0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #840 -: Ноември 04, 2013, 15:14:09 pm »
В четвъртък /31.10/ бях на преглед и фоликулът се беше пукнал  :D
Докторът ми каза да отида на 2-ри/3-ти ден от следващия ми цикъл и да ми направи “лека стимулация“. Явно ще ми изпише нещо, да се пукне фоликулът “навреме“, защото този месец се пукна на 18-ти/19-ти ден, а цикълът ми е 29 - дневен, а както той каза - когато късно се пука - яйцеклетката е “презряла“.
Най ме досмеша като каза, ела следващия път бременна  8O  :D  :D
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #841 -: Ноември 05, 2013, 09:20:38 am »
Най ме досмеша като каза, ела следващия път бременна  8O  :D  :D

Bonbolini, Успех! :)
Това, което ти е казал накрая е мн весело и разведряващо :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #842 -: Ноември 05, 2013, 10:35:15 am »
То пък  вземи верно отиди бременна   :lol:
щото аз на тези "презрели" яйцеклетки много не им вярвам. Вие правихте ли секс около датата на пукане на фоликула :)
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #843 -: Ноември 05, 2013, 12:22:36 pm »
То пък  вземи верно отиди бременна   :lol:
щото аз на тези "презрели" яйцеклетки много не им вярвам. Вие правихте ли секс около датата на пукане на фоликула :)

Да, правихме  :), но когато е “трябвало“ да се пукне /понеделник-вторник/. А в четвъртък той каза, че е пукнат, а в сряда пропуснахме...

Нищо де, аз съм се нагласила да ходя на прегледи следващия цикъл, спокойна съм  :wink:

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #844 -: Ноември 05, 2013, 12:44:00 pm »
Стискаме ти палци :)
*

    pipi13

  • *
  • 4
  • Животът обича смелите!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #845 -: Ноември 06, 2013, 12:50:55 pm »
Здравейте момичета-бъдещи мами. От много време ви чета, пиша за първи път. Моята история накратко- с мъжа ми се опитахме за бебе лятото ( августовия цикъл). при нас проблема е, че сме заедно много рядко през годината и така ще е до пролетта др година :(. Е, за мое най-голямо разочарование не стана от първия път. и сега чак за празниците ако си дойде, здраве и живот пак ще пробваме. От лятото, дали от опитите( нзм каква връзка може да има) или от времето, но цикъла ми се побърка. Август ми дойде два пъти( цикъла ми е по принцип 26-27 дни) а септември ми прокапа без време. Е, аз разбира се си помислих и за цветна, изчетох всичко, ама не е това( и по-добре). На последния преглед на 22.10 ми изписаха оргаметрил от 15 ден на цикъла 2х1 за 12 дни, заедно с герикапс от първия до 20 ден 2х1. Малко ме беше страх да ги започна тези лекарства, но лекарката ме увери, че това може да ми помогне за стабилизиране на цикъла и ОВУ. И така ги започнах. Има ли някой от вас, който е пил тези хапчета. Моля споделете. Благодаря ви много, извинявайте за дългия пост, но исках да съм максимално изчерпателна.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #846 -: Ноември 06, 2013, 13:35:31 pm »
pipi13, за какво е този оргаметрил?
На мен са ми изписвали дуфастон от 16 до 25 ден на цикъла(3 мес.) и смятам, че е по-добрият вариант за евентуална бременност.Не съм лекар, но така съм чувала относно по-горното лекарство.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #847 -: Ноември 06, 2013, 14:20:16 pm »
На мен веднъж гинеколожката ми каза, че Оргаметрилът е по-добрият вариант на Дуфастона.
Моята съквартирантка /когато учех в университета/ пиеше от 15-годишна Оргаметрил и нямаше абсолютно никаки проблеми и странични ефекти - той и нормализираше цикъла. В интерес на истината аз съм пила Дуфастон, но защото моята гинеколожка беше в отпуск и една друга ме преглеждаше. Моята си държи на Оргаметрил.
*

    pipi13

  • *
  • 4
  • Животът обича смелите!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #848 -: Ноември 06, 2013, 14:31:06 pm »
Аз не съм питала за алтернатива, тя ми изписа оргаметрил, за стабилизаране на цикъла, че ми беше нередовен както описах, също каза, че ще ми помогне и за силните болките, които имам в първите дни.  Офф незнам, май са малко остарели тези оргаметрил, така чета и в други форуми. А тази мойта док. уж е добра. Ще ги пия този цикъл да видим дали всичко ще е наред, дали ще ми дойде до три дни след като минат тези 12, в които ще ги пия. дано само да не ми повлияят зле и да объркат положението точно когато трябва да се случват нещата.  Тед, а ти как се чувстваше след приема на Дуфастона?
bonbolini и моята май си държи на оргаметрила, защтото помня, че преди години пак ми беше изписвала тях, но само за пет дни нещо такова беше и после вече започнах да пия противозачатъчни и нямах проблем с цикъла.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #849 -: Ноември 06, 2013, 23:38:12 pm »
pipi на мен преди месец моя доктор ми изписа оргаметрил и аз го взема по същата схема при мен беще за задържан фоликул и  регулиране на цикъла.
*

