энам че след опруделено време реэултата става невалиден но неэнам на кое ат двете да вярвам ако няа някои му се е случвало нещо подобно моля да ми помогне да раэбера какво се случва
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #898 -: Декември 21, 2013, 20:54:02 pm »
Здравейте, и от мен.             
От няколко месеца правим опити за бебе.  Пия Достинекс за нормализиране на пролактина. Преди не съм забелязвала но сега след овулация имам болки ниско и подуване на корема. Възможно ли е да е от него някой има ли подобен ефект от приема му.
Също така в месеците в които пиех Фолиева киселина имах наедрели и болезнени гърди  след ову до МЦ. които вземах за симптоми а никъде не срещнах  фолиевата киселина да има такова действие.
Поздрави


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #899 -: Декември 31, 2013, 22:53:09 pm »
Цветенце, Фолиевата киселина няма такъв ефект, просто се вглеждаш повече в себе си и забелязваш неща, на които преди не си обръщала внимание.

Момичета, щом правите опити за забременяване, непременно пийте фолиева киселина!

Набавя се с някои храни, но просто не можете да сте сигурно, че само с храната приемате достатъчно. Водно разтворим витамин е, не може да се предозирате, нито има нежелани ефекти. Имам позната с дете със спина бифида и думите не стигат да опиша какво страдание е това за детето и семейството му. В България забременя, пак там не забелязаха проблема при проследяване на бременността. Малко усилие и здрав разум е това за здравето на бъдещите ви деца.