0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #520 -: Май 20, 2013, 18:21:47 pm »
Момичета, здравейте. Не знам дали пиша на правилното място, но искам да питам за специалист който да ми препоръчате, който може да помогне с проблема, че не мога да забременея.Благодаря Ви много.
ето тук погледни или задай въпрос и пиши за кой град става въпрос http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.180
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #521 -: Май 21, 2013, 10:43:34 am »
Здравейте, момичета! От този месец и ние правим опити за бебе. Имам още 2-3 дни до цикъла. Нямам представа дали съм бременна, по- скоро си мисля, че не съм. Имам класически ПМС, обаче реших тази сутрин да си измеря БТ и се оказа, че е 37 (в дупето)  osi_10 , та искам да ви попитам, нормално ли е при наличие на ПМС и наближаващ цикъл до 2-3 дни БТ да е 37, чела съм, че спада в този период  :ask:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #522 -: Май 21, 2013, 11:23:52 am »
Здравей и добре дошла,значи Бт,трябва да я мериш всеки ден,по едно и също време,и си иам изиквания за меренето й,по принцип наистина спада,но ден преди да ти дойде,след ову е нормално да ти е висока,за да има бременност трябва да е над 37,или да поддържа високи стоиностти поне 16 дни след ову,така ти как знаеш кога си в овулация,тестове ли правиш?на колко дни ти е цикъла?
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #523 -: Май 21, 2013, 11:47:33 am »
По принцип решихме съвсем спонтанно този месец да започнем с опитите. Реших първите месеци да пробваме с много любов, без да се затормозявам с разни измервания и прочее.Много жени забременяват, и то почти веднага, без да правят имервания.Може да ви се стори странно, но аз сама си усещам овулацията, без тестове, с времето се научих да разчитам сигналите на тялото си. Цикъла ми не е от най- редовните и настъпва на около 30-32 дни.Бт си я меря от време на време и то от чисто любопитство,помня,че миналата седмица беше 36,8, днес е 37 и така. Ако до 2-3 месеца не успея да забременея, чак тогава ще прибегна до стриктно следене на бт. Успех на всички в начинанието и искрено се надявам чудото да ви се случи възможно най-скоро  :bori_010:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #524 -: Май 21, 2013, 13:28:57 pm »
Здравейте, момичета! От този месец и ние правим опити за бебе. Имам още 2-3 дни до цикъла. Нямам представа дали съм бременна, по- скоро си мисля, че не съм. Имам класически ПМС, обаче реших тази сутрин да си измеря БТ и се оказа, че е 37 (в дупето)  osi_10 , та искам да ви попитам, нормално ли е при наличие на ПМС и наближаващ цикъл до 2-3 дни БТ да е 37, чела съм, че спада в този период  :ask:
Ректалната температура е по-висока от аксиларната с 0,3-0,4С, така, че реално твоята не е висока  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #525 -: Май 22, 2013, 09:58:51 am »
Момиче здравейте пак.Искам да ви питам имате ли някаква информация за инициативата на Клиника Малинов, вчера ми се обадиха, че съм записана и като ми дойде цикъла между 1-3 ден трябва да отида на преглед.Имате ли идея кой е добър специалист при тях, защото аз съм трябвало да си избере при кой да бъда,четох хубави неща за д-р Петра Семерджиева.Дайте съвети.Благодаря ви. :)


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #526 -: Май 24, 2013, 08:32:59 am »
Здравейте момичета,
от по-малко от година правим опити. Днес отново ми дойде, за пореден път. С всеки изминал месец сякаш ще става все по-отчайващо. Като цяло забременяването ми се струва нещо изключително трудно и далечно, дори ако се случи, няма да повярвам. Не мога да си представя, че би ми се случило на мен. Не се отказвам, тепърва ще правя изследвания... Когато Ви чета, си вдъхвам надежда, но някак си не мога да повярвам, че един ден ще имам и аз бебе...
Пожелавам на всички да се сбъдне мечтата Ви и да бъдете много здрави и щастливи, защото всяка една от Вас го заслужава.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #527 -: Май 24, 2013, 19:08:34 pm »
Най-важното е да ВЯРВАТЕ, не зависимо от колко време опитвате.Аз никога не съм изгубвала вяра и знам, че ще стане!

Успех!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #528 -: Май 24, 2013, 23:45:09 pm »
С всеки изминал месец сякаш ще става все по-отчайващо. Като цяло забременяването ми се струва нещо изключително трудно и далечно, дори ако се случи, няма да повярвам.
Винаги ще има още една възможност, една нова сила.След всеки край има ново начало.
Най-важното е да ВЯРВАТЕ, независимо от колко време опитвате.
yahoo_33
Всеки си има депресивните периоди.
По-важното е, че тези периоди отминават, по-важното е, че след тях винаги идват по-добри.Може би трябва време, но важното е да повярваш, че е така.

Знам, че е клиширано, но отчаянието и самообвинението не са добър съветник!
Сили и търпение, Хейли и не губи Вярата си, защото който я загуби - е загубил всичко ...! yahoo_17
« Последна редакция: Май 24, 2013, 23:50:19 pm от ТЕД »

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #529 -: Юни 03, 2013, 13:00:16 pm »
Здравейте момичета! След 5 месеца неуспешни опити за второ дете, Хашимото, поликистоза и прочие, днес видях двете чертички :bfp::)
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #530 -: Юни 03, 2013, 13:17:33 pm »
 :D Тихичко честито, Ina_1984  stork-girl
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #531 -: Юни 03, 2013, 19:08:55 pm »
Ина тихичко честито и от мен! :cloud9:
Страхотни новини чета днес :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #532 -: Юни 04, 2013, 14:32:18 pm »
Здравейте момичета,
както се вижда съм съвсем ново-регистрирала се  :oops:. Досега само четях, но дойде моментът , в който да се включа  :D От този месец (само чакам да ми свърши) и ние започваме опити за бебче. Какво ще ми препоръчате, като по-опитни....да пробваме директно, да започна да пия фолиева киселина, да отида при генеколожката си.... Досега съм пила противозачатъчни, а съм чувала, че след тях доста бързо хваща  :)
Малко ми е разхвърлян поста, за което се извинявам. Успех на всички бебеправещи, включително и на мен

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #533 -: Юни 04, 2013, 14:38:11 pm »
Препоръчвам да започнеш приема на фолиева киселина.Отиди на един нормален преглед при АГ-то си и за свое успокоение нека ти направя една цитонамазка и една микробиология.
Успех!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #534 -: Юни 04, 2013, 14:38:49 pm »
да пробваме директно, да започна да пия фолиева киселина, да отида при генеколожката си....
Какво значи директно? :lol:
Започвай с фолиевата киселина и преследване на мъжо.За гинеколог сега не мисли.
Успех!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #535 -: Юни 04, 2013, 14:49:58 pm »
Директно да се мятаме на манежа, това исках да кажа  :D, а пък ако не стане първите няколко месеца, тогава да мисля за доктори. А мъжо е сигурен, че ще стане от първия път хихи

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #536 -: Юни 07, 2013, 12:36:10 pm »
здравейте момичета , най накрая и аз реших да пиша , досега само четях .незнам дали това е мястото на което трябва да задам въпроса си , с мъжа ми правим опити за бебе от 4 месеца последните два меря температурата си и се чудя в първата фаза всичко е ок , по време на овулация също , но във втората фаза се покачва винаги до 36,7 не достига 37 градуса , та се чудя дали това е нормално?
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #537 -: Юни 07, 2013, 12:51:09 pm »
Зависи къде я мериш и с какъв термометър. Аз съм се пробвала с дигитален в устата и също рядко показва докъм 37 , но мисля че не отчита точно и затова не разчитам много на него. Та в тая връзка и аз да попитам има ли специални термометри за измерване на БТ в устата?
<br />
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #539 -: Юни 07, 2013, 13:05:10 pm »
Хейли, тъкмо се чудех как ще се приеме тук  :wink: