0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #860 -: Ноември 13, 2013, 14:07:04 pm »
Бонболини, след като имаш хидротубация и всичко е ОК, но бременност не настъпва често се пристъпва към лека стимулация и инсеминация или инсеминация без никаква стимулация.Говори с лекарят си.Предполагам че освен половите хормони сте пускали и хормони на щитовидната жлеза.

Да, преди ТСХ ми беше 4,16, после 3 и нещо, преди месец - 2,16 /консултация направих с д-р Начев/.
Утре, ако ми каже да си пусна дадени хормони, ще си пусна и ТСХ за всеки случай.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #861 -: Ноември 14, 2013, 15:05:12 pm »
Здравейте, завърнах се от прегледа /въпреки, че бях в цикъл :oops: /. Докторът ми изписа Клостил от 3-ти ден на цикъла /утре/ 5 дни х 2 таблетки. На мен това ми се струва доста висока доза... Аз си овулирам /поне на досегашните фолекулометрии се доказа това/ и ми е притеснено дали не е висока дозата... :?  :?  :?   Другият петък продължаваме с прегледите.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #862 -: Ноември 15, 2013, 17:27:21 pm »
здраейте и от мен аз съм нова в саита  чела съм много теми тук и аз ще споделя с вас моят тормоз .Правим опит с моя съпруг за второ бебе но нещо не се получава немога да си обясня защо. преди 8-г .родих първото си дете и сега искаме още едно но не се получава ходих на доктор на прегледи и всичко ми е на ред последния ми преглед беше в понеделник оказа се че този месец овулацията ми  беше мн късен период така показа фолекумерията .Някои би ли ми посаветвал каква може да е причината за това че опитите ни са неуспешни
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #863 -: Ноември 15, 2013, 18:44:40 pm »
Здравейте  :)

Имам един въпрос, моля ако някой е запознат нека ми отговори. Но се надявам на компетентни отговори.
Правим опити за бебе. Сега ми се налага да извадя зъб и е възможно точно тогава да се падам в овулация.
Искам да ви питам проблем ли е ако извадя зъб с упойка и утрешния ден се падне О да си действаме за бебе? Или пък ако се падне в деня на О да ми вадят зъба, може ли да си продължиме с опитите?
Много моля нека някой ми отговори, това ще се случи скоро и не знам какво да правя, а не искам да си изпускам месеца, вече сме на години с мъжа ми и всеки месец е от голямо значение.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #864 -: Ноември 15, 2013, 23:10:13 pm »
здраейте и от мен аз съм нова в саита  чела съм много теми тук и аз ще споделя с вас моят тормоз .Правим опит с моя съпруг за второ бебе но нещо не се получава немога да си обясня защо. преди 8-г .родих първото си дете и сега искаме още едно но не се получава ходих на доктор на прегледи и всичко ми е на ред последния ми преглед беше в понеделник оказа се че този месец овулацията ми  беше мн късен период така показа фолекумерията .Някои би ли ми посаветвал каква може да е причината за това че опитите ни са неуспешни

Според мен трябва да си пуснеш хормони, проходимост на тръби, спермограма и т.н. и то задължително в клиника за репродуктивно здраве. Няма значение, че имаш дете - осем години са много време и най-добре е специалистите  да преценят защо не се получава забременяване.  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #865 -: Ноември 16, 2013, 09:27:41 am »
blagodarq za polu4eniq odgovor dadoha mi srok do tri meseca ako ne zabremeneq togava shte mi napravqt cvetna snimka na t1bite i da vidim kakvo e polojenieto pri maja mi
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #866 -: Ноември 21, 2013, 20:26:15 pm »
Мили момичета в началото на ноември ходих до Варна при д-р Александров,пуснахме спермограма и всичко беше наред.Д-ра ни каза, че опитите са само 6 месеца реално и е рано за намеса и ни извика м.март. Този месец пак чакане и надежди, но уви.. Пожелавам ви най-хубавия месец с най-светлите празници да осъществи вашите най-големи мечти.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #867 -: Ноември 22, 2013, 07:50:26 am »
Този месец пак чакане и надежди, но уви.. Пожелавам ви най-хубавия месец с най-светлите празници да осъществи вашите най-големи мечти.
:bighug:
Много хубаво пожелание, теди!
Вярвам, че всеки трябва да получи това, за което мечтае, за да се почувства истински щастлив.

Примирявам се с чакането и разочарованието всеки месец, но вече доста трудно ми се отдава, колкото и да се старая ..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #868 -: Ноември 22, 2013, 11:03:53 am »
Здравейте. При нас нещата не се получиха, но ме тревожи че все още не ми е дошло. Не би трябвало да ме изненадва това - винаги със спирането на таблетките спира и цикъла :(
Успех на останалите :crossfingers:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #869 -: Ноември 24, 2013, 17:22:14 pm »
Здравейте, завърнах се от прегледа /въпреки, че бях в цикъл :oops: /. Докторът ми изписа Клостил от 3-ти ден на цикъла /утре/ 5 дни х 2 таблетки. На мен това ми се струва доста висока доза... Аз си овулирам /поне на досегашните фолекулометрии се доказа това/ и ми е притеснено дали не е висока дозата... :?  :?  :?   Другият петък продължаваме с прегледите.
Аз забременях след терапия с клостилбегит , оказа се че нямам редовна овулация и леко я стимолирахме пиех 2 х половин таблетка 5 дена. Твоята доза наистина ми се вижда силна .

