0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #560 -: Юни 08, 2013, 14:45:32 pm »
Учудвам се как може жени дали живот и такива които се борят за това да са толкова злобни и жлъчни. Мислех, че тук е форум за подкрепа и споделяне, а то прилича на бойно поле. Аз подкрепих статията, с мои лични мотиви, като намерих истини, които много преди статията следвам. Аз вярвам до последно в лекарите и тяхната работа и им се доверявам напълно, посещавам клиника по стерилитет Щерев Русе, и не съм чакала с години чудото да се случи, не чаках и 6 месеца, но това не означава, че не трябва да си помогна и сама. Ако стоя в нас и си сипя главата в пепел и постоянно си повтарям "Аз имам проблем, аз имам проблем..." това няма да ми помогне, напротив ще натрупа излишен стрес. При хидротубацията която претърпях диагнозата беше хидросалпингс, да плаках няколко часа, изплаках си очите и след това просто се успокой, бях решена на всичко да имам дете, лекаря ми се успокой, че винаги можем да направим ин витро. Въпреки това не си позволих да бъде негативна. Относно здравословния начин на живот дали спонтанна бременност или асистирана няма значение, в крайна сметка нашето тяло ще бъде дом на бебето 9 месеца и сме длъжни да му осигурим най- доброто.
Изключително е неприятно да се четат толкова крайни публикации.  :?
1. Не съм видяла нито един злобен коментар до тук. Това, че сме реалистки , не ни прави злобни!
2.Целите на Сдружение Зачатие е да помага на жените и мъжете с репродуктивни проблеми. Това означава, че след като са минали по пътя на диетичното здравословно хранене и богоугодни молитви рано сутрин, след като са плачели с години, гледайки чуждите бебета и обвинявайки себе си, след като са ставали и лягали с въпроса "Защо точно на мен??!" са или се опитват да решат проблемите си...Без да е нужно разни псевдопсихоложки и мантристи да им наливат акъл в главите!Това, че след няма и 6 месеца си забременяла, какво ти говори? Спадаш ли към категорията? Форумът е създаден да решава истински проблеми и да помага при истински трудности и болка! За останалите -има си достатъчно други форуми! Какво знаеш ти за съдбите на повечето от жените пишещи тук? Губила ли си две-три бременности почти в края? Знаеш ли въобще какво са преживели някои от доайенките на Зачатие? Защо не попрочетеш първо и после да вадиш изводи? Няма да споменавам никове за да не бъркам в раните!...Никакви пси-та и здравословни режими, както и мантри за позитивно мислене няма да помогнат! Каквото искаш, това си сипи на главата...Само внимавай, какво сипеш на изстрадалите души тук!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #561 -: Юни 08, 2013, 15:04:17 pm »
Не мисля,че някой е написал злобен коментар.Всеки си е казал мнението от своя гледна точка.
На мен също не ми допадна статията,и не и е тук мястото.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #562 -: Юни 08, 2013, 16:32:23 pm »
Бубулина първо не съм забременяла, поредното доказателство че не четете, а само търсите конфронтация. Никъде в поста си не съм защитила статията по начина, който се опитваш да го изкараш. Просто мисля, че е излишно да влизам в спорове. Посещавам форума от много години и виждам как нещата тук са се променили към по- зле. Вместо подкрепа вие търсите кого да захапете. И да май има до подходящи форуми с не толкова озлобени потребители.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #563 -: Юни 08, 2013, 16:48:24 pm »
Мен статията не ме нарани, но вашите постове със сигурност. Това, че си изстрадал много, не ти дава основание да се държиш грубо и агресивно.
Ако не си падаш по мантри, здравословно хранене и положително мислене, просто подмини статията или кажи че не си съгласен, както направиха някои, а не го прави повод за насаждане на лоши емоции.
Нека спрем...

Предлагам някой да се похвали с ++ тестче, за да си върнем настроението  :P
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #564 -: Юни 08, 2013, 20:21:00 pm »
Моля, да приключваме с дискусията за горепосочената статия. Никому не е нужен този "спор".

