0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #800 -: Октомври 10, 2013, 15:00:02 pm »
Аз бих ви посъветвала да не правите нищо в Бургас, а да се насочите към клиника по репродуктивна медицина с ембриолози, разбиращи си от работата.Рискувате да излезе или ужасна спермограма която да ви стресира или прекрасна, която да не отразява действителността и в последствие мъжът ти да не иска да се изследва, защото всичко при него било на 6.
Помислете преди да дадете парите си на вятъра, да загубите време и да останете без нерви.
Успех!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #801 -: Октомври 12, 2013, 01:32:52 am »
Благодаря за съвета magi_st :) Аз вече се разубедих за Бургас, другия месец сме към Варна  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #802 -: Октомври 14, 2013, 22:49:58 pm »
Здравейте и от мен... Ние също започнахме с опити трябва да ми дойде след 4 дни броя ги и ме е страх ужасно
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #803 -: Октомври 15, 2013, 08:37:42 am »
Успех, eli__1987! :):):)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #804 -: Октомври 15, 2013, 11:28:46 am »
Здравейте и от мен, нова съм във форума честита тема. С приятелят ми правим опити за бебе вече от 3 години и нищо не става преди 3 месеца откриха на приятелят ми че има ингвинална херния оперираха го възможно ли е това да е някаква пречка за да не става. Ходила съм при трима гинеколози /от които не съм много доволна/ и всички казват че ми няма нищо и че трябва да не си го правя на фикс идея защото нищо нямало да се получи по този начин. Ако можете да ми дадете някакъв съвет и дали причината е от хернията, ще съм ви много благодарна :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #805 -: Октомври 16, 2013, 16:32:04 pm »
здравейте кандидат мами аз от както ми мина предполагаемото УВО имам едни предърпване ниско доло в корема гърдите ми са напрегнати и ме болят основно около зърната от няколко дни ми е едно замаяно все ми се спи а не се изморявам през деня цигарите не ми "вървят" нещо за тест ми е рано вие как мислите дали е възможно да съм бременна забравих да спомена че от 5-6 месеца правим опити за бебе благидаря предварително за отговорите и дано скоро се премесрим в другата тема :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #806 -: Октомври 16, 2013, 18:54:53 pm »
Биляна 3 години е много време.След като нямате спонтанно забременяване до сега бих ви посъветвала да отидете в специализирана клиника.Това е списъка на всички клиники в страната http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=115 Ходенето на обикновено АГ  няма да ви помогне за съжаление.
Ако имате каквито и да е въпроси ние сме насреща.

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #807 -: Октомври 16, 2013, 21:52:15 pm »
Мили дами,
имам една питанка:
от много време ходя при моята гинеколожка, от която до момента нямам оплаквания - последния път, когато ходих за традиционната цитонамазка, тя ме посъветва да изчакаме 1 година , и ако не забременея - тогава да мислим план Б.
Та питанката е : 
когато решим да се изследваме, за да проверим дали чисто физически сме здрави, оттам насетне прегледите само в спец. клиника ли се провеждат или се продължава и с успоредно посещение и при старата гинеколожка, т.е. има ли смисъл да обсъждам и с нея резултатите от направените изследвания. Вие как направихте?
Надявам се да сте разбрали въпроса :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #808 -: Октомври 17, 2013, 09:38:57 am »
Здравейте на всички и успех с бебеправенето!Не съм писала във форомите на зачатие от 2010 год когато бях бременна за първи път така че се записвам като нова
Сега обаче имам проблем и искам вашето мнение
миналият месец ми дойде на 7 а този все още ни ми е дошло след 2 отрицателни теста и преглед при гинеколог който каза че невижда бременност нито кисти и всичко е наред възможно ли е да съм бременна и ако не на какво може да се дължи това голямо закъснение 8O
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #809 -: Октомври 17, 2013, 09:51:58 am »
Цвете, ако след една година опити при жена под 35г и 6 месеца при жена над 35г, и нямате забременяване се отива в специализирана клиника наистина, просто обикновените АГ-та нямат нужните знания, за да са ти в помощ в този момент.Дали ще обсъждаш всичко и с нея, си е лично твое решение.

Естелитка, само доктор може да ти каже на какво се дължи закъснението.Ние можем да предполагаме, Много е вероятно да е някакъв хормонален проблем, но пак казвам само доктор може а каже.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #810 -: Октомври 17, 2013, 10:21:12 am »
при прегледа АГ каза че няма нищо притеснително
лигавицата на матката ми била удебелена както преди цикъл и щяло да ми дойде освен това видя една тъмна чертичка и аз също я видях която според него не е бременност освен ако не е твърде рано да се види добре и каза да изчакам една седмица и ако не ми е дошло да направя тест ако е  :bfp: да ида пак при него а ако е  :bfn: ми изписа хапчета да пия за да ми дойде
обаче това чакане ме изнервя и не спирам да мисля какво ми има
пак стана дълго извинете
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #811 -: Октомври 17, 2013, 13:34:12 pm »
Мерси, magi_st! :)

Ще изчакам още 3-4 месеца, за да стане година и ако не се появи писмо от Щъркела, ще започнем поне да се изследваме.
Просто според нашите роднини аз вече съм на "доста напреднала възраст" (на 26г.)  osi_15 и вече трябвало да имам поне 2 деца, та хем гледам да не се панирам още, хем леко ме дразнят...

Лек ден на всички :ballons:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #812 -: Октомври 17, 2013, 15:17:12 pm »
Благодаря magi_st за помощта, ще прегледам клиниките и в най-скоро време ще отидем на по обстоен преглед, да се види в действителност каква е причината толкова дълго време да не става нищо, защото честно казано вече съм се отчаяла и не знам какво да правя. Мислих да започна с бабините съвети ( сироп за кашлица, витамини, смрадлика и др.), но не знам дали всичко това ще има някакъв резултат.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #813 -: Октомври 17, 2013, 15:25:32 pm »
Не, само ще се забавите още.Тези неща няма как да помогнат ако имате проблем в спермограмата или в хормоните.Просто отидете в клиника, не е толкова страшно колкото звучи.
Късмет!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #814 -: Октомври 17, 2013, 15:34:23 pm »
Така е, но все няма време от работа, но в скоро време ще отидем  защото времето си минава и нищо не става.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #815 -: Октомври 18, 2013, 09:53:10 am »
Здравейте, включвам се и аз в темата.
Юли месец 2012г след съмнение за гроздовидна бременност, ме изчистиха в Майчин дом /6-7 г.с/...
За щастие се оказа, че не е гроздовидна, но не зная и досега каква е причината :(
До края на 2012г се пазихме и от януари 2013г започнаха нашите опити, които продължават и до днес. През май месец 2013г отидохме на консултация в клиника Щерев при д-р Александров, който ми направи добро впечатление - обясни ни подробно всичко и ни назначи проверка на хормони, проходимост на тръби, проследяване на овулация, хламидия и т.н. за мен, а за съпруга ми -спермограма и хламидия...
Оказа се, че при мен има повишено ТСХ - 4,16 /което е в границите, но е високо за забременяване/.
Консултирах се с д-р Начев, който ми изписа Л-Тироксин - по половин таблетка. След започване на приема му, ми закъсня с 15 дни /всички доктори казаха, че това НЕ е причината/ и аз се паникьосах и го спрях. После пак го почнах и така до днес си го пия, но половинката на половин таблетка. Първата спермограма на съпруга ми беше Астенозооспермия. Накупих му витамини, Цинк и др. и следващата излезе по-добра - с лека форма Астенозооспермия / в понеделник - 21.10 ще ходи да направи още една и тогава ще пиша за резултата/. Тестът за хламидия и при двамата е отрицателен. При мен хидротубацията, направена от д-р Александров, показа проходими две тръби. ТСХ - то ми преди 2 месеца беше 3 и нещо, а преди месец - 2,116.
Септември месец 2013г ми направи фоликулометрия, при която се оказа, че имам доминантен фоликул, който се пукна на 15-ти ден от цикъла... Честно казано си помислих, че сме уцелили момента, но... :(
Другата седмица имам час за преглед в петък /25.10/ и предполагам следващата стъпка ще е инсеминация... Опитите все пак ще продължат, много ми е тежко, че не става... А и нямам мира от мисли за миседа преди година и защо в крайна сметка не ми обясниха какъв е проблемът тогава...
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #816 -: Октомври 19, 2013, 10:23:21 am »
здравейте момичета
на мен днес ми дойде но от следващия месец мисля да се заемем по сериозно с бебеправенето ще меря  БТ и ше си купя тестове за ову и ако нищо не стане до 3 месеца тръгваме по изследвания с мъжа ми не се пазим от 2 год и половина но не съм следила ову при първата ми бременност бебеправихме 8 месеца а сега е доста трудно
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #817 -: Октомври 21, 2013, 17:15:07 pm »
Здравейте, момичета. Да споделя вълнението си ( сигурно ще ме помислите за луда). Вчера ми дойде - последния  цикъл, диктуван от Диане. Взела съм си тестове за О, чакам  да им дойде реда. Истински се надявам да стане още първия месец. Толкова силно копнеем за това.  Опитвам се да не го превръщам във фикс идея, но адски ме боли да съм заобиколена от бременни и бебчета... Чувствам се, все едно съм единствената, която не може :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #818 -: Октомври 21, 2013, 19:34:01 pm »
Успех, Нелка!
И аз силно се надявам и при нас да стане от първият месец, но някъде дълбоко в себе си знам, че едва ли ще бъде точно така. Но ще видим :-)
Пожелавам на всички успех!

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #819 -: Октомври 21, 2013, 20:27:09 pm »
Стискам палци, yanicka. Опитвам се да бъда позитивно мислеща, казват че помага.  Но пък същевременно не искам да съм толкова сигурна, че ще стане от първия път, защото евентуалния отр. тест ще ме смаже.