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #870 -: Ноември 24, 2013, 17:30:28 pm »
Здравейте, завърнах се от прегледа /въпреки, че бях в цикъл :oops: /. Докторът ми изписа Клостил от 3-ти ден на цикъла /утре/ 5 дни х 2 таблетки. На мен това ми се струва доста висока доза... Аз си овулирам /поне на досегашните фолекулометрии се доказа това/ и ми е притеснено дали не е висока дозата... :?  :?  :?   Другият петък продължаваме с прегледите.
Аз забременях след терапия с клостилбегит , оказа се че нямам редовна овулация и леко я стимолирахме пиех 2 х половин таблетка 5 дена. Твоята доза наистина ми се вижда силна .
Да. И образувах 2 фоликула  и другата седмица, ако се развиват ок - инсеминация :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #871 -: Ноември 25, 2013, 09:29:21 am »
Здравейте момичета,
чудех се къде точно трябва да задам въпроса си и реших че е тук,ако греша надявам се поне някой да ме насочи къде е правилното място.През май 2009г. получих пъпна херния вследствие на предишни операции на пъпа.Оперирах се и ми сложиха платно.Сега нито гинеколога нито хирурга ми отговарят дали при евентуална бременност това платно може да навреди или да ми създава проблеми.Търсих и в нета но и там няма нищо конкретно.Ще се радвам на всеки отговор.
П.П.Съжалявам за дългият пост и ако не съм уцелила точната тема. :oops:

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #872 -: Ноември 28, 2013, 11:35:46 am »
Здравейте, много съм объркана и искам да споделя с вас, като се надявам някоя да ми отговори.
Ситуацията е следната. Този месец овулацията уж е засякохме- теста го показа, вече и БТ ми е повишена. Това, което ме притеснява е, че днес имам болки в яйчниците, който уж са признах за настъпване на овулацията. Объркана съм. На кое да се вярва повече - на тестове, на БТ, на болки или течения и др ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #873 -: Ноември 28, 2013, 13:14:18 pm »
Този месец овулацията уж е засякохме- теста го показа, вече и БТ ми е повишена. Това, което ме притеснява е, че днес имам болки в яйчниците, който уж са признах за настъпване на овулацията. Объркана съм. На кое да се вярва повече - на тестове, на БТ, на болки или течения и др ?
На цялостната картина. yahoo_33

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #874 -: Ноември 28, 2013, 14:46:59 pm »
Това, което ме притеснява е, че днес имам болки в яйчниците, който уж са признах за настъпване на овулацията. Объркана съм. На кое да се вярва повече - на тестове, на БТ, на болки или течения и др ?

Anitooo, от всичко може да имаш болки в яйчниците - при мен ако се претоваря с нещо (ако нося тежко), или изстина ми се появяват болки на моменти :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #875 -: Декември 01, 2013, 13:35:09 pm »
От година правим опити за бебе, но нещата все още не се получават. Правим постоянно тестове за овулация, направихме спермограма и пълен тест на женските хормони и всичко което до сега са ни казвали. Всички резултати са много добри, но не и желания от нас. Вече започваме да се притесняваме, въпреки че гинеколожката ни каза, че няма място за притеснение при такива резултати от изследванията. Дали има някакви препарати за улесняване на забременяването, някой от съфорумците знае ли?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #876 -: Декември 01, 2013, 13:44:29 pm »
Къде сте правили спермограма, в обикновена лаборатория или в клиника по репродуктивно здраве?Как са ти правени хормоните, в точно определените дни ли е било?Препоръчва се след една година на опити да се обърнете към специализирана клиника.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #877 -: Декември 03, 2013, 08:10:08 am »
Момичета, на мен вчера ми дойде. Това ме радва, тъй като от около 5 години не съм имала собствен МЦ. Значи най-после нещо проработи в мен. Мъжът ми веднага пресметна, че имаме шансове за Коледно чудо  :D и мисля този месец да поработим повечко.
Пожелавам на всички ви по едно Коледно чудо  :babyflips:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #878 -: Декември 03, 2013, 09:18:32 am »
Момичета, на мен вчера ми дойде. Това ме радва, тъй като от около 5 години не съм имала собствен МЦ. Значи най-после нещо проработи в мен. Мъжът ми веднага пресметна, че имаме шансове за Коледно чудо  :D и мисля този месец да поработим повечко.
Пожелавам на всички ви по едно Коледно чудо  :babyflips:

Успех Нелка,
Дано наистина се случи най-хубавото Коледно чудо  :bfp: Вземи си тестове за овулация, измервай базалната температура и ако имаш възможност направи фоликулометрия, за а си сигурна кога точно си в овулация. Стискам палци  yahoo_33
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #879 -: Декември 04, 2013, 00:11:53 am »
bonbolini, благодаря. Може ли да ми обясните по-точно какво всъщност е  фоликулометрия.