    pipi13

  • *
  • 4
  • Животът обича смелите!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #850 -: Ноември 07, 2013, 12:33:25 pm »
Здравейте, малко се успокоих, че все пак и други лекари изписват оргаметрил. бях се наплашила, защото в други форуми чета, че едва ли не се отрича от лекарите и е много противопоказен. Аз пак се обаждах на моята лекарка и тя ме увери, че няма никакъв проблем. Ще го пиа този месец значи до 13, до 16 трябва да ми дойде и ще видя как ще е. Ако всичко е ок, ще го пиа пак от 1 до 12.12., след това до 15.12 трябва да ми дойде и с този цикъл ще пробваме пак, дано се получат нещата. Малко ми е неудобно на фона на всички вас, които чакате от години, аз дахленча, но мен времето ме ограничава. Ако не стане декември, чак пролетта. И тогава дай Боже вече да сме заедно за постоянно, започваме сериозно. Благодаря ви момичета.
От този месец меря и БТ, макар че нзм дали има нужда с този оргаметрил.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #851 -: Ноември 12, 2013, 09:05:23 am »
Здравейте момичета!
Правим  опити за второ дете  :),и имам едно въпросче:как мислите ,ако имах събота и неделя положителен тест за овулация ,а секс сме правили днес сутрин (вторник),дали да се надявам на чудо :oops: :oops: или късно е вече .
« Последна редакция: Ноември 12, 2013, 09:07:15 am от Велина »

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #852 -: Ноември 12, 2013, 09:43:55 am »
Надежда винаги има - нали казват , че О настъпва от 12 до 48 ч.  след +тест , а някъде дори съм чела до 72 часа след теста. Но си е доста относително и явно е индивидуално - зависи както от качеството на теста , така и от личните особености на организма. За мен доколкото съм засичала О ми настъпва на същия , най-много на следващия ден след теста, но не мога да бъда 100 % сигурна.
Така , че надежда винаги има  :D
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #853 -: Ноември 12, 2013, 13:07:47 pm »
Днес ми дойде  :( Но няма как - борбата продължава. В четвъртък съм на преглед и ще видим какво ще предприеме докторът - предишния път каза “лека стимулация“...  :?
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #854 -: Ноември 13, 2013, 11:54:55 am »
В четвъртък съм на преглед и ще видим какво ще предприеме докторът - предишния път каза “лека стимулация“...  :?

bonbolini, тази лека стумулация ти я предписва твоя гинеколог, или си се обърнала към специализирана клиника?  и моята гинеколожка ми каза нещо такова, но се чудех трябва ли да правя някакви изследвания и как разбира тя дали е уместна тази стимулация след като аз досега не съм се изследвала и просто си правим опити ичакаме да стане Чудото :) а не ми се иска да се тъпча с хапчета просто ей така...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #855 -: Ноември 13, 2013, 11:58:48 am »
Момичета никаква стимулация, не се прави преди проверка за проходимост на тръбите.Не ме разбирайте погрешно, но всяка стимулация действа на яйчниците, и ако маточните тръби са запушени какво правим, товарим яйчниците и до там.А ако пропускат но леко има вероятност от извънматочна.Така че първо цветна снимка, после каквато и да е стимулация.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #856 -: Ноември 13, 2013, 12:19:18 pm »
magi_st подкрепям казаното. Тази стимулация за нищо ли я нямат. На мен ми е правена цветна снимка и тръбите ми са проходими. Лекарят, който посещавах искаше да ми направи стимулация и инсеминация без да ми е проследявал цикъла нито месец, което не смятам за много редно.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #857 -: Ноември 13, 2013, 13:08:12 pm »
Здравейте, точно това ме притеснява - тази “лека стимулация“... В клиника Щерев съм и там ми е направена хидротубация със заключение “проходими тръби“. Имам направени 3 фоликулометрии /правя доминантен фоликул, който се пука/, като при последната се оказа, че фоликулът не се беше спукал на 15-ти ден... Спермограмата на съпругът ми е нормозооспермия от миналия месец. Много се притеснявам да не се товаря с излишни хапове/хормони :? Утре след обяд ще пиша какво сме решили с лекаря. Даже съм си направила списък с въпросите, които ме притесняват, че като отида там и всичко ми изчезва от главата  :?
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #858 -: Ноември 13, 2013, 13:47:03 pm »
Аз затова и попитах кой я предприема тази стимулация и въз основа на какви изследвания/резултати, защото моята логика е такава, че ако ми няма нищо (физически), въпросната стимулация може и да подейства, но ако ми я предпишат без да сме се изследвали, и не дай Боже се окаже, че имаме някакъв проблем, то тогава защо да си товаря организма с лекарства, които може дори да не са подходящи за мен. 
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #859 -: Ноември 13, 2013, 13:49:24 pm »
Бонболини, след като имаш хидротубация и всичко е ОК, но бременност не настъпва често се пристъпва към лека стимулация и инсеминация или инсеминация без никаква стимулация.Говори с лекарят си.Предполагам че освен половите хормони сте пускали и хормони на щитовидната жлеза.