Винаги ще се намерят "журналисти" или други "драскатели", които нищо не разбират от различните аспекти на проблемите със стерилитета, които да дават "решения", но добрата информираност ще ви спаси от подвеждането с неверни твърдения.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #565 -: Юни 08, 2013, 20:46:58 pm »
Здравейте!Чета ви отдавна,но чак сега реших да пиша...историята ми е следната...на 28 години съм,мъжът ми е на 30,правим опити за бебе от 10 месеца,но да кажем-само 6 от тях сме били по активни.Имам един аборт преди 10 години :(това е нещо,за което не ми се говори..без усложнения,поне така казват докторите.Преди месец си правих цитонамазка-първа група,изследване за Хламидии-отрицателно...от седмица лекувам гъбички-candida albicans с макмирор...но и този месец няма бебе,вчера ми зацапа,така ,че ми идва :(...Почвам много да се притеснявам,знам,че много от Вас  правят опити от доста дълго,но се надявам да ме приемете в компанията ви и дано скоро дочакаме + тестчета :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #566 -: Юни 08, 2013, 22:01:36 pm »
Здравейте!Чета ви отдавна,но чак сега реших да пиша...историята ми е следната...на 28 години съм,мъжът ми е на 30,правим опити за бебе от 10 месеца,но да кажем-само 6 от тях сме били по активни.Имам един аборт преди 10 години :(това е нещо,за което не ми се говори..без усложнения,поне така казват докторите.Преди месец си правих цитонамазка-първа група,изследване за Хламидии-отрицателно...от седмица лекувам гъбички-candida albicans с макмирор...но и този месец няма бебе,вчера ми зацапа,така ,че ми идва :(...Почвам много да се притеснявам,знам,че много от Вас  правят опити от доста дълго,но се надявам да ме приемете в компанията ви и дано скоро дочакаме + тестчета :wink:
[/b]
Разбира се :D Противно на някои от мненията по-горе, никой тук не е злобен, не търси конфронтация и всеки нов е добре дошъл  :wink: Мисля, че ще е добре да се обърнеш към репродуктивна клиника, можеш да си избереш от тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
Там лекарите ще те насочат към подходящи изследвания, например спермограма и цветна снимка. Успех ти желая!  :crossfingers:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    iliqnka_85

  • *
  • 48
  • Ако не ти пука къде си-значи не си се изгубил
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #567 -: Юни 08, 2013, 22:11:22 pm »
Да,вече сме решили- за спермограма-във Щерев...ох,много страшно звучи-клиника за репродуктивни проблеми :(...знам,че каквото и да дойде,ще мога да се справя,но предполагам-в момента съм просто адски уплашена :?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #568 -: Юни 08, 2013, 22:46:52 pm »
Да,вече сме решили- за спермограма-във Щерев...ох,много страшно звучи-клиника за репродуктивни проблеми :(...знам,че каквото и да дойде,ще мога да се справя,но предполагам-в момента съм просто адски уплашена :?
Няма причина да се плашиш предварително  :wink: Някои неща звучат по-страшно, от колкото, в действителност са...Зад името на такива клиники, стоят имена на специалисти в областта на проблемното забременяване. Това са хората, на които можеш да се довериш, да ти помогнат, за да се случи и твоето чудо  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #569 -: Юни 09, 2013, 20:30:30 pm »
Мили момичета, искам да кажа само, че не сте или по скоро не сме злобни, от няколко години следя сайта и пишех, но със друг профил който затрих без да искам.Много сте ми помагали и в началото на моите премеждия, благодарна съм че ви има. За съжаление много е трудна тази борба и е много гадно,когато няма разбиране от близки и познати, все се намира някой да те жегне....Пак ви казвам, че съм благодарна че ви има, защото в трудните моменти сте ми давали сили. Пожелавам успех на всички новодошли и съм сигурна, че заедно ще си помогне и всички ще имаме така желаните +++
целувам ви :bighug: :bighug: :bighug:


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #570 -: Юни 10, 2013, 13:06:39 pm »
Здравейте момичета.Прегледа при доктор Семерджиева мина и всичко изглежда положително.Имам фоликул в десният яйчник, който е 21мм, тя каза че голям и ми биха прегнил, ако не се бъркам.Каза от утре да се почваме без да спираме.Мъжа ми прави спермограма разширена,ама утре ще е готова и каза че ще се обади, ако има нещо.
Иначе хормоните каза, че са много добре, даже ТСХ ми е се е смъкнало без хапчетата и каза да не ги почвам пак.Сега  ще ви ги напиша, и искам да ми кажете повече за прегнила и има ли симптоми за разпознаване на нещата,ако се случат.Тя каза да сме активни до края на седмицата и после ни чака с +++++.
LH - 3,46 - фол.ф.2.12-10.89, овал.ф.19.18-103.03,лут.ф.1.2-12.86,мен.10.87-58.64,м.1.24-8.67
E2 - 25 -  фол.ф.24-114,овал.ф.62-534,лут.ф.80-273,мен.20-88
FSH- 5.42 - фол.ф.3.85-8.78,овал.ф.4.54-22.51,лут.ф.1.79-5.12,мен.16.74-113.59,м.1.27-19.26
hTSH - 1.690 - 0.34-5.6
Малко не ги разбрах съкращенията,ама тя каза ч са ми добри стойностите.
Целувкам ви момичета.


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #571 -: Юни 18, 2013, 16:43:23 pm »
При фоликулометрия на 13-ти фоликула беше 21мм, а матката 7,1 и като чета сега из сайта ми се струва много малко 7,1. Докторката нищо не каза по въпроса, но на 21-ви ще ходя пак и ще я питам. На вас как ви се струва?

