0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #600 -: Юни 26, 2013, 21:15:00 pm »
Здравейте,момичета...днес направих 5 тест за овулация-пак отрицателен...а трябва да е сега овуто при редовен цикъл от 30-33 дни,освен това-така ме болят гърдите и ме сърбят около зърната,шанса да съм бременна е много малък..правили сме секс 3 пъти този месец,защото лекувах гъбички..утре пак съм на лекар за микробиология...питам се,може ли овулацита да се е променила от това,че пих Макмирор???

лека вечер
Не мога да ти кажа за лекарството има ли влияние върху О. , но за симптомите които казваш мога да ти кажа че О. ти е минала
при цикъл 30 дни е добре да почваш с тестовете още от 11-12 ден ,защото ЛХ е преди О. , т.е. ако О. е на 14 ден вероятността да хванеш пик на ЛХ е много малка - в този случай пика ще е на 12 или 13 ден
*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #601 -: Юни 27, 2013, 07:27:44 am »
благодаря за отговора  pleyada...от другия месец ще започна по-рано с тестовете
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #602 -: Юни 27, 2013, 08:23:26 am »
Татяна, а може би един разговор с лекар би го респектирал малко и би го склонил да направи спермограма? Бившия ми съпруг също не искаше много-много, всъщност аз го убедих, по-скоро му поставих ултиматум 8), но после като се разбра, че положението е зле при него, моят гинеколог го успокои, предписа му лекарства, каза му, че не е фатално. Доста беше впечатлен и съвестно си пиеше всичко, спря алкохола напълно, цигарите не успя, изобщо тази среща беше много важна тогава. Та и ти ако можеш го накарай да дойде с теб при доктора, особено ако е мъж, най-добре, и той да го убеди, че това изследване е много важно за вас.

Точно докторката му даде да си направи спермограма и му каза,че трябва да си я направи. Два пъти идва с мен при нея, даже втория път го пита какво стана, защо не я е направил, а той каза, че нямал време(за да се оправдае пред нея, не че няма, а не иска). Сега бележката стои така, както я е дала да си направи и чака някой ден да влезе в употреба. Каза му даже, че трябва да спре алкохола(не че пие много, в смисъл вечер малко със салата) и цигарите също. Колко мърморя за тези цигари, но не става. Не го правя за това, а по принцип за здравето му искам да ги спре. Но безуспешно за сега. Мисля, че след като мине всичко и ако няма никакъв проблем при мен, ще се навие да отиде. Все пак е нормално да си провери и той неговото състояние. След прегледа ще споделя как е минало и какво са ми казали.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #603 -: Юни 27, 2013, 08:30:43 am »
Татяна, за да разберете дали има проблем при теб изследванията са продължителни.Ако при него се открие проблем пък дори най-елементарен, минималния срок след който ще можете да видите дали има промяна в състоянието му е три месеца.А времето лети, лети.

Седнете и поговорете очи в очи.Обясни му, че това не е само твое лично желание, а на вас двамата и ако той от сега се дърпа и не иска да ти помогне с едно толкова не болезнено изследване, то ще можеш ли да разчиташ занапред на него.В един от нашите разговори с мъжът ми, много в началото когато се дърпаше за СГ, аз му казах че ако не отиде да си направи просто прекратяваме опити и изследвания и аз се замислям, дали той е човека за мен след като не иска да направи една такава малка жертва.Може да съм била крайна, но понякога трябва да ги ритнеш силно отзад, за да се сетят че не се върти света около тях.

*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #604 -: Юни 27, 2013, 18:45:39 pm »
Момичета...друг проблем..аз има раничка на шийката от 10 години,наблюдавана,дори и в онкологията-винаги 1 групаПАП..док.казва да не я горим за сега,а след като родя,но аз много се шашкам,има ли някоя с моя проблем???Иначе,аз другия месец съм на фоликуметрия от 10 ден на цикъла,сега чакам 9 юли,да ми дойде(дано не дойде)...
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #605 -: Юни 28, 2013, 00:23:42 am »
Маги, хич не си била крайна, аз като се сетя какъв скандал му вдигнах тогава пред клиниката и направо си му казах, че аз искам деца и ще направя всичко възможно да ги имам, със или без него, да казва от сега да не си губим времето взаимно и всеки по пътя си. Явно имаше ефект тогава. Добре, че сега нямам такива проблеми със сегашния
, вече множко щеше да ми дойде от мъжки истерии.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #606 -: Юни 28, 2013, 00:37:17 am »
Момичета...друг проблем..аз има раничка на шийката от 10 години,наблюдавана,дори и в онкологията-винаги 1 групаПАП..док.казва да не я горим за сега,а след като родя,но аз много се шашкам,има ли някоя с моя проблем???Иначе,аз другия месец съм на фоликуметрия от 10 ден на цикъла,сега чакам 9 юли,да ми дойде(дано не дойде)...
И аз съм с раничка но пап 2-ра.Док ми каза че не се гори при нераждали жени,но е желателно да се излекува преди бременност.В понеделник я мазахме моята с някакво лекарство и следващия понеделник съм пак на преглед да видим как ми се отразява и дали ще трябва пак да я мажем.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #607 -: Юни 28, 2013, 18:03:11 pm »
Здравейте на всички! Ние правим опити за второ дете. От 6 месеца вече не се пазим, но резултат няма. Първото дете стана бързо - на третия месец със секс веднъж в месеца и изобщо не съм се интересува от овулации и т.н. Интересува ме дали шанса за зачеване е по-голям 1-2 преди О. или на самия ден на О.? Чета различни статии и мнения, и се чудя дали аз не бъркам нещо. Разбира се, може проблема ми да е в датата, още не съм ходила на доктор... Мисля си, че след първото раждане и кърмене, нещо ми се объркаха хормоните.
Благодаря предварително!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #608 -: Юни 28, 2013, 18:58:37 pm »
И аз да се включа тук. Моята история накратко - имам две неуспешни бременности. Аз по принцип нямам проблем със самото забременяване, а със задържането на бременността. Втория мисед направих преди малко повече от година и сега сякаш страха е по-голям от всичко. От направените изследвания, всичко беше наред. В понеделник съм на преглед отново за проследяване на О. Страх ме е да не се случи нещо отново



*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #609 -: Юни 29, 2013, 09:20:08 am »
И аз да се включа тук. Моята история накратко - имам две неуспешни бременности. Аз по принцип нямам проблем със самото забременяване, а със задържането на бременността. Втория мисед направих преди малко повече от година и сега сякаш страха е по-голям от всичко. От направените изследвания, всичко беше наред. В понеделник съм на преглед отново за проследяване на О. Страх ме е да не се случи нещо отново
ИМат ли докторите обяснение, защо това се случва? Мъжът до теб, правил ли е спермограма?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #610 -: Юни 29, 2013, 09:23:30 am »
Генетични изследвания правили ли сте и двамата?

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #611 -: Юни 29, 2013, 10:11:04 am »
Правихме единствено имунологични. Там имаше съвсем леки отклонения. Изобщо не са ни предлагали да правим спермограма и генетични. И аз се чудих защо, като чета тук колко изследвания правите. Последния път ми казаха аз да си забременея, а било тяхна грижа да запазят бременността



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #612 -: Юни 29, 2013, 10:14:21 am »
Направи генетични изследвания, задължително!Много често там е проблема, може да е нещо много малко. Това са статии от библиотеката за генетичните изследвания http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=185&Itemid=19 и вероятността от повторяеми, спонтанни аборти.Това е темата за генитични изследвания тук във форума.Прочети я, ще ти даде насоки къде се правят и как http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31461.0 Правят се и при двамата партньори.
Успех!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #613 -: Юни 29, 2013, 13:37:16 pm »
Направи генетични изследвания, задължително!Много често там е проблема, може да е нещо много малко. Това са статии от библиотеката за генетичните изследвания http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=185&Itemid=19 и вероятността от повторяеми, спонтанни аборти.Това е темата за генитични изследвания тук във форума.Прочети я, ще ти даде насоки къде се правят и как http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31461.0 Правят се и при двамата партньори.
Успех!

Много благодаря. Ние в понеделник имаме час в "Надежда" и мисля точно за това да питам.



Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #614 -: Юни 29, 2013, 20:48:09 pm »
Здравейте, аз съм съвсем нова тук. Радвам се, че открих този форум, защото имам нужда да  говоря с някой. С мъжа ми правим опити за бебе от година и два месеца като изключа четирите месеца в които не можехме да правим секс заради едно горене на раничка. Миналата година ми откриха ЧПВ и след изгарянето на раничката и мазането с някакво лекарство вече го нямам. Докторката ми каза, че е по-добре, че не съм забременяла презди да го излекува. Навсякъде чета, че едва ли раничката пречи на забременяването, вие как смятате? Излекувана съм от месец май и лекарката ми каза ако няма нищо след 6 месеца да отида. Извинете ме за дългия пост....просто така се радвам, че има с кой да говоря  :(
*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #615 -: Юни 30, 2013, 18:28:05 pm »
Здравей catcat!Добре дошла!Раничката не е проблем за забременяване,аз дори оптлагам горенето за след като родя,не се притеснявай,правете си бебе и дано скоро имате успех.....ние правим опити от 10 месеца,за сега без успех,за съжаление,но вярвам,че скоро ще се похваля с положителен тест както вс.тук
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #616 -: Юни 30, 2013, 19:55:00 pm »
Раничката наистина не е проблем при забременяване,но 2-ма гинеколози са ми казвали че е добре да се премахне преди бременност,защото може да се получи спонтанен аборт.Но не е добре да се обгаря със лазер при нераждали жени.Утре като отида на преглед ще попитам док с какво лекарство ми я намаза моята и ако искате ще ви го кажа
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #617 -: Юни 30, 2013, 20:27:03 pm »
Благодаря Ви, много сте мили. Аз обаче си мисля, че ако ми има нещо не трябва да отлагам и затова смятам ако до август няма нищо, да се изследвам. Тук има достатъчно информация затова какво първо да направя и смятам, че не стане ли по естествен път бързо трябва да действам :) :) Пожелавам Ви много положителни тестчета ( извинете ме, но още незнам как става емотиконата с двете чертички, както и да е...дано да си ги видим наживо)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #618 -: Юли 03, 2013, 16:33:58 pm »
Е,мили ми момичета при нас стана ясно, че няма как нещата да се случат без инвитро.Сега започваме да подготвяме документите и да чакаме да ни одобрят,казаха ми че чак септември се правели процедури,лятото не.Другата седмица сме на андролог и втора спермограма,,,,,,после ще кандидатстваме......много ми е тъжно......стискам палци на всички ви да се случат нещата по-бързо и по нормалния начин,,,,,,


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #619 -: Юли 03, 2013, 16:45:56 pm »
Божинова, недей да тъгуваш, вие знаете какъв е проблема и ще го преодолеете с взаимно желание и вяра в доктора.
Успех!