0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #540 -: Юни 07, 2013, 13:17:50 pm »
nomine, в мен породи смесени чувства, затова не я коментирах, а само я постнах, като всеки я интерпретира за себе си. Все пак статията би могла да помогне на някой. Аз лично за себе си "извлякох" положителните моменти от нея :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #541 -: Юни 07, 2013, 13:25:42 pm »
Особено от първата половина  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #542 -: Юни 07, 2013, 14:26:23 pm »
Хейли, статията е чудесна   :bighug: Благодаря, че си я споделила

Ще споделя това което откривам аз за себе си е статията, както е написана по точки:
1. От скоро посещавам диетолог и следвам хранителен режим, приемем натурални препарати за детоксикация на организма. Тази ми е третата седмица и лекарката с която аз работя ми каза, че има много случай, в които програмата която следвам аз дава много положителни ефекти върху забременяването.
2. Много се впрягах защо бебето не става и само за това мислех в интимните моменти. От този месец не броя дни и не затормозявам съзнанието си с подобни мисли. Отдавам се единствено на удоволствието от секса с моя приятел.
3. Още като малка баба ми ми беше каза "Толкова много обичаш децата, ами ако не можеш да имаш...", някак си това се загнезди като вирус в съзнанието ми.

До тук мога да споделя поне за сега  :)

Другата седмица НЕ очаквам да ми дойде цикъла и ще пиша пак за да каза, какво е станало  :bfp:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #543 -: Юни 07, 2013, 14:50:06 pm »
Аз съм с един яйчник и една тръба, на 34г. Вероятно можех да помедитирам няколко години, до като стигна 40 и изчиствайки лошите си мисли, да забременея...Вероятно и мъжът ми вместо да се бави, можеше да пуска Вивалди на малкото си подвижни сперматозоиди и да им чисти "чи"-то и "пси"-то...Чудеса разбира се, стават! И вместо да ги дочакам, аз реших да налея пари в манипулативните клиники и да забременея...Разбира се, не знам дали Ивайло е изчаквал да се появи, ще го питам като проговори...
Преживях агресивните и рискови методи на стимулацията и бих ги преживяла още 1000 пъти, за да имам детето си....
Вероятно жената написала тази статия е много мил и позитивен човек. Не е съобразила някои неща. Едно от тях е, че голямата бяла птица не разбира нищо от репродуктивни проблеми. Второто, че благодарение именно на ин витрото много от нас ИЗОБЩО са станали майки..Третото, че я четат жени без тръби и яйчници, мъже без нито един жив сперматозоид...И интересно какво ли те си мислят за "програмите спиращи зачеването"....или пък за правилните хранителни режими. Щото аз искрено се съмнявам жените, които опират до ин витро да преяждат с мазни баници и денонощно да се наливат с водка.
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 14:53:27 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #544 -: Юни 07, 2013, 14:56:08 pm »
Аз съм на мнение, че в 21-ви век при толкова напреднала медицина, би трябвало всяка жена да може да забременее по един или друг начин, и това донякъде ме успокоява. Дано всички имаме този късмет.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #545 -: Юни 07, 2013, 14:58:01 pm »
 Бубулина, никой не говори за изпадане в едната или в другата крайност. В статията са описани неща, които могат и да не помогнат, но няма да навредят, могат само да ни предложат положителни емоции и малко спокойствие. Въпроса е да се намери баланса.  Аз следвам по мой си начин практиките от статията, но по същия начин вярвам на традиционната медицина. Миналия месец правих хидротубация, този правих цветна снимката и продължавам на пред, не съм чакала голямата бялата птица както ти се изрази.
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 15:00:44 pm от dimitrova_zornitsa »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #546 -: Юни 07, 2013, 15:16:31 pm »
Просто статията е написана твърде категорично. Имате проблем - заповядайте решението! Е, не е точно така. Ставам, че госпожица made in vitro реве.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #547 -: Юни 07, 2013, 15:23:21 pm »
Просто статията е написана твърде категорично. Имате проблем - заповядайте решението! Е, не е точно така. Ставам, че госпожица made in vitro реве.
:good_post: Точно това ме подразни и мен!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #548 -: Юни 07, 2013, 15:32:14 pm »
 :lol:  :lol:  :lol: ,искам да ви кажа че големи простотии пише в статията - явно е за хора , които не вярват в медицината, а в друг "по - висш свят" , ами желая им успех !!!
Тя надеждата крепи, пък нека няколко години се надяват  пък като / ако / стане - добре!
Да ви кажа след всичко което изчетох , се чувствам много ядосана и възмутена от наглоста на разни сектански изпълнения с цел привличане на нови членове- много са нагли и нахални :balk_149: .
Не искам да пиша повече че съм бясна ..... и може на някой да не му допадне това което още мога да кажа 
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #549 -: Юни 07, 2013, 16:38:58 pm »
За себе си мога да кажа, че много от нещата са верни, но при нас беше точно неизяснен стерилитет - физически си бяхме добре и двамата. Но само физически... с много стрес в работата, непрекъснато напрежение от това, че годините минават, а забременяване няма, случайни (добронамерени може би) коментари или съвети по въпроса от близки и познати бяха способни да ме докарат до истерия.
Тогава случайно или не "узрях" за идеята, че трябва да работя не за бебе, а върху себе си. Пречистване на организма, подсилване на имунитета, духовни практики - за щастие мъжа ми също се включи в първите две  :lol: Започнахме да обръщаме повече внимание на това с какво се храним, пътуване и движение сред природата, такива простички удоволствия. Същевременно дори мисленето ми започна да се променя, вече не бях толкова рязка и категорична.
После разбрахме, че чакаме бебе...
Бременността, раждането и първите месеци с бебето ме промениха допълнително. Сега като се погледна такава каквато бях преди 7-8 години, съм убедена, че наистина не ми е било още време за дете - научих се на търпение и на много други неща.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #550 -: Юни 07, 2013, 16:58:04 pm »
За мен истината е някъде по средата...
Запитвали ли ли сте се защо нещо "не ни е наред"? Не искам да си мисля, че съм се родила така. По-скоро смятам, че съм си го причинила с начина си на живот - стрес, некачествена храна, може би Чернобил. Разбира се на някои е и генно заложено, не отричам.
За мен в тази статия има истини. Колко спермограми например са се подобрили след като мъжът е спрял цигарите, пиенето и е свалил маса кила? Може ли да се отрече това?
Но и аз се дразня на категоричността на "ето ви решението". Това може да го твърди само човек, който не се е сблъскал с проблема.
След като сме сме се докарали до тук (по един или друг начин), трудно (почти невъзможно) може да минем само със съветите от статията. И няма как, принудени сме да работим за ползите на фармацевтичната мафия и всички по веригата.
Само мога искрено да се надявам да няма лекари, които назначават процедури и предписват медикаменти само с цел да увеличат печалбата си, т.е. без да са необходими, и дори нарочно да възпрепятстват успешни процедури, за да има втора, трета ....
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #551 -: Юни 07, 2013, 17:07:22 pm »
За мен истината е някъде по средата...
Запитвали ли ли сте се защо нещо "не ни е наред"? Не искам да си мисля, че съм се родила така. По-скоро смятам, че съм си го причинила с начина си на живот - стрес, некачествена храна, може би Чернобил. Разбира се на някои е и генно заложено, не отричам.
За мен в тази статия има истини. Колко спермограми например са се подобрили след като мъжът е спрял цигарите, пиенето и е свалил маса кила? Може ли да се отрече това?
Но и аз се дразня на категоричността на "ето ви решението". Това може да го твърди само човек, който не се е сблъскал с проблема.
След като сме сме се докарали до тук (по един или друг начин), трудно (почти невъзможно) може да минем само със съветите от статията. И няма как, принудени сме да работим за ползите на фармацевтичната мафия и всички по веригата.
Само мога искрено да се надявам да няма лекари, които назначават процедури и предписват медикаменти само с цел да увеличат печалбата си, т.е. без да са необходими, и дори нарочно да възпрепятстват успешни процедури, за да има втора, трета ....
Мъжът ми не пуши и пие по повод. От 6-7г.редовно ходи на фитнес. Предпочита банан пред шоколадова торта. И е изкарал заушка на 18г.Естествено, че има причина/и да сме в ситуацията, в която сме. Нищо на този свят не става без причина. Не вярвам да има лекари, които умишлено да възпрепятстват процедури. Освен, че противоречи на логиката /за всяка от тези клиники процентът успеваемост е най-добрата реклама/, чисто човешки не вярвам да разсъждават толкова елементарно и повърхностно! Надявам се, че не го мислиш сериозно!  Всеки може да разсъждава както иска и да живее според принципите, в които вярва. Но някои от тях е хубаво да запазва за себе си...
Между другото,наред с много други лекарства, благодарна съм на "фармацевтичната"мафия, че разпространява "Гонал", благодарение, на който в един цикъл и с един яйчник, успях да произведа 5 яйцеклетки!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #552 -: Юни 07, 2013, 17:22:46 pm »
Бубулина, аз не отричам това, което казваш.
Но не отричам изцяло и написаното в статия, както ти правиш.
Моят мъж също не пуши, не пие, не е с наднормено тегло, спортува и т.н., но това не му помогна да няма проблеми със спермограмата.
Но не може да се отрече, че на някои мъже точно това им е бил проблемът (храненето, пушенето и килограмите).
Както и не може да се отрече, че и на други без медицина и лекарства не може да се помогне.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #553 -: Юни 07, 2013, 18:23:12 pm »
Бубулина, аз не отричам това, което казваш.
Но не отричам изцяло и написаното в статия, както ти правиш.
Моят мъж също не пуши, не пие, не е с наднормено тегло, спортува и т.н., но това не му помогна да няма проблеми със спермограмата.
Но не може да се отрече, че на някои мъже точно това им е бил проблемът (храненето, пушенето и килограмите).
Както и не може да се отрече, че и на други без медицина и лекарства не може да се помогне.
Аз просто показвам до къде водят толкова категорични твърдения. Защото я четох два пъти, въпросната статия, тя отхвърля помощта на ин витрото за сметка на ала бала. Стерилитетът е тежък, натоварващ психиката предимно, разбира се и физически е нужно да се направят доста компромиси. Да, част от проблема наистина може да бъде пушенето, храната, килограмите. И съвсем не съм противник на един добър хранителен режим. Ние самите спазвахме диети, натъпках мъжа ми с всевъзможони магарешки бодли и бабини нокти, Спирулини, Фертил ейд, Л карнитин. Дали са помогнали? Възможно е! Не са попречили със сигурност. Но аз вярвам, че ми помогна също екипът ембриолози, всеотдайната ми лекарка и не на последно място - упорития ембрион, който сега ми дъвче ухото :lol: Та с други думи репродуктивните проблеми могат да съдържат в себе си съвкупност от фактори. Някои се преодоляват с помощта на волята. Други - с помощта на медицината. Трети - обединяват в себе си горните две. По единично едва ли могат да бъдат ефективни, поне не и във всички случаи. Борбата наистина е безмилостно жестока. И нямам нужда от нахилен, позитивен "пийс меееен", който да ми обяснява как да се справям с нея... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #554 -: Юни 07, 2013, 20:19:04 pm »
След като сме сме се докарали до тук (по един или друг начин), трудно (почти невъзможно) може да минем само със съветите от статията. И няма как, принудени сме да работим за ползите на фармацевтичната мафия и всички по веригата.
Само мога искрено да се надявам да няма лекари, които назначават процедури и предписват медикаменти само с цел да увеличат печалбата си, т.е. без да са необходими, и дори нарочно да възпрепятстват успешни процедури, за да има втора, трета ....

Има три провокативни обвинения в коментара ти, които няма да подмина, особено в тази тема.

1. Да твърдиш, че някой се е докарал до стерилитет е грозно и ненужно. Да вменяваш вина на хората, че не могат да има деца, защото са правили нещо, нищо или изобщо не са имали контрол, но са били изложени (Чернобил) няма никаква полза.

2. Тежки думи като "фармацевтичната мафия" се подмятат неизменно от хора здрави и без сериозни здравословни проблеми, и хора без опит с такива покрай близки и приятели. Ти не просто оспорваш цената на лекарствата, а отъждествяваш употребата и ползата от лекарства с пълнене на нечий джоб.
Преживяла ли си травмата от раково заболяване и надеждата нечий живот да продължи още месец-два, благодарение на лекарства?
Следиш ли други теми в този форум, където благодарение най-вече на лекарства безплодни двойки раждат деца буквално всеки ден?
И кой е длъжен да ти направи добри и безплатни лекарства и с какви средства?

3. Лекари има всякакви - кадърни и некадърни, съвестни и безсъвестни. Зачатие и потребителите на форума са предоставили пребогата информация за всеки, който се интересува от конкретен лекар, за да е ясно кой в коя категория попада и заслужава ли доверие. Само с препоръките на доволни пациенти добрите лекари са достатъчно търсени и ценени. Приказки като твоите имат за презумпция, че всеки е виновен до доказване на противното и възмутеното недоверие е правилният подход.

Пожелавам ти да забременееш спонтанно и да не прибегнеш до репродуктивната медицина. Но ако ти се наложи, ще са ти нужни благодарност и признание към всички, които създават и позлват и лекарствата, и методите за лечение, когато позитивното мислене, здравословните диети, витамините и билките са от полза само на кукуво лято.
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 20:52:56 pm от цигу »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #555 -: Юни 07, 2013, 20:48:07 pm »
http://www.svoizbor.com/2013/06/why-the-baby-doesnt-come/

Глупава статия с неверни твърдения, вредна за хората с репродуктивни проблеми и обидна за лекарите, които се опитват да им помогнат. В мрежата такива статии с лопата да ги ринеш. Няма да изтрия линка само защото има коментари под него. Но моля да не принизявате форума на Зачатие с подобни глупости, прочетете целите, които си поставя сдружението, и се придържайте към тях.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #556 -: Юни 07, 2013, 21:10:51 pm »
Не прочетох цялата статия, но я погледнах. И аз не съм съгласна с тези неща. Като цяло съм спорна натура и винаги съм спортувала, не съм злоупотребявала с храна и алкохол, да пуша, но не много. Мъжа ми цял живот е спортувал и продължава да го прави, храним се с домашни неща, почти всичко което си взимаме е от село и е чисто.
Никога не може да си сигурен, че всичко ще ти е наред колкото и да живееш здравословно. Не пожелавам на никого да има трудности в зачеването, но за съжаление все повече сме с такива проблеми. Аз и мъжа ми вярваме, че и с инсеминация или инвитро ще имаме бебче, зашото намерихме докторка която може да ни помогне. Нека има повече такива програми, защото е много трудно.
Аз вярвам, че всяка от нас ще има своето слънчице, защото няма хора, който да не заслужават деца.
Момичета нека вярваме и сме положителни, защото това е най- важното.
Благодаря Ви, че Ви има и давате съветите си тук. Стискам палци и скоро пак ще пиша с резултатите. :bighug: :bighug: :bighug:


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #557 -: Юни 07, 2013, 23:16:33 pm »
Много ми стана мъчно, Цигу, особено от твоя пост и най-вече последния абзац.
Какво си мислиш, че аз след седем години се надявам все още на спонтанна бременост или че не ползвам лекарства и не ходя на лекари и че няма да мина към ин витро, а ще си чакам ли чакам???
Толкова сте наранени и обидени момичета, че дори не сте разбрали това, което искам да кажа.
Нямам намерение да репликирам постовете ви, защото те не казват нещо с което не съм съгласна, но не дават шанс и на другата гледна точка.
Отговорът никога не е "не" или "да", а "зависи"...
За съжаление с фармацевтичната мафия и подкупните й лекари имам богат личен опит. Нещата са извън границата на етиката и дори са подсъдни и не става въпрос за единични случаи.
Не казвам, че нашите лекари са такива (въпреки че вие явно го приемате точно така), но не може да си затваряме очите за фактите.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #558 -: Юни 08, 2013, 08:13:55 am »
Не прочетох цялата статия, но я погледнах. И аз не съм съгласна с тези неща. Като цяло съм спорна натура и винаги съм спортувала, не съм злоупотребявала с храна и алкохол, да пуша, но не много. Мъжа ми цял живот е спортувал и продължава да го прави, храним се с домашни неща, почти всичко което си взимаме е от село и е чисто.
Никога не може да си сигурен, че всичко ще ти е наред колкото и да живееш здравословно. Не пожелавам на никого да има трудности в зачеването, но за съжаление все повече сме с такива проблеми.
Мнението ми съвпада с посоченият цитат.

Обаче вече темите за "израстване, дали си готов или не, позитивно мислене или немислене" взеха да ми идват в повече!
Ако ставаше само със силата на мисленето, нямаше да има толкова двойки с репродуктивни проблеми, а всички щяха да си имат дечица само с "позитивна настройка". :?

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #559 -: Юни 08, 2013, 13:18:06 pm »
Учудвам се как може жени дали живот и такива които се борят за това да са толкова злобни и жлъчни. Мислех, че тук е форум за подкрепа и споделяне, а то прилича на бойно поле. Аз подкрепих статията, с мои лични мотиви, като намерих истини, които много преди статията следвам. Аз вярвам до последно в лекарите и тяхната работа и им се доверявам напълно, посещавам клиника по стерилитет Щерев Русе, и не съм чакала с години чудото да се случи, не чаках и 6 месеца, но това не означава, че не трябва да си помогна и сама. Ако стоя в нас и си сипя главата в пепел и постоянно си повтарям "Аз имам проблем, аз имам проблем..." това няма да ми помогне, напротив ще натрупа излишен стрес. При хидротубацията която претърпях диагнозата беше хидросалпингс, да плаках няколко часа, изплаках си очите и след това просто се успокой, бях решена на всичко да имам дете, лекаря ми се успокой, че винаги можем да направим ин витро. Въпреки това не си позволих да бъде негативна. Относно здравословния начин на живот дали спонтанна бременност или асистирана няма значение, в крайна сметка нашето тяло ще бъде дом на бебето 9 месеца и сме длъжни да му осигурим най- доброто.
Изключително е неприятно да се четат толкова крайни публикации.  :?