0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #780 -: Октомври 04, 2013, 00:27:08 am »
Catcat майка ми е с кръвна група 0-, а баща ми е 0+, аз и брат ми сме налице, напълно нормални, даже брат ми е учен в БАН ;-)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #781 -: Октомври 04, 2013, 00:46:10 am »
papilio, много ти благодаря за успокоителния отговор  :thankyousign: и се извинявам за тъпия въпрос  :oops:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #782 -: Октомври 04, 2013, 00:56:02 am »
Не е проблем за забременяването. Единственото, ако бебето ти е с резус фактора на другия, тогава се слага някаква инжекция преди да родиш. Ама и аз как го обясних само ...

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #783 -: Октомври 04, 2013, 10:08:45 am »
Не е проблем за забременяването. Единственото, ако бебето ти е с резус фактора на другия, тогава се слага някаква инжекция преди да родиш. Ама и аз как го обясних само ...
С други думи, уважаемата модераторка Блу, която е пропуснала сутрешното ъъъъъ нощното ъъъ кафе  8) :lol:, искаше простичко да обясни, че проблем при бременност /не при забременяване/ и то втора или трета може да има, ако майката е с отрицателен резус фактор, а бащата с положителен. Тогава, по време на бременността се изследват антитела /три пъти/ и се действа спрямо резултатите. А след раждане, когато плодът е с резус фактора на бащата, т.е. положителен, на майката се слага инжекция с Анти Д гама глобулин за предотвратяване на резус конфликт при следваща бременност. Аз съм А-, мъжът ми 0+, а детето се роди А-....между другото, напълно нормален /в такъв случай, инжекция не се поставя/  :D На тази жена, можеш да и кажеш меко, да си държи слабоумните съвети за себе си....
Повече за резус конфликтът можеш да прочетеш ТУК
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #784 -: Октомври 04, 2013, 10:30:07 am »
Catcat , и аз имам приятелка, чийто родители са 0- (майка) и 0+ (баща) - и тя и сестра и са съвсем нормални  :jump12: От нея знам , че на майка и са били въпросната инжекция, спомената и от другите момичета и всичко е било ОК :) така че спокойно  :kiss:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #785 -: Октомври 04, 2013, 11:36:07 am »
Catcat не се притеснявай! Моята майка е Б- а баща ми е 0+, аз съм същата кръвна група като баща ми. Напълно нормална бременност е изкарала майка ми, аз съм жива и здрава. Успех в бебеправенето и не мисли лоши неща  :bori_001:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #786 -: Октомври 04, 2013, 12:17:52 pm »
Благодаря, момичета! Чудесни сте  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #787 -: Октомври 04, 2013, 13:41:34 pm »
Catcat: Желая ти успех в бебеправенето. Сигурна съм, че ще си направите едно сладко и здраво детенце!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #788 -: Октомври 04, 2013, 16:20:06 pm »
Днес една ужасна жена ми наговори, че ще имаме бебе на куково лято с тези резус фактори, а ако станело някакво чудо да забременея, детето щяло да бъде слабоумно  osi_ Съжалявам да го призная, но се почувствах ужасно след това  :balk_146:
Съжалявам, мила!
На мен казаха друго - пак една жена, съседка(медицинско лице е, но не лекар) и съм шокирана!

В резултат на стреса, нервите и напрежението(които не са от вчера и онзи ден), тръбите ми правят спазъм и не пропущат нормално.При все, че съм правила ЦС и са проходими, но .. как да станело оплождане, като плувците изобщо не могат да преминат от там?
Не ми се пише, от тогава всекидневно съм разплакана и разстроена и направо не виждам светлинката...
Обаче ако тръби се стесняваха само от нерви, ехееееее.....Ония фармацевтични компании с противозачатъчните щяха да фалират?!!  :ask:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #789 -: Октомври 04, 2013, 16:24:52 pm »
Момичета, моля ви не ги слушайте тези хора, те не са в час.Съвсем сериозно!И аз съм чувала от акушерка!, че сперматозоидите който не оплодят яйцеклетката ставали на малки кистички  8O тогава за малко да и кажа къде да си завре образованието.Но аз не се впечатлявам вече от глупостите на хората, то идиоти колкото искаш около нас.А и тази "доброжелателност" тяхна може да те докара до нервна криза.

Спазми тръбите могат да направят само от болка, поне така знам, има лекари нека те се изкажат, но от нерви, ние не трябваше да сме живи ако е така.

Гледайте си живота и не слушайте Сульо и Пульо!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #790 -: Октомври 06, 2013, 12:00:15 pm »
Тед, за спазмите на ръбите е споделя от личен опит. Тази година ми правиха хидротубация и от страх /цялата се бях стегнала/ и нерви тръбите ми направиха спазъм, а заключението на доктора беше запушени тръби с течност. Следващия месец правихме цветна снимка за потвърждаване на диагнозата, а се оказа, че тръбите си пропускат съвсем нормално. Дори тръбите да направят спазъм според мен той е само моментно състояние и няма отношение към забременяваното.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #791 -: Октомври 07, 2013, 08:23:04 am »
Спазми тръбите могат да направят само от болка, поне така знам, има лекари нека те се изкажат, но от нерви, ние не трябваше да сме живи ако е така.

Гледайте си живота и не слушайте Сульо и Пульо!
yahoo_33
Така и смятам да направя, Маги! :D

Зорница, благодаря и за твоят отговор! :flower:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #792 -: Октомври 07, 2013, 15:56:17 pm »
Тед дано да съм ти била поне малко полезна  :P
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #793 -: Октомври 09, 2013, 12:56:55 pm »
Здравейте, дами!

този месец за пръв път реших освен меренето на БТ , са си направя и тест за овулация (че ме бяха спекли ,че масовата част от жените нямали овулация  osi_13)

Започнах тестовете от 11тия ден (5,6,7,8,9 октомври) - вчера тестът показа 2 чертички и по случайност и съпругът ми не беше в командировка тези дни, та се надявам да се е случило чудо - днес също чертичките са 2, но уви той отново замина :(

Дано да сме уцелили момента все пак, стискайте палци  :cloud9:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #794 -: Октомври 09, 2013, 20:44:11 pm »
Здравейте момичета! Успех на всички, заели се с нелесната задача да правят бебе :) Имам нужда от съвет  - от 6 месеца правим опити за бебе, но все не се получава. Следя си овулацията с тестове и си мислех че след 2-3 опита резултата ще е налице, но уви :( Знам че не е минало много време, но ми се въртят едни мисли в главата... имам обърната матка, а и съпруга ми тази година чукна 40 г. Изпаднала съм в леееека депресия... всички ми казват да се успокоя и че всичко ще е наред, но не мога, мисля само за това че всички около нас вече имат деца, а ние нямаме :( Не знам дали да изчакам да мине година или да почна с някакви изследвания? Живеем в Бургас и не съм чувала хубави отзиви за нашите "специалисти" Не знам какво да правя, а усещам че биологичния ми часовник тиктака... моля ви дайте ми съвет, защото скоро ще превъртя от притеснения и налудничави мисли :(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #795 -: Октомври 09, 2013, 21:38:21 pm »
Здравей Мария87 :)
Ако съдя по ник-а ти - си 87 набор, така ли е?
Ако - Да, то можеш да изчакаш половин година още и тогава да се захванеш сериозно със изследванията!
За сега - можете да пуснете една разширена спермограма, но...май не и в Бургас! По-добре във Варна!
Дано и момичета от региона да се включат!
Успех!
Дано всичко да е ОК! :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #796 -: Октомври 09, 2013, 21:57:21 pm »
В Пловдив също може.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #797 -: Октомври 09, 2013, 21:59:15 pm »
В Пловдив също може.

О, даа - и това е вариант!
Стига на Мария87 да и е удобно, или по точно на мъжът и! :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #798 -: Октомври 09, 2013, 22:13:38 pm »
На мъжете никъде не им е удобно, но това е друга тема.  :lol:

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #799 -: Октомври 10, 2013, 13:34:23 pm »
Здравейте момичета! Благодаря за съветите ви :) Решихме да направим една спермограма в Бургас , а след месец във Варна но се чудя дали ще работят в събота и неделя, защото само тогава ни е удобно. Ако някой е ходил в тези дни моля да ми пише в коя болница и при кой уролог/ембриолог :)