0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #500 -: Май 11, 2013, 07:38:08 am »
Здравейте момичета,
Аз ходих при новия лекар и съм с добри първи впечатления за сега. Според него графиките ми за БТ показват О всеки месец от януари насам, от както меря БТ. Каза че се е получила хипер стимулация и в дясно съм пукнала киста, което най-вероятно обяснява нечовешките болки, които имах точно в дясно и каза че има доста течност в матката и в коремната кухина. Аз ходих на частно и той ме помоли да си взема направление, за да не плащам толкова /нещо, което много приятно ме изненада/ и да може да ми пусне хормони /без аз да съм питала или настоявала/ и да ме прати и на ендокринолог за да се изключи и там проблем. Сега като/ако ми дойде ще съм на фоликуметрия и ако няма резултат следващия цикъл, ще направим ЦС /дано не се стигне до там/, която частично се поема от здравната каса. И най-вече иска спермограма, ако е възможно от някоя от клиниките по стерилитет в София, без значение от коя, защото на нашата нещо не и вярва много много. Аз нз към коя клиника да се обърна и цените еднакви ли са навсякъде. Това ще търся сега като инфо.


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #501 -: Май 11, 2013, 09:43:55 am »
И най-вече иска спермограма, ако е възможно от някоя от клиниките по стерилитет в София, без значение от коя, защото на нашата нещо не и вярва много много. Аз нз към коя клиника да се обърна и цените еднакви ли са навсякъде. Това ще търся сега като инфо.
Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет
Мисля, че в повечето цените са едни и същи или поне близки, разликата е само, дали е обикновена или разширена. :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #502 -: Май 11, 2013, 09:52:42 am »
Благодаря,
Добре, че ви има момичета, че да си помагаме.... :)


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #503 -: Май 12, 2013, 20:08:31 pm »
Здравейте момичета,искам да ви попитам нещо във връзка с една моя приятелка,която прави опити за бебче в момента: 1.има ли  голям смисъл да се прави инсеминация при наличие само на един доминантен фоликул на естествен цикъл или е по-добре да се направи лека стимулация за образуване на няколко и тогава да се пристъпи към инсето?2.Колко единици прегнил е добре да се сложат за да има спукване?3.Когато имаме наличие на жълто тяло,означава ли че е изпуснат момента за инсето?

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #504 -: Май 12, 2013, 21:18:25 pm »
venito, здравей :)

1. Според мен не е проблем инсеминациите да се правят на естествен цикъл, но пак зависи от конкретните проблеми при двойката и е въпрос на лекарска оценка как да постъпи.
2. Единиците Прегнил ги определя лекаря - при мен при един фоликул са слагали 5000 ед, но пък ако трудно се пукат фоликулите може и повече, при повече фоликули лекаря преценява. Така че, е трудно да се каже просто ей така.
3. Жълтото тяло е признак за вече преминала овулация.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #505 -: Май 14, 2013, 09:48:30 am »
Оффф, момичета и този месец няма резултат...... :(. Направо почнах да се отчайвам вече.


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #506 -: Май 14, 2013, 16:56:27 pm »
EEE, kakво стана? Дойде ли ти ? Аз те мислих. Няма  да се отчайваш.  Ако не стане този месец , нали продължаваш с изследванията. Ще стане!
« Последна редакция: Май 14, 2013, 17:07:19 pm от irenaa33 »
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #507 -: Май 14, 2013, 19:36:17 pm »
Да, Рени дойде ми. Сега ще пропусна този месец д-рите и изследванията, защото на 10.06. заминаваме на море и ще ми се наложи да пия Примолут-Нор 5 за забавяне на МЦ, тъй като морето съвпада с цикъла ми. Чувала съм че е много вреден ако се пие и се забременее, за това с мъжо този месец ще се пазим. И от другия започва честото посещение при доки и надявам се вече да се овенчаем с успех  :)


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #508 -: Май 15, 2013, 08:44:45 am »
Такаааа, ние правим опити от близо 1г и 6 месеца.И чак преди месец започнах с изследванията/доста късно признавам си :oops:/Оказа се че ТАТ и МАТ са ми завишени, Пролактин,Прогестерон и ТСХ са в норма,засега. Казвам засега, защото имам още три хормона да изследвам.
Та така, вчера ендокриноложката ми изписа Л-Тироксин и Селен.
П.С. Имам една успешна бременност / с резултат,който наесен ще е първи клас :D/ и 02.2012 една неуспешна приключила още 5-6 седмица.
Така, че съвета ми,който няма да изненада много от момичетата няма да е изненада е да си направят изследвания още когато решат да имат бебче, защото аз изгубих година и половина с това" когато стане", а вече съм на 32 г.
Извинявам се за дългия пост, но просто исках да споделя :wink:

