0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #660 -: Юли 21, 2013, 10:27:39 am »
здравей meriiiii и на мен ми се случи това с кафявото течение преди два месеца.Много се притесних беше тъмно кафяво и гъсто отидох на лекар и казах че правим опити за бебе и ме прегледа първо с вагинален после нормален преглед и каза че няма нищо просто менструацията е слаба и затова цвета е такъв, но моя съвет е отиди и ти да те видят да си спокойна.Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #661 -: Юли 21, 2013, 12:01:51 pm »
Здравейте момичета!

Миленаанди - четох, че леко зацапване в средата на цикъла може да е в следствие на овулацията - засича ли се при теб? 
Иначе относно кафяво-черното течение, при мен този месец е така - 4 дни преди цикъла беше кафяво,  после 7 дни цикъл и днес пак е кафяво... Направо ще си откарам така две седмици.. Ужас! Аз поради същата причина започнах с противозачатъчните навремето. Странното е че до сега ми искат само хормонални изследвания. Знам че и щитовидната жлеза трябва да се изследва, но досега не са ми го искали.  Като видят хормоните и казват - всичко е ок...

Иначе имам срок до края на август, ако бебчо не стане - отивам на пълни изследвания! Стискайте палци!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #662 -: Юли 21, 2013, 12:29:54 pm »
Благодаря са съвета Теди 772 и аз смятам да отида на преглед ,но първо ще изчакам да ми свърши и д видим какво ще каже док
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #663 -: Юли 21, 2013, 12:35:21 pm »
МИШИ успех дано не се наложи да ходиш за изследвания :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #664 -: Юли 21, 2013, 13:30:11 pm »
Аз се притеснявам ,че пак изтървахме точния момент. Според мен на 19 и 20 трябше да има кекс ама нямахме възможност, дано тази вечер не е прекалено късно. :?

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #665 -: Юли 25, 2013, 09:44:17 am »
Добро утро момичета :)

Мери - благодаря за пожеланията! Дано!
Кати - стискам палци да е станало! Чакаме инфо :)

На мен температурата ми от доста време все 36.4 показва... дали не ми се е развалил термометъра?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #666 -: Юли 25, 2013, 16:57:44 pm »
_mi6i_, какъв ти е термометъра?
Правилно ли я мериш? :ask:
Важно е да си лежала неподвижно поне три часа преди меренето на температурата.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #667 -: Юли 25, 2013, 17:00:33 pm »
Дано да почне да се покачва, но ако имаш късна овулация като моята ще има да чакаш :), скоро никой не беше писал сигорна са по морето повечето , дано морския климат донесе повече  :bfp:

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #668 -: Юли 26, 2013, 20:25:04 pm »
Момичета, ние вече година и нещо опитваме, но в някои месеци твърде несериозно, тъй като преживявах стрес покрай семейството си. Жалко, че чаках 10 месеца преди да отида на лекар, защото се оказа, че имам да излекувам куп неща преди да започнем опитите, а съм загубила доста време. В крайна сметка излекувах ЧПВ, раничка, цитонамазката ми се подобри и сега съм в средата на лечение на уреаплазма. Смятам, че това са неща, които може един АГ да ги направи, но кога е време да се обърна към специализирана клиника, ако не се получи? Записала съм си час в Надежда, но той е чак за септември догодина и няма да чакам дотогава. Мисля, да си направя всички пренатални изследвания и ако тогава няма резултат да посетя клиника. Но коя да бъде?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #669 -: Юли 26, 2013, 20:31:52 pm »
Това е списък на всички клиника по репродуктивна медицина в БГ  http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109 ти само може да решиш в коя болница да отидеш.Отиди на първичен преглед, поговори с доктора, виж дали ще ти допадне.Ако се почувстваш сигурна и спокойна, значи това е твоя доктор.На ние не можем да ти кажем къде да се запишеш.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #670 -: Юли 26, 2013, 21:18:11 pm »
catcat и ние на 1.09 правим една година от както сме започнали опитите и резолтат няма. Сега правя фоликулометрия и се надявам да се получи. Дано не ни се наложи да избираме клиники, и скоро да си бременеем  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #671 -: Юли 26, 2013, 21:55:04 pm »
Момичета съвсем добронамерено ви питам.Ами ако има проблем в спермограмата или в маточните тръби?Вие опитвате от година и няма резултат, всички лекари казват че това може да означава вероятен проблем.Защо губите време и нерви, празни емоции, а не проверите защо не става?

Проблема може да е елементарен, хормони, спермограма, която търпи корекции.А вие отлагайки срещата с доктор само да го задълбочавате.

Пак казвам добронамерена съм, не ви се карам, не размахвам пръст.Давам ви една друга гледан точка.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #672 -: Юли 26, 2013, 22:28:42 pm »
Ами на мен ми остава още един месец фоликулометрия и ако не се получи преминаваме към изброените изследвания. Просто ние изчакахме 5-6 месеца да пробваме то не е казано ,че ще стане веднага. След това докторката каза първо фоликулометрия и после ако не се получи другите неща. Мисля ,че не е логично като не се получи първите месеци и да правим всички изследвания. Още повече че в нашия град няма такива клиники и пътуването до друг град с престоя  и изследванията са си солидни разходи, но ще ги прежалим ако се наложи.  :wink: Така ,че ще си изчакаме още 1,2 месеца и без това мъжа ми с неговата работа ще е по-свободен есента и зимата за тези неща. Извинявам се за дългият пост,но и аз добронамерено да обесня как стоят при нас нещата :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #673 -: Юли 26, 2013, 22:49:40 pm »
здравейте момичета, на мен още не ми е дошло и си мисля, или е късна овулация и от нея е зацапването или  preggo , дано да е второто, но с този отрицателен тест незнам

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #674 -: Юли 26, 2013, 22:55:51 pm »
Момичета съвсем добронамерено ви питам.Ами ако има проблем в спермограмата или в маточните тръби?Вие опитвате от година и няма резултат, всички лекари казват че това може да означава вероятен проблем.Защо губите време и нерви, празни емоции, а не проверите защо не става?

Проблема може да е елементарен, хормони, спермограма, която търпи корекции.А вие отлагайки срещата с доктор само да го задълбочавате.

Пак казвам добронамерена съм, не ви се карам, не размахвам пръст.Давам ви една друга гледан точка.
Ей това с губенето на време много ме тормози, искам ако може и ден да не губя. Ние правихме спермограма и имаше отклонения, които според АГ -то са свързани с откритата уреаплазма при мен. Сега като я излекувам смятам, да си намеря клиника и от септември като минат отпуските да отидем. АГ-то ми видя фоликула този месец и каза, че е чудесен. Като чета Вашите дневници, виждам, че ние сме още в началото и май само спермограмата е свързана с липсата на бебе, всичко друго са изследвания нужни преди да се започнат опитите. Само дето ако го знаех още в началото на опитите щях да излекувам всичко и много пропиляни надежди щяха да са спестени. Маги, страшно се радвам за теб  :) katituu дано да се случи, но и с малко помощ пак ще се радвам само да е по-бързо  stork-boy
« Последна редакция: Юли 26, 2013, 23:17:41 pm от catcat »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #675 -: Юли 27, 2013, 00:08:40 am »
Здравейте,  :oops:

Хайде и аз пак се включвам в бебеправещите теми. Досега се лигавим общо взето, но вече започваме сериозни опити за второ. Първото го направихме след повече от 4 години опити, сума ти измервания и изследвания, 4 инсета и записан час за Икси по фонда.

При нас проблемът се оказа мъжки фактор, който лекувахме. Но, не се знае вече аз на какво дередже съм. Годинките си казват думата, а имам и миоматозна матка. Та мисля, че е добре по-бързичко да почваме с второто (ако има такова де). Дъщерята я раждах секцио и лекувах голяма разширена вена, та трябваше да изчакаме с опитите. Надявам се този път да не чакаме толкова много!

Забравила съм почти всичко за температурния метод и признаците на овулацията и бременността, така че ще ви чета с интерес! :)

Желая успех на всички ви! :)

Раши


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #676 -: Юли 27, 2013, 05:52:05 am »
След това докторката каза първо фоликулометрия и после ако не се получи другите неща.
Съжалявам, че се намесвам, но моето мнение е, че наред с фоликуметрията се пускат и хормони- ЛХ, ФСХ, Естрадиол и Прогестерон. Така може да се съпостави "картинката" нива на естрадиола в овулаторната фаза, имащо значение за нарастването на фоликула и качеството на яйцеклетката, съотношение ЛХ - ФСХ, количество на прогестерона в лутеална фаза, имащо значение за евентуална инплатнация. Мисля, че във всеки по-голям град могат да бъдат направени. От "другите неща" - най-важното нещо е спермограмата.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #677 -: Юли 28, 2013, 15:11:36 pm »
Тед- с електронен термометър меря,  чакам поне 2 мин след сигнала,  рано сутрин преди ставане. Мисл че спязвам всички изисквания.. Тези дни се вдигна малко,  правя и ову тестове,  та да видим дали ще я хвана този месец.

Миленаанди- погледнах ти графиката и с тези високи температури ти стискам палци!! Може да е било рано за тест,  дано ни зарадваш скоро :)

Ние изчакваме с изследванията по препоръка на гинеколога ми, който смята че една година време е нормален срок за забременяване.  според него изследванията много натоварват психически и той предпочита нещата да станат от самосебе си.  Тъй или иначе годината при нас изтича август месец и след това ще видим как ще процедираме.

Успех на всички!!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #678 -: Юли 28, 2013, 16:39:31 pm »
мерси mi6i, дано да е станало, но може и да е късна овулация, ако до няколко дни не ми дойде, значи има надежда и пак ще си направя тест, пожелавам ти успех и ще ти стискам палци още този месец да се похвалиш с така желаните 2 чертички :D

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #679 -: Юли 29, 2013, 12:21:52 pm »
Незнам дали е за тук този въпрос, извинете ме ако не е така. Искам да ви попитам хормоналните изследвания, които ми е назначила АГ ще ми ги признаят ли в клиника по стерилитет? Смятам от септември да посетя такава, а ако няма да ги вземат впредвид, да не ги правя сега.