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #572 -: Юни 20, 2013, 11:48:36 am »
katituu, 7мм лигавица не е чак толкова зле. До самото спукване на фоликула и след това ще порасне още.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #573 -: Юни 21, 2013, 08:15:37 am »
Здравейте и от мен :wink:
Четейки поста на Iliqna85 се зачудих да не съм го писала аз без да си спомням  :)
Аз съм на 28 приятелят ми на 30.Имам 2 аборта преди 7-8 г.И на мен ми казаха че всичко е наред.От 4-5 месеца не се пазим,но не ни е ставало идея фикс.Миналия месец ми се появи обилно бяло течение и през целия месец ме боляха гърдите,затова отидох на гинеколог.Изписа ми нещо противогъбично,което се пие еднократно от мен и приятелят ми и коластра за подсилване на организма(според него е от слаба имунна система).След 2 дни ми дойде,като ми тече само първия ден а на втория вече беше кафеникаво и доста слабо.На третия ден пак беше кафеникаво ,но почти го нямаше и спря.По принцип ми тече слабо но по 5 дни.Притесних се защото си бях правила тест, който беше отрицателен и му се обадих.Отидох веднага при него на ехограв (притеснявах се да нямам киста или нещо такова)Той ми каза,че може би е цветна бременност,защото виждал клетка,но още било рано и незнае дали е оплодена.Каза да пия фолиева киселина и след 10 дни да отида пак.Работата е там че гърдите спряха да ме болят,БТ ми е ниска 36,6 и не издържах и си направих пак тест-пак отрицателен.Бременна не съм,то е ясно,но дали да се притеснявам??Извинявайте ако съм станала досадна с подробности,но незнам какво да правя....
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #574 -: Юни 21, 2013, 10:12:44 am »
 :)
здравейте на всички, прочетох темата. радвам се че има къде да споделяме. аз съм нова тук. правим опити с моя приятел, откриха му киста на десния тестис преди 1 месец, но казаха че това не би било пречка. само че за сега опитите са неуспешни, пращат ни на спермограма. в понеделник.  аз съм от софия, и  на скоро се преместих да живея при него във велико търново. не зная в коя лаборатория да отидем точно, а и във форума видях че е добре това да се направи в клиника за стерилитет. объркана съм, не мога да си задам точно въпроса, ако лабораторийте правят същото изследване, тогава каква е разликата къде ще бъде направена спермограмата?
и още един въпрос  -ако при него всичко е на ред, какви изследвания очакват мен, за начало?
благодаря предварително за отговорите.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #575 -: Юни 21, 2013, 10:21:24 am »
В обикновените лаборатории работят лаборанти, а в специализираните работят ембриолози.Ембриолозите са учили точно как да отсяват сперматозоидите, как да откриват дефектните и т.н.Точно поради тази причина една обикновена спермограма няма нищо общо с реалните показатели при мъжа.Като правите спермограма направете разширена по Крюгер.

Това е една статия от библиотеката на Зачатие за спермограмата http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=820&Itemid=16

За теб първоначалните изследвания трябва да са полови хормони пуснати между 2-4 ден от МЦ, цветна снимка.Тъй като в Търново няма център по репродуктивно здраве, а ти си от София бих ти казала да се насочиш към някоя софийска клиника.Това е списъка на всички клиники в страната http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

Разгледай форума, има много информация за спермограмата, за изследванията при жената и бъдещите стъпки.

Успех!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #576 -: Юни 21, 2013, 10:49:59 am »
magi_st ,благодаря.
малко съм разочарована и обезверена, но този форум няма нужда от такива постове.
желая успех на всички
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #577 -: Юни 21, 2013, 10:52:05 am »
Защо си разочарована и обезверена.Вярата е най-силното ни оръжие, сама ще видиш.Наистина има много негативи, много вътрешни въпроси и обвинения, но най-важното е в един момент да видиш, че винаги има изход и да знаеш че ще успееш :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #578 -: Юни 21, 2013, 11:10:48 am »
Защо си разочарована и обезверена....
защото ... дълго за обяснение, но все пак мислех и се надявах да стане от първия път, така или иначе явно ще се наложи ходенето по лекари. и за пръв път срещам мъж от който да искам бебе,желанието ни е много голямо. мислех, че се е  получило, закъсня ми с 5 дни, изчаквах за теста , за да съм сигурна. не знам....поплаках си дълго вчера
наистина желая успех на всички
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #579 -: Юни 21, 2013, 21:03:19 pm »
Защо си разочарована и обезверена....
защото ... дълго за обяснение, но все пак мислех и се надявах да стане от първия път, така или иначе явно ще се наложи ходенето по лекари. и за пръв път срещам мъж от който да искам бебе,желанието ни е много голямо. мислех, че се е  получило, закъсня ми с 5 дни, изчаквах за теста , за да съм сигурна. не знам....поплаках си дълго вчера
наистина желая успех на всички
Мила, на мен също ми закъсня 5 дни този месец, и след това разочарованието ми беше голямо .. и наистина плаках много, ама много, както никога досега. :?
А пробваме от 5 години.
И съветът ми - зареди се с търпение и повече вяра.
Повярвай ми ще ти е нужна, ако твърдо си решила да сбъднеш мечтата си! yahoo_33
Скорошен успех ти желая!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари