0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #700 -: Август 12, 2013, 16:25:30 pm »
Драга, радвам се , че се завърна :)
Според мен стойностите ти са идеални :)
Ще ходиш ли на фоликуметрия този месец ?
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #701 -: Август 12, 2013, 20:17:58 pm »
Здравей Рени,

Да тук съм, не съм решила, ще ходя за кистата да видим какво ще я правим и може и фоликуметрия, нз каквото каже доктора.


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #702 -: Август 12, 2013, 20:59:10 pm »
Здравейте, според изследването ми,прогестерона е 17,05 nmol/l (5,3-86). Имам час при д-р Владимиров чак за 08.10. Според вас нисък ли е или е нормална стойността?
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #703 -: Август 12, 2013, 21:58:11 pm »
Ами какво да ти кажа, 7 дни след О ли е пуснат. Аз преди време си пусках на своя глава , като сама си определих О и беше мисля към 50. И лекарят ми вика хубаво щеше да е и още малко. Но пак зависи кога точно е направено изследването.
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #704 -: Август 12, 2013, 22:06:36 pm »
Да, на 21 ден, но понеже се отказах от алчната си гинеколожка и незнам как са нещата  :balk_159:  Уффф писна ми с това чудене... Уж е в норма, ама не е ли нисък?
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #705 -: Август 12, 2013, 22:21:59 pm »
А О ти със сигурност ли е била на 14-тия ден? Питам защото те понякога така стандартно те пращат на 21-вия ден ( както и моята АГ) Като че ли на всяка жена със сигурност О й е на 14-тия ден. Моята също ме прати на 21-ия ден, без да проследи О и после вика ниски стойности. Аз затова  после на своя глава си пуснах като сама си изчислих О, която при мен е на 16, 17, 18 ден , а понякога и по-късно .
Успех !
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #706 -: Август 12, 2013, 22:33:16 pm »
Благодаря ти, Иренка  :D Възможно е да не ми е била точно на 14 ден. Тя ме гледа на 13 ден и каза, че имало фоликули, но рано било, смята, че до 2 дни. Ако е позакъсняла, аз съм подранила с изследването и така. Пожелавам ти много скоро успех  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #707 -: Август 14, 2013, 21:46:43 pm »
Здравейте момичета,
Днес ходих на лекар за кистата. Добрата новина е, че няма никакви кисти. Има повечко свободна течност зад матката, която се е получила най-вероятно от пукване на киста. За да се абсорбира бързо тази течност и да няма болка ми изписа волтарен свещички. Каза че хормоните са добре, но като стойности за забременяване са мъничко завишени и по този повод каза да пия синофор 850 който ще намали малко стойностите им като цяло и ще увеличи чувствителноста на рецепторите на яйчниците, защото това лекарство влияе на хипофизата и хипоталамуса, които пък контролират яйчниците. Нещо такова ми обясни, съжалявам ако звучи неясно. Притеснява ме само че това лекарство се пие от не инсулиново зависими, болни от диабет, а аз нямам диабет. Някой пил ли го е това, може ли да ми каже нещо повече, малко се притеснявам.....
Ще съм благодарна ако споделите опит!


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #708 -: Август 17, 2013, 16:47:32 pm »
Здрaвеите aз съм новa във форумa. Нa бързо ще ви рaзкaжa зa мен и моите проблеми. Нa 22 години съм с приятеля ми решихме дa прaвим опити зa бебе и преди товa ходих нa генеколог. Докторa кaзaче всичко е нaред дa опитвaме смело и ми предписa фолиевa. Товa беше през aприл след товa зa съжaление ми доиде нa 22.04. Месец мaй не ми доиде и aз се нaдявaх нa вторa чертaно уви. Нa 11.06 отидох нa генеколог и той ми кaзa че виждa много дребни фоликули и ми предписa дуфaстон нищо друго. 4денa след приемa му ми доиде. Юли месец пaк пих дуфaстон трябвaше дa ми доиде нa 18 ти юлино цикълa ми пaк ме предaде доиде ми нa 08.08 и имaх кaрвене сaмо двa три дни. Вече си меря темперaтурaтa.От двa дни 36.6 . Моля ви помоогнетеми дaите сaвет кaкво дa прaвя

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #709 -: Август 17, 2013, 19:28:11 pm »
Здравей, Жени
От началото на цикъла ли мериш Т. Хубаво е да я нанасяш в табличка в календара http://calendar.zachatie.org/work/HomePage
Предполагам си прочела как се мери - най-добре е анално, по едно и също време сутрин, преди ставане .  Хубаво е да си вземеш и тестчета за О.
А с този нередовен цикъл смятам, че  е добре да посетиш и друг лекар . След оскъдния цикъл на 08.08, направи ли тест за бременност. Не че има голяма вероятност , но все пак за да си сигурна :)
Успех!
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #710 -: Август 17, 2013, 20:48:53 pm »
Мерси много зa бързия отговор мин месец взех тестове зa О имaх бледa вторa чертa двa дни. Не съм си прaвилa тест зa бременост. Не искaм дa виждaм пaк сaмо еднa чертa.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #711 -: Август 19, 2013, 18:13:29 pm »
Покрай това море съвсем забравих за тестовете за ову вчера имах белада втора черта, а днес никаква. Изглежда двете черти са биле на 17ти ,а аз забравих да правя тест тогава. И този месец май ще я изтървем овулацията  :x