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #509 -: Май 16, 2013, 12:23:45 pm »
Здравейте,момичета!
Включвам се с лоши новини.Загубих мъника в 11 седмица :balk_145:Отидох на преглед и лекарката каза,че е спрял да се развива в 8 седмица и 1 ден и няма пулс.По неясни причини организма не го изхвърля и се наложи кюртаж.Сега отново съм в редиците на чакащите...С опитите ще започнем чак след месец-два.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #510 -: Май 16, 2013, 12:40:27 pm »
Много съжалявам magstasi. Понякога съдбата си играе с нас, но трябва да вярваме в успеха докрай. Бързо възстановяване и след няколко месеца пак на бойното поле.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #511 -: Май 16, 2013, 20:55:49 pm »
Много съжалявам ....
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #512 -: Май 16, 2013, 22:38:32 pm »
Magstasti, съжалявам  :(

Нашите опити датират от 7 дълги години, а и вече съм на 33 ...
Подробни изследвания правихме преди 3 години.
Нищо особено не показаха - частичен мъжки фактор. Трябваше да пристъпим към инсеминации.
Аз се уморих обаче психически. Много е смазващо - да чакаш с часове пред кабинети, да се чувстваш, че си поредния на конвейра в клиниката по репродуктивна медицина.
За парите да не говорим - като става въпрос за здраве обаче - даваш и гък не казваш.
Все се надявахме като няма конкретна причина да стане чудото и без лекарска намеса, но уви...
Сега обаче съм решила ... започвам отново с ходенето по мъките, т.е. по кабинетите.
Желая искрено успех на всички.
Много, много ме радва всяка новина за сбъдната мечта ...
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #513 -: Май 16, 2013, 22:45:38 pm »
47 smiles желая ти успех дано скоро се похвалиш с добри новини :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #514 -: Май 16, 2013, 22:53:17 pm »
47 Smiles, в коя клиника ходиш? Може и на лични да ми пишеш. Какви изследвания сте правили? За седем години е трябвало да стане, ако има само леки отклонения в спермограмата. Аз си мисля, че може би има нещо друго, което още не сте установили.  osi_10

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #515 -: Май 16, 2013, 23:03:23 pm »
Blue Sky ходихме в клиниката на Щерев.
Мъжът ми имаше намалена подвижност (около 30% от 50%) и морфология по Крюгер (около 7-8% от 14%). За няколко месеца нещата при него обаче се подобриха. Работата му беше свързана с много пътуване и стрес. Сега вече не е така. Той не пуши, не пие и не е пълен. Спермограми правихме и в клиниката на Владимиров - не знам защо, но там са много по-добри като резултати и последната беше с Normosospermia.
Сега не знам как е, защото скоро не сме правили спермограма - последната беше в края на 2010 г. 
На мен са ми изследвали хормони, микробиология, няколко месеца подред ми проследяваха овулацията. Правиха ми хидротубация. Нищо не са ми установили с тези изследвания (е не съвсем де, имах хламидии, уреаплазми и стрептококи, които изчистихме успешно).
Бяха ми казали, че следващата стъпка е инспеминация, но тогава спряхме всичко.
Сега предполагам трябва да започнем всички изследвания от самото начало...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #516 -: Май 17, 2013, 01:45:22 am »
Разбирам.
Да, за съжаление изследванията си имат давност.  :(

Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #517 -: Май 18, 2013, 18:26:53 pm »
Здравейте! Правим опити, имам 1 процент надежда да е станало този път. Но днес ми е адски напрегнато, може и да не е станало не знам. Ще разбера като дойде времето за цикъл.
Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #518 -: Май 18, 2013, 18:58:52 pm »
      Здравейте момичета, не зная дали пиша в правилната тема.Исках да споделя и предложа моят час при един от добрите наши доктори, понеже при мен чудото се случи  :D :D :D .Та часът е за д-р Стаменов в клиника "Надежда", за предстоящия юни месец.Аз чаках една година за този час и сега искам да го дам на момиче в нужда.Когато някой го поиска, ще кажа на лични кога и на чие име е ...Лек ден на всички!!!!!!!!


Re: Правим опити за бебе - Тема 1
« Отговор #519 -: Май 20, 2013, 17:54:25 pm »
Момичета, здравейте. Не знам дали пиша на правилното място, но искам да питам за специалист който да ми препоръчате, който може да помогне с проблема, че не мога да забременея.Благодаря Ви много.