0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #580 -: Юни 22, 2013, 10:16:08 am »
Здравейте!Tedichka...явно имаме сходна съдба :(....аз днес почвам с тестовете за овулация..лекувах гъбички миналия месец,бях и в някаква страшна дупка,че бебето много се бави...но много ми е мъчно за момичета като Тед(цели 5 години) :(..желая ти успех от все сърце,мила Тед!!!

Момичета имам въпрос,мен винаги преди цикъл ме болят гърдите,но сега много рано започнаха...от вчера,а трябва да ми дойде чак на 10...какво ли мижо да е,да не е минала овулацията..цикъла ми е редовен на 30-33 дни,овуто още не би трябвало да е настъпило,днес  ми е 14 ден..но тестовете ще покажат..

хубав ден!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #581 -: Юни 22, 2013, 10:48:16 am »
Здравейте!Tedichka...явно имаме сходна съдба :(....аз днес почвам с тестовете за овулация..лекувах гъбички миналия месец,бях и в някаква страшна дупка,че бебето много се бави...но много ми е мъчно за момичета като Тед(цели 5 години) :(..желая ти успех от все сърце,мила Тед!!!

Момичета имам въпрос,мен винаги преди цикъл ме болят гърдите,но сега много рано започнаха...от вчера,а трябва да ми дойде чак на 10...какво ли мижо да е,да не е минала овулацията..цикъла ми е редовен на 30-33 дни,овуто още не би трябвало да е настъпило,днес  ми е 14 ден..но тестовете ще покажат..

хубав ден!
При мен гърдите болят непосредствено преди О., по време на О. и след това спират болките /общо са около 3-4 дни/ и преди М. пак започват
наблюдавай и за леки пробождания в Я. и корема, също и ЦС
Успех !   :D
*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #582 -: Юни 22, 2013, 14:12:03 pm »
Имам леки пробождания в ниско долу и много леки болки подобни на менструални...днес започвам тестовете за овулация ...ще видим :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #583 -: Юни 22, 2013, 15:24:18 pm »
Iliqnka85, през целия минал месец ме боляха гърдите.След мнимия ми цикъл спряха тотално.Днес след поредния отрицателен тест и аз незнам какво да си мисля.На всичкото отгоре от 4-5 дни забелязах,че не спирам да се оригвам...яла не яла,пила не пила,аз не спирам.По цял ден  :)И от 3 дни се събуждам много подпухнала и така до ранния следобяд(ставам към 7.40ч)
*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #584 -: Юни 22, 2013, 16:03:28 pm »
Iliqnka85, през целия минал месец ме боляха гърдите.След мнимия ми цикъл спряха тотално.Днес след поредния отрицателен тест и аз незнам какво да си мисля.На всичкото отгоре от 4-5 дни забелязах,че не спирам да се оригвам...яла не яла,пила не пила,аз не спирам.По цял ден  :)И от 3 дни се събуждам много подпухнала и така до ранния следобяд(ставам към 7.40ч)

аз вече съм спряла да си търся симптоми,че се побърквам...когато забременях,беше без да съм искала,беше от друг мъж,а сега,когато обичам мъжа си и искам дете,не става :( :( :(..не знам какво да си мисля
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #585 -: Юни 22, 2013, 17:08:10 pm »
Имам леки пробождания в ниско долу и много леки болки подобни на менструални...днес започвам тестовете за овулация ...ще видим :)
ЦС имаш ли ? как изглежда ?
Моите болки около О. не са като менструални, различни са . Менструални имам когато е минала О. , но при теб с тази дължина на цикъла едва ли е минала, освен ако О. не е била по- рано
 


*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #586 -: Юни 22, 2013, 18:34:10 pm »
Имам леки пробождания в ниско долу и много леки болки подобни на менструални...днес започвам тестовете за овулация ...ще видим :)
ЦС имаш ли ? как изглежда ?
Моите болки около О. не са като менструални, различни са . Менструални имам когато е минала О. , но при теб с тази дължина на цикъла едва ли е минала, освен ако О. не е била по- рано


не мога да си определя ЦС...усещам влага..течна е,бяла,не разтеглива....първия ову тест днес беше отрицателен...но при цикъл 30-33 дни още е рано,ще следя тези месеци вече по-сериозно,ако не хвана ову тези дни и бебето не стане,др.месец ще правя тестове всеки ден от края на менструацията...дано скоро стане бебето...защо трябва да е тооолкова сложно и трудно :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #587 -: Юни 24, 2013, 12:21:46 pm »
направихме спермограма, нещата са зле, много зле.
не знам какво следва, но чакам да ми звъннат от МА в софия, имам приятели там, за да ми кажат какви изследвания следват за него. не съм предполагала че ще се стигне до тук.
желая успех на всички.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #588 -: Юни 24, 2013, 12:34:06 pm »
www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0 това е подфорума за стерилитет при мъжа.Има теми в който да публикуваш спермограмата ако искаш, има тема за въпроси към медицинския консултант.Отговаря д-р Мариела Даскалова.Разгледай го, ще ти е от полза.От сега мога да ти кажа трябва ви среща с андролог.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #589 -: Юни 25, 2013, 16:53:55 pm »
Здравейте момичета! Сега се регистрирах и искам да споделя с вас как са нещата при нас с бебеправенето. Опитваме се от около година и половина, но без никакъв резултат за съжаление. Вчера ходих на ехограф и имам 2 кисти едната е 14мм, а другата 6мм. След 2 седмици съм при гинеколога да види резултатите и да ми изпише нещо да се махнат. Преди 3 месеца пак правих ехограф и пак имах киста, но тогава не ми предписа нищо за нея. Януари месец като си бях в България, ходих на преглед при гинеколог и пак ми каза, че имам киста, но тя може да се махне и сама след като ми дойде и не съм вземала никакви медикаменти. Сега след около 6 месеца вече, явно трябва да се вземат мерки. Казаха ми, че може и от това да не става бебето. А приятелят ми не иска да ходи на спермограма да види дали е наред всичко при него, отказва за сега. Ще видим какво ще стане след като мина пак на преглед, но искам вече това бебе да стане. Не го мисля постоянно, вече не е като в началото, но все си се надявам да не ми дойде и този месец, но за сега си оставам само с надеждата, както и много други от вас, които сте тук. Желая успех на всички със сбъдването на тази мечта! :)

Извинявам се за дългия пост, исках да споделя с вас, защото малко ми е тежко и на мен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #590 -: Юни 25, 2013, 20:53:01 pm »
Здравейте момичета! Сега се регистрирах и искам да споделя с вас как са нещата при нас с бебеправенето. Опитваме се от около година и половина, но без никакъв резултат за съжаление. Вчера ходих на ехограф и имам 2 кисти едната е 14мм, а другата 6мм. След 2 седмици съм при гинеколога да види резултатите и да ми изпише нещо да се махнат. Преди 3 месеца пак правих ехограф и пак имах киста, но тогава не ми предписа нищо за нея. Януари месец като си бях в България, ходих на преглед при гинеколог и пак ми каза, че имам киста, но тя може да се махне и сама след като ми дойде и не съм вземала никакви медикаменти. Сега след около 6 месеца вече, явно трябва да се вземат мерки. Казаха ми, че може и от това да не става бебето. А приятелят ми не иска да ходи на спермограма да види дали е наред всичко при него, отказва за сега. Ще видим какво ще стане след като мина пак на преглед, но искам вече това бебе да стане. Не го мисля постоянно, вече не е като в началото, но все си се надявам да не ми дойде и този месец, но за сега си оставам само с надеждата, както и много други от вас, които сте тук. Желая успех на всички със сбъдването на тази мечта! :)

Извинявам се за дългия пост, исках да споделя с вас, защото малко ми е тежко и на мен.
Здравей и добре дошла. Ние правим опити от близо три години и все още няма резултат, но сега сме по програма на клиника Малинов. Моят мъж също отказваше в началото, но после след дълъг разговор се съгласи, че е по-добре да правим всичко наведнъж за да има по-бърз резултат и сега сме в очакване нещата да се случат,Ако ли не следва инсеминация и после ако не се получи инвитро.Много е тежко и неприятно,но не се отчайвайте всичко ще се нареди и всички ще успеем.стискам палци на всички ни.


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #591 -: Юни 25, 2013, 21:44:28 pm »
Здравей, tatqna_dr
И моят мъж отказваше спермограмата в началото и те разбирам напълно. Това били глупости, всичко му било наред, как така щял да си дава семето за щяло й не щяло.
Но е важно да намериш подход и да го убедиш!
Някои двойки не успяват, защото пробемът е при жената, други защото има мъжки а фактор, а често и при двамата има проблем.
Трябва да сте наясно с това от самото началото!
Мъжът се изследва най-лесно. Няма значение в кой ден от цикъла си е  :lol:
Така, че поговори с него.
И моят ми се жалва всеки път, но вече е правил 6 спермограми ще не ще. В началото при него имаше намалена подвижност и морфология (които вероятно се дължаха на факта, че работата му е свързана с много пътуване и стрес), но в момента нещата при него са ОК, а аз се оказах проблемната  :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #592 -: Юни 25, 2013, 22:34:50 pm »
В подкрепа на горенаписаното, само ще споделя, че за 10г. бебеправене, преди да се ориентирам към репродуктивна клиника, винаги съм знаела, че проблемът е в мен. След една злополучна бременност, никой не ме насочи към спермограма, но в крайна сметка се наложи и нещата се оказаха доста зле. Та забременях от ИКСИ....При проблемно забременяване, винаги трябва да се изследват и двамата партньори. Ако го знаех по-рано, вероятно нямаше да стана майка за пръв път на 33г....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #593 -: Юни 25, 2013, 22:41:43 pm »
Мъжете непрекъснато са в цикъл.  8)

*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #594 -: Юни 26, 2013, 07:16:11 am »
моя мъж,слава Богу,изобщо няма проблем с правенето на спермограма...чакаме да мине един месец,защото пи антибиотици,но ще я направим...мен обаче ме притеснява друго-вече 4 дни правя тестове,вече трябваше да покажат овулация,но -не..не знам какво да си мисля..започнах ги на 13 ден,при цикъл 30-33 дни..овулацията трябва да е при 30-16 ден,31-17,32-18,33-19 нали така..значи-най-късно утре...не знам,възможно ли е да е била по-рано,преди да почна тестовете?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #595 -: Юни 26, 2013, 08:00:16 am »
овулацията трябва да е при 30-16 ден,31-17,32-18,33-19 нали така..значи-най-късно утре...не знам,възможно ли е да е била по-рано,преди да почна тестовете?
Овулацията е 14 дни преди настъпването на менструацията, а тя може да се измени по ред причини - стрес, смяна на сезоните, по-късна овулация и т.н.

...но много ми е мъчно за момичета като Тед(цели 5 години) :(..желая ти успех от все сърце,мила Тед!!!
Благодаря ти за пожеланието!

Принцес, съжалявам за резултатите!Дано скоро намерите разрешение! :crossfingers:


"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #596 -: Юни 26, 2013, 10:26:51 am »
Благодаря ви момичета за подкрепата. За това реших да споделя с вас, защото знам, че тук всеки помага с каквото може. Ще видим какво ще стане на прегледа, дали това може да е проблем с кистите. Надявам се някой ден да успея да го убедя, че не трябва да се чака толкова време, но първо да мина аз да си направя изследванията. защото не става само единия да прави, а другия не. Но той сам ще се убеди, че не трябва да е така.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #597 -: Юни 26, 2013, 14:18:05 pm »
Е,момичета на мен отново ми дойдоха японците.И този път бебе няма.Сега ще чакам да свърши и да си запиша час при Семерджиева за да видим какво следва.Много ми е криво,но няма да се отказвам,успех и стискам палци.


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #598 -: Юни 26, 2013, 16:56:03 pm »
Татяна, а може би един разговор с лекар би го респектирал малко и би го склонил да направи спермограма? Бившия ми съпруг също не искаше много-много, всъщност аз го убедих, по-скоро му поставих ултиматум 8), но после като се разбра, че положението е зле при него, моят гинеколог го успокои, предписа му лекарства, каза му, че не е фатално. Доста беше впечатлен и съвестно си пиеше всичко, спря алкохола напълно, цигарите не успя, изобщо тази среща беше много важна тогава. Та и ти ако можеш го накарай да дойде с теб при доктора, особено ако е мъж, най-добре, и той да го убеди, че това изследване е много важно за вас.
*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #599 -: Юни 26, 2013, 20:26:52 pm »
Здравейте,момичета...днес направих 5 тест за овулация-пак отрицателен...а трябва да е сега овуто при редовен цикъл от 30-33 дни,освен това-така ме болят гърдите и ме сърбят около зърната,шанса да съм бременна е много малък..правили сме секс 3 пъти този месец,защото лекувах гъбички..утре пак съм на лекар за микробиология...питам се,може ли овулацита да се е променила от това,че пих Макмирор???

лека вечер