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #712 -: Август 19, 2013, 19:21:42 pm »
Покрай това море съвсем забравих за тестовете за ову вчера имах белада втора черта, а днес никаква. Изглежда двете черти са биле на 17ти ,а аз забравих да правя тест тогава. И този месец май ще я изтървем овулацията  :x
katituu като си на море всеки ден си в овулация  :wink: споко сигурно си го хванала. И аз бях някъде 16-17 и май заедно вървиме с теб.Аз този месец не ползвах тестове за овулация а според календара и започнах да си мера БТ. Ще видим дали нещо се е получило. Искам да попитам, нали БТ се мери сутрин, и се чуда сутринта ако съм се затоплила в повече то ще ми отчете грешен градус. Мога ли да разчитам на термометъра? Мерси :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #713 -: Август 19, 2013, 20:20:08 pm »
Здравейте момичета,
Днес ходих на лекар за кистата. Добрата новина е, че няма никакви кисти. Има повечко свободна течност зад матката, която се е получила най-вероятно от пукване на киста. За да се абсорбира бързо тази течност и да няма болка ми изписа волтарен свещички. Каза че хормоните са добре, но като стойности за забременяване са мъничко завишени и по този повод каза да пия синофор 850 който ще намали малко стойностите им като цяло и ще увеличи чувствителноста на рецепторите на яйчниците, защото това лекарство влияе на хипофизата и хипоталамуса, които пък контролират яйчниците. Нещо такова ми обясни, съжалявам ако звучи неясно. Притеснява ме само че това лекарство се пие от не инсулиново зависими, болни от диабет, а аз нямам диабет. Някой пил ли го е това, може ли да ми каже нещо повече, малко се притеснявам.....
Ще съм благодарна ако споделите опит!
Всеки път се изумявам, когато с лека ръка се изписват сериозни лекарства. За "мъничко завишени" стойности  8O  Ти ще си решиш дали да ги пиеш, но на твое място бих потърсила съвет от друг лекар.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #714 -: Август 23, 2013, 08:02:01 am »
Добро утро,момичета!Интересува ме някой дали е чувал  отзиви или посещавал филиала на клиника Малинов в Стара Загора,до колко разбрах е МЦ"НиаМед".Чудим се дали да не се възползваме от услугите,защото ние близко.Но ме е страх да не загубим само време и пари.Ако има някой мнение за там ще се радвам на отговори може и на лс.                                                                                                 П.П.Извинявам се ако въпроса ми не е за тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #715 -: Август 23, 2013, 11:57:33 am »
Здравей marina vdb!
Аз съм от Стара Загора! :)
Да, в МЦ "НиаМед" е филиала на клиника Малинов, но поне за сега не съм чула отзиви за там!
Може би момичетата, които са наясно, просто не искат да си губят времето тук, както и аз не бих, Де! :wink:
Познати раждат там, но за изследвания, процедури...- не!
Дано и някой друг се включи, но аз това зная!
Успех! :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #716 -: Август 24, 2013, 08:17:56 am »
Благодаря ти petqst.И аз мисля че ще си загубим само времето и е по добре да се насочим към друга клиника,но ММ му се иска да ние по наблизко клиниката в която ходим.Може би евентуално ще направим една спермограма там и тогава ще се насочим към друга клиника.Дано се включат и други момичета и да изкажат мнение.Хубав и усмихнат почивен ден на всички
 :D

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #717 -: Август 24, 2013, 08:53:56 am »
За спермограма, бих Ви посъветвала да отскочите до Пловдив.  Още 70 км. не са кой знае колко много :wink:
Д-р Даскалова /Мели/ и д-р Даскалов, според мен, ще Ви помогнат! :)
В Стара Загора, лично ние, никога няма да пускаме по-вече СГ!!!
Успех!  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #718 -: Август 24, 2013, 13:44:44 pm »
Ех, ако можеше да не се занимаваме с изследвания, СГ и т.н..... Успех момичета!
« Последна редакция: Август 24, 2013, 14:15:59 pm от catcat »
*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #719 -: Август 25, 2013, 12:27:54 pm »
Пак съм тук..с голяма болка-мисед в 9г.с-спряло сърчице..абразио на 13.08....изплаках си очите,сърцето ми се пръсна...защо на мен,защо,защо,защо...........физически съм добре,докторите казват 2 месеца почивка и пак опити....страх ме е,ако знаете колко много ме е страх-дали ще забременея,дали няма да се случи пак така,дали изобщо някога ще съм щастлива пак...нямам сили за всичко това